roku,  Imieniny: 

gazetka

Rok 2012/2013


Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2012/2013:
w kategoriach: najwyższa średnia w szkole, frekwencja, najwyższe średnie z przedmiotów.
NAJLEPSI

Wydarzenia

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

W ostatni piątek czerwca odbyło się tradycyjnie zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji ucziowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a ci którzy wyróżnili się w różnych dziedzinach różnego rodzaju nagrody. Tzw. "czerwone paski" odebrali: Klaudia Senator, Wiktoria Przyk, Wiktoria Włóka, Sara Zwierzchowska, Mateusz Roślak i Beata Dąbek. Pani dyrektor Jolanta Kuśmirek wręczyła dyplom Klaudii Senator 1a za uzyskanie najwyższych wyników w klasach pierwszych oraz Beacie Dąbek 2c - w klasach drugich. Dyplomy uznania otrzymali także uczniowie z trzema najwyższymi średnimi w każdej klasie, a także uhonorowane zostały osoby, które solidnie uczęszczały do szkoły. Na szczególną uwagę zasługuje Agata Kowalska z kl. 1e, która jako jedyna w szkole miała 100% frekwencję. Najlepszymi klasami w nauce okazały się klasa 1a i 2a. Najwyższą frekwencję w szkole i wśród klas drugich osiągnęła klasa 2b, a wśród klas pierwszych klasa 1b. Uroczystość uświetnił bardzo zabawny występ grupy uczniów z klas pierwszych i drugich pod kierunkiem pań: Kamili Pietrzyk i Moniki Błoch.
Do zobaczenia po wakacjach :)

Pożegnanie III klas

Dzień 27 czerwca był ważnym dniem dla uczniów klas trzecich naszej szkoły. Tego dnia otrzymali oni świadectwa ukończenia gimnazjum. Bardzo wielu z wyróżnieniem. Byli to: Marek Fijołek, Mateusz Kwaśniewski, Jakub Naskręcki, Natalia Młynarczyk, Wiktor Rafalski, Daniel Ziółkowski, Joanna Ulrych, Aleksandra Piaseczna, Aleksandra Bernacka, Paweł Wolski, Klaudia Kamińska, Klaudia Wieczorek, Pamela Dzierzgowska, Agata Kapuściak, Kamil Miszczak, Bartłomiej Maciejewski.
Pani dyrektor Jolanta Kuśmirek wręczyła dyplom najlepszego absolwenta uczennicy klasy 3c Aleksandrze Bernackiej. Dyplomy otrzymali również uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki na poszczególnych częściach egzaminu gimnazjalnego: Klaudia Kamińska, Aleksandra Bernacka, Dominik Chowaniec, Wiktor Rafalski, Jakub Naskręcki. A Aleksandra Bernacka dodatkowo za najlepiej napisany cały egzamin. Klasa 3c otrzymała tytuł najlepszej klasy wśród klas trzecich oraz w szkole. Klasa 3b okazała się najlepsza pod względem uczęszczania do szkoły. Odbyło się również przekazanie sztandaru młodszym kolegom. A na zakończenie wszyscy uczniowie uhonorowani zostali specjalnymi dyplomami ukończenia szkoły i pozowali wraz z wychowawcami do pamiątkowych ostatnich klasowych zdjęć.

Rajd do Kolumny "Powitanie lata"

W ostatnią sobotę roku szkolnego uczniowie naszej szkoły udali się na ostatni rajd koła turystycznego pod hasłem "Powitanie lata". Powędrowaliśmy tradycyjnie do Kolumny i nad rzeczkę Grabię, w której można było trochę się ochłodzić. Wszyscy uczestnicy rajdu wykazali się niezwykłą walecznością i zawzięcie oganiali się od komarów, których było bardzo dużo. Na rajdzie pojawili się również nasi absolwenci.

Wycieczka w Sudety

W dniach 9-13 czerwca ucziowie naszego gimnazjum pod opieką p. Małgorzaty Kmieciak, p. Anny Niemczewskiej i p. Macieja Adamczewskiego uczestniczyli w wycieczce w Sudety. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy w niedzielę o godz. 7.15. Po dość długiej podróży zwiedziliśmy Wrocław i przepiękną Starówkę oraz oglądaliśmy Ogród Japoński. Do ośrodka Sowia Grapa, położonego w malowniczej miejscowości Rzeczka, dotarliśmy wieczorem. Drugi dzień przywitał nas mgłą, ale niezrażeni ruszyliśmy na wędrówkę na Górę Śnieżka (1602 m n.p.m.) - najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów pod opieką przewodnika sudeckiego. Niestety tego dnia góry pokazały swą wyższość. Pogoda uniemożliwiła dotarcie na sam szczyt. Po krótkim odpoczynku w Schronisku Dom Śląski (1400 m n.p.m.) zmuszeni byliśmy, już w strugach deszczu, ruszyć w dół. Trzeciego dnia poszliśmy do pobliskiego Walimia i zwiedziliśmy podziemną trasę w byłej fabryce pocisków V2. Poznaliśmy też dramatyczną historię tego miejsca.
Podziemne fabryki Walimia są jednym z 7 kompleksów których tajemnice do dziś nie zostały rozwiązane. Sztolnie w Walimiu, udostępnione do zwiedzania dla turystów są fragmentem olbrzymiego przedsięwzięcia, które Trzecia Rzesza realizowała za pomocą robotników przymusowych obozu Gross - Rosen. Na podziemną część kompleksu składają się na nią trzy równoległe sztolnie. W wydrążonych korytarzach znajdują się hale wydrążone w litej skale. Jedna z większych komór ma aż 32 metry długości i ponad 6 metrów wysokości. Całkowita długość wyrobisk podziemnych wynosi ok. 500 m.
W tym dniu, po obiedzie, pojechaliśmy również zwiedzić malowniczo położony zamek Grodno, położony w południowej części Gór Wałbrzyskich na szczycie góry Choina (450 m n.p.m.) wznoszącej się nad lewym brzegiem Bystrzycy.
Czwartego dnia powitała nas przepiękna, słoneczna i ciepła pogoda i z ochotą wyruszyliśmy do Szklarskiej Poręby, aby obejrzeć Wodospady Szklarka i Kamieńczyka. Po południu udaliśmy się do Sobieszowa i zamku Chojnik. Warownia ta usytuowana jest na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach na wysokości 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny.
Ostatniego dnia pobytu po śniadaniu udaliśmy się na pieszą wycieczkę na pobliską Wielką Sowę (1015 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Gór Sowich w Sudetach Środkowych z kamienną wieżą Widokową. Po obiedzie nastąpiła chwila, którą wszyscy chcieli jak najdłużej odwlec - pożegnanie i powrót do Łodzi. Wracaliśmy zmęczeni, ale w znakomitych humorach.

IV Integracyjne Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

8 czerwca okazał się dniem wysokich wyników naszych reprezentantów na turnieju integracyjnym szkół gimnazjalnych, licealnych i specjalnych, organizowanym przez Gimnazjum 32 i Klub Sportowy Tytan.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Monika Rutkowska - 2 miejsce, Adrianna Sypka - 4 miejsce, Dorota Krawczyk - 5 miejsce, Klaudia Duda - 6 miejsce, Weronika Mikołajczyk - 7 miejsce, Martyna Woźniak - 8 miejsce; absolwenci: Rafał Oraczewski - 3 miejsce, Adam Oraczewski - 1 miejsce oraz nauczyciel: Hovhannes Yazichyan - 1 miejsce.
W klasyfikacji drużynowej dziewcząt Gimnazjum nr 32 zajęło 1 miejsce.
W dodatkowej konkurencji wyciskania 100 kilogramowej sztangi leżąc (liczyła się maksymalna ilość powtórzeń) Hovhannes Yazichyan z wynikiem 40 razy zajął 3 miejsce w turnieju. Dodatkową atrakcją turnieju był pokaz strongmanów. Opiekunowie: Hovhannes Yazichyan, Honorata Ciupińska.

Bal gimnazjalny

Dzień 7 czerwca był wyjątkowy w naszej szkole. Uczniowie klas trzecich wraz wychowawcami i innymi nauczycielami uczestniczyli w corocznym balu gimnazjalnym. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17.00 i trwała nieprzerwanie do 22.00. Był super poczęstunek, przekąski, ciasta, tort, tańce, dedykacje. Przeżyliśmy niezapomniane chwile, które będziemy wspominać jeszcze długo po tym, jak nasi absolwenci opuszczą mury Gimnazjum nr 32.

III Piknik Techniczny w ZSP Nr 19

W dniu 06 czerwca 2013 r. w godzinach 10-13 uczniowie klasy 1c uczestniczyli w imprezie plenerowej pod nazwą "III Piknik Techniczny w ZSP Nr 19" w Łodzi. Piknik był objęty Honorowym Patronatem Wojewody Łódzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi oraz Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Piknik miał charakter kiermaszu techniczno-naukowego połączonego z festynem. Założeniem imprezy była popularyzacja postępu technicznego w różnych dziedzinach wiedzy poprzez prezentacje najnowszych osiągnięć high-tech w formie pokazów i warsztatów.
Uczniowie pod opieką pani Moniki Błoch mogli zapoznać się takimi atrakcjami jak: prezentacja fotoradaru, pokazy krótkofalarstwa, modeli latających, technik fotograficznych i astrofizycznych, innowacji włókienniczych, warsztaty sitodruku i rękodzielnicze oraz wiele innych. Zwieńczeniem imprezy był pokaz taneczny i wspólne grilowanie.

Siatkówka plażowa szkół gimnazjalnych

4 czerwca 2013 r. reprezentacja dziewcząt naszego gimnazjum w składzie: Martyna Woźniak i Angelika Zadykowicz wzięła udział w Mistrzostwach Siatkówki Plażowej Szkół Gimnazjalnych. Pogoda niestety nie rozpieszczała uczestników (mżawka i chłód). Pomimo tej aury nasze dziewczęta wchodziły z uśmiechem na boisko i walczyły o każdy punkt. Niestety rywalki w tym roku okazały się silniejsze.

Warsztaty Teenage English

W dniu 03 czerwca 2013 r. odbyły się warsztaty w języku angielskim "Teenage English", które zostały zorganizowane przez Europejski Program Edukacyjny - NaukaBezGranic. Podczas warsztatów uczniowie poznali młodzieżowy język angielski, rozwiązywali zagadki językowe, odsłuchali dialogi prowadzone przez młodzież brytyjską używającą slangu, ćwiczyli akcent używany w mieście Manchester, a także mieli możliwość zastosowania nowych zwrotów w stworzonych przez siebie dialogach. Prowadzący Simeon Wren potrafił w prosty sposób przekazać uczniom swoją wiedzę na temat języka używanego wśród młodzieży. Podczas warsztatów wszystkim dopisywał dobry humor.

Kulinarne zajęcia praktyczne

Koniec maja i początek czerwca to czas, w którym klasy trzecie w ramach zajęć technicznych uczestniczą w praktycznych zajęciach kulinarnych. Lekcje przybierają wówczas zupełnie inną formę. Uczniowie pracują w dobranych przez siebie grupach i wykazując się wiedzą teoretyczną i umiejętnościami, tworząc zdrowe i apetycznie wyglądające kanapki, sałatki, tosty i koktajle. Swoje dzieła najczęściej zjadają sami, ale bywa też, że dzielą się z kolegami i koleżankami z innych klas, a także z nauczycielami i pracownikami szkoły. Uczniowie bardzo lubią taką formę zajęć, która pozwala im zastosować poznaną wiedzę o zdrowym odżywianiu w praktyce. Na poniższych zdjęciach swoje prace z dumą prezentują uczniowie klasy 3e podczas zajęć technicznych u p. Anny Niemczewskiej.

