roku,  Imieniny: 

Ważne wydarzenia w roku szkonym 2016/2017


Warsztaty animacji

7 czerwca 2017 r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią wzięli udział w warsztatach animacji, zorganizowanych w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Łdozi. Uczniowie mieli okazję w profesjonalnym studio stworzyć dwie poklatkowe animacje własnego pomysłu. Sami układali scenografię. Podzieleni na grupy byli animatorami postaci, podłoża i innych elementów tła. Ważną rolę mieli ci, którzy obsługiwali aparat fotograficzny. Dzieci były bardzo zaangażowane i wszyscy włączyli się w pracę. Było to dla nas nowe i ciekawe doświadczenie.

Finał konkursu ToJestWażne

6 czerwca uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w finale konkursu ToJestWażne. Organizatorami konkursu byli: Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMŁ, Politechnika Łódzka, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi, Wydział Edukacji UMŁ, a partnerem - OSP GRS Łódź-Jędrzejów.
Przedstawiciele naszej szkoły w składzie: Krzysztof Grzegorek, Kacper Kredowski, Adrian Małowski, Bartek Sadłecki, Mateusz Stefaniak i Igor Wasilewski z klasy 1A rozwiązywali najpierw multimedialny test z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie, a następnie wzięli udział w pokazie sprzętu policyjnego, strażackiego, ratunkowego i medycznego. Był to bardzo pouczający i ciekawy konkurs z cennymi nagrodami. Mimo, że nie zdobyliśmy głownej nagrody - roweru, to dostaliśmy wszyscy smatwatche. :)

Prezentacja projektu edukacyjnego w Urzędzie Statystycznym

Dnia 31 maja 2017 r. w Urzędzie Statystycznym w Łodzi odbyło się oficjalne podsumowanie VII edycji Konkursu Statystyka w Karierze. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do zaprezentowania podczas uroczystości efektów swojej pracy w ramach interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego pt. Opisujemy świat za pomocą faktów i liczb./Describing the world by means of facts and figures. Opiekunami projektu były p. Marta Mielczarek oraz p. Katarzyna Różalska. Uczniowie, którzy wzięli w nim udział to: Natalia Chabier, Emil Kosior, Maja Kuczkowska, Katarzyna Leśniewska, Maja Łuczak, Joanna Michalak, Emilia Mikołajczyk, Karolina Rendzikowska, Kamila Sakwa, Amelia Stasz, Zuzanna Zimoń oraz Klaudia Zuchniak. Wszyscy uczęszczają do klasy 2b.
Było to już piąta inicjatywa tego typu realizowana przez naszą szkołę we współpracy z Łódzkim Ośrodkiem Badań Regionalnych. Jednym z zadań w ramach projektu było przeprowadzenie badania ankietowego w celu zebrania i porównania informacji na temat orientacji zawodowej uczniów klas III gimnazjum oraz klas III liceum ogólnokształcącego. Badanie ankietowe zostało przeprowadzone w naszej szkole oraz w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gabriela Narutowicza w Łodzi. Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi II LO Pani Jadwidze Ochockiej, pracownikom Urzędu Statystycznego, w szczególności p. Annie Luchowskiej, oraz wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego przedsięwzięcia.

Wycieczka do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

W dniu 15 maja odbyła się wycieczka do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Jest to obiekt nominowany do wpisu na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zabytkowa Kopalnia Srebra jest jedną z czterech Gwiazd Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Kopalnia stanowi część podziemnego labiryntu wyrobisk górniczych, chodników i sztolni odwadniających, którego długość wynosi ponad 150 km. Oprócz podziemnych korytarzy na powierzchni znajduje się muzeum oraz Skansen Maszyn Parowych.
Drugim punktem wycieczki była sztolnia Czarny Pstrąg. Mierząca 15 kilometrów sztolnia służyła kiedyś do odwadniania kopalni. Zwiedzaliśmy 600-metrowy odcinek sztolni płynąc pod ziemią łodziami.
Ostatnim przystankiem było Muzeum Górnictwa Węglowego. Uczestniczyliśmy w zajęciach przybliżających małą ojczyznę śląską poprzez prezentację dziedzictwa kulturowego, sfery tradycji oraz wątków historii związanych z wielkoprzemysłowym charakterem regionu. Podczas zwiedzania poznajliśmy multimedialną ekspozycję, obejrzeliśmy tradycyjne izby śląskie, poznajliśmy charakterystyczne stroje regionalne, dowiedzieliśmy się czym wyróżnia się śląska kuchnia.

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 9 maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W czasie jego trwania przypomniano uczniom okoliczności powstania pierwszej w Europie ustawy zasadniczej oraz wyjaśniono znaczenie zmian w ustroju państwa, które wprowadzała. Część programu artystycznego została przedstawiona w formie wywiadu z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim i marszałkiem Stanisławem Małachowskim. Uczniowie Występowali pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Kmieciak.

Back to school

12 kwietnia 20117 r. naszą szkołę odwiedziła już po raz trzeci pani Agnieszka Wieczór, która jest urzędnikiem zatrudnionym w Komisji Europejskiej. Wizyta ta była realizowana w ramach programu "Back to school" współorganizowanego przez Przedstawicielstwo KE w Polsce, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat historii i funkcjonowania Unii Europejskiej, instytucji UE, państw członkowskich, oficjalnych języków UE, kwestii Brexitu oraz roli UE dla utrzymania pokoju w Europie. Zastanawialiśmy się także nad przyszłością Unii oraz zmianami, które zaszły w naszym kraju dzięki członkostwu w UE. Pani Agnieszka Wieczór opowiedziała nam też o swojej pracy oraz życiu w Brukseli. Pokazała nam, że osoby pracujący w strukturach unijnych, niezależnie od szczebla w hierarchii, to nie tylko sztywni urzędnicy w garniturach, jak pokazuje ich telewizja, ale ludzie z krwi i kości, pełni emocji i niejednokrotnie poczucia humoru.
Podczas spotkania uczniowie klasy 2b, Martyna Kuczewska, Klaudia Mielke, Mieszko Bartczak, Adrian Michalak i Kamil Ciesielski, zaprezentowali efekty swojej pracy w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt. "Unia Europejska – wczoraj – dziś i jutro". Odbył się też szkolny konkurs wiedzy o UE, a na koniec uczniowie zagrali w grę planszową "Gwiezdny Express".
Wszyscy otrzymali pakiety materiałów dydaktycznych oraz upominki, a zwycięzcy konkursów dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Przedstawicielstwo KE w Polsce. Organizatorkami i koordynatorkami spotkania były p. Elżbieta Rakowska i p. Marta Mielczarek.

