roku,  Imieniny: 

gazetka

Rok szkolny 2013/2014


Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2013/2014:
w kategoriach: najwyższa średnia w szkole, frekwencja, najwyższe średnie z przedmiotów.
NAJLEPSI

Wydarzenia

Zakończenie roku szkolnego

Rok szkolny 2013/2014 żegnaliśmy na wesoło. Uczniowie klas: 1d i 1e wraz z wychowawcami przygotowali humorystyczny program artystyczny. Hasłem przewodnim uroczystej akademii były słowa: „Żegnaj szkoło na wesoło.” Uczniowie wcielali się kolejno w role nauczycieli naszego gimnazjum i parodiowali samych siebie. Przy wesołych rytmach muzyki odtańczona została Zumba, do której układ choreograficzny przygotowała p. Agnieszka Klingiert. Niezapomniana atmosfera, piękna dekoracja i łzy radości z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci.

Edukacja europejska - podsumowanie

Dnia 27 czerwca 2014 r., podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów szkolnych oraz projektów edukacyjnych realizowanych w ramach obchodów 10. rocznicy członkostwa Polski w UE.

Laureaci Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej:
I m-ce – Sebastian Stępniak, klasa 3c
II m-ce ex aequo – Natalia Bernacka oraz Aleksandra Brzezińska, klasa 3a
III m-ce – Daria Janik, klasa 3a

W ramach Konkursu na plakat pt. "10 lat Polski w UE" uczniowie przygotowali wiele ciekawych prac i jury zdecydowało się przyznać po dwa równorzędne miejsca.
I m-ce:
- Michał Skrzetuski, klasa 2a oraz Mateusz Pakulski, klasa 2e
- Maciej Wasiak, klasa 3c
II m-ce:
- Gabriela Krzciuk, klasa 1b
- Wiktoria Włóka, klasa 2a
III m-ce:
- Natalia Marcinkowska oraz Konstancja Tomanik, klasa 1a
- Klaudia Senator, klasa 2a.

W tym semestrze zostały też zrealizowane dwa projekty edukacyjne przez grupy uczniów z klasy 2a, 2b i jednego ucznia z klasy 2e:
1. Matematyczne wędrówki po Unii Europejskiej (opiekunowie projektu: p. Kamila Pietrzyk oraz p. Elżbieta Rakowska)
2. Polska i 12 złotych gwiazdek (opiekunowie projektu: p. Marta Mielczarek oraz p. Mateusz Opaliński).
Prezentacja efektów obu projektów miała miejsce na godzinach wychowawczych w wybranych klasach.

Wyjście do Muzeum Kinematografii

W dniu 17 czerwca 2014r. ucnziowie klasy 2c wraz z p. Moniką Błoch zwiedzili Muzeum Kinematografii, które mieści się w pałacyku Karola Scheiblera. Poznali między innymi techniki powstawania filmu. Zobaczyli kamery, projektory, taśmy filmowe, a także dowiedzieli się jak powstają kreskówki. Największe wrażenie na uczniach zrobiły prawdziwe postacie z bajek.

Prezentacja Projektu Edukacyjnego w Urzędzie Statystycznym w Łodzi

11 czerwca 2014 r. grupa uczennic z klasy 2b w składzie: Paulina Gozdalska, Marika Michalczyk, Natalia Augustyniak, Sandra Stefaniak i Marta Kołodziejska, pod opieką p. Kamili Pietrzyk i p. Marty Mielczarek, udała się do Urzędu Statystycznego w Łodzi na uroczystość podsumowania akcji "Edukacja Statystyczna" w roku szkolnym 2013/2014. Podczas spotkania, w którym uczestniczyło wielu przedstawicieli różnych szkół z Łodzi i regionu łódzkiego, uczennice dokonały prezentacji swojej pracy w ramach interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego pt. "Jacy jestesmy? - nasza szkoła w liczbach/What are we like? - our school in numbers". Projekt ten był realizowany we współpracy z Łódzkim Ośrodkiem Badań Regionalnych. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom Urzędu Statystycznego za udzieloną pomoc i wsparcie merytoryczne oraz możliwość wystąpienia przed tak szerokim i znakomitym gronem gości.

Zapraszamy także do obejrzenia strony Urzędu

Mistrzostwa szkoły w siatkówkę i piłkę nożną

W drugim semestrze roku szkolnego 2013/2014 rozegrane zostały dwa duże turnieje sportowe w naszym gimnazjum. Pierwszy to Mistrzostwa Szkoły w siatkówkę dziewcząt i chłopców, a drugi to Mistrzostwa Trójek w piłkę nożną przeznaczony dla chłopców. W turnieju siatkarskim udział wzięło 9 zespołów, które grały mecze systemem "każdy z każdym". Zdecydowanym zwycięzcą okazała się klasa 3B, która wygrała wszystkie swoje mecze i bezapelacyjnie zdobyła pierwsze miejsce.

Ostateczne wyniki:
1.Klasa 3B
2.Klasa 1B
3.Klasa 2D
4.Klasa 3C
5.Klasa 1D

W Mistrzostwach Szkoły Trójek w Piłkę nożną wzięło udział 10 zespołów. Runda eliminacyjna odbywała się w 2 grupach. Następnie uczniowie grali bezpośrednie spotkania o określone miejsce. Mistrzem Szkoły został zespół z klasy 2B-2, który sprawił dużą niespodziankę i pokonał w finale faworyta zespół z klasy 2B-1.

Ostateczne wyniki:
1.Klasa 2B-2
2.Klasa 2B-1
3.Klasa 3B
4.Klasa 1C
5.Klasa 1B

Szczególnie cieszą wyniki klas pierwszych, które dzięki ambitnej walce zajęły wysokie lokaty, niejednokrotnie pokonując starszych i silniejszych kolegów.
Mistrzostwa w siatkówkę zorganizował i przeprowadził pan Dariusz Balcerak. A Mistrzostwa w piłkę nożną pan Maciej Adamczewski.
Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników!

Interaktywna muzyczna wystawa "Podróż w krainę dźwięku"

W dniu 3 czerwca klasa 1a wraz z nauczycielką muzyki i wychowawczynią udała się do Portu Łódź na kolejną interaktywną wystawę, tym razem była to: "Podróż w Krainę Dźwięku". Wystawa składała się z czterech modułów. Uczniowie odwiedzili studio dźwiękowe "Dźwięki na wyciągnięcie ręki", Filharmonię, Instrumentarium oraz stację o nazwie "Cztery pory roku Vivaldiego". Każdy z edukacyjnych eksponatów zabrał dzieci w odmienną muzyczną podróż.
Dodatkowo wszyscy uczniowie rozwiązali, przygotowany przez dyrekcję Portu Łódź, test związany z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, zdobywając przydatne, odblaskowe gadżety.

Druga noc filmowa klasy 1a

Z okazji Dnia Dziecka wychowawczyni klasy 1a zorganizowała swoim podopiecznym drugą noc filmową w szkole. Spotkanie miało na celu zacieśnienie więzów między uczniami. Większość uczennic i uczniów klasy 1a niecierpliwie czekało na tę imprezę. Obejrzeliśmy kilka filmów, odbyła się bitwa na poduszki, dużo rozmawialiśmy i śmialiśmy się. Mistrzem dowcipów został Mateusz Świątek. Niektórzy nie spali całą noc, nielicznym szczęśliwcom udało się zdrzemnąć godzinę lub dwie. Atmosfera była niepowtarzalna. Przeżyliśmy w gronie klasowym kolejne cudowne chwile.

Mistrzostwa Łodzi w Lidze LA - Gimnazjada

W dniu 30 maja na stadionie AZS Łódź zostały rozegrane Mistrzostwa Łodzi w Lidze Lekkoatletycznej. Na starcie stanęło 11 zespołów dziewcząt i 15 drużyn chłopców. Naszą szkołę reprezentował zespół chłopców. Podkreślić należy, że nasi uczniowie po raz pierwszy brali udział w tego rodzaju zawodach. Wszyscy nasi zawodnicy spisali się na miarę oczekiwań opiekunów. Szczególnie znaczące wyniki odnieśli J. Wasiak w pchnięciu kulą, który zdobył 8 miejsce w stawce 31 zawodników oraz D. Sokołowski również zdobywając 8 miejsce w skoku w dal na 26 zawodników.
Pozostali nasi reprezentanci wystąpili w następujących konkurencjach:
100 metrów - S. Jagieło ; P. Koziróg ; A. Małecki
300 metrów - M. Jarmundowicz ; E. Matysiak ; J. Szczęsny
1000 metrów - S. Stępniak ; P. Tracz ; A. Adamski
Impreza bardzo przypadła nam do gustu i postaramy się za rok ponownie wziąć w niej udział.
Opiekunami zespołu byli: Maciej Adamczewski i Marek Wilmowski

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Hiszpańskiej"

30 maja Marika Ludkiewicz i Oliwia Sochacka – uczennice klasy 3c, których pasją jest śpiewanie m.in. w języku hiszpańskim, wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Hiszpańskiej zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 38 w Łodzi. Oliwia zaśpiewała piosenkę z filmu „Desperado” pod tym samym tytułem, natomiast Marika – piosenkę Martiny Stoessel z filmu Violetta pt.: „Hoy Somos mos”, odnosząc swój pierwszy sukces. Zajęła II miejsce w konkursie.
Gratulujemy!

Edukacja Statystyczna – Polska w Unii Europejskiej

23 i 30 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w prelekcjach na temat Unii Europejskiej oraz członkostwa Polski w UE prowadzonych przez p. Barbarę Spodzieję z Urzędu Statystycznego w Łodzi. Spotkania były kolejnym etapem obchodów 10. rocznicy wstąpienia naszego kraju do Unii.

Wycieczka do Murzasichle

Maj w naszej szkole rozpoczyna okres wycieczek i rajdów. W dniach 27 - 30 maja 2014 r. odbyła się czterodniowa wyprawa w Tatry. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Wadowice - rodzinne miasto naszego Patrona, następnie dotarliśmy do Murzasichla - miejsca naszych noclegów. Drugiego dnia wyszliśmy w Tatry Zachodnie - z Zazadniej doszliśmy na Rusinową Polanę przez Goły Wiech i rozpoczęliśmy wspinaczkę na Gęsią Szyję (1489 m n.p.m.). Droga była trudna, ale szczyt zdobyliśmy i zeszliśmy w stronę Zakopanego. Nagrodą za wysiłek była wieczorna kąpiel w basenie z podgrzewaną wodą. Dzień zakończyło pieczenie kiełbasek na ognisku. Następnego ranka obudził nas deszcz, który pokrzyżował nam plany. Zamiast Kopy Kondrackiej (2005 m n.p.m) zdobyliśmy Sarniej Skałę. Ostatni dzień spędziliśmy w Zakopanem, zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach i zrobiliśmy zakupy na Krupówkach.

I Mistrzostwa Gimnazjum nr 32 w sztafetowych biegach przełajowych "Biegaj z klasą"

22 maja w naszej szkole odbyła się I edycja Mistrzostw Gimnazjum nr 32 w sztafetowych biegach przełajowych. Impreza została zorganizowana w Parku Źródliska, który znajduje się w bliskim sąsiedztwie naszego gimnazjum.
W zawodach wzięło udział 10 zespołów. Każdą klasę reprezentowało 5 zawodników (3 chłopców i 2 dziewczynki). Każdy z zawodników miał za zadanie, przebiec na swojej zmianie odległość 600 metrów. Ponadto każdą klasę wspierała wybrana grupa kibiców, którzy to bardzo gorąco dopingowali swoje biegnące koleżanki i kolegów. Wszyscy zawodnicy przystąpili do zawodów bardzo bojowo nastawieni i ambitnie walczyli o jak najlepsze miejsce dla swojej klasy.
Bieg miał bardzo ciekawy przebieg, prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie i do samego końca nie było wiadomo, jak będzie wyglądała ostateczna kolejność zespołów na mecie.
Oficjalne wyniki zawodów:
1 miejsce - Klasa 3B
2 miejsce - Klasa 2A
3 miejsce - Klasa 1B
4 miejsce - Klasa 2B
5 miejsce - Klasa 2E
W imprezie brały również udział klasy: 1E, 1C, 2C, 1A i 1D.
Zwycięzcy - klasa 3B wystąpiła w składzie:
Kamil Gąsiński, Justyna Adriańczyk, Jarosław Szczęsny, Adrianna Sypka i Bartłomiej Stachecki.
Najszybsi uczestnicy otrzymali na mecie dyplomy i medale, a wszystkie klasy dyplomy za udział. Imprezę przygotowali i przeprowadzili p. Marek Wilmowski i p. Maciej Adamczewski przy udziale p. Dariusza Balceraka i p. Michała Kiersztyna. Mamy nadzieję, że nowa impreza przypadła do gustu wszystkim uczestnikom i wejdzie na stałe do naszego kalendarza szkolnego. Gratulacje dla wszystkich uczestników!!!

Rajd Rowerowy

W ostatnią niedzielę maja odbył się pierwszy w historii koła turystycznego rajd rowerowy. W rajdzie uczestniczyli stali bywalcy rajdów, czyli uczennice i uczniowie z klas: 1a i 3b wraz ze swoimi wychowawcami. Spotkaliśmy się pod szkołą i ścieżkami rowerowymi pojechaliśmy do Łagiewnik. Jeździliśmy malowniczymi drogami Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich i pokonywaliśmy dzielnie wiele pagórków. Nie obyło się bez przygód w postaci przebitej dętki, ale szczęśliwie powróciliśmy pod szkołę w komplecie. Z pewnością to nie była ostatnia tego typu wyprawa.

VIII Międzygimnazjalny Konkurs Plastyczny pt. "Jan Paweł II - święty uśmiechnięty"

W drugim semestrze 2013/2014 został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów łódzkich gimnazjów. Konkurs w bieżącym roku cieszył się dużym powodzeniem. Wpłynęły 32 prace z 10 gimnazjów, m.in.: z 26, 38, 14, 18, 29, 3, 16, 14 oraz z Gimnazjum w Poddębicach.
Wyróżnione zostały prace:
Damiana z PG nr 3
Izabeli z PG nr 18
Oliwii z PG nr 14
Nagrodzono prace:
I miejsce - Ewelina z PG nr 26
II miejsce - Aleksandra i Julia z PG nr 18
III miejsce - Aleksandra z PG nr 18

Dzień Patrona

Dnia 20 maja 2014 r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Nasz patron – poeta, aktor, sportowiec, dobry przyjaciel, patriota, wielki papież, święty człowiek. Jesteśmy dumni, że jako szkoła mamy autorytet wszechczasów za mistrza.
Podróże Apostolskie Jana Pawła II są jednym z najważniejszych wyróżników Jego pontyfikatu. W całej historii Kościoła nie zdarzyły się tak liczne pielgrzymki papieża. Podczas podróży zagranicznych Jan Paweł II odwiedził 130 krajów i ok. 900 miejscowości. Łączna długość pielgrzymkowych dróg Jana Pawła II wynosi ok. 1 mln 700 tys. km Poza Watykanem Jan Paweł II spędził w sumie ponad dwa lata swego 25-letniego pontyfikatu. Większość swoich apostolskich podróży, pielgrzymek wiary, rozpoczynał od słów: „Przybywam jako Papież – Pielgrzym”.
Spektakl przygotowany na obchody Dnia Patrona nawiązywał właśnie do tego aspektu życia Karola Wojtyły. Uczniowie i goście mogli obejrzeć "Podróże we śnie" w wykonaniu Teatru Szkolnego Metamorfozy. Reżyseria: Monika Sobczak-Kaźmierska i Katarzyna Jałocha, choreografia: Marta Mielczarek.