11 Bieg Ulicą Piotrkowską

W sobotę 25 maja uczniowie naszej szkoły w raz z nauczycielami brali udział w rekreacyjnej imprezie sportowej "Bieg Ulicą Piotrkowską". Była to już 11 edycja tego biegu. Reprezentacja naszej szkoły w tym roku była bardzo liczna, w biegu dziewcząt wystartowało 17 naszych uczennic, a w biegu chłopców 19 naszych zawodników. W sumie nasza reprezentacja liczyła 36 osób i mogliśmy być naprawdę bardzo dumni z ilości naszych uczestników.
Naszą szkołę w biegu młodzieżowym na dystansie 900 metrów reprezentowali następujący uczniowie: Monika Rutkowska (najlepszy wynik wśród dziewcząt - 20 miejsce), Klaudia Duda, Aleksandra Dziubek, Paulina Gozdalska, Natalia Konopa, Iza Krajewska, Marlena Ozimińska, Justyna Piotrowska, Sandra Pira, Wiktoria Przyk, Angelika Rzepecka, Adrianna Sypka, Wiktoria Włóka, Emilia Wałęsa, Joanna Wosińska, Paulina Zatorska, Agnieszka Woźniakowska.
Sebastian Stępniak
(najlepszy wynik wśród chłopców - 21 miejsce), Bartosz Tadeusiak, Kamil Adamiec, Arkadiusz Adamski, Bartłomiej Galant, Damian Gołąb, Kamil Gąsiński, Patryk Koziróg, Mateusz Kwaśniewski, Adrian Maurer, Paweł Niepsuj, Krystian Ostrowski, Krystian Piguła, Wiktor Pióro, Marcin Podgórski, Daniel Rawicki, Adrian Stasiak, Kamil Rychłowski, Jarosław Szczęsny.
W klasyfikacji generalnej szkół gimnazjalnych nasza szkoła uplasowała się na wysokim
3 miejscu. Wielkie gratulacje dla naszych reprezentantów.
Opiekunami naszych uczniów podczas zawodów byli: pani Kamila Pietrzyk, pani Anna Niemczewska i pan Maciej Adamczewski.
W biegu głównym na 10 km, w którym zgłoszonych było 2000 zawodników, bardzo dobrze zaprezentowali się nasi nauczyciele pani dyrektor Jolanta Kuśmirek, pani Anna Niemczewska i pan Maciej Adamczewski. Pani dyrektor, zajęła 177 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet, a pani Anna Niemczewska, dla której był to debiut na dystansie 10 km - 187 miejsce wśród kobiet. Pan Maciej Adamczewski zajął 534 miejsce wśród mężczyzn. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Rajd Gorce-Pieniny 2013

W dniach 19-23 maja wybraliśmy się na rajd pieszy po Gorcach i Pieninach. Byliśmy wtedy pod opieką p. Kamili Pietrzyk, p. Michała Kiersztyna i p. Marka Wilmowskiego, z którymi świetnie dogadywaliśmy się. Na zdobytych szczytach były piekne widoki, a podczas całego rajdu cudowny klimat wędrówki. Mimo że plecak był ciężki, czas spędzony w górach był niezapomniany. Atmosferę i klimat rajdu możecie obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Dzień patrona – 20 maja 2013r.

"Ból i cierpienie nie są czymś daremnym, czymś, co trzeba znosić w samotności. (…) Śmierć nie jest tylko koniecznością naturalną. Śmierć jest tajemnicą. Ujawnia (ona) dramat ludzkiej istoty: w jej perspektywie człowiek nie może uniknąć pytania o sens swojego istnienia na świecie."
Te słowa Karola Wojtyły – naszego mistrza – stały się tematem do rozważań, podczas tegorocznych obchodów Dnia Patrona. Podążając za przykładem Karola Wojtyły wybraliśmy drogę przekazu teatralnego, aby na wspólnej lekcji wychowawczej podjąć trud zgłębienia tajemnicy śmierci i sensu cierpienia. Teatr Szkolny METAMORFOZY wystawił spektakl „Oskar i Pani Róża” na motywach książki autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta pod tym samym tytułem, który miał na celu pobudzić społeczność szkolną do refleksji.

Mistrzostwa Łodzi w piłkę nożną chłopców

W miesiącu maju odbyły się Mistrzostwa Łodzi w piłkę nożną chłopców ze szkół gimnazjalnych. Turniej został rozegrany na boisku Gimnazjum nr 15 na ulicy Sowińskiego. Pomimo bardzo ambitnej i momentami bardzo dobrej gry, niestety nie udało się, naszemu zespołowi awansować do kolejnej rundy. Zabrakło przede wszystkim szczęścia i może odrobiny umiejętności w niektórych fragmentach gry. W każdym meczu nasza drużyna była równorzędnym partnerem dla naszych przeciwników. Nasza drużyna rozegrała 4 mecze w swojej grupie. Gim41 wynik 1:2; "Twoje Gimnazjum" wynik 8:3; Gim15 wynik 2:4; Gim8 wynik 2:3.
Opiekunami zespołu byli p. D. Balcerak i p. M. Adamczewski.
Skład naszego zespołu: P. Szulc, J. Kaczorowski, I. Kania, S. Jagieło, B. Galant, J. Karpowicz, W. Orłowski, M. Juszczak, M. Jarmundowicz, A. Marczak, J. Jędro, K. Tamborski.

Coca - Cola Cup 2013 - Finał Wojewódzki 18.05.2013r.

Przy słonecznej, upalnej pogodzie gimnazjaliści z województwa łódzkiego na boiskach Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Milionowej rywalizowali o miano najlepszych w swoim regionie i awans do finału krajowego Coca-Cola Cup 2013. Nie zabrakło emocjonujących meczów, pięknych goli i efektownych parad bramkarskich. Do rozgrywek przystąpiło osiem najlepszych drużyn żeńskich w województwie (turniej rozpoczęły 77 drużyn z województwa łódzkiego). Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Adriańczyk Justyna, Bąkowska Sandra, Dąbek Beata, Górska Sandra, Talacha Aleksandra, Woźna Daria, Woźniak Martyna, Zadykowicz Angelika, Rutkowska Monika, zajęła 5-6 miejsce w turnieju. Dziękujemy naszym kibicom: uczniom, rodzicom, Panu woźnemu, którzy od początku gorąco kibicowali naszej drużyne.
Ale finał wojewódzki Coca-Cola Cup to nie tylko rozgrywki gimnazjalistów. W Strefie Aktywnego Życia na mieszkańców Łodzi czekało wiele atrakcji. Młodzi kibice najchętniej spędzali czas, grając w siatko-nogę i żywe piłkarzyki. Adepci futbolu chętnie uczyli się zagrań piłkarskich, prezentowanych w strefie Roberta Lewandowskiego, ambasadora turnieju. W konkursie dla gimnazjów punkty dla swojej szkoły zdobywało ponad stu uczniów. Z kolei rodzice chętnie korzystali z możliwości porozmawiania z ekspertem z Polskiego Towarzystwa Dietetyki, który podpowiadał, jak dbać o dietę dzieci i młodzieży oraz jak zrównoważyć spożywane kalorie aktywnością fizyczną. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun - Hovhannes Yazichyan.

Konkurs Wiedzy o Sporcie

W dniu 14 maja odbył się w Gimnazjum nr 32 konkurs Wiedzy o Sporcie. Konkurs cieszył się dużą popularnością, wzięło w nim udział 15 zespołów dwuosobowych. Organizatorem turnieju był pan Maciej Adamczewski. Przygotowane pytania dotyczyły historii Igrzysk Olimpijskich, polskich sportowców medalistów Igrzysk Olimpijskich, przepisów najpopularniejszych dyscyplin oraz wiadomości dotyczących bieżących informacji sportowych.
Po wyrównanej rywalizacji 1 miejsce zdobyli uczniowie klasy 2C/2B: Sebastian Stępniak i Łukasz Filipiak, 2 miejsce przypadło uczniom klasy 3B: Wiktorowi Rafalskiemu i Danielowi Ziółkowskiemu, a 3 miejsce zajęli Mateusz Kwaśniewski i Konrad Majchrzak 3A.
Turniej w obecnym roku szkolnym stał na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wyniki najlepszych zespołów (ponad 90% poprawnych odpowiedzi). Gratulacje dla wszystkich drużyn!!!

VII Międzygimnazjalny Konkurs Plastyczny pt. "Drzewo genealogiczne Karola Wojtyły"

W drugim semestrze 2012/2013 został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów łódzkich gimnazjów. Konkurs w bieżącym roku cieszył się dużym powodzeniem. Wpłynęło 48 prac z 13 gimnazjów, m.in.: z 26, 38, 7, 44, 1, 30, 2, 21, 8, 22, 14, 13 i Salezjańskiego Gimnazjum w Łodzi.
Wyróżnione prace:
Anna Brzeźnicka - PG nr 26
Dagmara Skorupa - PG nr 26
Joanna Derdoń - PG nr 38
Nagrodzone prace:
I miejsce - Justyna Cegiełka - PG nr 7
II miejsce - Dominika Daros - PG nr 44
III miejsce - Julia Kaźmierczak - PG nr 26

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

Jak co roku miłośnicy górskich wędrówek wybrali się na czterodniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej pod żelazną opieką: pana Hovhannesa Yazichyana i pań: Moniki Sobczak-Kaźmierskiej, Katarzyny Jałochy i Marty Mielczarek.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od kopalni złota i muzeum średniowiecznej techniki w Złotym Stoku, gdzie również nocowaliśmy. Wieczorem rozlokowaliśmy się w pokojach i zeszliśmy na kolację. Następnego dnia zaczęliśmy od wspinaczki na szczyt Igliczna (842 m n.p.m.), tam zmęczeni, ale dumni z siebie podziwialiśmy Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej. Dzień zakończyliśmy spacerem po malowniczej starówce Kłodzka i podziwianiem olbrzymiej twierdzy. Trzeci dzień wycieczki był dla nas szczególnym wyzwaniem. Pokonaliśmy 14 km górskich szlaków. Zdobyliśmy szczyt Szczeliniec Wielki (911 m n.p.m.) oraz przecisnęliśmy się przez labirynty Błędnych Skał. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Wambierzyc, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej. Z żalem opuszczaliśmy Dolny Śląsk. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Ząbkowice Śląskie, słuchając mrożących krew w żyłach opowieści o zamku Frankensteina. Następnie podziwialiśmy przepiękny Kościół Pokoju w Świdnicy i ruiny zamku w Pankowie. Nie mogło też zabraknąć wizyty w McDonald's.

Coca Cola Cup - 2013 III runda

Zakończyła się faza eliminacyjna rozgrywek Coca-Cola Cup 2013. Spośród blisko 3.500 zespołów z całego kraju zgłoszonych do udziału w turnieju zostały już tylko 384. W każdym z 16 województw po 8 drużyn żeńskich i 16 zespołów męskich będzie walczyć o miano najlepszych w danym regionie. Gimnazjaliści będą rywalizować o awans do wielkiego finału krajowego, który odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 8 czerwca 2013r. Wśród najlepszych znalazła się reprezentacja dziewcząt naszej szkoły. 10 maja na orliku Gimnazjum 36 w Łodzi nasze dziewczyny w składzie: Adriańczyk Justyna, Bąkowska Sandra, Dąbek Beata, Górska Sandra, Konopa Natalia, Talacha Aleksandra, Woźna Daria, Woźniak Martyna, Zadykowicz Angelika, Rutkowska Monika nie dały szans piłkarkom z Gimnazjum - Szadek, wygrywając 5:2.

Trudne zadanie miała męska reprezentacja naszej szkoły, która w składzie: Galant Bartłomiej, Jagieło Sebastian, Jarmundowicz Michał, Juszczak Mateusz, Jędro Jakub, Kabza Mateusz, Kaczorowski Jakub, Orłowski Wiktor, Szulc Patryk, Igor Kania w meczu o awans do finału wojewódzkiego spotkała się z Gim nr 36, z jednym najlepszych drużyn w Polsce. Przegrywając 7:1 skoczyli zawody na 17-36 miejscu w województwie łódzkim.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun grupy - Hovhannes Yazichyan.

Rajd Brzeziny - Nowosolna

W majową sobotę, 11.05.2013r. odbył się, szósty już w tym roku szkolnym, rajd koła turystycznego, któremu przewodzili jak zwykle p. A.Niemczewska i p. M.Kiersztyn. W długiej, bo aż 20 kilometrowej i dość szybkiej wędrówce wzięli udział uczniowie klas: 1b, 1c, 2b i 3e. Aura była mglista i lekko deszczowa, ale rajdowicze niestrudzenie przeszli w dobrych humorach całą trasę.

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

W kwietniu i maju bieżącego roku w naszej szkole zorganizowane zostały mistrzostwa w tenisie stołowym. Turniej odbył się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Wśród chłopców zainteresowanie było ogromne i trzeba było rozegrać rundę eliminacyjną. Mecze odbywały się w siłowni szkolnej, a organizatorami byli pani Honorata Ciupińska
i pan Dariusz Balcerak
. Oto klasyfikacja końcowa:
Dziewczęta:
1. Pamela Dzierzgowska IIIc
2. Klaudia Duda Ib
3. Marta Kołodziejska Ib
4. Marlena OzimińskaIb
Chłopcy:
1. Paweł Wolski IIIc
2. Piotr Krajewski IIId
3. Jarosław Szczęsny IIb
4. Michał Siudy IIc
Gratulujemy !!!