Głośne czytanie poezji i prozy na temat wiosny i przyrody

11 kwietnia 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie w Bibliotece Szkolnej, podczas którego czytaliśmy głośno książki, a także utwory na innych nośnikach. Tym razem tematem przewodnim była wiosna oraz przyroda - motyw spotykany w literaturze bardzo często i to już od najdawniejszych czasów. Przekonaliśmy się, jak różne może być ujęcie tego tematu, od utworów patetycznych do humorystycznych. Podobnie jak zmienna bywa wiosenna pogoda w marcu i kwietniu.

Konkurs informatyczny na kartę wielkanocną

Przed świętami wielkanocnymi uczniowie klas pierwszych tradycyjnie wzięli udział w konkursie informatycznym na kartę wielkanocną narysowaną odręcznie w programie Paint. Jak zwykle było wiele ciekawych pomysłów i wykonań tej popularnej pracy. Wśród najładniejszych prac na uwagę zasługują:
I miejsce - Klaudia Mikołajczyk 1d
II miejsca - Aleksandra Wolska 1c oraz Julia Południkiewicz 1b
III miejsce - Franek Naskiewicz 1a
Wyrównienia: Klaudia Opalska 1a oraz Mateusz Pela 1c.
Gratulujemy!!!

Warsztaty wielkanocne

6 kwietnia odbyły się w naszym gimnazjum Wielkanocne Warsztaty Plastyczne. To już tradycja , że uczniowie, nauczyciele i absolwenci naszej szkoły zbierają się każdego roku przed świętami Wielkanocnymi, aby wspólnie spędzić miło czas i wykonać świąteczne ozdoby. Tegoroczne spotkanie zaowocowało kartkami, jajkami ozdobionymi metodą karczoch i quillingu.
Na Wielkanocnym stole nie zabrakło świątecznych przysmaków. Nad całą imprezą czuwały p. Grałek, p. Kmieciak i p. Sowińska.

Wykłady na Politechnice Łódzkiej

W dniu 7 kwietnia grupa uczniów naszego gimnazjum, wzięła udział w wykładach tematycznych na Politechnice Łódzkiej. Wykłady zorganizowano w ramach konkursu o bezpieczeństwie "To jest ważne". Na początku uczniowie obejrzeli film i poznali kierunki kształcenia na politechnice, również te związane z szeroko pojęctym bezpieczeństwem. Następnie przedstawiciele policji przedstawili jak należy zachowywać się w szkole w przypadku wtargnięcia do budynku uzbrojonego strzelca. Gimnazjaliście szczególnie do tego wykładu mieli wiele pytań, na które policjanci chętnie odpowiadali. Następnie wysłuchaliśmy opowieści o niebezpiecznych zwierzętachjakie możemy spotkać w polskich lasach oraz o zasadach zachowania w czasie ewentualnego spotkania z nimi. Jako ostatnie wystąpiły panie z Grupy RatownictwaSpecjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Łodzi, które w ciekawy sposób wyjaśniły jak zachować się w momencie zagubienia w lesie oraz przeprowadziły pokaz z udziałem uczniów dotyczący udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W trakcie wykładów nie zabrakło minikonkursów z nagrodami, w których aktywnie i z sukcesami uczesniczyli uczniowie naszej szkoły. Wykłady będą dużą pomocą podczas wykonywania kolejnych zadań w grze komputerowej konkursu "To jest ważne".

Warszaty kulturowe - Poznajemy muzea Francji

W dniu 31 marca uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią i nauczycielką języka angielskiego wzięli udział w warsztatach kulturowych w języku angielskim nt. "Poznajemy muzea Francji". Zajęcia odbyły się w zaprzyjaźnionej Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wilczej, a poprowadziła je wolontariuszka z Francji. W czasie lekcji uczniowie mieli okazję poznać historię i odbyć wirtualną wędrówkę po Luwrze oraz po Muzeum impresjonistów w Paryżu. Wzięli również udział w warsztatach, w czasie których nazywali w języku angielskim emocje i odczucia do różnych obazów impresjonistycznych. Zajęcia upłynęły bardzo szybko w wesołej atmosferze.

Wycieczka zawodoznawcza do Zakładów Włókienniczych Biliński

Uczniowie klasy IId i uczennice z klasy IIIb wzięli udział w wycieczce do zakładów włókienniczych w Konstantynowie. Mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje nowoczesny zakład tego typu. Zwiedzali drukarnię materiałów , farbiarnię, wykańczalnię. Dowiedzieli się, ze obecnie włókiennictwo to dziedzina zautomatyzowana, w której liczy się duża wiedza informatyczna, mechatroniczna, politechniczna. Uczniowie poznali możliwości kształcenia w zawodzie technik włókiennik w CKZiU w Łodzi w Technikum nr 19. Więcej informacji: http://cez.lodz.pl/strefa-gimnazjalisty/.