Warsztaty "Smakuj kulturę Niemiec"

19 maja 2014 r. klasa 1d uczestniczyła w warsztatach: "Smakuj kulturę Niemiec" organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną mieszczącą się na ulicy Wilczej. Warsztaty poprowadziła znana niemiecka pisarka oraz nagradzany na całym świecie fotograf.
Uczniowie mieli okazję zaprezentować w rozmowie z "prawdziwymi" Niemcami swój język niemiecki, zetknęli się również z niemiecką literaturą, fotografią i kulturą. Mogli pytać o obyczaje i tradycje panujące w Niemczech, obejrzeć bardzo stare aparaty fotograficzne, zrozumieć technikę powstawania zdjęć. Dzięki tym warsztatom zmieniło się nasze wyobrażenie o zachodnich sąsiadach, postrzegamy ich teraz jako ludzi wrażliwych i otwartych na świat.

Złoty, srebrny i brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc WPA

W dniach 17 - 18 maja 2014 roku w miejscowości Lutsk na Ukrainie odbyły się Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leząc Federacji WPA. Na tych Mistrzostwach w składzie Reprezentacji Polski w kategorii wagowej do 100 kg występował nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły Pan Hovhannes Yazichyan. Przepustkę na Mistrzostwa Europy otrzymał miesiąc temu, wygrywając Mistrzostwa Polski w swojej kategorii wagowej, które odbyły się w Zalesiu. W Lutsku startowało 200 zawodników, wśród których nie brakowało Mistrzów Świata i Europy z ubiegłych lat. W kategorii wagowej do 100 kg od samego początku była zacięta walka, gdyż 6 zawodników do samego końca walczyło o podium. Po ostatnie trzeciej serii było już wiadomo, że Pan Hovhannes Yazichyan zdobędzie złoty medal w kategorii wiekowej Masters do 100 kg, srebrny medal w kategorii wiekowej Senior do 100 kg i brązowy medal w kategorii wiekowej Masters Open. Warto wspomnieć, że wygrywając tytuł Mistrza Europy, Pan Hovhannes Yazichyan ustanowił rekord Europy, wyciskając sztangę ważącą 205 kg. Cała społeczność szkoły gratuluje naszemu nauczycielowi sukces i życzy dalszych sukcesów sportowych.

Dzień Polskiej Niezapominajki

W tym roku 15 maja po raz pierwszy w naszym gimnazjum obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki - święto przyrody mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Celem tego święta jest również zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Z tej okazji na szkolnym korytarzu pojawiła się dekoracja z ważnymi datami świąt obchodzonych m. in. w maju i czerwcu w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć niezapominajek, które przyniosła nauczycielka biologii p. Katarzyna Depczyńska - Samiec, a zostały posadzone na szkolnym klombie przez uczniów klasy 2A pod opieką wychowawcy, inicjatorki tego święta w naszej szkole.

Wyniki szkolnego konkursu - "Logo Gimnazjum"

1 mejsce - Weronika Stępeń 1b
2 mejsce - Natalia Hawryszczak 1b
3 miejsce - Klaudia Senator 2a

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

W dniu 6 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamietniająca 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Była to pierwsza konstytucja uchwalona w całej Europie i druga na świecie. Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością uczniowie i nauczyciele z okolicznych szkół podstawowych którzy już piąty raz wzięli udział w organizowanym przez naszą szkołę konkursie na plakat i album o Konstytucji 3-go Maja.

Wycieczka do łódzkiego MPK

Uczniowie klas trzecich i drugich wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do łódzkich zakładów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Poznali historię łódzkiej komunikacji w muzeum przy ulicy Wierzbowej. Zwiedzali zakład napraw i remontów tramwajów przy ulicy Tramwajowej i największą łódzką zajezdnię przy ul Telefonicznej. Mieli okazję przejeżdżać przez tramwajową myjnię, wejść pod podwozie tramwaju i poznać sposoby elektronicznego serwisu najnowszych Cityrunnerów. Uzyskali wiedzę na temat warunków zatrudnienie w MPK.

Oto gry!

Nasza szkoła nawiązała współpracę ze sklepem OtoGryPlanszowe.pl. Sklep ten będzie nam wypożyczał ciekawe i zabawne gry planszowe. Chcemy szerzyć wśród młodzieży ideę spędzania wolnego czasu w alternatywny sposób dla codziennych dzisiaj komputerów i telewizji. Na pewno dzięki grom planszowym możemy budować relacje z innymi ludźmi, uczyć się zdrowej rywalizacji i przestrzegania zasad. Z gier korzystali już uczniowie klas IIe i Ib - uczestnictwo w nich wywołało wiele radości i emocji.
Więcej informacji o sklepie i grach można uzyskać u pedagoga szkolnego i na stronie internetowej sklepu: otogryplanszowe.pl

Turniej Coca Cola Cup - 2014 II runda

29 kwietnia cztery zespoły z województwa łódzkiego spotkały sie na orliku przy Gimnazjum nr 44 w Łodzi, aby rozegrać mecze II edycji eliminacyjnej Coca Cola Cup 2014 dziewcząt. Rywalki naszych piłkarek okazały się znacznie lepsze niż podczas I edycji. Nasza drużyna w składzie: Adriańczyk Justyna, Bąkowska Sandra, Dąbek Beata, Talacha Aleksandra, Bendzel Klaudia, Stępień Weronika, Gębalska Katarzyna, Michalczyk Marika, Wachowska Izabela, zajęła 2 miejsce i nie zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego.
Wyniki spotkań:
Gim 32 - Gim 19 3 : 1
Gim 32 - Gim 44 2 : 2
Gim 32 - Gim Wiśniowa Góra 2 : 1
Opiekun grupy - Hovhannes Yazichyan

Drużyna Szpiku

Nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Drużyną Szpiku. Pan Tomasz Pacholczyk poprowadził zajęcia dla uczniów klasy 3a. Opowiadał im o idei oddawania krwi, szpiku kostnego, o tym jak w dosyć łatwy sposób można uratować komuś życie. Co prawda Honorowym Krwiodawcą można zostać po ukończeniu 18 lat, natomiast te informacje pozwolą uczniom zastanowić się nad tym problemem. Druga część zajęć dotyczyła życia w zakładzie poprawczym. Mogliśmy obejrzeć filmy i posłuchać prawdziwych historii. Na pewno było to pouczające doświadczenie. Takie zajęcia są planowane dla wszystkich uczniów.

Akademicka Liga Wyciskania Sztangi Leżąc - Finał

W niedziele 27 kwietnia w hali sportowej Łódzkiej Politechniki odbył się Finał Polskiej Ligi w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach brali udział najlepsi zawodnicy naszego kraju i również zawodnicy zagraniczni, ponad 200 uczestników w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. W rywalizacji kobiet, Adrianna Sypka uczennica klasy 3b zajęła V miejsce, Monika Rutkowska, nasza zeszłoroczna absolwentka zajęła IV miejsce, a zawody w rywalizacji kobiet wygrała Rosjanka wyciskając 140 kg. Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy im dalszych sukcesów. Opiekun i trener - Hovhannes Yazichyan.

VIII Bieg Olimpijczyków

26 kwietnia 2014 r. w sobotę odbyła się VIII edycja Biegu Olimpijczyków. Impreza odbyła się w parku im. Baden Powella przy ul. Małachowskiego. Organizatorem biegu była Regionalna Rada Olimpijska w Łodzi, Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi, Urząd Miasta Łodzi, Victory Sport Promocja oraz Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej.
Mimo bardzo niekorzystnej aury, padającego deszczu i chłodu w zawodach wzięło udział ponad 180 uczestników z łódzkich szkół. W tym 9 osobowa reprezentacja naszej szkoły. Rozegrano biegi dla szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych, bieg dla nauczycieli i bieg otwarty na 5000m. Puchary, medale, dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczali znani sportowcy i olimpijczycy łódzcy.
Znakomicie spisali się nasi reprezentanci, w klasyfikacji generalnej nasza szkoła uplasowała się na 2 miejscu w rywalizacji szkół gimnazjalnych. Barw naszego gimnazjum bronili: A.Misiorny 1D, O.Ligenza 1D, D.Kowalska 1D, D.Janik 3A, W.Michalak 1C, M.Bielecka 3C, J.Szczęsny 3B, A.Adamski 3B, P.Tracz 1B. Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Ania Misiorny 1D zajmując 7 miejsce, a wśród chłopców Patryk Tracz 1B również zajmując 7 lokatę.
Opiekunami zespołu byli p. Adamczewski i p. Wilmowski. Dobrze spisali się nauczyciele naszego gimnazjum, którzy startowali w biegu dla nauczycieli, zajmując odpowiednio 6 i 7 miejsce. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników i opiekunów!

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na Europejską Kartkę Wielkanocną

Podsumowując 16 kwietnia 2014 r. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny na Europejską Kartkę Wielkanocną dla Szkół Podstawowych, jury w składzie Iwona Pawłowska i Agnieszka Grałek przyznało uczestnikom jedno I miejsce, dwa II miejsca i jedno III miejsce oraz 7 wyróżnień.
I miejsce - Marcel, uczeń SP 48
II miejsce - Angelika, uczennica SP 193 oraz Julia, uczennica SP 193
III miejsce - Monika, uczennica SP 193
WYRÓŻNIENIA: Joanna, uczennica SP 5, uczniowie SP 48: Sebastian, Paweł, Filip, Oskar oraz Zuzanna, uczennica SP 153 i Julia, uczennica SP 193.
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, a nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie uczniów do udziału w konkursie.

Wielkanocne Warsztaty Plastyczne

15 kwietnia 2014 r. odbyły się po raz kolejny na terenie naszej szkoły Wielkanocne Warsztaty Plastyczne. W zajęciach tych uczestniczyli zarówno nauczyciele jak i uczniowie, odwiedzili nas również absolwenci i szkolni pracownicy obsługi. W miłej, świątecznej atmosferze udało nam się stworzyć kolorowe pisanki i oryginalne kartki świąteczne. Dla zapracowanych „projektantów” nie zabrakło również poczęstunku. Warsztaty okazały się świetnym środkiem integrującym nas wszystkich oraz dały nam przedsmak nadchodzących lada dzień Świąt Wielkanocnych.

Konkurs informatyczny - Karta Wielkanocna

W kwietniu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w corocznym konkursie szkolnym na najładniejszą kartę wielkanocną narysowaną samocdzielnie w programie Paint. I jak co roku zaskoczyli jury swoja kreatywnością i pomysłowością w podejściu do tego jakże popularnego tematu. W tym roku najwyżej oceniono karty następujących uczennic: Aleksandra Galińska 1e - 1 miejsce, Aleksandra Sienkiewicz 1a - 2 miejsce, Klaudia Bendzel 1b i Weronika Zimoń 1e - 3 miejsce oraz wyróżnienia: Konstancja Tomanik 1a, Joanna Stachecka 1a, Krzysztof Kubisiak 1a, Oliwia Jakubiec 1b, Weronika Wajnrajn 1d i Wiktoria Ciszewska 1c. Gratulijemy!

Europe-direct

W dniu 15 kwietnia w naszej szkole odbyły się spotkania naszych uczniów z pracownikami biura europe-direct z Piotrkowa Trybunalskiego.Spotkania odbyły się w ramach obchodów 10-lecia Polski w Unii Europejskiej.Podczas lekcji uczniowie klas IC, IIA oraz uczniowie klas II realizujący projekty edukacyjne zwiazane z tematyką unijną mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej. Uczniowie dowiedzieli się, między innymi, czym zajmuje się Parlament Europejski oraz Komisja Europejska. Zajęcia były bardzo atrakcyjne, nasi uczniowie zadawali wiele pytań. Z pewnością w kolejnych latach będziemy zapraszać przedstawicieli europe-direct do naszej szkoły.

Konkurs 1 z 10

Konkurs 1 z 10 odbył się 15 kwietnia w ramach powtórzenia do egzaminu gimnazjalnego, a wśród śmiałków z naszych klas trzecich zwycięzcą (ku niemałemu zdziwieniu zarówno publiczności jak i nauczycieli) okazał się Kuba Wasiak.

Warsztaty psychoedukacyjne

We wtorek, 15.04 dwadzieścia uczennic z klas 1d, 1e, 2d, 2e i 3a pod opieką p. psycholog Pauliny Brzozowskiej-Daniel wzięło udział w warsztatach psychoedukacyjnych. Odbyły się one w Domu Kultury „502”. Dziewczyny poznały główne emocje, rozmawiały o swoich uczuciach, wykonywały ciekawe ćwiczenia. Po 1,5 godzinie lepiej poznały same siebie oraz grupę. Prowadząca warsztat określiła dziewczyny jako fajną grupę, z którą dobrze się jej pracowało i zaprosiła nas na kolejne zajęcia w październiku.

Rajd Kolumna - Chechło

Rajd odbył się 12 kwietnia. Wędrowaliśmy na trasie z Kolumny do Chechła - 20 km - podziwiając malowniczą dolinę rzeki Grabi oraz lasy okolic Dobronia. Było dość kameralnie :-)

Warsztaty szkolne eksperymenty chemiczne na Uniwersytecie Łódzkim

W dniu 11 kwietnia uczniowie klasy 2c pod opieką p. Moniki Błoch wzięli udział w szkolnych warsztatach chemicznych, które zorganizował Uniwersytet Łódzki (Pracownia Dydaktyki Chemii) w ramach XIV Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń chemicznych, które dotyczyły tematyki poruszanej na lekcjach chemii. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach.

Centralny Instytut Ochrony Pracy

11 kwietnia, uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. W placówce tej mieli okazje zapoznać się z najnowszymi technikami stosowanymi do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników. Instytut zajmuje się oceną i certyfikacją środków ochrony. Uczniowie podziwiali urządzenia badające wytrzymałość materiałów, ich odporność na uszkodzenia. Wycieczka była zorganizowana dzięki uprzejmości Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19, która współpracuje z CIOP przy kształceniu przyszłych włókienników.

Poznajemy historię i walory turystyczne naszej dzielnicy

Nasza szkoła nawiązała współpracę ze znanym łódzkim przewodnikiem panem Jarosławem Janowskim. Rozpoczęliśmy realizację projektu, który ma na celu z jednej strony przybliżenie naszym uczniom historii najbliższej okolicy szkoły, z drugiej uczulenie młodych ludzi na przejawy nietolerancji i ksenofobii. W czasie pierwszego spotkania, w dniu 8 kwietnia 2014r., pan Janowski wygłosił dla klasy II a ciekawą prelekcję na temat rozwoju naszego miasta, a następnie poprowadził wycieczkę po naszej dzielnicy połączoną ze zwiedzaniem Pałacu Karola Scheiblera. W trakcie spaceru po urokliwym Księżym Młynie rozmawialiśmy o problemie wandalizmu. Uczniowie zgodzili się z panem Janowskim, że twórcy wulgarnych, rasistowskich napisów na murach zasługują na jednoznacznie negatywną ocenę, a ich "dzieła" szpecą środowisko i źle świadczą o mieszkańcach naszego miasta.

III edycja Konkursu Międzygimnazjalnego "Europejska Wiosna"

Po raz pierwszy uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o kulturze krajów europejskich pod hasłem "Europejska Wiosna" organizowanym przez ZSP nr 19 im. Karola Wojtyły w Łodzi. W ramach konkursu uczniowie mieli przygotować prezentacje multimedialne poświęcone wybitnemu europejskiemu artyście. Wybrana osoba miała być znana jest ze swojej działalności w świecie kultury i sztuki, np.: reżyser, aktor, muzyk, malarz. Nasze uczennice - Beata Dąbek , Martyna Jankiewicz i Oliwia Sochacka z klasy 3C pod okiem p. Iwony Pawłowskiej przygotowały prezentację multimedialną w języku niemieckim o brytyjskim aktorze, doskonale znanym z roli Harrego Pottera, w którą postać wcielił się DANIEL JACOB RADCLIFFE. Praca okazała się na tyle ciekawa, że nasza szkoła zakwalifikowała się III etapu konkursu. Finał odbył się 7 kwietnia 2014 r. w ZSP nr 19. Sposób, w jaki nasze uczennice zaprezentowały swojego bohatera zakończył dla nich sukcesem - zajęciem III miejsca. Gratulujemy!