Turniej Coca Cola Cup - 2013 II runda

29 kwietnia cztery zespoły z województwa łódzkiego spotkały sie na orliku przy Gimnazjum nr 44 w Łodzi, aby rozegrać mecze II edycji eliminacyjnej Coca Cola Cup 2013 dziewcząt. Rywalki naszych piłkarek okazały się znacznie lepsze niż podczas I edycji. Adriańczyk Justyna, Bąkowska Sandra, Dąbek Beata, Górska Sandra, Konopa Natalia, Talacha Aleksandra, Woźna Daria, Woźniak Martyna, Zadykowicz Angelika, Rutkowska Monika zajęły 2 miejsce i zakwalifikowały się do III rundy Coca Cola Cup 2013.

W ślad za sukcesem drużyny dziewcząt poszli nasi chłopcy. Na tym samym orliku 30 kwietnia zespół w składzie: Galant Bartłomiej, Jagieło Sebastian, Jarmundowicz Michał, Juszczak Mateusz, Jędro Jakub, Kabza Mateusz, Kaczorowski Jakub, Orłowski Wiktor, Szulc Patryk, Igor Kania zajęli 2 miejsce i także zakwalifikowali się do 3 rundy Coca Cola Cup 2013. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun grupy - Hovhannes Yazichyan.

Bieg Olimpijczyków

27 kwietnia w sobotę ponad 430 uczestników z łódzkich szkół wzięło udział w VII Biegu Olimpijczyków, który odbył się w parku przy ul. Małachowskiego. Rozegrano biegi dla szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych, bieg dla nauczycieli i bieg otwarty na 5000m. Puchary, medale, dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczali znani sportowcy i olimpijczycy łódzcy.
Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci, nasza szkoła w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 4 miejscu w rywalizacji szkół gimnazjalnych. Barw naszego gimnazjum bronili: A. Zadykowicz, M.Bielecka, P.Zatorska, S.Pira, J.Piotrowska, K.Duda, M.Maciaszczyk, J.Szczęsny, A.Adamski, S.Stępniak, K.Krzymiński, D.Ziółkowski.
Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Angelika Zadykowicz 3B a wśród chłopców Sebastian Stępniak 2C. Opiekunami zespołu byli p. M.Wilmowski i p. M.Adamczewski.
Bardzo dobrze spisali się nauczyciele naszego gimnazjum. Pani Dyrektor Jolanta Kuśmirek zajęła 3 miejsce w klasyfikacji kobiet, a pan Marek Wilmowski 7 miejsce w biegu dla nauczycieli. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników i opiekunów!

Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo

Suchy Las po raz kolejny był gospodarzem Pucharu Polski U18 w Judo. Na pięciu matach rozgrywały się zacięte walki judoków i judoczek do uzyskania limitów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w tym roku odbędzie się w Łodzi. Wśród 30 zawodniczek w kategorii wagowej do 57 kg znalazła się uczennica naszej szkoły Monika Rutkowska. Monika swoją postawą udowodniła, że w judo nie ważne są kolory pasów (stopnie szkoleniowe KYU) tylko charakter i chęć walki. Pięknym rzutem w drugiej rundzie wygrała walkę przed czasem, pokonując reprezentantkę AZS UW Warszawa, która posiadała brązowy pas (1 KYU). W trzeciej rundzie po trudnej walce Monika uległą zawodniczce z niebieskim pasem. W repasażach długo miała przewagę, ale finalnie przeciwniczka z wielkim doświadczeniem okazała się lepsza i w końcówce spotkania przyjęła prowadzenie i wygrała walkę. Nasza zawodniczka wygrywając 2 i przygrywając 2 walki zajęła 9 miejsce w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Judo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun i trener - Hovhannes Yazichyan.

Egzamin gimnazjalny

W dniach 23-25 kwietnia 2013r. nasi trzecioklasiści pisali egzaminy gimnazjalne. Musieli zmierzyć się z pytaniami z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego - pierwszego dnia, z przedmiotów przyrodniczych i matematyki - dnia drugiego oraz z języka angielskiego i niemieckiego w dniu trzecim. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do egzaminu i w 100% stawili się w wyznaczonych salach o wyznaczonej godzinie. Swoje pierwsze wrażenia po wyjściu z sal egzaminacyjnych opowiadali reporterowi Expresu Illustrowanego.

Wystawa "Rzeźby z recyklingu"

22 kwietnia obchodziliśmy "Dzień Ziemi". Z tej okazji w naszej szkole odbyła się wystawa p.t."Rzeźby z recyklingu". Prace zostały wykonane przez uczniów klas drugich na zajęciach artystycznych. "Prezentowały" się m. in. roboty, czołgi, samochody i kosmici.

Rajd Lutomiersk-Kolumna

20 kwietnia 2013r. odbył się pierwszy wiosenny rajd koła turystycznego. Dzień rajdu przywitał uczestników deszczem, ale nie zniechęcił do wędrówki. Grupa uczniów z klas: 1b, 1c, 1e i 2b wraz z nauczycielami: p. Agnieszką Grałek, p. Anną Niemczewską i p. Michałem Kiersztynem przeszła w dobrym tempie 20 kilometrową trasę z Lutomierska do Kolumny. Niezwykłą atrakcją dla nas był widok ogromnej grupy jeleni biegnącyh przez pola.

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W piątek 19 kwietnia 2013r. trzyosobowa drużyna uczniów naszej szkoły wzięła udział w XXXVI Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowanym przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji. Był to II etap konkursu, do którego po etapie szkolnym zakwalifikowali się: Bartek Maciejewski kl. 3e, Mateusz Osetek kl. 3b i Michał Kaźmierczak kl. 3c. Zadaniem drużyny było indywidualne rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru, a także przejazd rowerem po miasteczku ruchu i pokonanie wielu przeszkód. Nasi uczniowie po części teoretycznej byli w czołówce, ale po etapie praktycznym uplasowali się na wysokim 4 miejscu. Gratulacje!!! Do konkursu przygotowała chłopców nauczycielka zajęć technicznych, p. Anna Niemczewska.

Turniej Coca Cola Cup - 2013

Dnia 17 kwietnia 2013r. Gimnazjum nr 34 w Łodzi było gospodarzem 1 rundy eliminacyjnej rozgrywek w Piłce Nożnej Chłopców "Coca Cola Cup 2013" szkół gimnazjalnych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Galant Bartłomiej, Jagieło Sebastian, Jarmundowicz Michał, Juszczak Mateusz, Jędro Jakub, Kabza Mateusz, Kaczorowski Jakub, Orłowski Wiktor, Szulc Patryk zajęła 1 miejsce w grupie i zakwalifikowała się do następnej rundy.

W dniu 18 kwietnia 2013r. Gimnazjum nr 19 w Łodzi było gospodarzem pierwszej rundy eliminacyjnej rozgrywek w Piłce Nożnej Dziewcząt "Coca Cola Cup 2013" szkół gimnazjalnych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Adriańczyk Justyna, Bąkowska Sandra, Dąbek Beata, Górska Sandra, Konopa Natalia, Talacha Aleksandra, Woźna Daria, Woźniak Martyna, Zadykowicz Angelika, Rutkowska Monika zajęła 1 miejsce i zakwalifikowała się do 2 rundy Coca Cola Cup 2013. Najlepszą piłkarką turnieju została Beata Dąbek, która zdobyła 13 bramek.
Opiekun grupy - Hovhannes Yazichyan.

Wycieczka do Urzędu Statystycznego

W dniu 9 kwietnia 2013 roku uczniowie klasy 1b i 2c wraz z wychowawczyniami p. Kamilą Pietrzyk oraz p. Martą Mielczarek udali się na wycieczkę do Urzędu Statystycznego. Podczas spotkania z pracownikiem urzędu p. Barbarą Spodzieją uczniowie uczyli się korzystać z danych statystycznych oraz wzbogacili swoją wiedzę na temat Łodzi, Polski oraz Unii Europejskiej. Zostali zapoznani także z działalnością Urzędu Statystycznego.

Konkurs wiedzy o życiu i działalności Karola Wojtyły

I miejsce - Patryk Stefaniak klasa IIb
II miejsce - Jakub Makowski klasa IIa
III miejsce - Jakub Kaczorowski klasa IIIb

Wielkanocny Międzyszkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej

W niedzielę, 7 kwietnia 2013 roku, w hali sportowej Salezjańskiego Centrum Młodzieżowego przy ulicy Wysokiej odbył się Wielkanocny Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej dziewcząt. Zawodniczki turnieju uczestniczyły na Mszy Świętej w Kościele Salezjańskim gdzie wspólnie modliły się m.in. o sportową rywalizację fair play. W turnieju brały udział drużyny 4 szkół z Łodzi: Gim nr 17, Gim nr 26, Gim Salezjańskie i Gim nr 32. Turniej został prowadzony systemem "każdy z każdym".
Reprezentacja naszej szkoły po raz kolejny udowodniła że jest jedną z najlepszych drużyn w Łodzi, po zaciętych pojedynkach nasze dziewczyny wygrały turniej zdobywając Puchar, który został ufundowany przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy.
Turniej został zorganizowany z udziałem 6 uczniów klasy 2B, którzy realizowali Projekt Edukacyjny.

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

3 kwietnia 2013 r. grupy uczniów z klasy 2c oraz 2a, pod opieką p. Anny Andrysiewicz-Fernandez oraz p. Marty Mielczarek, uczestniczyły w spotkaniu z wolontariuszką z Francji w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź - Widzew na ul. Wilczej. Pani Pauline przedstawiła prezentację multimedialną o swoim kraju, opowiedziała w języku angielskim wiele ciekawych rzeczy i przygotowała konkurs dla uczestników spotkania. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, które rywalizowały ze sobą, rozwiązując zadania dotyczące krajów francuskojęzycznych, muzyki francuskiej, znanych postaci z tego kraju oraz zabytków. Najlepsi uczniowie otrzymali w nagrodę przygotowane własnoręcznie przez wolontariuszkę paszporty. Na koniec wszyscy zatańczyli w kręgu regionalny taniec z okolic Bretanii.

Konkurs informatyczny na kartę wielkanocną

W ostatnich dniach marca uczniowie klas pierwszych tradycyjnie uczestniczyli w konkursie informatycznym na kartkę wielkanocną. Tegoroczne prace zaskoczyły nas pomysłowością i dbałością o każdy szczegół. Organizatorki konkursu: p. Anna Niemczewska i p. Kamila Pietrzyk miały ciężki wybór w przyznaniu zwycięskich miejsc. Ostatecznie na nagrodę zasłużyli: I miejsce - Dominika Michalak kl. 1d, II miejsce - Klaudia Senator i Sara Zwierzchowska kl. 1a, III miejsce - Wiktoria Włóka i Wiktoria Przyk kl.1a oraz Angelika Rzepecka kl. 1c, wyróżnienia - Marta Kołodziejska i Paulina Gozdalska kl. 1b; Paulina Kwiatkowska i Agnieszka Woźniakowska kl. 1c; Sandra Pira kl. 1c.

Konkurs czytelniczy "Harry Potter i Książę Półkrwi"

27 marca 2013r. uczennice Natalia Kazulak i Dominika Michalak z kl. Id pod opieką nauczyciela bibliotekarza brały udział w konkursie czytelniczym "Harry Potter i Książę Półkrwi" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Dziewczyny rywalizowały drużynowo, wykazały się ogromną wiedzą na temat znajomości serii książek o Harrym Potterze. Oprócz udzielania odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań musiały samodzielnie ułożyć notatkę prasową, która też była przedmiotem oceny.
Gratulujemy aktywnego udziału w konkursie, wykazania się wiedzą na temat dzieł J. Rowling, życzymy dalszego rozwijania pasji czytelniczej.

Wycieczka do ZSP 15

W dniu 25.03.2013r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 - "Budowlanki". Mieli możliwość zapoznać się z ofertą szkoły, wziąć udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez jej uczniów, zwiedzić sale lekcyjne i warsztatowe.
ZSP 15 absolwentom gimnazjów proponuje naukę w zawodach:
W technikum:
* technik budownictwa
* technik ochrony środowiska
* technik technologii drewna
* technik renowacji elementów architektury
* technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
W Zasadniczej Szkole Zawodowej:
* dekarz
* technolog robót wykończeniowych w budownictwie
* posadzkarz (glazurnik)
* murarz
* monter instalacji i urządzeń sanitarnych
* stolarz
Więcej informacji na stronie szkoły: http://zsp15.ldi.pl/index1.html

Puchar Polski U-18 w judo - Suchy Las

W dniach 23-24.03.2013r. 380 uczestników z całego kraju w grupie wiekowej U-18 brało udział w Suchym Lesie w tegorocznym Pucharze Polski w Judo. Turniej został zorganizowany przez Polski Związek Judo. Piękne puchary, medale oraz cała oprawa dawała tym młodym judokom odczuć, że to oni byli najważniejsi. Uczennica naszej szkoły Monika Rutkowska w barwach UKS "BUSHI" zajęła 9 miejsce.
Opiekun - Hovhannes Yazichyan.