Wycieczka zawodoznawcza do hotelu Andels

Uczniowie klas III wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do hotelu Andels. W jej trakcie zapoznali się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych z rejonu łódzkiego w branży hotelarskiej, gastronomicznej i turystycznej. Mieli okazję obejrzeć pokazy gotowania i umiejętności barmańskich. Atrakcją wycieczki była możliwość zwiedzenia całego hotelu. Uczniowie byli w najdroższych apartamentach , w których będąc w Łodzi nocowali Shakira, Justin Bieber czy Lenny Kravitz. Zwiedzali centrum Spa, tarasy hotelowe, restauracje. Dowiedzieli się, jakie wykształcenie należy mieć, aby ubiegać się o prace w hotelu.

Trzy kultury w Trójce

Dnia 10 marca 2017 r. piętnastu uczniów naszego gimnazjum pod opieka pań: Marty Mielczarek i Agnieszki Grałek uczestniczyło w VIII edycji imprezy: "Trzy kultury w Trójce", organizowanej w ZSP Nr 3. Głównym celem spotkania było przybliżenie młodzieży kultury Anglii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Tegoroczny motyw przewodni to: "Zabytki, jakich nie znacie".
Gimnazjaliści mogli zapoznać się z krótkimi prezentacjami przedstawiającymi zabytki Anglii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu quizu, którego pytania dotyczyły wcześniej obejrzanych prezentacji (przygotowanych przez uczniów ZSP Nr 3). Oprócz ciekawych prezentacji na uczniów czekały również prawdziwe rarytasy w postaci przekąsek i ciast, które kojarzyły się z danym państwem.
Młodzież mogła tego dnia w ramach "Dni otwartych" zapoznać się z ofertą ZSP nr 3 w Łodzi.
Dla przybyłych uczniów zorganizowano również dodatkowy konkurs: projekt w formie makiety na temat: "Zabytki, jakich nie znacie". Nasi uczniowie przygotowali aż 5 makiet, które przedstawiały: Stonehenge, Wodospad Niagara, napis Hollywood, Katedrę w Kolonii oraz Tropical Islands. Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja z naszej szkoły: Martyna Sęk i Wiktoria Urbańska z klasy 3C. Uczennice wykonały i prezentowały Wyspę Tropikalną znajdującą się w Berlinie. Gratulujemy!

Bal Gimnazjalny

17 lutego odbył się w Gimnazjum nr 32 bal gimnazjalny. Pierwszy raz uczniowie, rodzice i wychowawcy zdecydowali się, aby impreza ta odbyła się w zimie, w połowie roku szkolnego. I chyba była to słuszna decyzja. Klimat zabawy był niepowtarzalny już od pierwszych taktów muzyki. Tradycyjnie bal rozpoczął się polonezem w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Zabawa trwała kilka godzin. Dla wszystkich uczestników będą to z pewnością niezapomniane chwile.

Głośne czytanie poezji i prozy o miłości z okazji dnia św. Walentego

14 lutego, w dniu Świętego Walentego, patrona zakochanych, zebraliśmy się w biblioteczce szkolnej, aby w wyjątkowy sposób uczcić ten dzień. Czytaliśmy na głos wiersze, aforyzmy oraz fragmenty innych utworów o miłości. Jest to tak częsty motyw w literaturze, że można pokusić się o stwierdzenie, że uczucie to zawsze inspirowało twórców, począwszy od czasów biblijnych do współczesności. To spotkanie pokazało nam, jak różne mogą być ujęcia miłości i jak różnie może być ona opisywana za pomocą języka.

Konkurs Wiedzy o Sporcie

W dniu 08 lutego 2017 r. w ramach Mistrzostw Łodzi odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Sporcie, który został zorganizowany przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi. Impreza po raz czwarty odbyła się w auli Społecznej Akademii Nauk w Łodzi przy ul. Kilińskiego 98, współorganizatora konkursu.
Wiedza uczestników oceniana była przez jurorów w składzie: Marek Łopiński, Andrzej Skowronek oraz Marek Chojnacki.
W pierwszej część finału uczestnicy odpowiadali pisemnie na test składający się z 30 pytań. Do ścisłego finału awansowały szkoły, które uzyskały największą liczbę punktów oraz indywidualnie uczniowie, z najwyższą punktacją.
Naszą szkołę reprezentowała 4 osobowa drużyna: Martyna Zasiadczyk 3B, Natalia Kozubal 3B, Damian Chlasta 2D i Mateusz Kuraś 3A.
W klasyfikacji zespołowej zajęliśmy 6 miejsce. Niestety naszemu gimnazjum nie udało się awansować do ścisłego finału. Najlepiej z naszych uczniów zaprezentowała się Martyna Zasiadczyk, która zajęła 7 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Opiekunem uczniów był p. Maciej Adamczewski.

Kiermasz ciast i ciasteczek

W czwartek 12 stycznia postanowiliśmy osłodzić sobie życie i ... narodził się pomysł Kiermaszu Ciast i Ciasteczek. Większość klas nie tylko jadła smakołyki, ale pochwaliła się wspaniałymi wypiekami. Na szczególna uwagę zasłużył sernik Iwo Dąbkiewicza, który musiał przynieść przepis na wspaniały wyrób cukierniczy. Ciasta miały być sprzedawane na długiej przerwie, ale łasuchy chodziły za opiekunem SU już od 8 rano, więc dziewczyny z III b zabrały się za sprzedaż ciast przez 3 kolejne przerwy. Dziękujemy tym, którzy piekli i tym, którzy jedli. Smacznego!

Zajęcia w ramach akcji Edukacja Statystyczna

4 stycznia 2017 r. klasy 3b i 3a brały udział w warsztatach prowadzonych przez p. Annę Luchowską, pracownika Łódzkiego Ośrodka Badań Regionalnych w Urzędzie Statystycznym w Łodzi. Warsztaty odbyły się w ramach lekcji matematyki. Uczniowie rozwiązywali różne zadania, pracując z danymi statystycznymi, wykresami, tabelami, bazami i bankami danych. Zdobyta wiedza i umiejętności przydatne będą nie tylko w szkole czy na egzaminie, ale w przyszłym życiu każdego z nas.