Konkurs czytelniczy "Harry Potter i Insygnia śmierci"

W dniu 4 IV 2014 dwie drużyny w składzie: Kazukak N., Michalak D., Wachowska I. z kl. IId oraz Marynowska K., Mikoranda A. z kl. IIIb, Kubiak N. z kl. IId pod opieką nauczyciela bibliotekarza wzięły udział w konkursie czytelniczym z ostatniej już części sagi o Harrym Potterze pt. "Harry Potter I Insygnia śmierci. Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna przy ulicy Wilczej 7.
Dziewczyny wykazały się dogłębną znajomością książki o przygodach Harrego Pottera, rywalizowało 9 drużyn z różnych gimnazjów. Gratulujemy zajęcia II i III miejsca.
Cieszy nas fakt, że w dzisiejszych czasach Internetu i telewizji są osoby, dla których książka jest cenną wartością. Nie tylko lubią czytać, ale przede wszystkim są ekspertami w danej dziedzinie. Jeśli czegoś nie pamiętacie o Harrym - zwróćcie się do dziewczyn.

Mistrzostwa Łodzi w piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych

Dnia 3 kwietnia 2014r. Gimnazjum nr 15 w Łodzi było gospodarzem 1 rundy eliminacyjnej Mistrzostwa Łodzi w Piłce Nożnej Chłopców szkół gimnazjalnych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Bartłomiej Galant, Jagieło Sebastian, Michał Jarmundowicz, Wiktor Orłowski, Michał Nowak, Jakub Peda, Marcin Drelich, Jakub Karpowicz, Konrad Tamborski, Maciej Konewka zajęła 3 miejsce w grupie i nie zakwalifikowała się do następnej rundy. Opiekun grupy - Hovhannes Yazichyan

Konkurs taneczny GIM Dance

Dnia 3 kwietnia 2014 r. Michał Siudy oraz Dawid Jędrzejczak - uczniowie klasy 3c - reprezentowali naszą szkołę w międzygimnazjalnym konkursie tanecznym GIM DANCE zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Łodzi. Podczas konkursu Michał i Dawid zaprezentowali opracowane przez siebie oryginalne choreografie. Wcześniej obaj chłopcy pokazali swoje zdolności taneczne, debiutując w szkolnym konkursie talentów. Cieszymy się, że mamy tak utalentowanych uczniów. Mamy nadzieję, że będą się dalej rozwijać w tym kierunku i życzymy im sukcesów.

IX rocznica śmierci Jana Pawła II

1 kwietnia 2014 r. w naszym gimnazjum uczciliśmy podczas akademii IX rocznicę śmierci naszego patrona Karola Wojtyły - papieża Polaka. Szczególnie w tym roku wróciliśmy do wspomnień z dnia 2 kwietnia 2005 roku, gdy w Watykanie po śmierci Jana Pawła II nazwano go natychmast Świętym - Santo Subito, a teraz 27 kwietnia nastąpi właśnie kanonizacja jednocześnie dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Wzruszający program słowno - muzyczny opracowała p. Iwona Pawłowska we współpracy z panią Agnieszką Klingiert. Natomiast dekoracja została zaprojektowana i wykonana we współpracy z panią Agniezką Grałek. Oczywiście podczas akademi nie mogło zabraknąć ulubionej przez Jana Pawła II pieśni religijnej "Barka", z którą na ustach uczniowie wrócili na lekcje.

Spacer architektoniczny

1 kwietnia klasa Ie wraz z p. od plastyki wzięła udział w spacerze architektonicznym prowadzonym przez przewodnika miejskiego. Spacer miał na celu uświadomienie młodzieży wartości łódzkiej architektury oraz zapoznanie się z różnorodnością stylów architektonicznych Strefy Wielkomiejskiej.

Konkurs języka niemieckiego "Słowo za słowo"

W marcu 2014 r. odbyła się IV edycja Konkursu Międzygimnazjalnego z Języka Niemieckiego "Słowo za słowo" organizowanego przez Gimnazjum nr 36 w łodzi. Uczniowie z naszego gimnazjum aktywnie wzięli w nim udział. Do finału konkursu dotarła Natalia Olender - uczennica klasy 1d. Natalia znalazła się w ścisłej dziesiątce i została wyróżniona jako uczennica, która pomimo faktu iż jest dopiero w pierwszej klasie zaszła tak daleko. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

V edycja Konkursu Międzygimnazjalnego "Trzy Kultury w Trójce"

28 marca 2014 r. w ZSP nr 3 w Łodzi odbyła się już V edycja konkursu "Trzy Kultury w Trójce". Tradycyjnie uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum brali udział w tym konkursie pod opieką nauczycieli języków obcych: p. Iwony Pawłowskiej - nauczycielki języka niemieckiego i p. Marty Mielczarek oraz p. Moniki Błoch - nauczycielek języka angielskiego.
Sukcesem zakończyła się ta edycja dla uczennic: Katarzyny Marynowskiej - klasa 3B i Sonii Żebrak - klasa 3C, które za przygotowany plakat w wersji niemieckojęzycznej pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch" zajęły III miejsce.

Turniej Wiedzy Matematyczno-Przyrodniczej dla gimnazjów

W ostatni piątek marca (28.03.2013) odbyła się dwunasta edycja Turnieju Wiedzy Matematyczno-Przyrodniczej dla uczniów klas drugich łódzkich gimnazjów przygotowana pezez nauczycieli naszej szkoły: p. K.Pietrzyk, p. A.Niemczewską i p. M.Kiersztyna. W konkursie wzięło udział 10 szkół: Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 8, Gimnazjum nr 10, Gimnazjum nr 12, Gimnazjum nr 18, Gimnazjum nr 21, Gimnazjum nr 30, Gimnazjum nr 31, Gimnazjum nr 35, Gimnazjum nr 36.
Uczniowie, w trzyosobowych drużynach rozwiązywli zadania o różnym stopniu trudności z matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii. W tym roku najlepszą drużyną okazała się grupa z Gimnazjum nr 31, zajmując 1 miejsce. Kolejne miejsca na podjum zajęły: Gimnazjum nr 18 - 2 miejsce oraz Gimnazjum nr 8 - 3miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję turnieju.

Turniej Coca Cola Cup

Dnia 28 marca 2014r. 36 Gimnazjum w Łodzi było gospodarzem 1 rundy eliminacyjnej rozgrywek w Piłce Nożnej Chłopców "Coca Cola Cup 2014" szkół gimnazjalnych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Bartłomiej Galant, Jagieło Sebastian, Michał Jarmundowicz, Wiktor Orłowski, Michał Nowak, Jakub Peda, Marcin Drelich, Jakub Karpowicz, Konrad Tamborski, Maciej Konewka zajęła 4 miejsce w grupie i nie zakwalifikowała się do następnej rundy. Opiekun grupy - Hovhannes Yazichyan.

Wiosenny Tydzień Promocji Zdrowia

W dniach 24-28 marca 2014 roku braliśmy udział w akcji promującej bezpieczeństwo i zdrowie w ramach III Wiosennego Tygodnia Promocji Zdrowia w Łódzkiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. Hasło roku 2014 to "Bezpieczny uczeń, bezpieczny przedszkolak". W ramach akcji w naszej szkole odbyły się:

 • Lekcje wychowawcze poruszające tematykę bezpieczeństwa w szkole i poza nią, których efektem były plakaty, kolaże wykonane przez uczniów. Najciekawsze prace zaprezentowaliśmy na szkolnej wystawie, a ich tematyka to: bezpieczne wyjścia poza szkołę, bezpieczeństwo nad wodą, w drodze do szkoły, bezpieczna przerwa, ja i moi rówieśnicy rozwiązujemy konflikty drogą negocjacji, rowerzysto bądź widoczny, bezpieczeństwo w sieci.
 • Bezpieczny, medyczny bieg po zdrowie, podczas którego dziewczęta pokonywały tor przeszkód niosąc ze sobą nosze, apteczkę, szyny Kramera, kołnierz ortopedyczny, udzielały pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu.
 • Szkolna konferencja promująca zdrowe odżywianie się i aktywność fizyczną, podczas której uczniowie obliczali swoje BMI, układali zbilansowany jadłospis, przeliczali kalorie zawarte w produktach spożywczych.
 • Międzynarodowy Dzień Teatru

  Z okazji święta teatru uczniowie naszego gimnazjum zostali zaproszeni na spektakl "Zaginiona" wykonany przez Teatr Szkolny METAMORFOZY. Tytułowa bohaterka sztuki to przeciętna gimnazjalistka prześladowana przez rówieśników i niezauważana przez rodzinę. Problemy, z którymi nie mogła sobie poradzić są powodem ucieczki z domu. Scenariusz powstał na zajęciach teatralnych. Po spektaklu miał miejsce konkurs wiedzy o teatrze. Rozstrzygnięcie już wkrótce.

  Rajd Chociszew-Lućmierz

  22 marca odbył się kolejny rajd szkolnego koła turystycznego, w ktorym uczestniczyli uczniowie i uczennice klas 1a i 3b pod opieką p. A.Niemczewskiej i p. M.Kiersztyna. Słoneczna pogoda dodawała wszystkim humoru i ochoty do wędrówki. Przeszliśmy leśnymi szlakami trasą od Chociszewa, poprzez Grotniki do Lućmierza. Przeprowadziliśmy nawet małe zawody w biegach, w których zdecydowanie wygrali chłopcy z 3b.

  Pierwszy Dzień Wiosny

  Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole odbyło się wiele atrakcji dla uczniów. Imprezę rozpoczęły pokazy taneczne zaproszonych zespołów. Po pokazach odbyły się krótkie warsztaty dla zainteresowanych uczniów. Następnie rozstrzygnięto ogłoszone wcześniej konkursy. Pierwszym z nich był konkurs na Marzannę, w którym wzięło udział większość klas. Następnie zaprezentowały się przedstawicielki klas przebrane za Panią Wiosnę. Wszystkie dziewczyny wyglądały przepięknie, ale szczególne uznanie jury uzyskała Ola Sienkiewicz z klasy 1a, zdobywając 1 miejsce. Z kolei wśród chłopców misterem został Robert Chruziński z klasy 3a. Kolejnym punktem dnia był pokaz talentów, na którym zobaczyliśmy przeróżne występy: akrobatyczne, sportowe, taneczne, muzyczne i wokalne. Ostatnim elementem uroczystości była licytacja przez uczniów przedmiotów przyniesionych przez nauczycieli. Zabawa była wspaniała, zaangażowali się w nią zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

  XIII Festiwal Bibliotek Szkolnych

  Uczennice Oliwia Kruk z kl Ic i Dominika Michalak z kl IId pod opieką nauczyciela bibliotekarza reprezentowały naszą szkołę w konkursie "Czytam i rozwijam wyobraźnię " w ramach XIII Festiwalu Bibliotek Szkolnych pod hasłem - "Czytanie wyróżnia".
  Uczennice miały za zadanie wykonać projekt obwoluty na ulubioną książkę wraz z własnym autorskim tekstem zachęcającym do przeczytania wybranego przez siebie utworu. Za udział w konkursie zostały nagrodzone interesującymi książkami z literatury młodzieżowej.
  Gratulujemy pasji czytelniczej !

  Kolorowa Tolerancja

  Kolorowa Tolerancja jest to cykliczna, coroczna akcja prowadzona w Łodzi od 2000 roku. Ma na celu przeciwstawianie się nietolerancji, ksenofobii i wandalizmowi. Podczas "Kolorowej Tolerancji" zamalowywane są obraźliwe napisy na murach, odbywają się spotkania z przedstawicielami różnych narodowości, wyznań i kultur. Organizowane są projekcje filmów, a w mieście otwarte są wszystkie świątynie, w których prowadzone są prelekcje. W akcji corocznie bierze udział młodzież szkolna, studenci, dziennikarze, politycy, urzędnicy, oraz liczne organizacje pozarządowe. W tym roku akcja odbywała się już po raz piętnasty. Uczniowie naszej szkoły zaproszeni przez znanego łódzkiego przewodnika turystycznego pana Jarosława Janowskiego byli obecni przy zamalowywaniu wulgarnych, rasistowskich napisów na ulicy Fabrycznej wyrażając tym samym poparcie dla akcji i sprzeciw wobec wandalizmowi i ksenofobii.

  Wewnątrzszkolne Targi Edukacyjne - Dzień absolwenta

  W tym roku w dn. 18.03.2014r. już po raz ósmy została zorganizowana w naszej szkole impreza z zakresu doradztwa zawodowego - "Dzień absolwenta". Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem uczestniczących w niej szkół. Wystawiało się 17 placówek:

  • II Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Łodzi
  • XXIII Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera
  • XXIX Liceum Ogólnokształcące im. hm. Jan Bytnara "Rudego"
  • XLIV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Władysława Grabskiego
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi
  • Zespół Szkół Gastronomicznych im. I Armii Wojska Polskiego
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łodzi
  • Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. Powstańców Wielkopolskich
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22
  • Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych im. Jana Nowaka Jeziorańskiego
  • Zespół Szkół Poligraficznych im. Mikołaja Reja
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 im. Karola Wojtyły
  • Zespół Szkół Rzemiosła im. J. Kilińskiego
  • Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych nr 22
  • Liceum Ogólnokształcącego Centrum Służb Mundurowych

  Stoiska szkół były ciekawie zaaranżowane , np. na stanowisku Szkół Rzemiosła można było się uczesać, a przedstawiciele ZSPTI zaprezentowali mechatronicznego robota. Uczniowie klas trzecich mieli okazje uzyskać wyczerpujące informacje o szkołach ponadgimnazjalnych. Tradycyjnie w imprezie uczestniczyła duża grupa absolwentów, którzy reprezentowali swoje obecne szkoły.

  "Dzień liczby Pi"

  W piątek 14 marca 2014 roku w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Święto Matematyki - "Dzień liczby Pi". Data święta wybrana była na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi. Ponadto dzień ten jest również rocznicą urodzin sławnego polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego (ur. 14.03.1882 r.) oraz fizyka Alberta Einsteina (ur. 14.03.1879 r.).
  Z tej właśnie okazji zorganizowane zostały liczne konkursy oraz wystawa promująca matematykę i niezwykłą liczbę Pi. Głównym cele działań było zainteresowanie młodzieży matematyką oraz rozwijanie umiejętności wykorzystywania wiedzy matematycznej w życiu codziennym.
  Uczniowie mieli do wyboru cztery konkursy, w których mogli wykazać się pomysłowością, kreatywnością oraz zdolnościami nie tylko matematycznymi. Wszystkie z nich cieszyły się dużą popularnością.
  Uczniowie udowodnili, że matematyką można się bawić. Na zakończenie obchodów odbyła się degustacja ciast i ciasteczek konkursowych.
  Uroczystość przygotowały nauczycielki matematyki p. Kamila Pietrzyk i p. Agnieszka Malewska.

  Spotkanie z wolontariuszką z Belgii w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  Dnia 14 marca 2014r. klasa Ia pod opieką nauczyciela-biblotekarza p. Anny Andrysiewicz-Fernandez, wychowacy p. Anny Niemczewskiej oraz nauczyciela języka angielskiego p. Marty Mielczarek gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Widzew przy ul. Wilczej. Uczniowie brali udział w spotkaniu z wolontariuszką z Belgii, która przebywa w Polsce w ramach programu UE "Młodzież w działaniu". Podczas zajęć nt. "Bruksela - stolica czekolady, serce Europy" uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy na temat Belgii, jej historii, kultury, kuchni oraz zabytków. Słuchali muzyki belgijskich twórców, oglądali filmy oraz podzieleni na drużyny brali udział w quizie, zdobywając zamiast punktów frytki do papierowo rożka. Udział w spotkaniu był też wspaniałą okazją, by sprawdzić swoje umiejętności rozumienia wypowiedzi i aktywnego komunikowania się w języku angielskim.