Trzy kultury w Trójce

22 marca 2013r. kilkoro uczniów naszej szkoły: Natalia Mielczarek, Sonia Żebrak, Klaudia Kubat oraz Maciej Wasiak z klasy 2c, Julia Berent i Iza Krajewska z klasy 3e, Marek Fijołek i Jakub Naskręcki z klasy 3a oraz Joanna Ulrych z klasy 3b, wraz z nauczycielami p. Moniką Błoch oraz p. Martą Mielczarek, uczestniczyło w obchodach dnia "Trzy kultury w Trójce". Była to impreza zorganizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi, której głównym celem było przybliżenie młodzieży kultury Anglii, Niemiec i Rosji. Uczestnicy wydarzenia mogli zapoznać się ze stoiskami oraz prezentacjami przygotowanymi przez uczniów ZSP nr 3, przedstawiającymi wybrane elementy kultury wyżej wymienionych krajów. Potem było zadanie konkursowe, polegające na rozwiązaniu quizu, którego pytania dotyczyły wcześniej obejrzanych prezentacji.
Dodatkowo, uczniowie klas trzecich brali udział w konkursie na plakat pt. "Ćwiczenie czyni mistrza, czyli w tym jesteśmy najlepsi". Plakat miał pokazywać, z czego są znani lub w jakiej dziedzinie wyróżniają się Niemcy, Anglicy lub Rosjanie. Nasi uczniowie przygotowali pracę o znanych aktorach i aktorkach, pochodzących z Wielkiej Brytanii i otrzymali za ten projekt wyróżnienie.

Wielkanocne Warsztaty Plastyczne

22 marca 2013r. odbyły się Wielkanocne Warsztaty Plastyczne. W warsztatach wzięli udział chętni nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Uczniowie mogli sami zaprojektować swoje prace, ozdobić je w dowolny sposób i świetnie się przy tym bawić.
Efektem naszej pracy stały się wielkanocne kartki, baranki i zajączki wykonane z bibuły oraz pisanki zrobione nowoczesnymi technikami.

Konkurs "Racjonalne Żywienie - Twój najlepszy wybór"

W dniu 22.03.2013r. uczniowie naszej szkoły: Małgosia Siemińska kl. 3c i Daniel Michalski kl.3e pod opieką p. Anny Niemczewskiej wzięli udział w finałowych zmaganiach kolejnej edycji konkursu "Racjonalne Żywienie - Twój najlepszy wybór" w łódzkim Gastronomiku. Konkurs skłądał się z dwóch części: teoretycznej - test jednokrotnego wyboru oraz praktycznej - przygotowanie naleśników. W przerwie mogliśmy zwiedzić szkołę, w której odbywały się Drzwi Otwarte i podziwiać pokazy kucharzy, barmanów i kelnerów. Rywalizacja konkursowa była bardzo wyrównana. Niestety nasi uczniowie znaleźli się tuż za podium. Gratulujemy wytrwałości i zaangażowania.

VII Targi Edukacyjne "Dzień Absolwenta"

W tym roku już po raz siódmy zorganizowaliśmy Wewnątrzszkolne Targi Edukacyjne - "Dzień absolwenta". Targi odbyły się na sali gimnastycznej, zwiedziły je wszystkie klasy trzecie i drugie. W tym roku w "Dniu absolwenta" udział brało 11 szkół (Zespół Szkół Ekonomiczno - Turystyczno - Hotelarskich, ZSP nr 2, ZSP nr 3, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego, ZSP nr 15, Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych, Zespół Szkół Rzemiosła, ZSP 22, XXIX LO, XXXIV LO, LO Centrum Służb Mundurowych). Wszyscy uczestnicy przygotowali na sali stoiska, na których reklamowali swoje placówki. Udostępnili ulotki, plakaty, na stoisku szkoły informatycznej pojawił się nawet mini - robot.

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca odbyło się u nas w szkole uroczyste przywitanie upragnionej wiosny! Z tej okazji ten dzień wyglądał zupełnie inaczej niż inne. Od samego rana uczniowie przejęli obowiązki nauczycieli i pracowników szkoły. Prowadzili rozmaite lekcje, do których się wcześniej przygotowali. Po trzeciej lekcji wszyscy skierowali się do sali gimnastycznej. Tam odbyły się wiosenne pokazy i konkursy. Jako pierwszy odbył się pokaz taneczny grupy Lilla House. Cała sala była pod wrażeniem umiejętności tancerzy, Lilla House również rozdała wiele upominków i nagród (m. in. wejściówki na warsztaty taneczne).
Następny był konkurs na "Wiosenną Marzannę 2013". Największą wyobraźnią i pomysłowością wykazała się klasa Ib, która wygrała ten konkurs. Konkurencją następną były wybory "Mistera Wiosny 2013", tutaj bezkonkurencyjny okazał się Arek Walczak z klasy Ia, który swą osobowością i prezentacją rozłożył wszystkich na łopatki ;).
Wśród "Wiosennych Fryzur 2013" wygrała Oliwia Łakomiec z klasy IIIc, której fryzura oprócz misternego upięcia zawierała mnóstwo akcentów świątecznych (pisanki!). Następnie odbył się długo oczekiwany konkurs "Mam Talent". Wszyscy uczestnicy wykazali się olbrzymią odwagą występując przed całą społecznością szkolną, prezentowali różne umiejętności, publiczność i jury była pod ogromnym wrażeniem. Ostatecznie zwycięzcą okazał się Kamil Miszczak z klasy IIId, który zaprezentował wspaniały występ taneczny, za nim uplasowała się Julita Cholewińska z klasy IIIa, grupa taneczna(i nie tylko) dziewcząt z klasy Ib w składzie: Zuzanna Muchewicz, Natalia Augustyniak, Sandra Stefaniak, Marta Kołodziejska, Marika Michalczyk, Paulina Gozdalska, Klaudia Duda oraz trio z klasy IIc Kasia Pukszta, Marika Ludkiewicz i Marlena Malinowska. W ocenie wszystkich konkursów pomocne było powołane wcześniej jury w składzie: p. Agnieszka Widomek, p. Monika Sobczak-Kaźmierska, p. Monika Błoch, serdecznie dziękujemy!!!
Kolejną atrakcją tego dnia, była aukcja rzeczy nauczycieli, o niektóre przedmioty toczyła się prawdziwie "zażarta" walka ;))))- nawet wśród nauczycieli! Ostatnią atrakcją Pierwszego Dnia Wiosny 2013 był pokaz taneczny szkolnej grupy "TEAM GIRLS". Dziewczęta ćwiczą raz w tygodniu, ale radzą sobie doskonale i uświetniają prawie każdą imprezę w naszej szkole!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, jury i Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w przygotowaniu i przebiegu imprezy oraz widowni za wspaniałą atmosferę i doping!
Bardzo dziękujemy studiu tańca "Lilla House" za pokaz taneczny i nagrody oraz salonowi fryzjerskiemu B&S za uświetnienie imprezy fryzurami prowadzących i nie tylko…

Konkurs Wiedzy Technicznej

13 marca 2013 roku odbył sie II - ostateczny etap Konkursu Wiedzy Technicznej dla gimnazjalistów. W etapie szkolnym wzięło udział 10 uczniw klas trzecich, wśród których najlepsi okazali się Wiktor Rafalski kl. 3b oraz Bartek Maciejewski kl. 3e. Pytania finałowe były dla uczestników trudne i wymagały wiele wysiłku. Nasi uczniowie na 18 gimnazjalistów zajęli 7 i 11 miejsce. Gratulujemy!

Wycieczka zawodoznawcza do ZSP 22

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22. Zapoznali się z ofertą szkoły, uczestniczyli w zajęciach z komputerowej diagnostyki samochodowej.
ZSP 22 proponuje naukę w:
* technikum (technik mechatronik specjalizacja mechatronika pojazdowa, technik pojazdów samochodowych)
* zasadniczej szkole zawodowej (monter mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy)
Więcej informacji na stronie szkoły: http://www.lo51.pl/

Festiwal Piosenki Angielskiej

4 marca 2013 roku w Młodzieżowym Domu Kultury 502 odbyła się IX edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej "English Song Festiwal". Uczestniczyły w nim: Dominika Michalak, Dorota Krawczyk i Monika Rutkowska. A na publiczności dopingowały: Natalia Kubiak, Monika Motyl, Emilia Ostrzycka i pani psycholog. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, miałyśmy możliwość posłuchania wielu nowych i trochę starszych piosenek anglojęzycznych w ciekawych aranżacjach. Po około 3 godzinach jury rozpoczęło obrady i po chwili mogłyśmy wysłuchać wyników i zwycięskiej piosenki.

Dyskoteka szkolna

W ostatni dzień pierwszego semetru uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece szkolnej. Była to, według planów Samorządu Uczniowskiego, ostatnia taka zabawa w tym roku szkolnym. Frekwencja byla bardzo wysoka, a młodzież tańczyła i bawiła się doskonale. Dyskoteka trwała tradycyjnie od godziny 17 do 20, a nad jej właściwym przebiegiem czuwali nauczyciele i opiekun samorządu.

Apel - podsumowanie I semestru

Pierwszy semetr, jak co roku, podsumowaliśmy apelem, na którym pani dyrektor wręczyła dyplomy uznania uczniom i klasom za wyniki w nauce i frekwencję, pan wicedyrektor przedstawił, z którego przedmiotu byliśmy najlepsi, ile udało się uzyskać ocen celujących i wzorowych, a pani Małgorzata Kmieciak wyświetliła prezentację z najważniejszymi wydarzeniami z życia szkoły. Najlepszą klasą w I semestrze 2012/2013 została klasa 3C, a najwyższą średnią uzyskała tej klasy - Aleksandra Bernacka. Najwyższą frekwencję ma klasa 2B. Trzy uczennice mają 100% frekwencję. Są to: Marika Michalczyk z 1B, Agata Kowalska z 1E i Katarzyna Marynowska z 2B. Gratulujemy i życzymy wysokich wyników na koniec roku szkolnego.

Ostatki szkolne

Szkolne ostatki, to już tradycja. W tym roku wypadły w naszej szkole w dn. 5 lutego. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele pojawili się odmienieni i czasami nie do poznania. Wyobraźni i pomysłów nie brakowało. Na największe uznanie zasługuje klasa 1b, w której wszyscy uczniowie przebrali się i zebrali największą ilość punktów w części konkursu na najbardziej zgraną klasę.

Turniej w wyciskaniu sztangi leżąc "PUCHAR TYTANA II"

W sobotę 26 stycznia w Łodzi odbył się Ogólnopolski Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc "II Puchar Tytana". W zawodach wzięło udział 100 zawodników i zawodniczek z kategorii wiekowych: Junior, Senior, Weterani.
Podczas tych zawodów naszą szkołę reprezentowała duża grupa zawodników, składająca się z: uczniów, absolwentów i nauczyciela wychowania fizycznego.
Drużyna kobiet GIM 32 w składzie: Monika Rutkowska, Martyna Woźniak, Angelika Zadykowicz, Dorota Krawczyk, Adrianna Sypka i Natalia Konopa wywalczyła zasłużone 1 miejsce zdobywając tytułowy "Puchar Tytana".
W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn wyniki wyglądały następująco: Rafał Oraczewski - 1 miejsce, Adam Oraczewski - 2 miejsce, Piotr Sukiennik - 2 miejsce, Hovhannes Yazichyan - 1 miejsce.
Wśród dziewcząt Monika Rutkowska wywalczyła 3 miejsce kobiet w open.
W dodatkowej konkurencji wyciskania 100 kilogramowej sztangi leżąc (liczyła się maksymalna ilość powtórzeń) nasz nauczyciel Hovhannes Yazichyan z wynikiem 32 uniesień sztangi zajął 4 miejsce, a 25 kg ciężarem podnoszenie jedną ręką nad głową z wynikiem 47 powtórzeń wywalczył 1 miejsce i zdobył Puchar Tytana.
Opiekun i trener - Hovhannes Yazichyan.