Głośne czytanie w bibliotece szkolnej - "Opowieść wigilijna" Karola Dickensa

Przed Świętami Bożego Narodzenia zebraliśmy się, by czytać "Opowieść Wigilijną". Jest to książka, która opowiada o ponadczasowych wartościach, takich jak dobro, miłość, przebaczenie, odkupienie win oraz bezinteresowność. Obserwując wewnętrzną przemianę Ebenezera Scrooge'a za sprawą duchów, które go nawiedziły w Wigilijny Wieczór, poczuliśmy magię Świąt i pełni refleksji nad tym, co w życiu ważne, rozeszliśmy się do domów, by dzielić ten wyjątkowy czas z naszymi bliskimi i przyjaciółmi. W przyszłości natomiast, chcielibyśmy dalej spotykać się na wspólnym czytaniu książek, które tak jak "Opowieść wigilijna" niosą prawdę, piękno i ponadczasowe przesłania. I tego właśnie życzymy sobie w Nowym Roku 2017 :)

Wigilia szkolna

W dniu 22 grudnia 2016 r. uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 32 obchodzili uroczystą Wigilię. Najpierw wychowawcy spotkali się w klasach ze swoimi uczniami. Każda klasa przygotowała drobny poczęstunek, a także obdarowała się prezentami. Tradycyjnie do każdej klasy zawitała pani dyrektor w asyście pana wicedyrektora oraz pedagogów szkolnych i pani psycholog, aby złożyć wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Była bardzo miła atmosfera. Potem odbyła się wspólna wigilia wszystkich pracowników szkoły.

Warsztaty w Urzędzie Statystycznym

21 listopada oraz 16 grudnia 2016 r. uczniowie klasy 2b, w ramach interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego pt. "Opisywanie Świata za pomocą liczb/ Describing the world by means of facts and figures", brali udział w warsztatach w pracowni multimedialnej w Urzędzie Statystycznym w Łodzi. Jest to kolejny projekt łączący wiedzę z matematyki, statystyki, języka angielskiego oraz informatyki, który nasza szkoła realizuje we współpracy z Łódzkim Ośrodkiem Badań Regionalnych. Zajęcia były prowadzone przez p. Annę Luchowską. Opiekunami projektu z ramienia szkoły są nauczyciele p. Katarzyna Różalska oraz p. Marta Mielczarek.

Warsztaty Plastyczne

Tradycją naszego gimnazjum stały się Bożonarodzeniowe Warsztaty Plastyczne. Ich organizatorem były panie: A.Grałek, W.Sowińska i M. Kmieciak. W tym roku szkolnym odbyły się one 16 grudnia. Gościliśmy na nich uczniów naszej szkoły, nauczycieli, panią dyrektor a także gości: panią dyrektor Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Widzew i wolontariuszkę z Francji. Przy dźwiękach kolęd udało nam się stworzyć prawdziwe arcydzieła. Małe dzieła sztuki powstawały przede wszystkim metodami quillingu i karczocha. Srebrno-złote bombki okazały się wytworami z kaszy gryczanej i makaronu. Uczniowie stworzyli ozdoby w najmniej przez nas wszystkich oczekiwanych kształtach: pojawiły się myszki, węże i bajkowe stwory. Nie zabrakło oczywiście świątecznego poczęstunku dla wszystkich uczestników zajęć. Wszystkie prace uczniów i nauczycieli można zobaczyć na szkolnej wystawie prac.

Kartka Bożonarodzeniowa w języku niemieckim

W dniu 13 grudnia nastąpiło rozstrzygniecie szkolnego konkursu z języka niemieckiego: Kartka Bożonarodzeniowa w języku niemieckim. Uczniowie naszej szkoły wykonali przepiękne kartki różnorodnymi technikami plastycznymi oraz umieścili na nich tekst ze świątecznymi życzeniami w języku niemieckim. Oceniając prace jury brało pod uwagę oryginalność, poprawność językową i estetykę. W tym roku szkolnym przyznano aż dwie nagrody pierwsze dla uczennic: Michaliny Poręby z klasy 3A i Weroniki Żak z klasy 2C. Gratulujemy.

Konkurs informatyczny na kartę świąteczną dla kl. I

W pierwszym tygodniu grudnia uczniowie klas pierwszych tradycyjnie wzięli udział w konkursie na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową, narysowaną odręcznie w programie graficznym Paint. Jak co roku było wiele pięknych prac, z któych trudno było wyłonić zwycięzcę. Stąd też mamy po kilka prac na jednym miejscu i wiele wyróżnień.
A oto wyniki:
I miejsce - Dawid Pawłowski kl. 1d
II miejsce - Marta Tomaszewska kl. 1a oraz Justyna Jezierska kl. 1a
III miejsce - Wiktor Pakulski kl. 1a oraz Damian Grzelak kl. 1d
Wyróżnienia: Oliwia Pietrzykowska kl. 1a, Aleksandra Wolska kl. 1c, Klaudia Mikołajczyk kl. 1d, Hubert Partyka kl. 1d

Andrzejki

Lanie wosku, kubeczki z wróżbami lub andrzejkowy grosik. Na pewno każdy brał udział w takich zabawach andrzejkowych. Marzył o spełnieniu się danej wróżby lub miał nadzieję, że nie spełni się.
Wigilię świętego Andrzeja bardzo dawno obchodzono późnym wieczorem, szczególnie przez dziewczęta, które chciały dowiedzieć się, co wydarzy się w ich przyszłości. Chłopcy podobnie jak dziewczęta spotykali się, ale w wigilię świętej Katarzyny. Z czasem Katarzynki uległy zapomnieniu. W obecnych czasach te dwa święta zostały połączone i obchodzone w dniu tradycyjnych Andrzejek.
W dniu 29 listopada w bibliotece szkolnej zorganizowana została przez Samorząd Uczniowski kawiarenka z wróżbami. Przedstawicielki SU, przebrane za cyganki wróżyły wszystkim chętnym, którzy na długiej przerwie je odwiedzili. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach oraz świetnie się przy tym bawili.