  Warsztaty "Ireland: St. Patrick's Day"

  W dniu 13.03.2014 r. dziesięcioro uczniów naszego gimnazjum pod opieką p. Moniki Błoch wzięło udział w warsztatach w języku angielskim zorganizowanych przez Europejski Program Edukacyjny Nauka Bez Granic. Warsztaty pt. „Ireland: St.Patrick’s Day” prowadził Simeon Wren. Podczas zajęć uczniowie poznali Irlandię, jej kulturę, poznawali podstawowe zwroty w języku irlandzkim, a także mogli spróbować tańca Ceilidh. Ponadto podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się kim był święty Patryk, jaki był jego wpływ na Irlandię oraz w jaki sposób ochodzone jest święto świętego Patryka. Warsztaty były ciekawym doświadczeniem dla uczniów.

  Jacy jesteśmy - nasza szkoła w liczbach

  12 marca 2014r. grupa uczennic z klasy 2b brała udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Urzędu Statystycznego w Łodzi. Podczas spotkania dziewczęta miały możliwość zapoznania się z rocznikami statystycznymi dotyczącymi naszego województwa oraz tworzyły ankietę, którą przeprowadzą w szkole. Wizyta ta miała miejsce w ramach projektu edukacyjnego pt. "Jacy jesteśmy - nasza szkoła w liczbach./ What are we like? - our school in numbers." Jest to już drugi projekt interdyscyplinarny, łączący wiedzę i umiejętności z matematyki oraz języka angielskiego, realizowany we współpracy z Urzędem. Opiekunami projektu są nauczycielka matematyki p. Kamila Pietrzyk oraz nauczycielka języka angielskiego p. Marta Mielczarek.

  Wycieczka do hotelu Andels

  Uczennice klas trzecich brały udział w wycieczce zawodoznawczej do hotelu Andels. W sali konferencyjnej miały okazje zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych z branży gastronomicznej i hotelarskiej, obserwowały pokazy gastronomiczne i barmańskie. Następnie pod opieką pracownika hotelu zwiedzaliśmy jego apartamenty, kompleks fitness i spa, kuchnie, restauracje, tarasy. Duże emocje uczestniczek wycieczki wzbudziło to, że z usług hotelu korzystał piosenkarz Justin Bieber i że miały możliwość zobaczyć jego wpis do Ksiegi Pamiątkowej.

  Projekt "Poznajemy Łódź"

  W szkole realizowany był projekt "Poznajemy Łódź" przygotowany przez panie studentki Uniwersytetu Łódzkiego, realizowany z udziałem uczniów klas trzecich. Trzecioklasiści uczestniczyli w warsztatach twórczego pisania, które kilkoro z nich zmobilizowało do wzięcia udziału w konkursie na fraszkę o Łodzi. Uczniowie klas trzecich przeprowadzili dla pierwszoklasistów zajęcia na temat historii i teraźniejszości naszego miasta.
  Podsumowaniem projektu był konkurs wiedzy o Łodzi dla klas pierwszych. Trzyosobowe drużyny rozwiązywały quiz o Łodzi, rozpoznawały filmy zrealizowane w naszym mieście, brały udział w "łódzkiej familiadzie". Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą o swoim rodzinnym mieście.
  Wyniki konkursu:
  I miejsce klasa ID (Jakub Kałużny, Natalia Olender, Adrian Balcerak)
  II miejsce klasa I A (Konstancja Tomanik, Natalia Marcinkowska, Aleksandra Stelmaszczyk)
  III miejsce klasa IB (Bartek Karpiński, Jakub Marczak, Weronika Stępień

  IV miejsce klasa IC (Dorian Grochal, Aleksander Greczyło, Filip Dziewirski)
  V miejsce klasa IE (Sandra Socha, Eryk Wajer, Sebastian Lewecki)

  Podsumowany został też konkurs na fraszkę o Łodzi:
  I miejsce Jarosław Szczęsny klasa IIIB za fraszkę:
  "Każdy swe miasto chwali.
  Lecz ja me znam z bliska, nie z oddali…
  Pałac Poznańskich, "Dętka", Manu, Pietryna.
  Mojej Łodzi tak łatwo się nie zapomina!"


  II miejsce Dawid Pietrzak klasa IIIC za fraszkę:
  "Łódź - nasze miasto; zjesz tu dobre ciasto
  Napijesz się kawy, nie narzekasz na brak zabawy.
  Jest tu lunapark, SMS i ZOO, zabawy tyle, że ho ho.
  Do Łodzi przyjeżdżajcie, już dłużej nie zwlekajcie.
  Od wszystkich mieszkańców:
  w naszych progach WITAJCIE!"


  III miejsce Łukasz Filipiak z klasy IIIB za fraszkę:
  "Ani Australian Open ani Wimbledon
  Nie są w stanie pokonać talentu tego,
  Który z Łodzi się wywodzi
  I nas nigdy nie zawodzi!
  To Jerzy "Jeżyk" Janowicz."

  Wyróżnienia otrzymali; Adam Szulc i Adrian Stańczak z klasy IIIA oraz Kamil Gąsiński z klasy IIIB

  Międzyszkolny turniej w piłce halowej dla amatorskich drużyn z okazji Dnia Kobiet

  Dzień Kobiet dla reprezentantek naszej szkoły w piłce nożnej okazał się bardzo pracowity, ale i szczęśliwy. Dziewczęta 8 marca w hali sportowej Oratorium Salezjanów po raz kolejny wzięły udział w organizowanym przez nasze gimnazjum - Turnieju w Piłce Halowej Dziewcząt. Poza "Kurczaczkami" w składzie: Beata Dąbek, Marika Michalczyk, Katarzyna Gębalska, Justyna Adriańczyk, Izabella Wachowska, Weronika Włóka, Oliwia Sochacka, w turnieju udział wzięły jeszcze uczennice innych łódzkich gimnazjów: nr 2, nr 13, nr 17, nr 26 i nr 35.
  Dziewczyny pokazały piękną i zaciętą grę na boisku. Ostatecznie wyniki wyglądają następująco:
  1 miejsce - Gim 26
  2 miejsce - Gim 32
  3 miejsce - Gim 13

  4 miejsce - Gim 2
  5 miejsce - Gim 35
  6 miejsce - Gim 17
  Wielkie gratulacje należą się naszemu zespołowi, gdyż dziewczęta dopiero w wyniku dodatkowych strzałów karnych musiały ustąpić i ostatecznie zajęły II miejsce. Organizator turnieju i opiekun grupy: Hovhannes Yazichyan i ks. Adam Pasik

  Wystawa interaktywna "Wieloryb Błękitek"

  W dniu 7 marca 2014r. klasa 1A wraz z wychowawczynią, p. A.Niemczewską i nauczycielką muzyki p. A.Kwiatkowską wzięła udział w interaktywnej wystawie pt. "Wieloryb Błękitek" w Porcie Łódź, która w przystępny sposób przybliżyła im wiedzę związaną z ekologią i biologią. Bohaterem ekspozycji był interaktywny, mówiący Wieloryb Błękitek, który podczas rozmów z dziećmi uświadomił im, jak ważną kwestią jest dbanie o przyrodę. Na wystawie można było również podziwiać figury przedstawiające naturalnych rozmiarów morskie stworzenia: morsa, fokę, kraba japońskiego i latimerię.

  Lekcja judo w klasie 1A

  W czwartek 6 marca w klasie 1A (grupie chłopców) na zajęciach wychowania fizycznego, odbyła się lekcja judo poprowadzona przez pana Macieja Adamczewskiego, który jest trenerem judo. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może". Akcja ta jest organizowana w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Jednym z celów tej akcji jest pokazanie jak ciekawe i urozmaicone mogą być zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów.
  Na zajęciach uczniowie zapoznali się z nową dyscyplinę sportową - judo. Wykonywali podstawowe elementy judo takie jak: ukemi - pady, trzymania - czyli elementy techniczne występujące w walce judo w parterze. Mogli również porywalizować w zabawach z mocowaniem. Szczególnie ta część lekcji przypadła do gustu chłopcom. Nauczyciel przekazał również uczniom informacje odnośnie przepisów walki judo i historii tego sportu.

  Ostatki

  W dniu 4 marca obchodziliśmy tradycyjnie w naszej szkole ostatki. Jak co roku aktywna grupa nauczycieli przebrała się z tej okazji za różne postacie. Wśród nauczycieli pojawili się: cyganka, pielęgniarka, robotnicy i mim. Uczniowie za to po raz kolejny w tym roku szkolnym walczyli w konkursie na najbardziej zgraną klasę pod względem ilości przebranych osób. Zabawa była przednia, zwłaszcza gdy nie można było na pierwszy rzut oka poznać niektórych poprzebieranych osób. Zdarzyły się nawet pomyłki i przebrani nauczyciele zostali wzięci za uczniów, dostarczając wszystkim wiele śmiechu.

  Akademicka liga wyciskania sztangi leżąc

  W sobotę 2 marca w hali sportowej Łódzkiej Politechniki odbył się Ogólnopolski Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników z całego kraju w różnych kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy w Akademickich Mistrzostwach Wyciskania Sztangi do rywalizacji sportowej włączono kobiety. Od razu udział w zawodach wzięły uczennice naszej szkoły: Adrianna Sypka uczennica klasy 3b oraz Monika Rutkowska - zeszłoroczna absolwentka. Ponadto naszą szkołę reprezentował nauczyciel wychowania fizycznego - pan Hovhannes Yazichyan.
  W końcowej klasyfikacji występ naszych zawodników podsumowano bardzo dobrze. W kategorii Open Kobiet Adrianna Sypka zajęła 6, a Monika Rutkowska 5 miejsce.
  W kategorii wagowej do 93 kg Open Senior - Pan Hovhannes Yazichyan zajął 4 miejsce. Nasz nauczyciel oprócz wywalczonego miejsca w swojej kategorii ustalił nowy Rekord Ligii w swojej grupie wiekowej i wagowej - wyciskając ciężar 205 kg.
  Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy im dalszych sukcesów.

  Otwarte Drzwi

  W dniach 6 i 28 lutego 2014r. odbyły się w naszym gimnazjum Otwarte Drzwi, podczas których uczniowie klas szóstych szkół podstawowych mogli obejrzeć naszą szkołę. Poznać dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Zapoznali się również z ofertą edukacyjną szkoły (szczegóły naboru w dziale REKRUTACJA)
  W każdej pracowni odbywały się różne pokazy, doświadczenia i warsztaty. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się nowa ekopracownia, w której pani Katarzyna Depczyńska-Samiec prowadziła wraz z uczniami klasy 1A ciekawe zajęcia. Odwiedzili nas również absolwenci, którzy z sentymentem wspominali czas spędzony w Gimnazjum nr 32.

  Uroczyste otwarcie ekopracowni

  28.02.2014r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowopowstałej ekopracowni, która została wyposażona przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach projektu "Moja wymarzona ekopracownia".
  Podczas lekcji otwartej "Gorączka naszych czasów - poznajemy w jaki sposób przeciwdziałać skutkom zanieczyszczania atmosfery" uczniowie klasy 2a znajdowali odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie.
  Naszymi gośćmi byli: przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, dyrekcja szkoły i nauczyciele.

  X Festiwal Piosenki Anglojęzycznej - English Song Festival

  W dniu 20.02.2014r. odbył się X Festiwal Piosenki Anglojęzycznej - English Song Festival organizowany przez Gimnazjum nr 44 oraz Widzewskie Domy Kultury - Dom Kultury 502 przy ulicy Gorkiego 16. W konkursie brały udział uczennice klasy 3c: Marika Ludkiewicz i Oliwia Sochacka. Celem konkursu było przede wszystkim doskonalenie umiejętności językowych poprzez atrakcyjną dla uczniów formę zabawy piosenką angielską. Opiekunem była p. Monika Błoch.

  Wycieczka zawodoznawcza do ZSP22

  Uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 (samochodówki). Poznali profile kształcenia w tej szkole, mieli możliwość ją zwiedzić. Brali udział w lekcji na temat funkcjonowania hamulców samochodowych, próbowali swoich sił na symulatorze jazdy samochodem. Więcej o kierunkach kształcenia w ZSP22 na stronie internetowej: www.zsp22.pl

  Warsztaty Twórczego Pisania

  W naszej szkole ruszył projekt "Poznajemy Łódź" przygotowany przez studentki w ramach programu "Przyjazna i Bezpieczna Szkoła". Uczniowie klas III wzięli udział w zajęciach mających na celu pobudzenie ich kreatywności i rozwinięcia zdolności twórczego pisania. Młodzież miała okazję wykazać się pomysłowością i wyobraźnią przy tworzeniu bajek, piosenek o Łodzi i "lepiej". Zajęcia były przygotowaniem do konkursu na najciekawszą fraszkę o Łodzi.

  Spotkanie z Chorwacją

  Nasze gimnazjum odwiedził chorwacki student Kristijan Dimlić z fundacji Dziewczynka z Zapałkami. Podczas prowadzonych przez niego zajęć uczniowie mieli okazję poznać Chorwację - jej kuchnię, sport, kulturę oraz zwyczaje mieszkańców. Młodzież była zainteresowana zajęciami, czynnie brała w nich udział i zadawała wiele pytań Kristijanowi.

  Rajd Dobra-Łagiewniki

  W drugim semstrze koło turystyczne rozpoczęło swoją działalność 15 lutego od pieszej wędrówki po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, trasą: Dobra – Wzgórze Dobra – Klęk - Skotniki – Łagiewniki. Uczniowie klas: 1a, 2e i 3b wraz z opiekunami: p. A.Niemczewską i p. M.Kiersztynem przeszli 11 kilomentrów. Chociaż to luty, śniegu nie było i panowała wręcz wiosenna pogoda. Dlatego wszyscy w bardzo dobrych nastrojach wracaliśmy pod szkołę. Kolejny rajd już 15 marca, na który serdecznie zapraszamy.

  Wycieczka na salę sportową MOSiR

  W sobotę 15 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce na salę sportową MOSiR w Łodzi przy ul. Karpackiej 61. Było to wyjście związane z udziałem w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może". Młodzież naszej szkoły miała możliwość wziąć udział w zajęciach gimnastyki sportowej, na profesjonalnej sali sportowej, przeznaczonej do tego rodzaju zajęć. Zajęcia były ciekawe, urozmaicone i bardzo podobały się naszym uczniom.
  Nasi uczniowie wykonywali ćwiczenia na planszy do ćwiczeń wolnych, ćwiczyli na równoważni, batucie i materacach asekuracyjnych. Uczyli się wykonywać stanie na rękach i wolny przewrót w przód (salto).
  Zajęcia prowadził p. Dariusz Balcerak, który jest trenerem gimnastyki sportowej. Opiekunem grupy był również p. Maciej Adamczewski.

  Walentynki i dyskoteka szkolna

  W dniu 14 lutego Samorząd Szkolny pod opieką pani A.Widomek przygotował dla uczniów naszej szkoły wiele atrakcji. Po pierwsze wręczone zostały walentynki, które wszyscy mogli cały poprzedni tydzień wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki. Nauczyciele ze swoimi uczniami zadbali o udekorowanie sal. A o godzinie 17 rozpoczęła się dyskoteka, na któej wszystcy przybyli świetnie się bawili.