Rajd do Kolumny

26 stycznia odbyła się kolejna wycieszka koła turystycznego, w której uczesniczyli miłośnicy pieszych wędrówek z naszego gimnazjum. Ale nie tylko wędrowanie było atrakcją tego rajdu :) Główną rolę odgrywał śnieg! Dlatego też wszyscy, bez wyjątku, korzystali z uroków zimy przewracając się w śniegu, nacierając się śniegiem i brodząc w nim po kolana. Było bardzo wesoło, mimo mrozu i zimna. Niektórzy przypłacili te zabawy chorobą, ale twierdzą, że i tak było warto. Razem z uczniami z klas: 1b, 1c, 1d, 2b, 3a w wycieczce uczestniczyli nauczyciele: p. K.Pietrzyk, p. A.Grałek, p. A.Niemczwska, p. M.Błoch i p. M.Kiersztyn. Na kolejny rajd zapraszamy w marcu!

Spotkanie z wolontariuszką z Macedonii w Miejskiej Bibliotece Publicznej

23 stycznia 2013 r. uczniowie z klasy 2c pod opieką p. Anny Andrysiewicz-Fernandez oraz p. Marty Mielczarek, wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź - Widzew na ul. Wilczej. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z wolontariuszką z Macedonii, która przedstawiła prezentacje multimedialne o swoim kraju i opowiedziała w języku angielskim wiele ciekawych rzeczy o jego historii, geografii, kulturze, kuchni i zabytkach. Była to doskonała okazja nie tylko, by dowiedzieć się więcej na temat tego państwa, ale także sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego i ćwiczyć umiejętność komunikacji.

Drzwi Otwarte Szkoły

Otwarte Drzwi to cykliczna impreza, która odbywa się w naszym gimnazjum dwa razy w roku. Tym razem 18 stycznia 2013r. gościliśmy uczniów klas szóstych szkół podstawowych wraz z rodzicami, którzy chcieli poznać nauczycieli, uczniów, ofertę edukacyjną i wygląd naszej szkoły. W każdej sali nauczyciele przygotowali ciekawe pokazy, gry, zabawy i warsztaty dla odwiedzających. A po szkole oprowadzali uczniowie klas drugich i trzecich naszego gimnazjum, pokazując przyszłe miejsce nauki nowym kolegom i odpowiadając na pytania.
Kolejne Drzwi Otwarte już za dwa tygodnie, na które serdecznie zapraszamy!

Warsztaty Ceilidh Dancing

W dniu 14 stycznia 2013 r. odbyły się warsztaty z języka angielskiego "Ceilidh Dancing", które prowadził Simeon Wren. Warsztaty zostały zorganizowane przez Europejski Program Edukacyjny – NaukaBezGranic. Uczniowie poznali elementy tańca szkockiego oraz irlandzkiego, a także mieli możliwość przećwiczenia podstawowych kroków tańca Ceilidh.

Wybory Rzecznika Praw Ucznia

Dnia 11 styczna 2013r. odbyło się zebranie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego na którym dokonano wyboru Rzecznika Praw Ucznia. Na zebraniu obecni byli: opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Małgorzata Kmieciak, przedstawiciele samorządów klasowych oraz kandydatka na stanowisko Rzecznika Praw Ucznia Klaudia Wieczorek. Na początku odbyło się omówienie roli, zadań i zasad działania rzecznika w Publicznym Gimnazjum nr 32. Po zeprezentowaniu się kandydatki na stanowisko rzecznika, uczniowie głosowali W głosowaniu brało udział 37 uczniów. 1 osoba wstrzymała się od głosu, przeciwnych było 3 głosy, za głosowało 33 osoby, tym samym Klaudia Wieczorek została mianowana Rzecznikiem Praw Ucznia na rok szkolny 2012/2013.

Międzyszkolny Konkurs Kultury Brytyjskiej "To be British"

W dniu 9 stycznia 2013 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Kultury Brytyjskiej "To be British" zorganizowany przez p. Monikę Błoch i p. Wiolettę Królak. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych i składał się z trzech części: konkursu na pocztówkę z Wielkiej Brytanii, quizu o Wielkiej Brytanii oraz konkursu piosenki. Udział w konkursie wzięło 12 szkół z Łodzi. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
Pocztówka
I miejsce Julia Salwach SP nr 1
II miejsce Aleksandra Brzostowicz SP nr 190
III miejsce Rafał Jankowski SP nr 48
Wyróżnienia: Julia Borowińska SP nr 14, Karolina Maciejewska SP nr 205, Sara Król SP nr 190.
Quiz o Wielkiej Brytanii
I miejsce SP nr 19: Natalia Izydorska, Nathan Kłoszewski, Patryk Bienias
II miejsce SP nr 172: Emilia Rogelet, Maciej Domagalski
III miejsce SP nr 205: Łukasz Matusiak, Mateusz Grzegorczyk, Sandra Rokita
Konkurs piosenki
I miejsce Weronika Grzegorczyk SP nr 170
II miejsce Alicja Sobiepańska, Zuzanna Samosiej, Jakub Klinkiewicz SP nr 1
III miejsce Maria Szkóp, Marta Szuman, Zofia Łukaszczyk SP nr 19
Gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom przygotowującym!
Wszystkim zmaganiom konkursowym towarzyszyła miła atmosfera. Uczestnikom bardzo spodobała się scenka w języku angielskim przygotowana przez p. Monikę Błoch i uczniów: Marka Fijołka i Bartka Tadeusiaka z klasy IIIa oraz Natalię Młynarczyk i Asię Ulrych z klasy IIIb, przedstawiona podczas przerwy. Całość brawurowo poprowadzili Agata Tromińska i Jakub Naskręcki z klasy IIIa.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali podczas konkursu i mamy nadzieję, że stanie się on kolejną chlubną tradycją naszego gimnazjum.

Konkurs informatyczny Mistrz Szybkiego Pisania

W listopadzie i w styczniu odbył się dwuetapowy konkurs informatyczny dla klas pierwszych Mistrz Szybkiego Pisania, zorganizowany przez panią Annę Niemczewską. Rywalizacja polegała na bezbłędnym i jak najszybszym przepisaniu tekstu. Po pierwszym etapie wyłoniono sześć najlepszych osób, które walczyły 8 stycznia o tytuł "Mistrza Szybkiego Pisania". Zdobyła go z ogromną przewagą Wiktoria Przyk z kl. 1a. Drugie miejsce zdobyła Angelika Rzeepecka z kl. 1c,a miejsce trzecie - Klaudia Senator z kl.1a. Serdeczne gratulacje dla zwycięzczyń :) Kolejna edycja konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Wigilia szkolna

W dniu 21 grudnia odbyły się spotkania wigilijne wszystkich klas z wychowawcami. Już od wczesnych godzin porannych trwały przygotowania, dekorowanie stołów i szykowanie smakowitych przekąsek. Tradycją stało się w naszym gimnazjum zapraszanie na wigilie klasowe nauczycieli nie będących wychowawcami oraz pracowników szkoły do wspólnego zasiadania przy stole - i tak też było w tym roku. Panował spokojny i radosny nastrój. Jak zwykle nie zabrakło upominków, którymi w każdej klasie uczniowie obdarowywali siebie nawzajem, po wcześniejszym losowaniu. Po wigilii i życzeniach wszyscy rozeszli się do swych domów na zasłużony odpoczynek.

Konkurs na Kartę Bożonarodzeniową

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Samorząd Szkolny z inicjatywy p. Małgorzaty Kmieciak ogłosił konkurs na tradycyjną kartę, wykonaną dowolną techniką. Większość prac powstała w szkole na zajęciach technicznych, pod kierunkiem pań: Anny Niemczewskiej i Barbary Malik, a część kart zainteresowani uczniowie wykonali w domach. Wyróżnione prace:
I miejsce - Agata Padyk kl. 3d
II miejsce - Aneta Niepsuj kl. 3a oraz Natalia Młynarczyk kl. 3b
III miejsce - Angelika Zadykowicz kl. 3b oraz Agata Tromińska kl. 3a.

Najładniejsze i najbardziej oryginalne karty można było zakupić za symboliczną kwotę na specjalnie przygotowanych stoisku w czasie konsultacji z rodzicami.

Jasełka szkolne

18 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka przygotowane przez nauczycielki: p. A.Zulak, A.Kwiatkowską i p. A.Kułak-Kułakowską oraz przez uczniów klas 3a, 3c i oczywiście nasz chór szkolny. Wysłuchaliśmy wielu kolęd i pastorałek, a nawet wielu uczniów włączyło się w ich śpiewanie. Wieczorem, przed konsultacjami, również Rodzice mieli możliwość obejrzenia jasełkowego przedstawienia. Spotkanie na sali gimnastycznej zakończył Pan Wicedyrektor, składając wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Konkurs informatyczny na Kartę Świąteczną

W grudniu nauczycielki informatyki, p. Kamila Pietrzyk i p. Ania Niemczewska przeprowadziły wśród uczniów klas pierwszych konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową wykonaną w programie Paint. W tym roku wszystkie prace były bardzo ładne i ciężko było wybrać laureatów. Ale udało się i oto oni:
I miejsce - Klaudia Senator kl.1a
II miejsce - Wiktoria Przyk i Wiktoria Włóka kl.1a
III miejsce - Dominika Michalak i Emila Ostrzycka kl. 1d

Wyróżnienia: Adrian Chłodnicki i Krystian Gałecki kl. 1e; Paulina Gozdalska i Marta Kołodziejska 1b; Weronika Bujnowicz i Natalia Kubiak kl. 1a.; Wiktor Orłowski kl.1b.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom!! A najlepsze prace można obejrzeć na wystawie na pierwszym piętrze w naszym gimnazjum.

Rajd zimowy po Księżym Młynie

W grudniową niedzielę odbył się Pierwszy Zimowy Rajd po Księżym Młynie. Rajd ten został zorganizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 14 i Radą Osiedla "Stary Widzew".
W wycieczce wzięli udział uczniowie Gimnazjum 32 i Szkoły Podstawowej 14, ich rodzeństwo i rodzice. Wszyscy uczestnicy otrzymali znaczki rajdowe zaprojektowane przez panią Annę Niemczewską. W trakcie rajdu poznawaliśmy historię zabytków w naszej najbliższej okolicy, zwiedziliśmy też wnętrza Muzeum Kinematografii. Impreza zakończyła się integracyjnym grillem, z potrawami przygotowanymi przez panią Danutę Ogrodowczyk.

Konkurs Wiedzy o Sporcie

17 grudnia 2012 r. w auli ZSP nr 19 w Łodzi odbył się II multimedialny Konkurs Wiedzy o Sporcie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 11 reprezentacji gimnazjów (45 uczniów) i 12 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych (51 uczniów).
W klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych nasz zespół wywalczył IV miejsce. Indywidualnie znakomicie spisał się Wiktor Rafalski, który zdobył III miejsce.
Nasz zespół wystąpił w składzie: Klaudia Duda 1B, Paulina Gozdalska 1B, Beata Dąbek 2C, Sebastian Stępniak 2C i Wiktor Rafalski 3B. Opiekunem uczniów był p. Maciej Adamczewski.

Sztafety pływackie

W dniu 11 grudnia 2012 r. na terenie pływalni ZSO nr 1 przy ul. Czajkowskiego 14 w Łodzi odbyły się Zawody Promujące Kulturę Fizyczną - koedukacyjne sztafety pływackie 8x25m stylem dowolnym - rejon II Łódź - Widzew.
Każda z drużyn składała się z 4 dziewcząt i 4 chłopców.
Po emocjonującej walce nasz zespół wywalczył 5 miejsce w silnej stawce drużyn gimnazjalnych. Barw naszego gimnazjum bronili: Karolina Duda, Paulina Gozdalska, Wiktoria Włóka, Beata Dąbek, Paweł Niepsuj, Damian Sokołowski, Bartłomiej Stachecki, Jarosław Szczęsny i Kacper Celarski.
Opiekunem zespołu był p. Maciej Adamczewski.

Gra Miejska

11 grudnia odbyła się Gra Miejska zorganizowana przez II LO. Uczestniczyli w niej: Damian Kaczmarek, Magda Kaźmierczak i Patrycja Andrzejczak wraz z Panią Psycholog. Tematem przewodnim Gry była postać Gabriela Narutowicza. Spacerując ulicą jego imienia grupa rozwiązywała różne zadania. Układaliśmy puzzle, rozwiązywaliśmy krzyżówkę, odszyfrowywaliśmy tekst, a Damian stał się na chwilę reporterem i robił sondę uliczną. Mimo niezbyt sprzyjającej aury dobrze się bawiliśmy, a na zakończenie zjedliśmy szarlotkę i odwiedziliśmy Radio Łódź, gdzie zostały nam wręczone certyfikaty.