Wycieczka zawodoznawcza do Centralnego Instytutu Ochrony Pracy

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Zakładu Ochron Osobistych Centralnego Insytutu Ochrony Pracy.Uczestnicy mieli okazję poznać zadania i funkcjonowanie bardzo nowoczesnego instytutu naukowo-badawczego. Wycieczka była zorganizowana we współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Jednym z jej celów była promocja zawodu włókiennika. W Centralnym Instytucie Ochrony Pracy uczniowie mogli przekonać się, jak interesujące, innowacyjne i przyszłościowe jest współczesne włókiennictwo.

Światowy Dzień pluszowego Misia

Mały, duży, brązowy lub też kolorowy. Każdy w swoim dzieciństwie zapewne posiadał tą ukochaną "przytulankę". Bawił się nią albo przytulał, gdy było mu smutno. Zapewne wiedzą państwo o kim mowa.
Miś, to jedna z zabawek dziecięcych, znana na całym świecie. Wszystkim kojarzy się ta rzecz z czasami gdy byli dziećmi.
Pierwsze pluszowe misie produkowano w Europie, a następnie eksportowano również do USA. Nazwa Teddy Bear prawdopodobnie wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Jest z tym związana historia o postrzelonym niedźwiadku przez jednego z towarzyszy prezydenta w 1902 roku. Gdy ten zobaczył postrzelone zwierzę, kazał natychmiast je wypuścić. Świadek, by uwiecznić zdarzenie, narysował komiksową ilustrację i opublikował ją w waszyngtońskiej gazecie. Producenci pluszowych misi podchwycili historię i nazwali tę zabawkę "Teddy Bear".
Co roku, 25 listopada misie obchodzą swoje święto. Zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę powstania zabawki. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie naszego gimnazjum, by upamiętnić ten dzień, brali ze sobą swoje pluszowe misie, tak ważne dla każdego dziecka. Uczniowie mający ze sobą tego dnia misia nie byli pytani z danego tematu na ocenę, nie dostawali nieprzygotowań oraz nie pisali niezapowiedzianych kartkówek.
Franek Naskiewicz

Akcja charytatywna "Podziel się Wigilią"

Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Małgorzaty Niemczyk wraz z Senatorem RP Ryszardem Bonisławski zorganizowało V edycję akcji charytatywnej "Podziel się Wigilią". Ponad 2100 dzieci i ich rodzin otrzymało niezbędną pomoc. Mamy nadzieję, że nasza skromna pomoc wywołała uśmiech na twarzy kilkorga dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy z tak ogromnym zaangażowaniem włączyli się do akcji. Samorząd Uczniowski

Warsztaty czytelnicze pt. "Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem"

Dnia 28 listopada nasza szkoła we współpracy z Filią nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Widzew zorganizowała warsztaty czytelnicze pt. "Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem" dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Łodzi. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat książki A.A. Milne pt. "Kubuś Puchatek" oraz wysłuchali fragmentów tej książki w języku polskim, niemieckim oraz angielskim. Następnie poznali nazwy zwierząt i imiona bohaterów powieści w wymienionych językach, nauczyli się rymowanki, którą śpiewał Kubuś Puchatek podczas wspinaczki na drzewo po miód, oraz wzięli udział w grach i zabawach. Zajęcia były prowadzone przez naszych uczniów i nauczycieli języków obcych: p. Agnieszkę Grałek, p. Iwonę Pawłowską i p. Martę Mielczarek.

Lekcja głośnego czytania

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem." (przysłowie chińskie)

26 października 2016 r. uczniowie ponownie spotkali się w bibliotece szkolnej, żeby mówić o swoich ulubionych książkach i głośno czytać ich fragmenty. Wśród prezentowanych książek były m.in.: Złodziejka Książek (Markus Zusak), Następcy. Powrót na wyspę potępionych (Melissa De La Cruz), Bóg nigdy nie mruga (Regina Brett), Mały Książę (Antoine de Saint -Exupery), Julia. Trzy tajemnice. (Tahereh Mafi), Misja na czterech łapach (W.Bruce Cameron) czy Opowieści z Narni: Lew, czarownica i stara szafa (C. S. Lewis). Każdy z uczestników mógł przedstawić swoje ciekawe wybory i gusta czytelnicze oraz podjąć próbę interpretacji wybranej części tekstu. Na pewno nie było to łatwe zadanie, lecz każdy z miłośników książek zmierzył się z nim znakomicie. Nie zabrakło też przemiłych słuchaczy i sympatyków. Wszystkim należą się wielkie podziękowania za tak miło spędzony czas w bibliotece :)

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe, obchodzone corocznie w Polsce
11 listopada. Ten dzień upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległość w 1918 roku,
po 123 latach zaborów. Święto zostało ustanowione za pomocą ustawy z 23 kwietnia 1937. Po II wojnie światowej ówczesne władze wstrzymały obchodzenie tego święta, dopiero po 44 latach w 1989 roku, 11 listopada ustanowiono dniem wolnym od pracy,
w którym zaczęto świętować odzyskanie niepodległości.
W tym roku uczniowie naszego gimnazjum z okazji Narodowego Święta Niepodległości tworzyli gazetki ścienne oraz biało czerwone kotyliony, by upamiętnić ten ważny dzień
dla Polaków.
Wszystkie kotyliony wykonane przez uczniów wzięły udział w konkursie i zdobyły według nas I miejsca.