  Dzień Bezpiecznego Internetu

  W dniu 11 lutego 2014r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji nauczycielka informatyki, p. Anna Niemczewska, już w poniedziałek przygotowałą gazetkę prezentującą najważniejsze zagadnienia związane z tym dniem. Ogłoszone zostały trzy konkursy informatyczne trwające do piątku. A wychowawcy większości klas przeprowadzili na godzinach wychowawczych lekcje związane z cyberprzemocą, uzależnieniem od sieci, wyszukiwaniem w Internecie i innymi zagrożeniami.

  Wycieczka zawodoznawcza do Zespołu Szkół Ekonomiczno - Turystyczno - Hotelarskich

  Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach na terenie ZSETH. Mieli okazję poznać specyfikę zawodów bankowca, hotelarza, organizatora turystyki. Nauczyli się w ciekawy sposób składać ręczniki, planowali wycieczkę po Łodzi, tworzyli hasła reklamowe dla banku. Zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły.
  Więcej na temat ZSETH na stronie www.zsethlodz.wikom.pl

  Szkolenie antystresowe

  Na początku lutego część nauczycieli naszego gimnazjum wraz z Panią Dyrektor wzięła udział w specjalnych zajęciach poświęconych zwalczniu stresu w codziennym życiu. Na szkoleniu przedstawiona została definicja stresu, jego rodzaje i czynniki sprzyjające powstawaniu stresu, a także wiele sposobów na radzenie sobie z tym szkodliwym dla całego organizmu uczuciem. Ponieważ jednym z ważniejszych sposobów walki ze stresem jest aktywność fizyczna, wszyscy uczestniczący w zajęciach wykonali kilka prostych układów choreograficznych do żywiołowej muzyki. Na koniec szkolenia nauczyciele otrzymali dyplomy "odstresowanego nauczyciela". Zajęcia prowadziły nauczycielki naszej szkoły: p. Kamila Pietrzyk i Anna Niemczewska.

  Konkurs Wiedzy o Sporcie

  Konkurs Wiedzy o Sporcie przeprowadzony został w dniu 15 stycznia 2014 roku przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi w auli Społecznej Akademii Nauk w Łodzi przy ul. Kilińskiego 98, współorganizatora Konkursu.
  Wiedza uczestników oceniana była przez jurorów w składzie: Marek Łopiński, Andrzej Skowronek oraz Marek Chojnicki. Gościem była Pani Poseł Małgorzata Niemczyk.
  W pierwszej część finału uczestnicy odpowiadali pisemnie na test składający się z 20 pytań. Do ścisłego finału awansowały szkoły, które uzyskały największą liczbę punktów oraz indywidualnie uczniowie, z najwyższą punktacją.
  Naszą szkołę reprezentowała 4 osobowa drużyna: Paulina Gozdalska 2B, Beata Dąbek 3C, Krzysztof Krzymiński 3B i Sebastian Stępniak 3C. W klasyfikacji zespołowej nasze gimnazjum uplasowało się na 7 pozycji.
  Znakomicie zakończył swój start Sebastian Stępniak zdobywając 4 miejsce w klasyfikacji indywidualnej wśród uczniów szkół gimnazjalnych.
  Uczniowie przygotowani zostali przez p. Macieja Adamczewskiego. Szczególne podziękowania dla p. Anny Adrysiewicz - Fernandez, która opiekowała się uczniami podczas konkursu.

  Apel na zakończenie I semestru

  Na zakończenie I semestru odbył się apel, na którym pani dyrektor wręczyła dyplomy uznania uczennicom, uczniom i najlepszym klasom za wyniki w nauce i frekwencję, a pan wicedyrektor przedstawił, z którego przedmiotu byliśmy najlepsi, ile udało się uzyskać ocen celujących i wzorowych, Samorząd Uczniowski zaprezentował nasze najważniejsze osiągnięcia i zorganizowane akcje. Tytuł "wzorowego ucznia" uzyskało 8 uczennic z najwyższymi średnimi:
  Konstancja Tomanik kl. 1a,
  Aleksandra Sienkiewicz kl. 1a,
  Wiktoria Włóka kl. 2a,
  Beata Dąbek kl. 3c,
  Klaudia Senator kl. 2a,
  Kinga Pawlak kl. 1c,
  Natalia Olender kl. 1d,
  Natalia Marcinkowska kl. 1a.

  Najlepszą klasą w I semestrze 2013/2014 została klasa 1e,
  a najwyższą frekwencję uzyskała klasa 1b.
  Aż 7 uczniów ma 100% frekwencję. Są to:
  Natalia Marcinkowska kl. 1a,
  Joanna Stachecka kl. 1a,
  Konstancja Tomanik kl. 1a,
  Natalia Olender kl. 1d,
  Julita Bednarek kl. 1e,
  Kamil Sikora kl. 2d,
  Daniel Ćwikliński kl. 3b
  .
  Nauczyciele wręczyli również dyplomu i nagrody za wiele konkursów szkolnych i międzyszkolnych, w których nasi uczniowie uzyskali najlepsze wyniki. Gratulujemy i życzymy wysokich wyników na koniec roku szkolnego.

  Zajęcia w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym

  9 i 13 stycznia 2014 r. uczniowie klasy 1e i 2a, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym.
  Na zajęciach:
  - Uczniowie odbyli podróż po Układzie Słonecznym z lądowaniem na Marsie i Księżycu, mogli porównać Ziemię z innymi planetami i poznać warunki panujące w stanie nieważkości.
  - W planetarium poznali popularne gwiazdozbiory nieba, sposób wyznaczania Gwiazdy Polarnej.
  - Obserwowali również przez teleskop plamy na Słońcu.
  - Młodzież obserwowała i wykonywała eksperymenty, odkrywając, że fizyka nie jest związana jedynie z rozwiązywaniem zadań i uczeniem się wzorów, a połączeniem wiedzy i zabawy.
  Opiekę nad uczniami pełniły: p. Wioletta Sowińska, p. Joanna Górczak i p. Jolanta Kuśmirek.

  II Międzyszkolny Konkurs Kultury Brytyjskiej "To be British"

  W dniu 10 stycznia 2014r. w naszej szkole odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Kultury Brytyjskiej "To be British" zorganizowana przez p. Monikę Błoch i p. Wiolettę Królak. Podobnie jak w ubiegłym roku konkurs przeznaczony był dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych i składał się z trzech części: konkursu na pocztówkę z Wielkiej Brytanii, quizu o Wielkiej Brytanii oraz konkursu piosenki. Udział w zmaganiach wzięło 5 szkół podstawowych z Łodzi. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:
  Quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii (max 50 p.)
  I miejsce drużyna SP 162 (40 p.)
  II miejsce drużyna SP 190 (35 p.)
  III miejsce drużyna SP 14 (33 p.)
  Piosenka
  I miejsce ex aequo uczennica SP 162 i uczennica SP 205
  Pocztówka z Wielkiej Brytanii
  I miejsce uczennica SP 162
  II i III miejsce uczennice SP 190
  Wyróżnienia za pocztówkę otrzymały: jedna uczennica SP 190 oraz dwie z SP 205.
  Gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom przygotowującym! Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy także uczniom naszej szkoły, którzy chętnie zaangażowali się w pomoc przy organizacji konkursu. Wszystkim bardzo spodobała się scenka w języku angielskim przygotowana przez p. Monikę Błoch i uczennice: Konstancję Tomanik, Natalię Marcinkowską, Aleksandrę Zalewską, Aleksandrę Sienkiewicz i Małgorzatę Stasiak z klasy Ia, przedstawiona podczas przerwy. Całość poprowadzili Katarzyna Marynowska i Jakub Wasiak z klasy IIIb. Podziękowania należą się także nauczycielom współpracującym przy konkursie: pani Annie Kwiatkowskiej za udział w pracach jury oceniającego pocztówki oraz pani Agnieszce Klingiert za pełnienie podobnej funkcji podczas konkursu piosenki.

  Wigilia szkolna

  W dniu 20 grudnia odbyły się spotkania wigilijne wszystkich klas z wychowawcami. Uczniowie od samego rana przygotowywali sale i dekorowali stoły. Jak zwykle nie zabrakło upominków, którymi w każdej klasie uczniowie obdarowywali siebie nawzajem, po wcześniejszym losowaniu. Panował spokojny i radosny nastrój. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły śpiewali kolędy, składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. W tym dniu odbył się również konkurs międzyklasowy organizowany przez Samorząd Szkolny, czyli zliczanie w każdej klasie ozdób świątecznych. Po wigilii i życzeniach wszyscy rozeszli się do swych domów na zasłużony odpoczynek. Wesołych Świąt i do zobaczenia w nowym roku!

  Plastyczne Warsztaty Bożonarodzeniowe

  W dniu 19.12.2013 r. odbyły się Plastyczne Warsztaty Bożonarodzeniowe. Uczniowie i nauczyciele wykonywali rękodzieła świąteczne wykorzystując oryginalne techniki. Całość warsztatów dopełnił poczęstunek i oprawa muzyczna - wszystko związane z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

  Jasełka

  17 grudnia uczniowie i nauczyciele spotkali się na uroczystym apelu, by wspólnie świętować zbliżające się Boże Narodzenie. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami mogli obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez panie Alinę Zulak i Annę Kułak-Kułakowską. Następnie mogliśmy słuchać znanych wszystkim kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnej grupy wokalnej pod kierunkiem p. Anny Kwiatkowskiej. W tym roku po raz pierwszy zaprezentowały się również dziewczyny z koła gitarowego, które prowadzi p. Agnieszka Klingiert, akompaniując naszemu chórowi.

  II Rodzinny Rajd Zimowy po Księżym Młynie

  W grudniową sobotę już po raz drugi odbył się Rajd Zimowy po Księżym Młynie. Wśród uczestników byli uczniowie naszej szkoły (niektórzy z rodzeństwem), uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14, nauczyciele Gimnazjum 32 i SP 14. W programie rajdu było zwiedzanie Szkoły Filmowej, Wolnej Strefy Ekonomicznej, Księżego Młyna oraz wnętrz Pałacu Herbsta. O historii i współczesności tych miejsc ciekawie opowiadała pani przewodnik Beata Arabska. Wszyscy "rajdowicze" na pewno podnieśli swój poziom wiedzy o najbliższej okolicy naszej szkoły. Uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe znaczki zaprojektowane przez odbywające w naszej szkole praktyki studentki pedagogiki Uniwersytetu Łódzkiego. Miłym podsumowaniem imprezy było integracyjne spotkanie przy grillu na dziedzińcu szkoły. Smaczny poczęstunek przygotowała niezawodna pani Danuta Ogrodowczyk i pan Tomek Rakowski (były kiełbaski, owoce i słodycze).

  Szkolna konferencja na temat HIV i AIDS

  W grudniu odbyła się "Szkolna konferencja na temat HIV i AIDS", podczas której uczniowie klas II i III poznali: drogi i źródła zakażenia wirusem HIV, budowę i specyfikę działania wirusa HIV, dowiedzieli się co to jest AIDS. Podczas naszego spotkania obaliliśmy mity i podaliśmy istotne fakty dotyczące HIV i AIDS. Najważniejsze jednak było stwierdzenie, do którego doszli nasi słuchacze, że to - czy zostaniesz zarażony wirusem HIV zależy tak naprawdę od Ciebie. Konferencję przygotowali uczniowie klasy IIa Wiktoria Włóka, Wiktoria Przyk, Ola Talacha, Wiktor Kowalski pod opieką p. Katarzyny Depczyńskiej.

  Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora ZSP nr 3

  17 grudnia w hali sportowej ZSP nr 3 w Łodzi odbył się turniej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach brali udział XXV LO, ZSP 3, ZSP 4, GIM 28 i GIM 32. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie: Bendzel Klaudia, Talacha Aleksandra i Szczapińska Gabriela zajęła 4 miejsce, natomiast chłopcy w składzie: Stępniak Sebastian, Krzymiński Krzysztof, Grzegorczyk Patryk i Szczęsny Jarosław zajęli 5 miejsce. Po zawodach wszyscy uczestnicy dostali upominki od organizatorów. Opiekun grupy – Hovhannes Yazichyan

  Konkurs informatyczny na kartę świąteczną

  15 grudnia rozstrzygnięty został w naszej szkole konkurs informatyczny na najładniejszą i najbardziej oryginalną kartę świąteczną wykonaną samodzielnie w programie komputerowym Paint lub AvancePaint. Aż 96 uczniów klas pierwszych wzięło udział w konkursie. Praca pięcioosobowego jury była w tym roku niezwykle trudna, ponieważ pierwszoklasiści wykonali wiele przepięknych kart bożonarodzeniowych. Ze wszystkich prac wyłoniono 15 najpiękniejszych, wśród kórych jury przyznało:
  I miejsce - Klaudii Bendzel kl. 1b
  II miejsce - Krzysztofowi Kubisiakowi kl. 1a oraz Weronice Wajnrajn kl. 1d
  III miejsce - Patrycji Czerwińskiej kl. 1d oraz Weronice Zimoń kl. 1e
  Wyróżnienia: Aleksandrze Sienkiewicz kl. 1a, Annie Misiorny kl. 1d., Adrianowi Chłodnickiemu kl. 1d, Aleksandrze Galińskiej kl. 1e i Nikoli Sandu kl. 1e.
  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
  Konkurs przeprowadziła p. Anna Niemczewska

  Międzyszkolny Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc z okazji roku Juliana Tuwima

  14 grudnia w Łodzi odbył się Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc dla młodzieży z województwa łódzkiego. W zawodach brali udział chłopcy i dziewczęta ze szkół: LO Ignacew, MDK Tomaszów, MOS 3 Łódź, MOS 2 Łódź, MOW 1 Łódź, ZSP nr 4, Gimnazjum nr 42, Gimnazjum nr 22, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 32.
  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i absolwenci. Jest to dobra forma integracji i wspólnej zabawy.
  Wyniki zawodów: Adrianna Sypka – 3 miejsce, Krystian Gałecki – 3 miejsce, Łukasz Wolski – 4 miejsce, Gąsiński Kamil – 7 miejsce.
  Absolwentki: Monika Rutkowska – 4 miejsce, Martyna Woźniak – 5 miejsce.
  W klasyfikacji drużynowej dziewcząt Gimnazjum nr 32 zajęło 1 miejsce. Opiekun i trener – Hovhannes Yazichyan

  Olimpiada PCK - etap rejonowy

  Etap rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK odbył się w tym roku 13.12 w siedzibie Łódzkiego PCK. Nasze Gimnazjum reprezentowały Agnieszka Chraczyńska z klasy 3b i Patrycja Andrzejczak z klasy 3a. Punktualnie o 10 rozpoczęło się pisanie testu, który składał się z 30 pytań. Dotyczyły one m.in. zagadnień związanych z profilaktyką, zdrowym odżywaniem i pierwszą pomocą. Niestety nie udało się dziewczynom zakwalifikować do następnego etapu, ale niewiele zabrakło. Na pamiątkę otrzymaliśmy podziękowania i świąteczne maskotki.

  I Kongres Samorządów Uczniowskich

  12 Grudnia 2013 Sekretarz Samorządu Uczniowskiego Paulina Gozdalska reprezentowała nas na I Kongresie Łódzkich Samorządów Uczniowskich. Wraz z opiekunem wzięła udział w warsztatach oraz serii wykładów na temat prawidłowej organizacji pracy Samorządu, podstawy prawnej funkcjonowania Samorządu oraz narzędzi przydatnych w realizacji projektów Samorządu Uczniowskiego. Była to fantastyczna okazja do poznania nowych, ciekawych ludzi a także ich pomysłów na owocna pracę Samorządu z nauczycielami i pozostałymi uczniami.