Wycieczka zawodoznawcza do ZSP19

Uczniowie klas trzecich mieli okazję poznać ofertę kolejnej szkoły ponadgimnazjalnej. Uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 im. Karola Wojtyły.
Jest to nowoczesna i stale rozwijająca się szkoła. Można się nauczyć atrakcyjnego zawodu w jednej ze szkół:
*) w Technikum nr 19 - fototechnik, technik informatyk, technik logistyk, technik spedytor, technik weterynarii, technik włókiennik, technik włókienniczych wyrobów dekoracyjnych,
*) w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 19 - fotograf, operator maszyn w przemyśle włókienniczym.
Szczegółowe informacje na stronie szkoły.

Rajd Mikołajkowy

W dniu 8 grudnia 2012 roku odbył się specjalny pieszy rajd naszego koła turystycznego. Wszyscy uczestnicy wędrowali ubrani w "mikołajowe" czapki. Pogoda dopisała, zapewniając nam piękną zimową scenerię. Trasa wycieczki liczyła 14 km od Lućmierza przez Lasy Grotnickie do Chociszewa. Uczniowie klas: 1b, 1c, 2b, 3b dzielnie maszerowali nie zważając na mróz. Opiekę zapewnili: p. M. Błoch, p. A. Niemczewska i p. M. Kiersztyn.

Sportowe Mikołajki 2012

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 7 grudnia odbyły się "Sportowe Mikołajki" - impreza o charakterze gier i zabaw. Gimnazjum nr 32 organizuje je dla klas szóstych szkół podstawowych. W tym roku gościliśmy reprezentacje Szkół Podstawowych nr 14, 29, 46 i 170. Ośmioosobowe zespoły uczniów walczyły ze sportową zawziętością podczas wyścigów, gier i zabaw rzutnych, kopnych. Oprócz konkurencji fizycznych reprezentacje musiały też wykazać się wiedzą teoretyczną na temat słynnych sportowców, historii sportu oraz przepisów gier sportowych.
A oto wyniki tej "mikołajkowej" rywalizacji:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 14
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 29
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 170
IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 46
Następne mikołajki już za rok !!! Zapraszamy!

Mecz siatkówki Budowlani-Muszynianka

30 listopada duża grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły wybrała się do Atlas Areny na mecz siatkówki kobiet, aby kibicować drużynie Budowlanych Łódź. Nasze siatkarki po trzysetowym spotkaniu poległy z ekipą wicemistrzyń Polski – Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyną. Mimo niekorzystnego wyniku wszyscy dobrze bawili się na tym spotkaniu.

Zajęcia w pracowni technicznej

30 listopada klasa 3b z wychowaczynią p. A.Niemczewską uczestniczyła w zajęciach praktycznych w Międzyszkolnej Pracowni Technicznej, przy ul. Franciszkańskiej. Klasa podzielona na dwie grupy z dużym zaangażowaniem wykonywała zarówno połączenia instalacji elektrycznych, jak i drewniane elementy na tokarkach, uzyskując dardzo dobre i celujące oceny.

Koedukacyjna piłka siatkowa - finał

28 listopada 2012 odbył się finał Koedukacyjnej Piłki Siatkowej. Brały w nim udział po dwa najlepsze gimnazja (w tej dyscyplinie) z grupy A i grupy B. Nasza drużyna w składzie: Woźniak Martyna, Zadykowicz Angelika, Ulrych Joanna, Piaseczna Aleksandra, Przyk Wiktoria, Michalczyk Marika, Gozdalska Paulina, Włóka Wiktoria, Majchrzak Konrad, Kwaśniewski Mateusz, Stępniak Sebastian, Drelich Marcin, Rosiński Marcin, Wasiak Jakub, Adamski Arkadiusz, Malinowski Dominik była jedną z drużyn, która wyszła z rundy eliminacyjnej grupy A. Drugą z tej grupy była drużyna Gimnazjum nr 3. Z grupy B do finału dostało się Gimnazjum nr 1 i nr 36. Emocje sięgały zenitu, gdyż zwycięstwo z Gimnazjum nr 1 dawało nam możliwość grania o zwycięstwo! Niestety w finale przegraliśmy z drużyną Gimnazjum nr 36 i ostatecznie przypadło nam II miejsce. To ogromny sukces! Gratulujemy!

Warsztaty Regionalne "Na ludową nutę"

W dniu 16 listopada 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 46 odbyły się IV Warsztaty Regionalne "Na ludową nutę" na których to zaprezentowaliśmy swoje stoisko. Nasze uczennice wraz z opiekunem p. Małgorzatą Kmieciak ubrane w łowickie stroje prezentowały swoje umiejętności tworzenia róż i ozdób z bibuły włoskiej, malowania wzorów łowickich na deskach czy też tworzenia szydełkowych serwet oraz aniołów. Na stoisku można było obejrzeć przepiękne dekoracje szydełkowe, haftowane i malowane. Chętni mogli się też posilić specjalnie pieczonym na tę okazję wiejskim chlebem z przygotowanym w tradycyjny sposób smalcem cebulką, skraweczkami. Całości uciech podniebienia dopełniały kiszone ogóreczki i jabłka. Odwiedzający otrzymywali od nas też małe prezenty w postaci szydełkowych kurczaczków. Podczas zakończenia warsztatów zaprezentował się też chór szkolny.

"Kostiuchnówka - tam rodziła się niepodległość"

W dniu 16.11.2012r. uczeń klasy IIa Kuba Makowski wspólnie z nauczycielem bibliotekarzem uczestniczył w III konferencji pt. "Kostiuchnówka - tam rodziła się niepodległość," która odbyła się w gmachu III LO w Łodzi.
Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Minister Andrzej Kunert - sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Wiceprezydent Łodzi, z-ca Dyrektora Narodowego Centrum Kultury, Łódzki Kurator Oświaty.
Od kilkunastu lat młodzież woj. łódzkiego - harcerze m.in. Jakub pracują przy odbudowie cmentarzy Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego z okresu walk w latach 1915-16 i 1919 na Wołyniu (Ukraina).
Konferencja miała na celu przybliżenie szerszej publiczności genezę, cel działań i rezultaty prac harcerskiej służby. Wysłuchaliśmy także wykładu historycznego, dyskusji panelowej i promocji komiksu "Raper w Legionach".
Gratulujemy Jakubowi, który za swoją pracę na Ukrainie przy odnawianiu cmentarzy Legionistów otrzymał dyplom i nowo wydany komiks.

Edukacja Statystyczna

9 oraz 16 listopada 2012 r.naszą szkołę odwiedziła pani Barbara Spodzieja z Urzędu Statystycznego w Łodzi, która przeprowadziła zajęcia dla wybranych klas. Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z działalnością Urzędu Statystycznego, uczyli się korzystać z danych statystycznych oraz wzbogacili swoją wiedzę na temat Łodzi, Polski oraz Unii Europejskiej.

Sztafety pływackie 10x25m dziewcząt i chłopców

W dniu 8 listopada 2012 r. na terenie pływalni Centrum Sportu Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Styrskiej w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Łodzi Szkół Gimnazjalnych w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców 10x25m stylem dowolnym. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 10 zespołów sztafet męskich i 9 zespołów sztafet żeńskich.
Znakomicie zaprezentowały się nasze zespoły zarówno dziewcząt jak i chłopców. W wyścigu dziewcząt nasze zawodniczki po ambitnej postawie uplasowały się na 5 lokacie.
Rewelacyjnie, podobnie jak w zeszłym roku szkolnym spisali się nasi chłopcy, nasz zespół zdobył brązowy medal 3 miejsce w Łodzi.
Wyścig w którym płynęli nasi zawodnicy był bardzo wyrównany i dramatyczny, do samego finiszu trwała zażarta walka o czołowe lokaty.
Skład dziewcząt: K. Misterka, K. Łaczkowska, R. Jagielska, A. Padyk, D. Bartniak, W. Mikołajczyk, K. Duda, B. Dąbek, , W. Wólka, A. Kledecka, P. Gozdalska.
Skład chłopców: A. Staniszewski, G. Umiński, S. Bauer, M. Olszewski, F. Wesołowski, J. Bauer, M. Galus, M. Cichoń, K. Tamborski, P. Niepsuj, D. Sokołowski, K. Jabłoński.
Opiekunami zespołów byli p. Marek Wilmowski i p. Maciej Adamczewski.
Serdeczne podziękowania należą się trenerom z klubu MKS Trójka Łódź, którzy pomogli w przygotowaniu naszych reprezentacji.
Wielka brawa dla naszych zawodników i opiekunów!

Konkurs Poezji Karola Wojtyły

7 listopada 2012 r. odbyła się VII edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły. W rywalizacji brali udział uczniowie z czternastu łódzkich gimnazjów. Recytujących oceniało niezależne jury, któremu przewodniczył pan Andrzej Jakubas, znany aktor Teatru Powszechnego.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce - Natalia Hyży (Publiczne Gimnazjum nr 12), Natalia Młynarczyk (Publiczne Gimnazjum nr 32) - ex aequo
II miejsce - Aleksandra Ciepiela (Publiczne Gimnazjum nr 13)
III miejsce - Dominika Szeliga (Publiczne Gimnazjum nr 26), Michał Jakuć (Publiczne Gimnazjum nr 2) - ex aequo
Wyróżnienia: Klaudia Wacha (Publiczne Gimnazjum nr 29), Przemysław Owczarz (Publiczne Gimnazjum nr 30).

Zdaniem przewodniczącego jury niełatwo było wybrać najlepsze interpretacje z powodu bardzo wysokiego poziomu, jaki zaprezentowali wszyscy uczestnicy konkursu. Uroczystość jak co roku przebiegała w bardzo ciepłej atmosferze. Przyjemnie było słuchać poezji Karola Wojtyły w wykonaniu młodych ludzi. Czas oczekiwania na wyniki konkursu starali się umilić uczniowie naszego gimnazjum, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że konkurs będzie inspiracją dla uczestników do zgłębiania myśli zawartych w twórczości literackiej Karola Wojtyły.

Mój zawód przyszłości

Wśród uczniów klas trzecich został przeprowadzony konkurs "Mój zawód przyszłości". Uczestnicy przygotowali kilkadziesiąt prac plastycznych prezentujących wymarzony zawód, i szkoły, które umożliwiają jego zdobycie Najlepsze prace, zdaniem jury (w składzie Małgorzata Kmieciak i Marek Wilmowski), przygotowały Róża Jagielska i Pamela Socha.

Deutsch Wagen Tour

Dnia 13 listopada 2012 r. odwiedził nas po raz drugi Deutsch Wagen Tour. Jest to ogólnopolski program promujący naukę języka niemieckiego. Pani Justyna Wichłacz przeprowadziła z nami szereg zabaw m.in. Der dumme Heinrich, Dominospiel, Spiel mit Ballonen, Hölle und Helle . Wszystkie gry i zabawy były fascynujące i dostarczyły nam wiele emocji. Świetnie się bawiąc nauczyliśmy się wielu nowych słówek. Bardzo serdecznie dziękujemy. Od dziś Deutschlernen macht Spaß!
Nasze spotkanie opisane został również na stronie Deutsch Wagen Tour

Rajd Lipiny - Skoszewy

W dniu 10.11.2012r. odbył się rajd koła turystycznego naszej szkoły zorganizowany przez p. M.Kiersztyna i p. A.Niemczewską. Trasa rajdu wiodła przez Lipiny-Jaroszki-Buczek-Rezerwat Parowy Janinowskie-Rosyjkę-Stare Skoszewy i liczyła 14 km. Pogoda była słoneczna, a jesienne widoki - urzekające swym pięknem. W wędrówce wzięło udział 20 ucziów z klas: 1b, 1c, 1e, 2b i 3b oraz absolwentka, stała bywalczyni naszych rajdów, Zuza :)
Nie zabrakło też nauczycieli. Wędrowały z nami panie K.Pietrzyk, M.Błoch i I.Pawłowska. Dzięujemy wszystkim uczestnikom za wspólne, bardzo miłe spędzenie sobotniego przedpołudnia i zapraszamy na kolejny rajd - już 8 grudnia.