Artykuł został napisany przez: Justynę Jezierską i Franciszka Naskiewicza

Mistrzostwa Łodzi Dziewcząt w Tenisie Stołowym

W dniu 3 listopada rozegrany został turniej finałowy w ramach Gimnazjady (Mistrzostw Łodzi w kategorii gimnazjów) w tenisie stołowym dziewcząt.
Zawody odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ulicy Czajkowskiego.
Nasze gimnazjum reprezentowały 3 zawodniczki: Dominika Urbańska 1C, Nikola Juszczyszyn 2D i Aleksandra Kmiecik 3D.
W pierwszym meczu nasze zawodniczki pokonały 3:1 Gimanzjum nr 16, w kolejnym spotkaniu natrafiliśmy na późniejszego triumfatora i gospodarza imprezy mianowicie Gimnazjum nr 34. Niestety po ambitnej walce nasz zespół uległ 1:3.
W kolejnym spotkaniu nasze dziewczynki nie podołały Gimnazjum nr 18 i odpadły
z turnieju. Generalnie występ należy uznać za udany, nasz zespół został sklasyfikowany
na miejscach 9-12. Gratulacje dla reprezentantek.
Opiekunem zespołu był pan Maciej Adamczewski.

Porządki i Kwesta na Starym Cmentarzu

29 października, w bezdeszczową, ale chłodną sobotę uczennice i uczniowie naszego gimnazjum udali się na Stary Cmentarz przy ulicy Ogrodowej w Łodzi, aby wziąć udział
w akcjach organizowanych przez Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem.
W tym roku w jednym dniu odbyło się sprzątanie grobów oraz kwesta. Nasze gimnazjum, jak co roku, zajęło się grobem Johana Petersilge założyciela Gazety Łódzkiej, nad którym objęliśmy patronat. Część uczennic ze specjalnie przygotowaną skrzynką kwestowało i zbierało pieniądze na ratowanie zabytków Starego Cmentarza. Energia nas rozpierała i czas przeznaczony na pracę szybko zleciał.
Uczniów na akcje poprowadziły panie: E.Rakowska i A.Olszewska.

Wycieczka uczniów klas trzecich do Warszawy

W dniu 26 października 2016 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w autokarowej wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Pogłębiliśmy naszą wiedzę o powstaniu i mogliśmy choć trochę poczuć atmosferę tamtych dni. Następnie wyruszyliśmy w pieszą wędrówkę po stolicy. Oglądaliśmy kolejno: Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski. Dla wielu osób dużym przeżyciem było zwiedzanie Stadionu Narodowego
i oglądanie z bliska miejsc dobrze znanych z telewizyjnych transmisji. Pobyt w Warszawie zakończyliśmy w Centrum Nauki Kopernik, bawiąc się i ucząc jednocześnie. Gdy opuszczaliśmy naszą stolicę, za oknami autokaru było już ciemno, jednak nam ten wyjazd
i tak wydawał się zbyt krótki.

Projekt "Segregujesz zyskujesz"

W październiku uczniowie klasy 3c przeprowadzili akcję - happening pt.: "Segregujesz zyskujesz".
Akcję rozpoczęła szkolna konferencja, na której uczniowie klas I i III naszego gimnazjum, dowiedzieli się: dlaczego wato segregować śmieci, jakie zyski mamy z recyklingu i dlatego nie wolno palić śmieci.
Następnie podczas korytarzowego happeningu każdy mógł wypróbować swoich sił przy prawidłowej segregacji śmieci. Segregowali, zgniatali opakowania, odkręcali korki, nasi szkolni koledzy, nauczyciele, ale także rodzice podczas wieczornych konsultacji. Teraz już wszyscy uczestnicy akcji "Segregujesz zyskujesz" wiedzą, że karton po mleku wrzucamy do żółtego pojemnika na plastik.

Konkurs "Matematyka na wesoło"

W dniu 21 października w naszej szkole po raz drugi odbył się konkurs matematyczny dla klas pierwszych "Matematyka na wesoło". Uczniowie musieli zgłaszać się w parach. Pierwsza runda polegała na rozwiązywaniu rebusów, które tworzyły definicje pojęć matematycznych. Runda druga polegała na rozwiązywaniu krzyżówek skojarzeniowych. W ostatniej rundzie pary musiały zmierzyć się z zagadkami przedstawionymi za pomocą elementów życia codziennego, ale hasła oczywiście były związane z matematyką.
W konkursie tym wzięło udział 16 uczniów. Dzięki temu, że podczas konkursu pary nie musiały rozwiązywać żadnych zadań matematycznych, uczestnicy to nie tylko wzorowi uczniowie z matematyki. Ku zaskoczeniu również ci, którzy mają problemy z matematyką na co dzień stanęli na podium.
A oto zwycięzcy:
1. J.Zięba i J.Szymański kl. 1D
2. B.Zelek i M.Rakowski kl.1C
3. M.Świderska i O.Szewczyk kl. 1B
Konkurs przygotowały panie od matematyki: p. K.Różalska, p. M.Serówka, p. B.Stachurska.

Wycieczka do Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego

Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi. W trakcie wizyty wzięli udział w warsztatach podczas których mogli doświadczyć specyfiki zawodów piekarza i cukiernika. Uczestnicy własnoręcznie wykonali chałki, ciastka i inne słodkości. Poznali również pracę nowoczesnego laboratorium spożywczego oraz wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym. Pełna oferta edukacyjna Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego na stronie: http://www.spozywcza.lodz.pl/dp7/wpis/oferta-edukacyjna.

Wycieczka do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5

Uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łodzi. W jej trakcie poznawali zawody: technik transportu kolejowego, technik dróg i mostów kolejowych sprzedawca, technik handlowiec, technik ekonomista. Pełna oferta edukacyjna szkoły na stronie: http://www.zsp5lodz.pl/strona2.htm.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to Dzień Edukacji Narodowej obchodzony uroczyście we wszystkich szkołach w Polsce. Również w naszej szkole odbyła się z tej okazji specjalna akademia, w czasie której przedstawiciele uczniów klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali przyjęci przez Panią Dyrektor w poczet uczniów naszego gimnazjum. Przypomnieliśmy sobie także moment wyboru Karola Wojtyły na papieża, gdyż w tym roku obchodziliśmy już 38 rocznicę tego wydarzenia. Były życzenia i miłe słowa dla nauczycieli i pracowników szkoły. Pani Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły pracownikom, którzy szczególnie przyczynili się do podniesienia jakości pracy szkoły. Uroczystość uświetnił zabawny występ grupy teatralnej oraz szkolnego zespołu wokalnego. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie: A.Olszewska, M.Sobczak-Kaźmierska i A.Kwiatkowska.

Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 13 października w Parku im ks. J. Poniatowskiego zostały rozegrane Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięło udział ponad 1300 uczniów z łódzkich szkół.
Na starcie stanęło 27 zespołów dziewcząt oraz 27 zespołów chłopców. W tym roku zawody stały na bardzo wysokim poziomie i pomimo ambitnej postawy naszych zespołów nie udało się powtórzyć sukcesów z zeszłego roku szkolnego. W rywalizacji dziewcząt nasze zawodniczki uplasowały się na 17 miejscu. W klasyfikacji chłopców nasi reprezentanci zajęli 16 miejsce.
Skład reprezentacji dziewcząt: D. Ciechańska, G. Reszka, N. Dam , W. Mucha, O. Kopacka, W. Stańczyk, W. Matysiak, O. Chmielewska, A. Grzeszkiewicz, J. Jezierska, J. Mękarska, M. Walczyńska i D. Włodarczyk.
Skład reprezentacji chłopców: J. Marcinkowski, J. Pakulski, D. Głowacz, P.Kacprowicz, D. Patulski, M. Zając, P. Jagas, E. Pietrzak, P. Pęcherzewski, D.Szczesny, R. Kuczkowski i D. Mstowski.
Opiekunami zespołów byli: Marek Wilmowski i Maciej Adamczewski. Gratulacje dla uczestników!

Wycieczka Wiączyń-Brzeziny-Rogów

W dniu 7 października klasy: 2A,2B,2C pojechały na wycieczkę wraz z p. Różalską, p. Kmieciak, p. Jęczmień.
Wyjechaliśmy o 8.30. Autokar zawiózł nas do lasów wiączyńskich. Tam zwiedziliśmy Cmentarz Wojenny z okresu Bitwy Łódzkiej z roku 1914. Idąc ok. 3 km dalej doszliśmy do Rezerwatu Przyrody. W rezerwacie znajduje się grupa starych buków i innych drzew, która wyróżnia rezerwat z reszty Wiączyńskiego Lasu, jest jego najwyższą wartością i była główną przyczyną podjęcia ochrony.
Następnie pojechaliśmy do kościoła parafialnego pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach, który jest jednym z najcenniejszych gotyckich zabytków województwa. Dziś łączy w sobie elementy stylowe gotyku, renesansu i baroku. Z kościołem brzezińskim wiąże się postać jednego z największych pisarzy politycznych XVI w. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, który był niegdyś proboszczem w Brzezinach.
Około 12.00 wyruszyliśmy do Arboretum w Rogowie. To jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce. Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej. Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium - ulubione miejsce wielu zwiedzających.
Na koniec zwiedziliśmy tamtejsze Muzeum Lasu i Drewna, a na pożegnanie rozpalono ognisko i uczniowie mogli upiec sobie i zjeść kiełbaskę.

Rajd rowerowy

1 października, w słoneczną jesienną sobotę, odbył się pierwszy rajd koła turystycznego, działającego od wielu lat w naszej szkole. Był to rajd rowerowy. Kilkoro zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem uczniów z klasy 3a i 3b, pojechało na wycieczkę po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Przejechaliśmy łącznie około 50 kilometrów. Nie zabrakło też chwili wypoczynku w Arturówku przy gofrach i lodach. Rajd prowadzili, jak zwykle, pan M. Kiersztyn i pani A. Olszewska.

Lekcja Głośnego Czytania

W dniu 30 IX 2015 r. uczciliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września. Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
W bibliotece szkolnej podczas czwartej godziny lekcyjnej zainteresowani uczniowie czytali głośno fragmenty różnych książek (Harrego Pottera, Hobbita, Oskara i pani Róży, Robinsona Crusoe i in.). Niektórzy opowiadali o ich treści oraz odpowiedzieli na pytanie dlaczego wybrali właśnie takie, a nie inne dzieło literackie. Okazało się, że wszyscy mamy ulubione książki oraz poszczególnych twórców. Wiele tytułów książek nas zainspirowała i wzbudziła zainteresowanie. Mamy nadzieję, że od tej pory będziemy spotykać się cyklicznie, a czytanie stanie się dla nas jeszcze większą przyjemnością i możliwością do wspólnej wymiany myśli i dialogu z drugim człowiekiem.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 30 września w naszej szkole po raz drugi obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tak jak w ubiegłym roku uczniowie mogli poznać lub przypomnieć sobie jakie są sposoby mnożenia liczb. Wszyscy uczniowie wzięli również udział w konkursie na Mistrza Tabliczki Mnożenia.
A oto zwycięzcy: Jakub Marcinkowski kl. 3D, Damian Chlasta kl. 2D, Eryk Kolczyński kl. 1B.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 28 września na 2 i 3 godzinie lekcyjnej odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.
Do zarządu SU zgłosiło się 4 kandydatów, którzy wcześniej uzyskali akceptację swoich klas oraz wychowawców i przeprowadzili na terenie szkoły swoją kampanię wyborczą.
Były to:
1. Justyna Paradowska klasa III D
2. Anita Włodarczyk klasa III D
3. Oliwia Chmielewska klasa III A
4. Anna Galińska klasa III C
5. Emilia Mikołajczyk klasa II B

Nad przebiegiem wyborów czuwał opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Anna Kułak-Kułakowska oraz komisja wyborcza złożona z przedstawicieli klas II i III: Iwo Dąbkiewicz, Grzegorz Szymczak, Wiktoria Gajda, Patrycja Kaczmarek.
Wybory odbyły się w przygotowanym specjalnie w tym celu lokalu wyborczym. Wybory miały charakter równy, tajny i powszechny i brali w nim udział wszyscy uczniowie szkoły obecni w danym dniu. Uczniowie wybierali swoich kandydatów poprzez głosownie, stawiając krzyżyk przy wybranym nazwisku na karcie głosowania. 5 głosów było nieważnych.