  Wolontariat - Caritas

  11 grudnia dwanaście osób z klasy 3a wraz z panią psycholog odbyło wizytę w Łódzkim Caritas przy Piotrkowskiej 85. Podczas tego spotkania opowiedziano nam o idei wolontariatu, o tym, że jest on świadomy, bezpłatny oraz dobrowolny. Pani Agata mówiła o możliwych formach w jakich moglibyśmy wspomóc innych. Dwie osoby zdecydowały się na wolontariat domowy - będą pomagać starszym osobom w zakupach, sprzątaniu, a przede wszystkim w dotrzymaniu towarzystwa. Część osób zadeklarowało chęć organizowania zabaw dzieciom w świetlicach środowiskowych. Miejmy nadzieję, że uda si e nam w ten sposób pożytecznie i miło spędzać wolny czas.

  Prezentacja projektu "Do czego może przydać się statystyka?" w Urzędzie Statystycznym

  9 grudnia 2013 r. grupa uczennic z klasy 3c - Marika Ludkiewicz, Marlena Malinowska, Katarzyna Pukszta, Marlena Bielecka, Weronika Włodarczyk, Angelika Stuleblak i Anita Sękowska - były gośćmi w Urzędzie Statystycznym, gdzie dokonały prezentacji wyników swojej pracy w ramach interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego pt. "Do czego może przydać się statystyka?". Opiekunami projektu były p. Marzena Serówka i p. Marta Mielczarek. Projekt był realizowany we współpracy z Łódzkim Ośrodkiem Badań Regionalnych. Jednym z głównych zadań przedsięwzięcia było opracowanie i przeprowadzenie ankiety wśród uczniów naszej szkoły oraz opracowanie wyników badania. Zadanie to było poprzedzone warsztatami, podczas których uczennice nabyły wiedzę teoretyczną na temat rożnych aspektów badań statystycznych. Część projektu była realizowana także w języku angielskim. Pragniemy serdecznie podziękować pracownikom Urzędu Statystycznego, którzy z entuzjazmem podeszli do naszego pomysłu i z wielkim zaangażowaniem pomogli w jego realizacji.

  Sportowe Mikołajki 2014

  Dnia 6 grudnia, jak co roku, odbyły się w naszej szkole Sportowe Mikołajki. Jest to impreza, która zachęca do wysiłku fizycznego i dobrej, wspólnej zabawy uczniów z okolicznych szkół podstawowych. Przygotowania do nich rozpoczęły się na długo przed zawodami. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali ciekawe konkurencje, w których uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności, sprawność i wiedzę z zakresu różnych dyscyplin sportowych. Z zaproszenia na imprezę skorzystały: SP nr 4, SP nr 14, SP nr 29 oraz SP 193. Rywalizacja była zacięta. Wszystkie drużyny mocno walczyły o zdobycie jak najwyższej pozycji. Ostatecznie najwyższe podium zajęła Szkoła Podstawowa nr 29. Zaraz po niej uplasowały się SP nr 193 oraz SP nr 14. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, nauczyciele podziękowania za przygotowanie uczniów do sportowych zmagań z przeciwnikami, a szkoły dyplomy za uczestnictwo w zabawie.
  Szczególne podziękowania należą się dla całego Zespołu Sportowego za profesjonalne przygotowanie zawodów.

  Konkurs wiedzy o sporcie

  5 grudnia 2013 r. w Gimnazjum nr 32 odbył się konkurs wiedzy o sporcie. Konkurs cieszył się dużą popularnością, wzięło w nim udział 15 zespołów. Organizatorem turnieju był pan Maciej Adamczewski. Przygotowane pytania dotyczyły historii Igrzysk Olimpijskich, polskich sportowców medalistów Igrzysk Olimpijskich, przepisów najpopularniejszych dyscyplin oraz wiadomości dotyczących bieżących informacji sportowych.
  Podobnie jak w zeszłym roku 1 miejsce zdobył Sebastian Stępniak z 3C, występujący w tym roku w parze z Krzysztofem Krzymińskim z 3B, Podkreślić należy, że zwycięzcy uzyskali 27 punktów na 30 możliwych do uzyskania. Drugie miejsce przypadło uczniom klasy 2B: Wiktorowi Orłowskiemu i Jakubowi Karpowiczowi, trzecie miejsce zajęli również uczniowie klasy 2B: Konrad Tamborski i Krystian Piguła.
  Najlepszą drużyną wśród dziewcząt okazał się zespół: Paulina Gozdalska z 2B i Sandra Górska z 2B.
  Najlepsi uczniowie będą reprezentować nasze gimnazjum na turnieju międzyszkolnym organizowanym przez MSZS w miesiącu styczniu. Gratulacje dla wszystkich drużyn!!!

  Andrzejki i Wieczór grozy zorganizowane przez SU

  Samorząd Uczniowski naszej szkoły organizuje wiele ciekawych akcji propagujących polskie, ale i zagraniczne tradycje. W piątek 29.11 na długiej przerwie postanowiliśmy przybliżyć andrzejkowe zwyczaje poprzez kąciki wróżb. Dziewczyny z Samorządu obdarzone specjalnymi mocami za pomocą kilku drobiazgów przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość. Można było również zasmakować ciasteczka z cenną wróżbą oraz zapoznać się z historią Andrzejek dzięki planszy informacyjnej na I piętrze. Po zmroku zaprosiliśmy chętnych uczniów na mrożący krew w żyłach seans podczas wieczoru grozy.

  Edukacja Statystyczna

  18 oraz 27 listopada 2013 r.naszą szkołę odwiedziła już po raz trzeci pani Barbara Spodzieja z Urzędu Statystycznego w Łodzi, która przeprowadziła zajęcia dla klas pierwszych. Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z działalnością Urzędu Statystycznego i uczyli się korzystać z danych statystycznych, interpretować wykresy i odczytywać dane liczbowe. Głównym tematem prelekcji była Łódź na tle dużych miast w Polsce.

  Lekcja o narkotykach w 1a

  26 listopada dziewczyny ze szkolnej grupy MOPR pod opieką pani psycholog Pauliny Brzozowskiej przygotowały i przeprowadziły w klasie 1a lekcję dotyczącą uzależnienia od narkotyków. Zajęcia były bardzo ciekawe. Magda, Patrycja i Ola z klasy 3a przedtawiły wiele faktów dotyczących narkotyków, zadawały pytania klasie, a także zachęciły uczniów do udziału w scenkach prezentujących różne zachowania młodzieży w kontaktach ze środkami uzależniającymi. Klasa 1a wraz z wychowawczynią bardzo dziękują za niecodzienną godzinę wychowawczą.

  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  Dnia 21 listopada obchodziliśmy w naszym gimnazjum po raz kolejny Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji na szkolnym korytarzu pojawiły się dekoracje, m. in. związane z historią tego święta. Każdy mógł również poznać grafiki Dnia Życzliwości, które promuje od ośmiu lat Wrocław. Hasłem tegorocznego Dnia Życzliwości było: Tolerancja to za mało. Każdy z nauczycieli i pracowników szkoły otrzymał naklejkę promującą to święto. Nowością był "Generator życzliwych donosów" wraz z przykładami, które stanowiły również element dekoracji. Życzliwe donosy trafiły następnego dnia do adresatów. Promocją Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole zajmowały się p. Marta Mielczarek i p. Iwona Pawłowska.
  Warto być życzliwym każdego dnia i zarażać uśmiechem innych.

  Mechatronika w praktyce

  Uczniowie klas trzecich w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczestniczyli w spotkaniu w Regionalnym Ośrodku Edukacji Mechatronicznej. Mechatronika to dziedzina inżynierii stanowiąca połączenie inżynierii mechanicznej, elektrycznej, komputerowej, automatyki i robotyki. Nasi uczniowie zapoznali się z zastosowaniem mechatroniki w różnych obszarach zawodowych, zwiedzili Ośrodek, oglądali stanowiska techniczno - dydaktyczne przedstawiające najnowsze rozwiązania techniczne i technologiczne w obszarze mechatroniki.

  Olimpiada PCK

  19.11 odbył się etap szkolny XXII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Wzięło w niej udział 8 uczennic z klas I i III. W komisji oceniającej prace zasiadły p. Anna Andrysiewicz - Fernandez i p. Paulina Brzozowska - Daniel. Test składał się z 20 pytań, które obejmowały tematykę:
  - zasad higieny osobistej;
  - zasad zdrowego żywienia;
  - znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka;
  - prawidłowego rozkładu dnia ucznia i odpowiednich form wypoczynku;
  - problematyki ochrony środowiska naturalnego;
  - profilaktyki uzależnień (od nikotyny, alkoholu i narkotyków);
  - zapobiegania chorobom zakaźnym (szczególnie HIV/AIDS) i cywilizacyjnym;
  - zapobiegania urazom i wypadkom (w domu, szkole oraz w drodze);
  - zasad udzielania pierwszej pomocy;
  - podstawowych wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim.
  Najlepsze w tej rozgrywce okazały się: Patrycja Andrzejczak, Agnieszka Chraczyńska i Klaudia Owczarek. Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas reprezentowania naszej szkoły na etapie rejonowym w siedzibie łódzkiego PCK w grudniu.

  Mistrzostwa Łodzi w sztafetach pływackich

  15 listopada 2013 r. na terenie pływalni przy Gimnazjum nr 21 na ul. Balonowej odbyły się Mistrzostwa Łodzi w Sztafetach Pływackich dziewcząt i chłopców. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Do rywalizacji przystąpiło 17 zespołów sztafet męskich i 14 zespołów sztafet żeńskich.
  Nasze gimnazjum było reprezentowane w tym roku przez drużynę chłopców, którzy popłynęli bardzo ambitnie i odważnie. W tym roku wystarczyło to do zajęcia 9 miejsca w silnej stawce zespołów męskich.
  W składzie naszej reprezentacji byli głównie uczniowie klas I i II, co dobrze rokuje na przyszły rok szkolny. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku powalczymy o medale. Skład chłopców: J. Balcerak 1D, J. Kałużny 1D, M. Rel 1D, D. Topolski 1D, D. Sokołowski 3B, P. Niepsuj 2D, P. Koziróg 2C, D. Krzysztofiak 2C, K. Celarski 2E, K. Tamborski 2B, B. Stachecki 3B, A. Maurer 2C, Ł. Wolski 2E.
  Opiekunem zespołu był p. Maciej Adamczewski.
  Serdeczne podziękowania należą się trenerom z klubu MKS Trójka Łódź, którzy udostępnili nam pływalnie i pomogli w ten sposób w przygotowaniu naszej reprezentacji. Brawa dla naszych zawodników!

  Noc filmowa

  Noc z piątku na sobotę 15-16.11.2013r. była bardzo szczególna dla uczniów klasy 1a, którzy wraz z wychowawczynią p. Anna Niemczewską i opiekunką samorządu p. Agnieszką Widomek spędzili ją w budynku naszego gimnazjum. O godzinie 18.00 wyposażeni w śpiwory, poduszki, dresy i pyszne przekąski zgromadziliśmy się w sali 39, gdzie rozmawialiśmy i śmialiśmy się. Następnie, z kilkoma przerwami, oglądaliśmy wybrane wcześniej filmy. Kulminacyjnym punktem wieczoru były wielka bitwa na poduszki, która tak się wszystkim spodobała, że powtórzyliśmy ją jeszcze dwukrotnie razem z naszą wychowawczynią. Spędzony wspólnie czas sprzyjał lepszemu poznaniu się i integracji klasy.

  Rajd Dobroń-Kolumna

  9 listopada uczniowie lubiący aktywny wypoczynek uczestniczyli w trzecim juz, w tym roku szkolnym, rajdzie koła turystycznego. Pogoda tej soboty była bardzo kapryśna, ale nie zniechęciło to naszych uczestników do wędrowania dwunastokilometrową trasą z Dobronia do Kolumny. Szczególną atrakcję zapewniła nam jedna z uczennic z klasy 1a, która na jednym z postojów postanowiła oswoić pająka, ku przerażeniu pozostałych osób. Humory, jak zwykle, dopisywały dlatego cały ranek i przedpołudnie spędziliśmy w doskonałych nastrojach. Opiekę nad uczniami pełnili: p. A.Niemczewska i p. M.Kiersztyn.

  Lekcja w kinie

  8 listopada 2013 r. klasa 2c oraz kilkoro uczniów z klas 1b, 1d i 1e pod opieką p. Moniki Błoch brali udział w lekcji w kinie pt. "Efekty specjalne" w kinie Silverscreen. Lekcja składała się z dwóch części. Pierwszą szęść poprowadził aktor Łukasz Węgrzynowski. Uczniowie dowiedzieli się, że cały Hogwart mieści się na jednym stole, Gandalf był wyższy od Hobbitów o zaledwie 20 cm, tylko część dinozaurów z "Parku Jurajskiego" była wygenerowana komputerowo a także, że filmowi Grecy pod Troję popłynęli na kilku a nie kilkuset okrętach. Podczas drugiej części lekcji w kinie uczniowie obejrzeli film dobrany pod kątem tematyki prowadzonej lekcji pt. "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy – Złodziej Pioruna".

  Szkolny Konkurs Mitologiczny dla klas I

  Czy wiecie, kto panował na Olimpie?, Co to jest Kaduceusz?, jakiego boga greckiego nazywano wiatronogim?, Dlaczego król Midas dostał ośle uszy?
  To tylko niektóre z pytań konkursu mitologicznego, który odbył się w naszej szkole 8 listopada 2013 roku. I miejsce zdobył uczeń klasy I b Patryk Tracz, II miejsce Małgorzata Stasiak uczennica klasy I a. III miejsca jury nie przyznało, gdyż pozostałe osoby zdobyły bardzo zbliżona liczbę punktów.

  VIII Miedzygimnazjalny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły

  Listopad to dla Polaków szczególny miesiąc, poświęcony tym, którzy odeszli. Człowiek bowiem tak długo nie odchodzi z tego świata, dopóki żywa jest pamięć o nim. Po wizycie na grobach bliskich, po czasie zadumy nad śmiercią, nad marnością doczesności, nad istotą świętości, powracamy do codziennego zabiegania, do świata, w którym permanentnie brakuje czasu.
  Te spotkania z poezją Karola Wojtyły stają się okazją do ponownego zatrzymania się. To swoista uczta duchowa, podczas której pochylamy się nad słowem naszego papieża, słowem napełnionym mądrością, miłością, wrażliwością, słowem natchnionym przez Boga. Pragniemy, aby ten konkurs nie był pospolitą rywalizacją, ale naszym wspólnym rozważaniem, wsłuchiwaniem się w głos duszy. Jesteśmy pewni, iż Karol Wojtyła, jak co roku patrząc na nas z góry, uśmiecha się.

  Tymi słowami prowadząca rozpoczęła VIII edycję Międzygimnazjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły. W rywalizacji brali udział uczniowie z dwunastu łódzkich gimnazjów. Recytujących oceniało niezależne jury, któremu przewodniczył pan Andrzej Jakubas, znany aktor Teatru Powszechnego.
  Pierwsze miejsce uzyskali ex aequo uczeń z Gimnazjum numer 14 i uczennica z Gimnazjum numer 5. Drugie miejsce wywalczyły uczennica z Gimnazjum numer 5 i uczennica z Salezjańskiego Gimnazjum przy ul. Wodnej. Trzecie miejsce przypadło, również ex aequo, uczennicy z Gimnazjum nr 29 i naszej wychowance. Wyróżniono uczniów z Gimnazjum nr 13, 23 i z Prywatnego Gimnazjum Krzysztofa Augustyniaka.
  Liczba nagrodzonych może świadczyć o bardzo wysokim poziomie, jaki zaprezentowali wszyscy uczestnicy konkursu. Uroczystość jak co roku przebiegała w bardzo ciepłej atmosferze. Przyjemnie było słuchać poezji Karola Wojtyły w wykonaniu młodych ludzi. Czas oczekiwania na wyniki konkursu starali się umilić uczniowie naszego gimnazjum, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że konkurs będzie inspiracją dla uczestników do zgłębiania myśli zawartych w twórczości literackiej Karola Wojtyły.

  Pakujemy zapałki dla "Dziewczynki z zapałkami"

  Uczniowie klas trzecich biorący udział w projekcie "Interwencja socjalna w grupie 15+" odwiedzili siedzibę Fundacji "Dziewczynka z zapałkami". Mieli okazję zwiedzić pomieszczenia, gdzie organizowane są akcje sprzedaży "Baśniowych zapałek", zobaczyć maszyny, które liczą pieniądze zbierane przez wolontariuszy. Prezes fundacji pan Piotr Myśliwiec opowiedział im o działaniach, celach "Dziewczynki z zapałkami". Fundacja "Dziewczynka z Zapałkami" jako instytucja pozarządowa od dziesięciu lat prowadzi działalność na rzecz poprawy warunków życiowych dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych patologią. Fundusze na realizację celów statutowych pozyskuje ze sprzedaży Baśniowych Zapałek, dotacji i darowizn. (więcej o Fundacji na stronie http://www.dzz.org.pl/ ).
  Uczestnicy wycieczki mieli okazję wesprzeć Fundację swoją pracą - przygotowywali opakowania zapałek wykorzystywanych w weekendowych akcjach - zapakowali ich blisko 300!

  Kwesta na Starym Cmentarzu

  2 listopada uczniowie Gimnazjum nr 32 wzięli aktywny udział w kweście "Ratujmy zabytki Starego Cmentarza" zorganizowanej przez Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem. Ta najstarsza łódzka nekropolia, podzielona na trzy części: katolicką, protestancką i prawosławną, to miejsce pochówku wielu przemysłowców, lekarzy, prawników, uczestników walk o niepodległość i ludzi zasłużonych dla rozwoju miasta, jego sztuki i oświaty. Wśród jej zabytków jest ok. tysiąc kaplic grobowych, pomników nagrobnych i rzeźb. Prawie 200 obiektów jest wpisanych do wojewódzkiego rejestru zabytków.
  W tegorocznej, już 19 kweście, brali udział sławni sportowcy, dziennikarze, politycy, a także bardzo wielu uczniów z łódzkich szkół, którym nieobojętny jest los niszczejących, cennych zabytków. Inicjatorką udziału naszej szkoły w akcji była nauczycielka historii i wos, p. E.Rakowska, a wspomagała ją p. A.Niemczewska.

  Gra Miejska

  30 października reprezentantki naszej szkoły wzięły udział w Grze Miejskiej zorganizowanej przez II LO. Uczestniczyły w niej: Magdalena Kaźmierczak, Patrycja Andrzejczak i Maja Rutkowska pod opieką pani psycholog. Temat tegorocznej Gry to "Na tropie pożeraczy mózgów". "Pożeracze mózgu, medialni krwiopijcy, wampiry multimediów codziennie robią nam wodę z mózgu. Chcesz poznać świat manipulacji, sztuczek i ukrytych kruczków?" Podczas zabawy odnajdywałyśmy wskazane w karcie miejsca i wykonywałyśmy różne zadania. Poznałyśmy ciekawe miejsca, dowiedziałyśmy się interesujących, intrygujących rzeczy i mogłyśmy wejść tam, gdzie normalny przechodzień wejść nie może. Gra organizowana była w ramach łódzkiego projektu "Dwa światy nowych mediów w wychowaniu".

  Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla szkół podstawowych

  W dniu 29 października w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla uczniów szóstych klas szkół podstawowych. W konkursie swoje umiejętności sprawdziły trzyosobowe drużyny z 10 szkół: SP 1, SP 4, SP 14, SP 29, SP 46, SP 55, SP 83, SP 111, SP 170, SP 193. Przedmiotem oceny konkursowej były wiedza i umiejętności z matematyki i przyrody. Uczniowie w czasie 60 minut rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności i tym samym zdobywali punkty dla swojego zespołu.
  Konkurs zorganizowali nauczyciele Gimnazjum nr 32:
  p. Kamila Pietrzyk, p. Anna Niemczewska i p. Michał Kiersztyn.

  W tym roku miejsca na podium zajęły następujące szkoły:
  I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 55
  II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 14
  III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1


  Wszystkim szkołom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na przyszłoroczną edycję.

  Dwa światy nowych mediów w II LO w Łodzi

  W dniu 29 października 2013r klasa 3c była na wycieczce w II Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. Uczniowie wzięli udział w warsztatach profilaktycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych pt. "Dwa światy nowych mediów w wychowaniu". Podczas zajęć omówione zostały takie zagadnienia jak rola mediów w życiu młodego człowieka oraz korzyści i zagrożenia płynące z wirtualnej rzeczywistości. Była to nie tylko okazja, by wzbogacić swoją wiedzę poprzez integrację i zabawę, ale także okazja do refleksji nad tym, czy jesteśmy bezpieczni w sieci, jak sami korzystamy z mediów i czy potrafimy krytycznie spojrzeć na informacje, które nam dostarczają.

  Wystawy "Miasto nauki" i "Odkrywamy tajemnice podwodnego świata"

  29 października 2013 r. klasa 2c pod opieką p. Moniki Błoch i p. Wioletty Sowińskiej udała się do centrum handlowego Port Łódź na wystawy "Miasto Nauki" i "Odkrywamy tajemnice podowdnego świata". Zwiedzając wystawy uczniowie mogli zobaczyć znikającą rękę, nieskończoność od środka, studnię, która nie ma dna, tańczące śrubki i magiczne biurka, a także rafę koralową, w której tętni bogate życie, mroczne zakamarki głębin oceanów oraz mieli możliwość poznania tajemnic królewskiego statku Mary Rose.

  Warsztaty w Urzędzie Statystycznym

  28.X.2013r. grupa uczennic z klasy 3c brała udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Urzędu Statystycznego w Łodzi. Wizyta ta miała miejsce w ramach projektu edukacyjnego pt. "Do czego może przydać się statystyka? / What can statistics be used for?" realizowanego we współpracy z Urzędem. Jest to projekt interdyscyplinarny, łączący wiedzę i umiejętności z matematyki oraz języka angielskiego. Opiekunami projektu są p. Marzena Serówka oraz p. Marta Mielczarek. Podczas zajęć uczennice poznały różne zbiory danych statystycznych, w wersji papierowej i elektronicznej oraz w różnych wersjach językowych. Atrakcją były roczniki statystyczne z lat 20. XX wieku i zawarte w nich zaskakujące, jak na dzisiejsze czasy, informacje. Ostatnim etapem wizyty były ćwiczenia z wyszukiwania i interpretowania danych statystycznych.

  Porządki na Starym Cmentarzu

  W dniu 26 października uczniowie z koła historyczno-europejskiego brali udział w porządkowaniu Starego Cmentarza na ul.Ogrodowej. Piękna pogoda sprawiła ,że praca ta była prawdziwą przyjemnością. Akcja odbywała sie w ramach XIX Kwesty na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza. Od tego roku nasza szkoła obięła patronat nad grobem Johana Petersilge założyciela Gazety Łódzkiej.

  Projekt Krokus

  Uczniowie z koła historyczno-europejskiego biorą w tym roku szkolnym udział w projekcie KROKUS. Projekt ten jest poświęcony pamięci zamordowanych podczas II wojny światowej dzieci żydowskich. W ramach akcji posadziliśmy w dniu 23 października przed naszą szkołą krokusy które symbolizują zamordowane dzieci.

  Konkurs Krasomówczy Eko-Klekot

  4 października w galerii Atlas Sztuki odbył się Konkurs Krasomówczy Eko-Klekot, którego celem było propagowanie wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów piękna poprawnej polszczyzny i postaw ekologicznych. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się również w Atlasie Sztuki, 28 października. Sponsorem inicjatywy była firma Atlas. Niestety, nie zdobyliśmy żadnej nagrody, choć nasze pracy były bardzo interesujące.
  Publiczne Gimnazjum nr 32 reprezentowały: Beata Dąbek, Martyna Jankiewicz, Sara Zwierzchowska, Gabrysia Krzciuk, Patrycja Popławska, Klaudia Senator, Natalia Bednarska. Gratulujemy!

  Warsztaty w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego

  Uczniowie klas trzecich zainteresowani kontynuowaniem nauki w szkołach przygotowujących do pracy w zawodach związanych z przemysłem spożywczym i gastronomią uczestniczyli w wycieczce do Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego.
  Uczestnicy mogli na własnej skórze poznać uroki pracy piekarza i cukiernika. Zwiedzili całą szkołę i uczestniczyli w zajęciach psychoedukacyjnych na temat stresu.
  Więcej informacji na temat oferty Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego na stronie www.spozywcza.lodz.pl

  Klasa 1a na zajęciach integracyjnych

  W dniu 23 października klasa 1a wraz z wychowawczynią p. Anną Niemczewską i pedagogiem szkolnym p. Markiem Wilmowskim uczestniczyła w warsztatach integracyjnych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lesie Łagiewnickim. Na początku wędrowaliśmy przez las, poznając rodzaje drzew oraz uczyliśmy się rozpoznawać ich wiek. Dowiedzieliśmy się jak chroni się rośliny przed szkodnikami i gdzie można znaleźć ciekawe okazy kwiatów. Po spacerze byliśmy bardzo głodni, więc upiekliśmy kiełbasę przy ognisku, a następnie uczestniczyliśmy w wielu zabawach. Było bardzo wesoło i dowiedzieliśmy się o sobie wielu rzeczy. Planujemy powtórzyć zajęcia na wiosnę.

  Gramy dla Jana Pawła II

  Reprezentacja piłki nożnej chłopców naszej szkoły w sobotę 19 października brała udział w turnieju piłki halowej "Gramy dla Jana Pawła II" organizowanym przez Salezjańskiego Centrum Młodzieżowe. W turnieju brało udział 8 drużyn: Oratorium im. Św. Dominika Savio, SALOS Wodna , Oratorium im. Św. Jana Bosko, Katolickie Gim i LO OO Bernardynów, ZS Salezjańskich im. Ks. Bosko, Katolickie Gim i LO im. Jana Pawła II, Parafia PW. Św. Apostołów Piotra i Pawła i Gimnazjum nr 32 im. Karola Wojtyły. Nasza reprezentacja odpadła z turnieju po jednym remisie i dwóch przegranych meczach. Opiekunem tej drużyny był Hovhannes Yazichyan.

  Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  17 października w Parku 3 - go Maja rozegrane zostały zawody - Mistrzostwa Łodzi w sztafetowych biegach przełajowych. Na starcie stanęło 24 zespołów dziewcząt oraz 30 zespołów chłopców. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Do samego końca nie było wiadomo, który zespół wygra i kto zajmie pozostałe miejsca na podium. Pozytywnie zaprezentowały się nasze reprezentacje. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli lokaty w pierwszej dziesiątce - 9 miejsce. Potwierdzając, w ten sposób, że od wielu lat należymy do wyróżniających się gimnazjów w tej konkurencji sportowej. Niezmiernie cieszy fakt, że w naszych drużynach duży procent, stanowili uczniowie klas drugich i pierwszych, którzy będą mieli możliwość, za rok poprawić swój wynik.
  Opiekunami zespołów byli: Marek Wilmowski i Maciej Adamczewski.

  Targi Techniczne Wyrobów Włókienniczych

  W dniu 17 października 2013 r. grupa uczniów z klas trzecich uczestniczyła w zajęciach z doradztwa zawodowego, które odbyły się w ramach Targów Technicznych Wyrobów Włókienniczych w Centrum Konferencyjno - Wystawienniczym MTŁ przy al. Politechniki 4.
  Uczniowie klas włókienniczych ZSP nr 19 w Łodzi zaprezentowali naszej młodzieży swoje stoisko oraz wskazali najciekawsze wystawy prezentujące innowacyjne osiągnięcia z dziedziny włókiennictwa w wielu obszarach życia codziennego i gospodarki, medycyny, rehabilitacji, rekreacji i innych. Trzecioklasiści dowiedzieli się, czym jest i czym zajmuje się współczesne włókiennictwo, okazało się, że jest to jest to atrakcyjna i innowacyjna gałąź przemysłu.

  Zajęcie integracyjne klasy 1d

  Integracja klasy 1d była niezwykle udana: zwiedzaliśmy Las Łagiewnicki, podziwialiśmy przyrodę, poznawaliśmy siebie podczas wspólnych gier i zabaw. Złota polska jesień okazała się dla nas łaskawa: paliliśmy ognisko, śpiewaliśmy i korzystaliśmy z ostatnich ciepłych dni.

  Akcja PCK "Podziel się kanapką"

  W październiku nasza szkoła już kolejny raz przystąpiła do kampanii "Dzień Walki z Głodem". Szkolne Koło PCK w dniu 17.10 zorganizowało na terenie szkoły akcję pod hasłem "Podziel się kanapką". Chętni uczniowie mogli przynieść dodatkową kanapkę / drożdżówkę / pączka aby podzielić się nią z innymi. O 9.40 wszyscy chętni i głodni mogli się poczęstować w stołówce. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli udało nam się zebrać 38 kanapek! Chcemy podkreślić, że w tej akcji najważniejsza jest możliwość pomocy i zrobienia czegoś dobrego.

  Odznaczenia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

  W dniu 14 października 2013 r. podczas uroczystej akademii, pani dyrektor Jolanta Kuśmirek swoimi nagrodami wyróżniła: panów Marka Wilmowskiego i Dariusza Balceraka oraz panie Katarzynę Jałochę, Elżbietę Rakowską, Małgorzatę Kmieciak, Mirosławę Jasiak, Monikę Sobczak-Kaźmierską, Marzenę Grobel, Marzenę Michalską, Danutę Ogrodowczyk.
  Ponadto pan dyrektor Maciej Adamczewski otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta wręczoną w przepięknym wnętrzu Pałacu Poznańskiego. W sposób szczególny uhonorowane zostały panie: Katarzyna Jałocha, Monika Sobczak-Kaźmierska i Mirosława Jasiak. Decyzją Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego odznaczone zostały srebrnymi medalami podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

  Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień 14 Pażdziernika, to jak co roku dzień niezwykle uroczysty we wszystkich szkołach. Również w naszym gimnazjum w tym dniu odbyła się akademia, w czasie której uczniowie klas pierwszych z poważnymi minami ślubowali w myśl słów Jana Pawła II "Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od was nie wymagali". Odbyło się też krótkie przedstawienie. Uczniowie i uczennice klas: 1a, 1c, 2b i 3a w zabawny sposób "udzielili nagany" nauczycielom i pani dyrektor oraz podziekowali im i wszystkim pracownikom szkoły za ich pracę. Uczciliśmy także 35 rocznicę wyboru naszego patrona Karola Wojtyłę na papieża. Nad właściwym przebiegiem spotkania czuwały panie: E. Rakowska i A. Niemczewska.

  Koło turystyczne w Starych Skoszewach

  W dniu 12 października odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawcza do rezerwatu Parowy Janinowskie w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, w której uczestniczyli uczniowie klas: 1a, 2c, 3a i 3b oraz opiekunowie: p. Agnieszka Grałek, p. Iwona Pawłowska, p. Anna Niemczewska i p. Michał Kierztyn. Trasa wędrówki wiodła od Starych Skoszew przez Nowe Skoszewy, Janinów, Las Janinów, Rezerwat Parowy Janinowskie, Sierżnię i Rosyjkę do Starych Skoszew i liczyła 15 km. Jesienny park zachwycił nas swoimi kolorami, a niektórych także ilością znalezionych grzybów. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie ;)

  Wycieczka klasy 1d do Narodowego Banku Polskiego

  Dnia 10 października klasa 1d zwiedzała Narodowy Bank Polski. Uczniowie poznali historię powstania banku, zaznajomili się z jego strukturą, nauczyli się rozpoznawać fałszywe banknoty.
  Mieliśmy szanse obejrzeć kolekcję skarbonek, zegarów, maszyn do liczenia i segregacji pieniędzy. Dla uczniów zorganizowano również konkurs dotyczący waluty krajów Unii Europejskiej.
  Do najbardziej interesujących atrakcji należało zwiedzanie skarbca i dotykanie sztabek złota. Na pamiątkę otrzymaliśmy skarbonkę oraz 240.000 zł – niestety zniszczonych wcześniej w niszczarce!

  Konferencja poseminaryjna grupy MOPR

  7.10.2013 dziewczyny z grupy MOPR i pani psycholog uczestniczyły w konferencji poseminaryjnej, która odbyła się w ŁDK. Temat konferencji to "Pomagam - Jestem potrzebny. Wolontariat sposobem na prowadzenie zdrowego stylu życia" . Na początku mieliśmy możliwość wysłuchania dwóch wykładów pana Huberta Malinowskiego "Tożsamość ustabilizowana - Twoje prawdziwe Ja" oraz "Jaki jesteś - tak się komunikujesz". Następnie zespół liderski MOPR przedstawił krótki spektakl "Szklanka wody". Kolejnym punktem programu był wykład pani Anny Skrzypczak "Jak MOPR może zmieniać świat". Na koniec obejrzeliśmy zdjęcia z Rochny, dzięki którym mogłyśmy sobie przypomnieć jak świetnie bawiłyśmy się podczas wyjazdu.

  Śladami łódzkich murali

  W sobotę 5 października grupa dziewcząt z klasy Ia wraz z p. Anną Kwiatkowską wzięła udział w rajdzie "Śladami łódzkich murali" zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi oraz Szkołę Podstawową nr 51. Celem rajdu było poznanie nowych łódzkich murali powstałych z inicjatywy Fundacji Urban Forms. Każda drużyna otrzymała plan Łodzi wraz z zaznaczonymi miejscami, w których można je zobaczyć oraz spis adresów. Obejrzałyśmy ścienne malowidła przy ul. Uniwersyteckiej 3, 12, Próchnika 9, 11 (róg Zachodniej), Kościuszki 27, 32 oraz na Roosevelta 5.

  Nocny biwak w szkole

  Dnia 4 października w ramach zajęć Koła edukacji teatralnej i kulturalnej odbył się biwak w szkole. To był niezwykły wieczór i długa pełna wrażeń noc. Wszystkim dopisywały humory i rozpierała nas moc energii. No może jedynie panie Katarzyna Jałocha i Monika Sobczak-Kaźmierska wyglądały nad ranem na bardzo wykończone. Czyżby się nie wyspały?

  Wycieczka koła teatralnego

  Czy znacie historię najbliższej okolicy? Sympatycy wycieczek w ramach koła edukacji teatralnej i kulturalnej właśnie ją poznali. W czwartek 3 października 2013r. zwiedziliśmy "królestwo Scheiblera", podziwialiśmy architekturę Księżego Młyna, monumentalną fabrykę i szykowny pałac Herbsta. W muzeum zachwyciły nas odrestaurowane wnętrza oraz jesienny ogród.

  Indywidualne Biegi Przełajowe

  W dniu 2.10.2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Otwartych Mistrzostwach Gimnazjum nr 28 w Biegach Przełajowych.
  Celem zawodów było upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy ruchu oraz sportowa integracja młodzieży. Zawody zostały rozegrane w parku Baden Powell przy ulicy Małachowskiego. Długość trasy wynosiła około 1300m dla wszystkich kategorii wiekowych.
  Znakomicie spisała się reprezentacja naszego gimnazjum. W kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych 3 miejsce zajęła Daria Janik 3A, 4 miejsce zdobyła Weronika Michalak 1C, a 6 - Margareta Dębicka 2E. W rywalizacji chłopców ze szkół gimnazjalnych 3 miejsce zdobył Sebastian Stępniak 3C, 4 miejsce Patryk Koziróg 2C a 6 miejsce Patryk Tracz 1B. Barw naszej szkoły bronili: D.Janik, W.Michalak, M.Dębicka, S.Stępniak, P.Koziróg, P.Tracz, K.Krzymiński i D.Walczyński.
  Gratulacje dla wszystkich uczestników. Opiekunami zespołu byli pan M.Wilmowski i M.Adamczewski.

  Zacieśniamy więzy

  W ostatnią wrześniową sobotę została zorganizowana plenerowa impreza środowiskowa "Zacieśniamy więzy". Była to już druga edycja integracyjnego spotkania uczniów, rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 14, Publicznego Gimnazjum nr 5 i naszej szkoły.
  W tym roku było blisko 120 uczestników. Nasi uczniowie pełnili ważną rolę organizatorów gry terenowej. Wspólnie ze studentami Uniwersytetu Łódzkiego przygotowali w lesie trasę marszu i stacje z zadaniami dla młodszych kolegów. Imprezie towarzyszyły pokazy Straży Miejskiej i ognisko z kiełbaskami. Wszyscy świetnie się bawili, a nasi uczniowie, absolwenci SP14 mieli okazję powspominać swoją dawną szkołę z jej nauczycielami i młodszymi kolegami.

  Wyjazd do Rochny - 25-27.09.2013

  Grupa MOPR (Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze): Patrycja Andrzejczak, Kamila Bożyk, Aleksandra Brzezińska, Daria Janik, Magdalena Kaźmierczak, Marika Ludkiewicz, Marlena Malinowska i Katarzyna Pukszta pojechały na seminarium do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego w Rochnie pod opieką pani psycholog Pauliny Brzozowskiej-Daniel. Już w pierwszym dniu wyjazdu odbyła się dyskoteka, na której wszyscy dobrze się bawiliśmy :). Drugiego dnia były bardzo ciekawe warsztaty na temat "Od pomysłu do efektu-rozwijanie osobistej skuteczności". Wieczorem wszyscy słuchalismy bajki, którą czytała nam jedna z liderek MOPRu, a następnie przy świecy każdy mógł powiedzieć co czuje. Poza tymi zajęciami odbywały się m.in. zabawy integracyjne, gry kooperacyjne, zajęcia w małych i dużych grupach. Ostatniego dnia było trochę smutno, że musieliśmy się rozstać, ale postanowiliśmy, że będziemy spotykać się co tydzień w PROMie, aby za rok również móc jechać. Ten wyjazd jest początkiem do stworzenia grupy MOPR w naszej szkole, w której każdy z uczniów będzie mógł znaleźć pomoc i zrozumienie :)

  Spektakl "Mayday"

  27 września 2013r. uczniowie z Koła edukacji teatralnej i kulturalnej wybrali się do Teatru Nowego na wieczorny spektakl pt.: "Mayday". To była duża dawka dobrego humoru. Z pogodnymi nastrojami po trudach tygodnia rozpoczynaliśmy weekend z uśmiechem na twarzach. Sztukę polecamy!

  Europejski Dzień Języków

  26 września 2013 r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji ma korytarzach szkolnych pojawiło się wiele ciekawych informacji oraz dekoracji. Uczniowie mogli wziąć też udział w dwóch quizach sprawdzających wiedzę na temat języków obcych i krajów europejskich. Duża grupa uczniów uczestniczyła też w happeningu na ulicy Piotrkowskiej, podczas którego zbudowano Wieżę Babel z kartonowych pudełek z napisami w różnych językach. Niestety pogoda uniemożliwiła udział w pozostałych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

  Zajęcia integracyjne

  Rozpoczęły się zajęcia integracyjne. Do tej pory brały w nich udział klasy Ib i Ic. W tym roku gościliśmy w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Łagiewnikach. Po lesie Łagiewnickim uczniów klas pierwszych oprowadzał specjalista leśnik, który ciekawie opowiadał o walorach największego miejskiego lasu w Europie. Uczestnicy nauczyli się rozróżniać różne gatunki drzew, wiedzą jak wyglądają tropy borsuka. Po leśnej wycieczce uczniowie bawili się w zabawy integracyjne przygotowane przez studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Spotkanie zakończyło się ogniskiem z kiełbaskami (dla klasy Ic ognisko niestety było symboliczne, a kiełbaski z pieca - ze względu na aurę :)

  XV Edycja Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 32

  24 września 2013 r. odbyła się XV edycja Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 32. Tradycyjnie jak co roku, trasa przebiegała alejkami w Parku Źródliska I. Słoneczna aczkolwiek jesienna pogoda, pozwoliła zgromadzić na starcie ponad 250 uczestników. Wśród nauczycieli w kategorii mężczyzn zwyciężył, niepokonany od kilku lat pedagog szkolny p. Marek Wilmowski, natomiast najlepszą biegaczką wśród kobiet okazała się w tym roku p. Joanna Kwiecińska nauczycielka wychowania fizycznego. Najszybciej na metę wśród dziewcząt dotarła uczennica klasy ID, Anna Misiorny, najlepszym w biegach uczniem okazał się Sebastian Stępniak z klasy IIIC. W imprezie, co bardzo nas cieszy, wzięli również udział rodzice naszych uczniów, niektórzy w roli biegaczy, a niektórzy w roli kibiców, bardzo gorąco dopingując wszystkich zawodników.
  Impreza stała na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy duża ilość biegaczy i czasy osiągnięte przez zwycięzców. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych, zdobywając trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej.
  Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 32 trafił w ręce klasy ID, której wychowawcą jest p. Agnieszka Grałek. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy już na kolejną edycję.

  KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT
  1. Anna Misiorny 1D
  2. Patrycja Zagórska 1C
  3. Daria Janik 3A
  4. Weronika Michalak 1C
  5. Oliwia Ligenza 1D

  KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW
  1. Sebastian Stępniak 3C
  2. Patryk Koziróg 2C
  3. Sebastian Jagieło 2A
  4. Dawid Pietrzak 3C
  5. Eryk Matysiak 2A

  KLASYFIKACJA GENERALNA
  1. KLASA 1D
  2. KLASA 1B
  3. KLASA 1C
  4. KLASA 3B
  5. KLASA 2B

  KLASYFIKACJA NAUCZYCIELI I RODZICÓW
  KOBIETY:
  1. Joanna Kwiecińska
  2. Anna Niemczewska
  3. Jolanta Kuśmirek
  4. Monika Błoch
  5. Drużyna Żeńska

  MĘŻCZYŹNI:
  1. Marek Wilmowski
  2. Maciej Adamczewski
  3. Marcin Walczak - Kurek
  4. ks. Adam Pasik
  5. Michał Kiersztyn

  Wycieczka do Muzeum Kinematografii

  Niezwykłe przeżycia towarzyszyły zwiedzaniu Muzeum Kinematografii. Młodzież z Koła edukacji teatralno - kulturalnej mogła podziwiać piękne wnętrza pałacu Scheiblera, prześledzić historię kina, rozwój techniki związanej z produkcją dzieła filmowego. Najwięcej emocji wzbudziła wystawa ukazująca postacie i dekoracje z bajek. Dziewczyny próbowały też swoich sił w rysowaniu bohaterów kreskówek. Mogliśmy również wejść na plany filmowe i przymierzyć kostiumy z "Krzyżaków".

  Rajd - w poszukiwaniu jesieni

  Pierwszy rajd koła turystycznego "W poszukiwaniu jesieni" odbył się 21 września 2013r. w słoneczną sobotę. Pogoda wyjątkowo dopisała. Uczniowie klas 3b, 2b, 2c, 2e, 1a, 1b i 1c wraz z opiekunami wędrowali malowniczą 17 kilometrową trasą z Grotnik przez Ustronie, Nakielnicę i Rudę Bugaj aż do Aleksandrowa Łódzkiego. Wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku zapraszamy serdecznie na kolejny rajd już w październiku.

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  20 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku zgłosiło się 7 kandydatów. Przeprowadzili oni swoje kampanie wyborcze, zebrali sztaby i zaprezentowali się na stronie naszej szkoły. Po przeliczeniu 250 głosów z ogromną przewagą wygrała uczennica kl. 3C Paulina Lebioda, która objęła stanowisko Przewodniczącej Samorządu. W ciężkiej pracy budowania fajnej szkolnej atmosfery pomagać jej będą Kasia Marynowska z kl.3B oraz Paulina Gozdalska z kl. 2B.
  GRATULUJEMY !!

  Wycieczka do Muzeum Włókiennictwa

  Mimo okropnej, deszczowej pogody, w dniu 17 września 2013 r. Koło edukacji teatralnej i kulturalnej dotarło do Muzeum Włókiennictwa na zajęcia w interaktywnym oddziale znajdującym się w starym kominie fabrycznym. Dzięki nowoczesnej technologii, mogliśmy osobiście brać udział w procesie tworzenia tkaniny, począwszy od siewu bawełny, aż po ozdabianie gotowych materiałów. Warsztaty obejmowały również projektowanie wzorów tkaninowych oraz własnej elektronicznej pocztówki.

  Wycieczka do Muzeum Sztuki

  W dniu 12 września 2013 r. Koło Edukacji Teatralnej i Kulturalnej podziwiało sztukę nowoczesną i awangardową w Muzeum Sztuki przy Więckowskiego 36. Eksponaty pobudziły naszą wyobraźnię i sprowokowały do tworzenia własnych happeningów. Wizyta w muzeum wyzwoliła w nas pozytywną energię i duszę artystyczną. Zmęczeni musieliśmy posilić się w naszym ukochanym Mc Donald's.

  Zwiedzanie wystawy "Play the Music"

  11 września 2013 r. grupy uczniów z klas 3a i 3c pod opieką p. Wioletty Królak i p. Marty Mielczarek udały się do Portu Łódź na wystawę „Play the Music”, stworzoną przez Henrego Lowe, byłego projektanta wystaw w British Museum. Zwiedzając wystawę, uczniowie poznawali fascynujący świat dźwięków z perspektywy zjawisk fizycznych i akustycznych. Była to okazja nie tylko do obejrzenia wyjątkowych eksponatów np. niewidzialnej harfy, woskowego cylindra czy prysznica do karaoke, ale także do aktywnej nauki języka angielskiego, ponieważ nazwy eksponatów i instrukcje są w tym języku. Ogromną atrakcję dla uczniów stanowiła także możliwość nauki miksowania muzyki pod okiem zawodowego DJa. Wszyscy bawili się znakomicie.

  Wycieczka koła teatralnego

  Dnia 6 września 2013r. Koło edukacji teatralnej i kulturalnej rozpoczęło swą działalność od wycieczki. Wybraliśmy się w dość licznym gronie, bo aż 33 osób do Muzeum Kanału Dętka. Zwiedziliśmy najstarszy w Łodzi system odprowadzania wody deszczowej. Nie spanikowaliśmy przed potencjalnymi chmarami szczurów kanałowych. Następnie przeszliśmy ulicą Piotrkowską, podziwiając odnowione kamieniczki oraz fotografując pomniki ludzi kultury związanych z naszym miastem. W czasie wycieczki uczniowie klas pierwszych rozpoczęli integrację z nową szkołą.

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

  2 września 2012 roku w uroczysty sposób rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor szczególnie powitała w progach Gimnazjum uczniów klas pierwszych. Uczniowie klas 2a i 2e w krótkim filmie przypomnieli wydarzenia związane z 74 rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej, a następnie już na wesoło pożegnali wakacje.
  Nauczycielom życzymy wyrozumiałości i cierpliwości, a wszystkim uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy!
  Nad właściwą organizacją uroczystości czuwali: wychowawca klasy 2a – p. Paulina Gawrysiak-Kołos oraz wychowawca klasy 2e p. Agnieszka Malewska.