Wizyta w ramach Programu Back to School

31 października 2012r. naszą szkołę odwiedziła pani Agnieszka Wieczór, która jest urzędnikiem zatrudnionym w Komisji Europejskiej. Wizyta ta była realizowana w ramach Programu Back to School współorganizowanego przez Przedstawicielstwo KE w Polsce, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Pragniemy nadmienić, że nasza szkoła uczestniczyła w tym programie już po raz drugi.

Pani Agnieszka Wieczór spotkała się z uczniami i nauczycielami naszej szkoły i opowiedziała wiele ciekawych rzeczy na temat funkcjonowania Unii Europejskiej, instytucji UE, państw członkowskich, oficjalnych języków UE, wspólnej waluty Euro, obchodów Roku Janusza Korczaka w Brukseli, Pokojowej Nagrodzie Nobla dla Unii Europejskiej, swojej pracy oraz wizytówkach stolicy Belgii, takich jak Atomium, dywan kwiatowy czy siusiający chłopiec.

Podczas wizyty uczennice klasy 3e, Oliwia Jankowska, Karolina Rudnicka, Aleksandra Zielińska, Dorota Wolska, Celestyna Domańska i Iga Ciesielska przedstawiły prezentację multimedialną, którą przygotowały w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt. "Kto i dlaczego porwał Europę? Czyli co powinieneś wiedzieć o Unii Europejskiej."

Pod koniec wizyty wszyscy uczniowie, którzy brali udział w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy konkursów dyplomy i nagrody.
I miejsce w konkursie zajął Mateusz Kwaśniewski z klasy 3a, a II miejsce przypadło Aleksandrze Bernackiej z klasy 3c. Jury przyznało też dwa równorzędne III miejsca dla Pawła Wolskiego z klasy 3c i Daniela Michalskiego z klasy 3e oraz 4 wyróżnienia dla: Natalii Młynarczyk z klasy 3b, Izy Krajewskiej z klasy 3e, Aleksandry Piasecznej z klasy 3b oraz Aleksandry Talachy z klasy 1a.

Organizatorami konkursu i spotkania w ramach programu "Back to school" były p. Marta Mielczarek oraz p. Elżbieta Rakowska.
Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za wspaniałe spotkanie i mamy nadzieję, że w przyszłości po raz kolejny odwiedzi naszą szkołę.

Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla szkół podstawowych

W dniu 26 października 2012r. odbyła się kolejna edycja popularnego wśród szkół podstawowych Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego. W tym roku do rozwiązywania zadań z matematyki, geografii, biologii, chemii i techniki stanęło aż 17 drużyn ze szkół podstawowych z całej Łodzi (SP1, SP4, SP10, SP14, SP29, SP46, SP51, SP55, SP83, SP111, SP162, SP170, SP182, SP190, SP202, SP205 i Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Edukacji Innowacyjnej).
Zwycięską szkołą w tym roku okazała się Szkoła Podstawowa nr 55, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4, a trzecie - ze Szkoły Podstawowej nr 182. Nagrody laureatom wręczyła p. Jolanta Kuśmirek - Dyrektor naszego gimnazjum.
Szczególne podziękowania należą się uczniom naszej szkoły, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w pomoc i organizację tego przedsięwzięcia.
Wszystkim uczestnikom i "pomocnikom" podziękowania za udział w konkursie składają organizatorzy konkursu: p. Anna Niemczewska, p. Kamila Pietrzyk i p. Michał Kiersztyn.

Turniej piłki nożnej "6" dziewcząt

W dniu 25 października 2012 roku na boisku Gimnazjum nr 36 odbył się w ramach promocji kultury fizycznej Turniej Eliminacyjny w Piłce Nożnej "6" dziewcząt. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły - "Kurczaczki" w składzie: Sandra Górska, Beata Dąbek, Angelika Zadykowicz, Martyna Woźniak, Joanna Ulrych, Daria Woźna, Natalia Konopa, Justyna Adriańczyk, Aleksandra Talacha, Sandra Bąkowska zajęły pierwsze miejsce i zakwalifikowały się do finału rejonu 2.
Wyniki meczów:
Gimnazjum 32 - Gimnazjum 34 1:0
Gimnazjum 32 - Gimnazjum 29 2:0
Gimnazjum 32 - Gimnazjum 36 2:0
Trener i opiekun - Hovhannes Yazichyan

Ślubowanie

W dniu 16 października 2012r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum. Przypomnieliśmy również 34. rocznicę wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra w Rzymie. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy Id i koło artystyczne pod opieką pani Marzeny Serówki i pani Małgorzaty Kmieciak. Wszyscy byli odświętnie ubrani i można było odczuć lekki stres i napięcie. Po wprowadzeniu sztandaru, wspólnie odśpiewano hymn państwowy, a przedstawicielka klas pierwszych poprosiła Panią Dyrektor o przyjęcie w poczet uczniów. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Kuśmirek. Życzyła wszystkim pierwszakom owocnej nauki i wielu sukcesów. Przedstawiciele klas I wypowiedzieli rotę ślubowania, a następnie odśpiewano hymn szkoły. Po ponownym wystąpieniu przewodniczącego szkoły, odprowadzono sztandar. Teraz nastąpiła część artystyczna składająca się z trzech punktów: prezentacji o Janie Pawle II, przedstawienia satyrycznego dotyczącego dnia codziennego szkoły oraz występu chóru szkolnego. Podczas uroczystości Samorząd Szkoły podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za trud wkładany w nauczanie i wychowanie wręczając drobne upominki.

Nagrody Prezydenta z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, jak co roku, Pani Dyrektor uhonorowała nagrodą za wzorową pracę Nauczycieli i Pracowników szkoły.
Praca naszej Pani Dyrektor Jolanty Kuśmirek też została doceniona i nagrodzona przez Panią Prezydent Łodzi. Za swoją długoletnią i pełną zaangażowania pracę w naszej szkole została odznaczona pani Danuta Ogrodowczyk. Pani Danusia otrzymała od Prezydenta Polski złoty medal za wysługę lat. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!
Włochy i Kolumbia po angielsku

Po raz kolejny w ramach współpracy z Fundacją "Dziewczynka z zapałkami" udało się zaprosić do naszej szkoły zagranicznych studentów - wolontariuszy. Tym razem gościliśmy studentki z Kolumbii i Włoch. Na lekcjach języka angielskiego opowiadały o swoich krajach, ich historii, kulturze, zwyczajach. Na pewno lekcje te były ciekawym źródłem informacji o świecie, a zarazem pokazały, ze warto uczyć się języka angielskiego, by móc podróżować i kontaktować się z ludźmi z różnych krajów.
Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

W tym roku szkolnym po raz kolejny w naszej szkole odbyły się wybory do Zgromadzenia Elektorskiego w Wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Elektorem w imieniu naszej szkoły została Agata Tromińska, uczennica klasy 3a. Nasza szkoła miała także swojego kandydata w Wyborach na Radnych w MRM i jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy 3e Marta Skwarczyńska otrzymała mandat radnego. Pragniemy nadmienić, że to już po raz trzeci uczeń naszej szkoły będzie reprezentować interesy i podejmować decyzje dotyczące młodych ludzi w Łodzi. W roku szkolnym 2007/2008 mandat radnego otrzymał Piotr Bogusz, a w roku szkolnym 2008/2009 mandaty radnych otrzymali: Piotr Bogusz, Dawid Ruciński i Jakub Parszewski.
Więcej o Młodzieżowej Radzie Miejskiej znajdziecie na stronie Urzędu Miasta Łodzi

Zdjęcia z wyborów:
Zdjęcie 1; Zdjęcie 2; Zdjęcie 3; Zdjęcie 4

Sztafetowe biegi przełajowe

Przy pięknej pogodzie 19 października 2012 r. odbyły się mistrzostwa Łodzi w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na starcie stanęło 18 reprezentacji dziewcząt i 17 zespołów chłopców ze szkół podstawowych, 18 zespołów dziewcząt i 21 chłopców szkół gimnazjalnych, oraz 13 reprezentacji dziewcząt i 20 chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie w zawodach wystartowało 1045 uczniów szkół łódzkich! W klasyfikacji dziewcząt nasz zespół uplasował się na 8 lokacie.
Skład dziewcząt: K. Misterka, E. Błaszczyk, K. Łaczkowska, R. Jagielska, A. Padyk, A. Zadykowicz, J. Piotrowska, P. Zatorska, N. Konopa, D. Bartniak, M. Rutkowska, K. Zarecka, K. Duda.
Bardzo dobrze spisali się nasi chłopcy, którzy zajęli 5 miejsce po bardzo emocjonującej walce.
Skład chłopców: M. Kabza, A. Staniszewski, G. Umiński, M. Kwaśniewski, K. Miszczak, I. Kania, D. Ziółkowski, M. Juszczak, S. Jagieło, D. Rawicki, A. Adamski, B. Stachecki.
Opiekunami zespołu byli: Marek Wilmowski i Maciej Adamczewski

Warsztaty w pracowni technicznej

W piątek 19 października, klasa 3e wraz z wychowawczynią, p. Elżbietą Rakowską i nauczycielką zajęć technicznych p. Anną Niemczewską brała udział wpraktycznych zajęciach w Międzyszkolnej Pracowni Technicznej. Uczniowie podzieleni na grupy wykonywali ćwiczenia montażowe domowej instalacji elektrycznej oraz toczyli drewniane elementy na tokarkach. Zajęcia były bardzo udane, wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem i uzyskali bardzo dobre oceny.

Wycieczka zawodoznawcza do Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego

Uczniowie klas trzecich zainteresowani kontynuowaniem nauki w szkołach przygotowujących do pracy w zawodach związanych z przemysłem spożywczym i gastronomią uczestniczyli w wycieczce do Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego.
Naszym przewodnikiem po terenie szkoły przy ul. Franciszkańskiej była absolwentka Gimnazjum 32 Zuza Nagowska.
Uczestnicy wycieczki mieli okazje uczestniczyć w praktycznych warsztatach: upiekli samodzielnie chałkę, tworzyli dekorację z lukru. Wszyscy zgodnie uznali, że w szkole tej jest nie tylko bardzo ciekawie, ale i smacznie.
Więcej informacji na temat Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego na stronie www.spozywcza.lodz.pl

Rok Janusza Korczaka

W dniu 18 października 2012 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z panią Teresą Basińską, bibliotekarzem Miejskiej Biblioteki Publicznej, przewodnikiem wycieczek po Łodzi. Pani T. Basińska w interesujący sposób przybliżyła gimnazjalistom postać Janusza Korczaka, pedagoga, wychowawcy, pisarza, który całe swoje życie poświęcił dzieciom. Na spotkaniu zaprezentowane zostały również różnorodne publikacje, książki, pamiętniki niezwykłego człowieka jakim był Janusz Korczak.

Turniej piłki halowej - gramy dla Jana Pawła II

Reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej chłopców w sobotę 13 października brała udział w turnieju organizowanym przez Salezjańskie Centrum Młodzieżowe
"Gramy dla Jana Pawła II".
W zawodach wzięło udział 8 drużyn: Oratorium im. Św. Dominika Savio, Fatima ŁDZ, Wyższe Seminarium Duchowne, SALOS Wodna 1, Oratorium im. Św. Jana Bosko, SALOS Wodna 2, Chłopcy z Placu Zwycięstwa i Gim. nr 32 im. Karola Wojtyły.
Po emocjonujących meczach grupowych nasza reprezentacja w półfinale spotkała się z drużyną SALOS 2. Wygrywając 4-0 awansowali do finału gdzie czekali na nas SALOS 1.
W finale Nasi chłopcy pokazali wielki charakter walki sportowej, walczyli o każdą piłkę do ostatniego gwizdka sędziego i ostatecznie wygrali 3-1. Tytuł najlepszego piłkarza turnieju i nagrodę w postaci bonu na zakupy na kwotę 200 zł wygrał nasz piłkarz Igor Kania. Cała drużyna dostała stroje piłkarskie.
Opiekun drużyny - Hovhannes Yazichyan.

"Tolerancja to za mało"

Dnia 8.10.2012r. 27 uczniów z kl. I-III wspólnie z nauczycielem bibliotekarzem i psychologiem uczestniczyło w uroczystości "Tolerancja to za mało" w Teatrze Muzycznym. Obejrzeliśmy spektakl "Zatańczyć śladami Fryderyka Chopina" zorganizowany przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Stowarzyszenie Studio Integracji. Następnie znana aktorka Anna Dymna wręczyła Order Uśmiechu Panu Krzysztofowi Cwynarowi. Tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu to odznaczenie przyznawane przez dzieci dla dorosłych, których działalność jest wyjątkowa, nietuzinkowa. Uroczystości towarzyszył koncert Stowarzyszenia Studia Integracji i zespołu "Wiolinki". Wszyscy dobrze się bawiliśmy i był to miło spędzony czas. Gratulacje dla Pana Cwynara !!
Międzynarodowe Mistrzostwa Wrocławia Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych

W dniu 6 października 2012tr. uczennica naszej szkoły Monika Rutkowska zajęła
5 miejsce w kategorii wagowej do 63 kg w Międzynarodowych Mistrzostwach Wrocławia. W zawodach brali udział zawodnicy i zawodniczki z Niemiec, Ukrainy, Białorusi, Szwecji, Litwy i Polski.
Trener i opiekun Hovhannes Yazichyan.
"Zacieśniamy więzi!" ze Szkołą Podstawową nr 14 i Publicznym Gimnazjum nr 5

W sobotę 6 października wcześnie rano pojechało autobusem do Łagiewnik 86 osób: uczniowie Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 32 i SP 14, pedagodzy, nauczyciele tych szkół; także rodzice oraz studenci pedagogiki UŁ odbywający praktyki w ramach projektu "PRZYJAZNA i BEZPIECZNA SZKOŁA".
W Łagiewnikach na padoku Straż Miejska, która objęła patronatem imprezę, ciepło przywitała nas ogniskiem i rżeniem koni.
Studenci i nasi uczniowie przygotowali dla kolegów z Gimnazjum nr 5 i z SP 14 grę terenową - 44 uczniów w 4 grupach zdobywało sprawności na 6 stacjach. Po przebytej drodze - z puzzli uzyskiwanych na kolejnych stacjach - ułożono napis na transparencie: "Zacieśniamy więzy" SP 14, G 5, G 32. Były kiełbaski, ciastka, pokazy jazdy konnej w wykonaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej

Dyskoteka

W piątek 5 października w godzinach 17.00-20.00 odbyła się w naszej szkole dyskoteka zapoznawcza. Młodzieży nie trzeba było do zabawy specjalnie mobilizować. Nad całością czuwał nasz niezastąpiony DJ Damian Kaczmarek. Było głośno i zwariowanie. Atmosferę niesamowitości zapewniały też wszechobecne kolorofony. Co do tego, że się wszystkim podobało, nie ma wątpliwości, ponieważ ciężko było imprezę zakończyć. A w listopadzie już kolejna dyskoteka tym razem andrzejkowa, na którą przygotowujemy niespodzianki i na którą serdecznie zapraszamy młodzież naszej szkoły.

Spotkanie z pisarką książek dla młodzieży

Dnia 03.10.2012r. zainteresowani uczniowie naszego gimnazjum, pod opieką nauczyciela bibliotekarza, uczestniczyli w spotkaniu z pisarką książek dla młodzieży panią Małgorzatą Gutowską - Adamczyk. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wilczej 7. Autorka w interesujący sposób opowiadała o warsztacie pracy pisarza i dzieliła się z czytelnikami swoim doświadczeniem.

Indywidualne Biegi Przełajowe

W dniu 2 października 2012 roku w Parku 3-go Maja odbyły się, w ramach zawodów promocji kultury fizycznej, Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców szkół łódzkich. W zawodach wystartowało 425 uczniów szkół podstawowych, 482 uczniów gimnazjów i 314 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie na trasach biegów przy Hali Parkowej rywalizowało 1221 uczniów.
Nasza reprezentacja liczyła 20 osób. Wśród dziewcząt najwyższe 30 miejsce zajęła Angelika Zadykowicz 3B, warto podkreślić że w biegu dziewcząt ze szkół gimnazjalnych wystartowało 251 zawodniczek.
W grupie chłopców najlepiej zaprezentował się Kamil Miszczak 3D (34 miejsce). W biegu chłopców wzięło udział 231 zawodników.
Opiekunami zespołu byli Marek Wilmowski i Maciej Adamczewski.

Integracja klas pierwszych

We wrześniu odbywały się zajęcia integracyjna dla klas pierwszych. W tym roku nasi nowi uczniowie poznawali się bliżej na warsztatach w Ogrodzie Botanicznym. Mieli okazję zwiedzić Ogród z przewodnikiem, wysłuchać informacji i ciekawostek na temat roślin tam rosnących. Uwieńczeniem zajęć było ognisko z kiełbaskami. Przy ognisku w wesołych zabawach uczniowie klas pierwszych mieli okazję lepiej się poznać, a nawet zaprzyjaźnić.

Europejski Dzień Języków

26 września w naszej szkole obchodzony był Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku w celu promocji nauki języków obcych oraz bogactwa kulturowego Europy. Z tej okazji oglądaliśmy filmy i dyskutowaliśmy na temat roli języków obcych w życiu współczesnego człowieka, uczyliśmy się podstawowych zwrotów w różnych językach i przemierzaliśmy szkolne korytarze, na których zawisły gazetki ścienne i ciekawostki, w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania do quizu językowego. Wiemy, że języki otworzą nam drzwi do nowych przyjaźni, nowych kultur i nowych możliwości.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W tym roku po raz pierwszy odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w trybie dwudniowym. Pierwsza część odbyła się 25 września na 2,3 i 4 godzinie lekcyjnej, a druga dla klas które w poprzednim dniu nie mogły uczestniczyć 26 września na godzinie 3.
Do zarządu SU zgłosiło się 4 kandydatów, którzy wcześniej uzyskali akceptację swoich klas oraz wychowawców i przeprowadzili na terenie szkoły swoją kampanię wyborczą. Byli to (w kolejności alfabetycznej): Aleksandra Bernacka kl. III c, Dawid Krakowiak kl. II c, Klaudia Kamińska kl. III c, Paweł Wolski kl. III c.
Nad przebiegiem wyborów czuwał opiekun Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Kmieciak oraz komisja wyborcza złożona z przedstawicieli wszystkich poziomów uczących się w gimnazjum.
Wybory odbyły się w przygotowanym specjalnie w tym celu lokalu wyborczym. Wybory miały charakter równy, tajny i powszechny i brali w nim udział wszyscy uczniowie szkoły obecni w danym dniu. Uczniowie wybierali swoich kandydatów poprzez głosownie, stawiając krzyżyk przy wybranym nazwisku na karcie głosowania.

WYNIKI WYBORÓW:
Przewodniczący SU Gimnazjum nr 32 - Dawid Krakowiak
Zastępca Przewodniczącego - Paweł Wolski
Drugi zastępca - Sekretarz - Aleksandra Bernacka

Serdecznie gratulujemy wybranym i do pracy młodzi samorządowcy.

Lekcja historii w terenie

W dniach 18-25.09.2012r. klasy 3A,C,D,E brały udział w XX lekcji historii w terenie. Temat lekcji brzmiał: Śladami getta w Litzmannstadt w 70 rocznicę "Wielkiej Szpery". Zadaniem uczestników lekcji było dotarcie do wszystkich punktów opisanych w broszurze, znajdujących się na terenie dawnego getta i wykonanie wyznaczonych 10 zadań. Trasa zaczynała się na Starym Rynku i kończyła na stacji Radegast - miejsca deportacji Żydów do obozów koncentracyjnych i obozów zagłady: Kulmhof (Chełmna nad Nerem) i Auschwitz-Birkenau.
W trakcie trasy w czterech miejscach czekali na nas czterej przewodnicy, którzy w bardzo ciekawy sposób przybliżyli nam jedno z najdramatyczniejszych wydarzeń łódzkiego getta - Wielką Szperę. Wędrując po Łodzi poznawaliśmy dzieje łódzkich Żydów w tragicznych dla nich latach II wojny światowej. Miejsca, które dotąd nie miały dla nas znaczenia, nabrały nowego wymiaru.

Rajd pieszy Swędów-Lućmierz

Pierwszy rajd koła turystycznego już za nami. Odbył się w słoneczny i ciepły dzień 23 września 2012r. Trasa wędrówki rozpoczęła się w Swędowie i wiodła ponad 15 km, szlakami turystycznymi, przez Białą do Lućmierza. W rajdzie wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, a także dwie absolwentki. Opiekunami byli jak zwykle: p. Michał Kiersztyn oraz p. Anna Niemczewska wspomagani przez p. Kamilę Pietrzyk, p. Monikę Błoch i p. Agnieszkę Grałek. Gościem specjalnym była p. Iwona Pawłowska. Wszyscy dzielnie wędrowali i zmęczeni, ale w dobrym nastroju wrócili pod szkołę.

Biegi o Puchar Dyrektora Szkoły

18 września 2012 r. odbyła się XIV edycja Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 32. W imprezie wzięło udział blisko 300 zawodników. Jak zwykle trasa biegła przez malowniczy Park Źródliska I. Wśród nauczycieli w kategorii mężczyzn niepokonanym od kilku lat jest szkolny pedagog p. Marek Wilmowski, natomiast najlepszą biegaczką z pośród żeńskiej drużyny okazała się p. Anna Niemczewska nauczycielka informatyki. Najszybciej na metę wśród dziewcząt podobnie jak dwa lata temu i w zeszłym roku dotarła uczennica klasy IIID, Kamila Misterka, najlepszym w biegach uczniem okazał się Jakub Naskręcki z klasy IIIA. Najlepszymi biegaczami w grupie rodziców okazali się p. Monika Lorentowicz w grupie pań i p. Tomasz Jagieło w rywalizacji panów. Impreza stała na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy wyjątkowo duża ilość biegaczy i czasy osiągnięte przez zwycięzców.
Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 32 trafił po raz trzeci z rzędu w ręce klasy IIID, której wychowawcą jest p. M. Sobczak - Kaźmierska. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy już na kolejna edycję.

KLASYFIKACJA GENERALNA
1. KLASA 3D
2. KLASA 1B
3. KLASA 1C
4. KLASA 2B
5. KLASA 3B

KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT
1. Kamila Misterka 3D
2. Dorota Bartniak 3D
3. Karolina Łaczkowska 3D
4. Estera Błaszczyk 3D
5. Angelika Zadykowicz 3B

KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW
1. Jakub Naskręcki 3A
2. Kamil Miszczak 3D
3. Adam Staniszewski 3D
4. Grzegorz Umiński 3D
5. Mateusz Kwaśniewski 3A

KLASYFIKACJA NAUCZYCIELI
I RODZICÓW
KOBIETY:
1. Anna Niemczewska
2. Jolanta Kuśmirek
3. Kamila Pietrzyk
3. Paulina Gawrysiak - Kołos
5. Monika Lorentowicz

MĘŹCZYŹNI:
1. Marek Wilmowski
2. Michał Kiersztyn
3. Hovhannes Yazichyan
4. Tomasz Jagieło
5. Stanisław Mirowski

Sprzątanie Świata

W dniu 14 września 2012 roku, po raz kolejny, uczniowie naszego gimnazjum włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata". Hasło tegorocznej akcji: "Kocham, lubię, szanuję .... nie śmiecę". Uczniowie klas 1b, 2a i 2c zaopatrzeni w rękawice i worki pod opieką nauczycieli: p. A. Zulak, M. Jasiak, A. Kwiatkowskiej i M. Kiersztyna, wyruszyli w wyznaczone miejsca. W tym roku sprzątaliśmy teren wokół szkoły.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

3 września 2012 roku w uroczysty sposób rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor szczególnie powitała w progach Gimnazjum uczniów klas pierwszych. Uczniowie klasy 2b w krótkiej inscenizacji przypomnieli wydarzenia związane z 73 rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej, a następnie już na wesoło pożegnali wakacje. Nauczycielom życzymy wyrozumiałości i cierpliwości, a wszystkim uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy!
Nad właściwą organizacją uroczystości czuwali: wychowawca klasy 2b – p. Michał Kiersztyn oraz p. Anna Niemczewska.

Wakacje na sportowo

Tegoroczne wakacje spędziliśmy w Krościenku nad Dunajcem. Krościenko to miejscowość turystyczna i letniskowa znajdująca się na pograniczu Gorców, Beskidu Sądeckiego i Pienin. Podczas całego pobytu towarzyszyła nam ciepła i słoneczna pogoda. Dzień rozpoczynał się porannym rozruchem, po śniadaniu uczestnicy wybierali zajęcie sportowe, takie jak: gry zespołowe (piłka nożna, siatkówka, koszykówka), wycieczki rowerowe i piesze. Wieczorami można było ćwiczyć na siłowni, grać w tenisa stołowego oraz bawić się na dyskotekach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wieczorne seansy filmowe w sali kinowej. Po 14 dniach pobytu trudno było się pogodzić z myślą że to już koniec aktywnego wypoczynku. Na szczęście tylko do następnych wakacji.