WYNIKI WYBORÓW:
1. Przewodniczący SU Gimnazjum nr 32 - Oliwia Chmielewska
2. Zastępca Przewodniczącego - - Anna Galińska
3. Drugi zastępca - Sekretarz - Anita Włodarczyk
.

XVIII Edycja Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 32

27 września 2016 r. odbyła się XVIII edycja Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 32. Tradycyjnie jak co roku, trasa przebiegała alejkami w Parku Źródliska I. Nasza impreza obchodziła w tym roku mały jubileusz, mianowicie "pełnoletność". Już od osiemnastu lat spotykamy się w Parku Źródliska i wspólnie rywalizujemy. Wśród nauczycieli w kategorii mężczyzn zwyciężył p. Marcin Walczak - Kurek. Natomiast najlepszą biegaczką wśród kobiet okazała się p. dyrektor Jolanta Kuśmirek. Najszybciej na metę wśród dziewcząt dotarła uczennica klasy 2D, Ganda Reszka, najlepszym w biegach uczniem okazał się zgodnie z przewidywaniami Jakub Marcinkowski z klasy 3D. W imprezie co bardzo nas cieszy, bardzo dobrze wypadli uczniowie klas pierwszych, zwłaszcza klasy 1A i 1B. Impreza stała na wysokim poziomie, o czym świadczą czasy osiągnięte przez zwycięzców. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klasy 1A, 1B, 2A i 3D, którzy reprezentowani byli przez największą ilość zawodników i zawodniczek.
Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 32 trafił w ręce klasy 1B, której wychowawcą jest p. Monika Sobczak - Kaźmierska. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy już na kolejną edycję.

Szczegółowe wyniki:
KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT
1. Ganda Reszka 2D
2. Daria Ciechańska 1B
3. Oliwia Kopacka 1A
4. Nikola Dam 1B
4. Justyna Jezierska 1A
5. Daria Włodarczyk 2A

KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW
1. Jakub Marcinkowski 3D
2. Jakub Pakulski 3D
3. Dawid Głowacz 3D
4. Tymon Górecki 3B
5. Patryk Kacprowicz 3D

KLASYFIKACJA GENERALNA
1. KLASA 1B - 532 pkt.
2. KLASA 3D - 516 pkt.
3. KLASA 1A - 472 pkt.
4. KLASA 2D - 331 pkt.
5. KLASA 3B - 284 pkt.

KLASYFIKACJA NAUCZYCIELI
KOBIETY:
1. Jolanta Kuśmirek
2. Anna Olszewska
3. Anna Kwiatkowska
4. Agnieszka Widomek
5. Marta Mielczarek
MĘŻCZYŹNI:
1. Marcin Walczak - Kurek
2. Marek Wilmowski
3. Michał Kiersztyn
4. Hovhannes Yazichyan
5. Dariusz Balcerak.

Mistrzostwa Łodzi w indywidualnych biegach przełajowych.

W dniu 20 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwa Łodzi w indywidualnych biegach przełajowych. Zawody te powróciły do kalendarza imprez sportowych po wielu latach nieobecności. Zawody zostały rozegrane w parku Poniatowskiego przy ulicy Żeromskiego. Długość trasy wynosiła około 1000 metrów dla dziewcząt i 1500 metrów dla chłopców. Naszą szkołę reprezentowały zespoły zarówno dziewcząt jak i chłopców. Najlepiej z naszych zawodników spisali się: Ganda Reszka zajmując 24 miejsce w stawce 118 uczennic i Jakub Marcinkowski zajmując 22 miejsce w stawce 119 zawodników.
W klasyfikacji zespołowej nasze gimnazjum zajęło 13 miejsce w grupie dziewcząt i 11 w rywalizacji chłopców.
Barw naszej szkoły bronili: N.Dam 1B, W.Matysiak 3A, D.Ciechańska 1B, D.Urbańska 1C, G.Reszka 2D, M. Kamiński 2A, J.Pakulski 3D, J.Marcinkowski 3D, T.Górecki 3B, D.Jasiński 2B, W.Angiel 1B.
Gratulacje dla wszystkich uczestników! Opiekunem zespołu był Maciej Adamczewski.

Zajęcia integracyjne

W drugim tygodniu września odbyły się zajęcia integracyjne dla klas pierwszych. Tradycyjnie już nowi uczniowie spotykają się w ciekawych przyrodniczo miejscach, aby lepiej się poznać. W tym roku po raz kolejny zajęcia odbyły się w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym w Łagiewnikach. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film o funkcjonowaniu turystyki konnej w województwie łódzkim. Zabawy i ćwiczenia integracyjne połączone zostały z poznawaniem walorów przyrodniczych Lasu Łagiewnickiego. Wszyscy dobrze się bawili, a przy okazji lepiej poznali siebie, swoje pasje, zainteresowania i talenty.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 roku w uroczysty sposób rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor szczególnie powitała w progach naszej szkoły uczniów klas pierwszych. Również tego dnia wspominamy kolejną rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W tym roku od tego wydarzenia minęło już 77 lat. Uroczysty apel z tej okazji oraz część artystyczną na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017 przygotowali uczeniowie z klasy IIB i IIIA. Nad właściwą organizacją uroczystości czuwała p. Katarzyna Różalska oraz p. A.Kwiatkowska. Nauczycielom życzymy wyrozumiałości i cierpliwości, a wszystkim uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy!