roku,  Imieniny: 

Rok szkolny 2009/2010

Zakończenie roku szkolnego

Koniec roku. Najradośniejszy dzień dla uczniów. W piątek uczniowie usłyszeli szkolny dzwonek po raz ostatni.
W naszej szkole zakończenie podzielone zostało na dwie części. W pierwszej brali udział uczniowie klas trzecich i ich rodzice. Rozpoczęło się one przekazaniem sztandaru drugoklasistom przez uczniów klas III.
Następnie głos zabrała p. dyrektor Jolanta Kuśmirek, która w imieniu Grona Pedagogicznego pożegnała absolwentów klas III, życząc im wielu sukcesów i powodzenia w nowych szkołach. Później uczniom zostały wręczone świadectwa a ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, otrzymali nagrody książkowe. Rodzice najlepszych absolwentów gimnazjum otrzymali Listy Gratulacyjne i podziękowania za trud włożony w wychowanie swoich pociech. Na zakończenie odbył się program artystyczny przygotowany przez p. Małgorzatę Kmieciak. Pierwszą część przygotowało koło artystyczne złożone z uczennic klas I A i było ono dedykowane starszym, opuszczającym już mury szkoły kolegom. Druga część była podziękowaniem klas III dla nauczycieli za ich trud i wysiłek. Tę część przygotowała klasa III D. Pomiędzy występami obu grup została pokazana prezentacja z balu gimnazjalnego.

Klasy I i II spotkały się o 10. I tutaj program uroczystości przewidywał dwie części. Pierwsza zawierała część oficjalną z przemówieniem Pani Dyrektor, rozdaniem świadectw z paskiem i nagród za uczestnictwo w różnych konkursach szkolnych i międzygimnazjalnych. Druga część artystyczna była wykonana przez młodzież z koła teatralnego i artystycznego. I to koniec wiadomości z roku szkolnego 2009/2010.

Życzymy wszystkim miłych, wesołych i udanych wakacji.
Do zobaczenia we wrześniu.

Podziękowanie za pracę dla p. MAŁGORZATY STROJEK

25 czerwca 2010 r. pani dyrektor Jolanta Kuśmirek podziękowała za długoletnią pracę w naszym gimnazjum nauczycielowi - wychowawcy świetlicy pani Małgorzacie Strojek, wręczając jednocześnie nagrodę Dyrektora Szkoły. Niestety w nowym roku szkolnym 2010/2011 nie będzie już w polskich gimnazjach funkcjonowała świetlica, miejsce, gdzie uczniowie bardzo chętnie spędzali czas swój czas wolny przed lekcjami i po nich, a także w czasie przerw. Uczniowie gromkimi brawami podziękowali p. Strojek za jej pracę, która ze łzami w oczach rozstawała się z gronem pedagogicznym, młodzieżą i pracownikami szkoły.

Piknik w Arturówku

Tradycyjnie niemalże każdego roku p. Iwona Pawłowska wraz ze swoimi wychowankami spędza przedostatni dzień roku szkolnego na pikniku w Arturówku. Tym razem dołączyła jeszcze klasa II A z wychowawczynią p. Joanną Górczak. Pomimo chmur na niebie, wszyscy świetnie się bawili, korzystając również z kąpieli słonecznych pod okiem ratowników.

Wizyta w Urzędzie Miasta Łodzi

22 czerwca 2010 r. uczniowie klasy ID i IIID wraz z wychowawczyniami p. Iwoną Pawłowską i p. Małgorzatą Kmieciak mieli możliwość złożyć wizytę w Urzędzie Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, połączoną ze zwiedzaniem budynku łódzkiej Rady Miejskiej, a w tym: Dużej i Małej Sali Obrad Rady Miejskiej, sal komisyjnych, gabinetów: Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej oraz Wiceprezydentów Miasta Łodzi. Przewodnikiem był Jakub Wirski - Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi. Ponadto uczniowie klas ID udzielili wywiadu łódzkim mediom - Radiu VOX i ESKA.

Wycieczka do schroniska dla zwierząt

22 czerwca 2010 r. klasy 1a oraz 2c wraz z opiekunami, p. Martą Mielczarek oraz p. Anną Andrysiewicz-Fernandez, odwiedziły Schronisko dla Zwierząt w Łodzi przy ul. Marmurowej 4. Uczniowie zawieźli dary zebrane dla bezdomnych zwierząt w ramach akcji "Podaruj Zwierzętom Szczęście", której inicjatorem i koordynatorem była klasa 1a i wychowawca klasy p. Kamila Pietrzyk. Podjęte przez uczniów działania były elementem szerzej prowadzonej w szkole akcji "Zmieniaj Świat" w ramach projektu PEOPLE WHO CHANGED THE WORLD Comenius LLP.

Uczniowie naszej szkoły zebrali łącznie ponad 50 kg karmy różnego rodzaju dla psów i kotów, smycze, obroże, szampony dla psów, bardzo dużo starych ubrań, koce, poduszki, a nawet podarowaliśmy schronisku jedną kołdrę.

Wizyta w schronisku była dla uczniów klasy 1a szczególnym wydarzeniem także ze względu na możliwość odwiedzenia psa o imieniu Dunaj, którego wirtualnie adoptowali tym roku szkolnym i systematycznie wpłacają pieniądze na jego utrzymanie.
Dunaj jest starym psem, ma około 8 lat. Jego sierść była w bardzo złym stanie i wymagała zabiegów pielęgnacyjnych. Dunaj jest bardzo łagodny i bardzo lubi ludzi. Cieszymy się, że możemy mu pomóc, chociażby w taki sposób.

Wycieczka do schroniska była dla wszystkich trudną lekcją na temat losu bezdomnych i niechcianych zwierząt. Nie jest łatwo spojrzeć w te spragnione miłości i pełne cierpienia oczy zamkniętych w klatkach psów i kotów.

Przedstawienie dla przedszkolaków "Kopciuszek"

18 czerwca Koło Artystyczne złożone z uczniów klasy Ia i IIc, odwiedziło zaprzyjaźnione przedszkolaki z Państwowego Przedszkola nr 164. Tym razem zaprezentowaliśmy im bajkę w wersji muzycznej "Kopciuszek". Praca nad przedstawieniem trwała dłużej bowiem nasze zadanie potraktowaliśmy ambitniej i cała fabuła pisana była wierszem. Musieliśmy się nauczyć też śpiewać i tańczyć walca. Maluchy przyjęły nas bardzo serdecznie i z zaangażowaniem włączały się kiedy tylko była ku temu okazja np. podczas czarowania przez wróżkę. Było wiele śmiechu i radości. Wiemy, że na pewno nie jest to nasze ostatnie spotkanie z bajkami i przedszkolakami.

Certyfikat "Instytucja Innowacyjna"

Miło nam poinformować, że nasza szkoła został po raz kolejny doceniona za swoje nowatorskie działania edukacyjno wychowawcze.
W dniu 17 czerwca na uroczystości w sali lustrzanej Muzeum Historii Miasta Łodzi na ręce pani dyrektor Jolanty Kuśmirek został wręczony Certyfikat "Instytucja Innowacyjna" dla Publicznego Gimnazjum nr 32 im. Karola Wojtyły w Łodzi.
Certyfikat ten jest przyznawany wyróżniającym się placówkom przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Warto zaznaczyć, że podobny Certyfikat posiada jedynie osiemnaście instytucji z województwa łódzkiego.

Na tej samej uroczystości nasz pedagog szkolny, pan Marek Wilmowski otrzymał Certyfikat "Nauczyciel nowator".

Projekt Bezpieczne Góry

W dniu 16 czerwca uczniowie klasy 1a uczestniczyli w spotkaniu z przewodnikiem Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich PTTK Łódź, w ramach udziału w projekcie Bezpieczne Góry. Dwugodzinna prelekcja, z pokazem slajdów z gór miała przede wszystkim na celu zaprezentowanie uczniom zagrożeń wynikających z wędrowania w górach i wspólnej dyskusji na temat bezpiecznego poruszania się po górach. Spotkanie było bardzo interesujące!

Konkurs "Szkoła Samorządności 2010"

15 czerwca w Małej Sali Obrad Rady Miejskiej przy ul. Piotrkowskiej 104, został rozstrzygnięty konkurs "Szkoła samorządności 2010" zorganizowany przez Stowarzyszenie Łódzka Inicjatywa Młodzieży. Skierowany on był do samorządów uczniowskich funkcjonujących w gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych (publicznych i prywatnych). Celem Konkursu "Szkoła Samorządności 2010" było zintensyfikowanie działalności samorządów uczniowskich na rzecz swojego środowiska szkolnego i lokalnego. Wśród zaproszonych gości byli - m.in. pani Prezydent Wiesława Zewald, pani Radna Elżbieta Królikowska - Kińska, pan Mirosław Wojalski, pan Rafał Frankiewicz, członkowie Jury oraz przedstawiciele finalistów. Nasz Samorząd zajął w konkursie II miejsce. Wyróżnienie indywidualne zaś i tytuł najlepszego Rzecznika Praw Ucznia w naszym mieście uzyskała Aleksandra Franczak z klasy IIIb. Nagrody wręczała w-ce prezydent Łodzi Wiesława Zewald, która powiedziała "Mam nadzieję, że wśród was są przyszli włodarze miasta". My też mamy taką nadzieję i już planujemy pracę Samorządu na przyszły rok.

Wycieczka do zakładów Indesit

Grupa uczniów klas trzecich w dniu 11 czerwca wzięła udział w kolejnej wycieczce zawodoznawczej do zakładów Indesit. W trakcie tej wizyty mieli okazje zobaczyć jak funkcjonuje nowoczesny zakład produkcyjny. Prześledzili od początku (emaliowanie części) do końca (pakowanie i magazynowanie) proces powstawania kuchenek. Dowiedzieli się jak wygląda praca w takim zakładzie, jaka jest możliwość zatrudnienia w nim.

Występ teatru szkolnego

16 czerwca 2010r Teatr Szkolny Metamorfozy z okazji swojego dziesięciolecia zaprezentował dwa spektakle: "Serenada" i "Podejrzani". Pierwszy to utwór Sławomira Mrożka, drugi powstał na podstawie powieści Joanny Chmielewskiej Wszyscy jesteśmy podejrzani. Występ odbył się w Śródmiejskim Forum Kultury przy ulicy Roosvelta. Aktorzy wykazali się profesjonalizmem i stworzyli niezapomniane kreacje.

Bal Gimnazjalny

W dniu 11 czerwca 2010r. odbył się, jak co roku, Bal Gimnazjalny klas III. Pomimo wysokiej temperatury, a może właśnie dlatego była gorąca atmosfera i wszyscy świetnie się bawili.
Szczególne podziękowania należą się rodzicom uczniów klas trzecich, którzy zaangażowali się w organizację balu swoich pociech.
Szampańska zabawa uczniów i nauczycieli trwała do godziny 22.30. Wszyscy żałowali, że "tak szybko" musieli iść do domu, ale wracali w doskonałych humorach.

Pracownia techniczna

W tym roku szkolnym drugie klasy miały okazję uczestniczyć w praktycznych zajęciach z techniki, które odbyły się w Międzyszkolnej Pracowni Technicznej, przy ul. Irysowej. Uczniowie brali udział w ćwiczeniach laboratoryjnych z wykorzystaniem stanowisk wyposażonych w zestawy poliwalentne do elektrotechniki, elektroniki, mechaniki oraz miniobrabiarki stołowe do obróbki drewna.
Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć oraz z otrzymanych ocen.

Dzień kultury polskiej i tureckiej

Dnia 27 maja 2010r. nasza szkoła wspólnie z Instytutem Dialogu Dunaj zorganizowała po raz drugi Dzień Kultury Polskiej i Tureckiej. Patronat nad imprezą objął Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego oraz Meridian. International Schools. Tym razem gościliśmy w auli wykładowej UŁ, a uroczystość otworzył swoim przemówieniem Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego prof. zw. dr hab. Jan Gajda. Podczas imprezy odśpiewane zostały hymny narodowe Turcji oraz Polski, obejrzeliśmy filmy i prezentacje multimedialne o naszych krajach. Nasi uczniowie zaśpiewali dwie piosenki w języku tureckim, wysłuchaliśmy pieśni tureckich przy akompaniamencie instrumentu zwanego saz, a uroczystość zakończył występ Zespołu Pieśni i Tańca ANILANA pod kierownictwem p. Leszka Woszczyńskiego, który zaprezentował tańce opoczyńskie i beskidzkie. Podczas uroczystości można było także zwiedzić stoiska prezentujące materiały na temat Turcji i Polski, obejrzeć jak powstają obrazy wykonywane sztuką EBRU, czyli malowania na wodzie i przenoszenia obrazu na papier, a nawet otrzymać taki obraz w prezencie. Nasi tureccy przyjaciele zorganizowali też poczęstunek i zaproszeni goście mogli spróbować, jak smakuje turecka baklava czy lokum.

Ostatnia dyskoteka

26 maja, na wyraźne życzenie uczniów, w godz 17.00 - 20.00 odbyła się ostatnia dyskoteka tego roku. I choć nie było nas wielu bardzo fajnie bawiliśmy się. Dyskoteka ta była nietypowa, bowiem rozpoczęliśmy zabawę na sali gimnastycznej, ale ponieważ słońce za oknami było jeszcze wysoko i troszkę nam to przeszkadzało, zakończyliśmy w holu na pierwszym piętrze gdzie okna są tylko po bokach. Tym razem na parkiecie dominowali uczniowie dwóch klas - IIc i Ib.
Strona muzyczną zajął się Patryk W.

Deszczowy Rajd

W dniach 17-19 maja 2010r. odbył się rajd w Beskid Żywiecki. Wszyscy uczestniczący w nim uczniowie i nauczyciele byli spragnieni wrażeń. Ale chyba nie takich, jakie miała dla nich pogoda. Nieustający deszcz popsuł plany wędrowców, ale nie zmył nikomu uśmiechu z twarzy, mimo, że rajd trwał kilka dni krócej.

Święto Patrona Szkoły

18 maja nasze gimnazjum świętowało czwartą rocznicę nadania szkole imienia. Jest to również dzień, w którym Karol Wojtyła się urodził. W tym roku obchodziliśmy już 90 rocznicę jego urodzin. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której nastąpiło podsumowanie IV edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: "Jan Paweł II - Światowy Pielgrzym". Wśród zaproszonych gości na uroczystość przybył ksiądz Infułat Józef Fijałkowski, który przekazał na ręce pani Dyrektor album o pielgrzymkach Jana Pawła II. Część artystyczną przygotowały uczennice klas drugich pod okiem p. Moniki Sobczak - Kaźmierskiej, recytując m.in. poezję Karola Wojtyły.

Podsumowanie współpracy szkół partnerskich

UROCZYSTOŚĆ POSUMOWUJĄCA WSPÓŁPRACĘ SZKÓŁ PARTNERSKICH W PROJEKCIE 'PEOPLE WHO CHANGED THE WORLD' COMENIUS LLP

W dniach 10-17 maja 2010r. odbyło się w Łodzi czwarte i niestety ostatnie już spotkanie z przedstawicielami szkół partnerskich, z którymi wspólnie realizujemy projekt Comenius. Z tej okazji dnia 11 maja 2010 r. odbyła się w naszej szkole oficjalna uroczystość. Zostały odśpiewane hymny narodowe Polski, Włoch i Turcji, obejrzeliśmy także prezentacje multimedialne podsumowujące nasze działania i współpracę w ramach projektu. Nasi uczniowie przygotowali program artystyczny w języku tureckim i włoskim, co było dla naszych gości bardzo miłym zaskoczeniem. Podczas spotkania zostały też wręczone nagrody w konkursach organizowanych w ramach projektu.

Mimo, iż było to ostatnie spotkanie, mamy nadzieję, że, jak powiedziała w swoim przemówieniu Pani Dyrektor Jolanta Kuśmirek, to podsumowanie i zakończenie projektu będzie jednocześnie początkiem długofalowej współpracy partnerów, którzy już się znają, kontaktują i przyjaźnią.

Sadzenie drzewka

Dnia 14 maja 2010r. klasa 2a razem z wychowawczynia p. Joanną Górczak zasadziła na terenia szkoły młode drzewko - dąb. W ten sposób klasa włączyła się do projektu "I Ty możesz zmienić świat" realizowanego w naszej szkole.

IV edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Plastycznego
"Jan Paweł II-Światowy Pielgrzym"

Tradycyjnie, co roku w Dniu Święta Szkoły, czyli 18 maja następuje podsumowanie konkursu plastycznego związanego ze sylwetką Jana Pawła II. W tym roku wzięło udział 12 łódzkich gimnazjów. Na konkurs przysłano aż 68 prac wykonanych różną techniką plastyczną, osiem z nich zostało nagrodzonych. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: "Jan Paweł II - Światowy Pielgrzym". Organizatorami konkursu były: p. Anna Kwiatkowska i p. Iwona Pawłowska. Zaproszeni goście mieli możliwość również obejrzenia prezentacji multimedialnej poświęconej 104 podróżom papieskim.

I miejsce zajęli:
Łukasz Jankowski z Gimnazjum nr 10 i Katarzyna Szymczyńska z Gimnazjum nr 17.
II miejsce zajęła Urszula Mazurkiewicz z Gimnazjum nr 18.
III miejsce zajęła Małgorzata Szymczyńska z Gimnazjum nr 17.

Przyznano cztery wyróżnienia:
Szymonowi Gawłowskiemu z Gimnazjum nr 29,
Adzie Dziedzic z Gimnazjum nr 18,
Michałowi Czarneckiemu z Gimnazjum nr 26,
Marcie Szymańskiej z Gimnazjum nr 24.

Zwycięzcom oraz wszystkim osobom nagrodzonym gratulujemy!

Wycieczki w ramach projektu Comenius

W dniach 12-13 maja 2010 roku, w ramach projektu Comenius, wraz z naszymi przyjaciółmi z Włoch i Turcji pojechaliśmy na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.
Opłacało się wstać wcześnie rano. Nasi goście byli zachwyceni całą wyprawą. Tego dnia zwiedziliśmy ruiny zamku Krzyżtopór i urokliwy Sandomierz. Najbardziej w pamięci zapadły nam Góry Pieprzowe. Musieliśmy wspinać się po wąskim i stromym szlaku. Chwilami nie mieliśmy się czego chwycić, a dróżki były bardzo śliskie. Szczyt zdobyliśmy dzięki wzajemnej pomocy, piękną pamiątką są zdjęcia z widokiem na Sandomierz.
Następnego dnia wycieczki zdobyliśmy Łysą Górę i zwiedziliśmy miejsce związane z początkami naszego państwa - Święty Krzyż, niezwykłym duchowym przeżyciem było błogosławieństwo w Kaplicy Relikwii Krzyża Świętego. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Skansenu Muzeum Wsi Kieleckiej. Mogliśmy na własne oczy przekonać się, jak wyglądały wsie w dawnych czasach. Widzieliśmy szkołę, gospodę, a nawet stary młyn. Nasi przyjaciele z Włoch i Turcji byli oczarowani pięknem tego miejsca. Ostatnim etapem było zwiedzenie ruin zamku w Chęcinach i wejście na wieżę z widokiem na okolicę.
W międzynarodowym towarzystwie dnia 15 maja mieliśmy okazję zwiedzić miasto słynące z pierników, czyli Toruń. Pierwszym punktem wycieczki było Planetarium. Mogliśmy przenieść się w przestrzeń kosmiczną i poznać jej barwy. Lektor zabrał nas w świat planet, gwiazd i domniemanych, obcych cywilizacji. Czuliśmy się jak na pokładzie statku kosmicznego.
Chodząc uliczkami Torunia, zobaczyliśmy Krzywą Wieżę!! Podobno, kto, stojąc przy niej z wyciągniętymi rękoma, zachowa równowagę - jest lub będzie dobrym mężem, dobrą żoną. Chętnych nie brakowało, jednak nie wszyscy okazali się najlepszym materiałem na współmałżonka.
Po tym teście udaliśmy się do Muzeum Piernika. Stara Wiedźma opowiedziała nam krótką historię o tym smakołyku, a następnie podeszliśmy do dużego stołu aby zrobić własne pierniki. Wymagana była przysięga dotycząca niezdradzania sekretnej receptury. Później Kucharz i Wiedźma zagonili kilka osób do pracy. Nasi Goście również mogli wykazać się umiejętnościami kulinarnymi. Kiedy wszystkie składniki zostały ze sobą wymieszane, wystarczyło tylko wybrać sobie wzór piernika, odcisnąć formę, włożyć do pieca i czekać na efekty. Niestety, pierniki przez nas zrobione nie są do jedzenia, a jedynie dla ozdoby, ale i tak mieliśmy fajną przygodę. Oczywiście co to za wycieczka bez kupowania pamiątek? Pamiątek, czyli toruńskich pierników. Wszyscy ruszyli na zakupy tych przepysznych smakołyków.
Obkupieni piernikami pojechaliśmy do Ciechocinka. To miasto jest bardzo zdrowym miejscem, ze względu na tężnie. Wszyscy oddychaliśmy głęboko powietrzem nasyconym solanką, z wiarą, że będziemy zdrowi, a nasze dolegliwości odejdą w niepamięć.
Cali i zdrowi wróciliśmy do Łodzi. Po dwóch tak fantastycznych wycieczkach mieliśmy co opowiadać w domach. Zarówno Włochom jak i Turkom bardzo podobała się Polska. Niestety, w tym roku projekt Comenius zakończył się. Mamy nadzieję, że nasi zagraniczni przyjaciele wybiorą się do nas kiedyś indywidualnie.

3 maja

W dniu 6 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Podczas tej uroczystości roztrzygnięty został konkurs historyczny na plakat i komiks poświęcony Konstytucji 3-go maja. Konkurs adresowany był do łódzkich gimnazjów. Wzięły w nim udział 4 szkoły. Najlepsze prace zostały nagrodzone nagrodami książkowymi.

Egzaminy Gimnazjalne

W dniach 27-29 kwietnia trzecioklasiści we wszystkich polskich gimnazjach przystąpili do egzaminów podsumowujących naukę w gimnazjum. Nasi uczniowie mimo, że na pewno zestresowani, z uśmiechem na twarzy przekroczyli progi szkoły. Za wszystkich trzymaliśmy kciuki i niecierpliwie czekamy na wyniki.

V rocznica śmierci Jana Pawła II

13 kwietnia odbył się apel poświęcony już piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II. W tym roku była to wyjątkowo smutna uroczystość, gdyż zbiegła się niespodziewanie z katastrofą lotniczą samolotu prezydenckiego z dnia 10 kwietnia, w której zginęło 96 osób, w tym para prezydencka. W związku z tym tragicznym wydarzeniem program uroczystości miał inny charakter. W ciszy i zadumie wszyscy powrócili do dnia 2 kwietnia 2005 roku, gdy po ciężkiej chorobie umierał Wielki Polak - Karol Wojtyła oraz do sobotniej tragedii, która wstrząsnęła nie tylko Polską, ale i całym światem. 13 kwietnia to również data związana ze zbrodnią katyńską na polskich oficerach, która miała miejsce w 1940 roku.

Wyniki czwartego etapu konkursu na najbardziej zgraną klasę

Ten etap poświęciliśmy na zaprezentowanie klas poprzez prezentację multimedialną. Bardzo się cieszymy, że udział wzięło 12 z 13 klas. Nie spodziewaliśmy się tego bowiem zazwyczaj do tej pory wiele klas się wyłamywało.
Jurorami byli p. dyrektor Jolanta Kuśmirek, p. pedagog Marek Wilkowski, p. od informatyki Anna Niemczewska i p. od geografii podróżnik i fotografik Michał Kiersztyn. Klasy w swych prezentacjach pokazały siebie, zabłysły umiejętnościami graficznymi i autorskimi pisząc humorystyczne wierszyki, piosenki i teksty. Oto wyniki.

Konkurs na prezentację o klasie

Klasa
Ilość punktów od jurorów
Ilość pkt przyznanych w etapie IV
Miejsce w IV etapie
Ilość pkt po IV etapach
Miejsce po IV etapach
1a50 pkt12,5 pktI - 13 pkt59,3 pktI
1b27 pkt6,75 pktV - 9 pkt41 pktVIII
1c34 pkt8,5 pktIV - 10 pkt50,6 pktIII
1d - - - - 0 pktXIII
1e23 pkt5,75 pktVII - 7 pkt35 pktIX
2a41 pkt10,25 pktII - 12 pkt44 pktVII
2b26 pkt6,5 pktVI - 8 pkt23,3 pktXI
2c23 pkt5,75 pktVII - 7 pkt45 pktV
2d14 pkt3,5 pktVIII - 6 pkt27,3 pktX
3a8 pkt2 pktIX - 5 pkt44,3 pktVI
3b41 pkt10,25 pktII - 12 pkt47 pktIV
3c34 pkt8,5 pktIV - 10 pkt21,6 pktXII
3d39 pkt9,75 pktIII - 11 pkt58 pktII

Wygrała kl. Ia, drugie miejsca zajęły kl IIa i IIIb. Trzecie miejsce przypadło kl. IIId.

Olimpiada Turecka

Dnia 30 marca 2010r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Drugich Polskich Eliminacjach do VIII Międzynarodowej Olimpiady Języka Tureckiego, które odbywały się w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie. W olimpiadzie brały udział:
- Ewelina Jamroziak z klasy IIc - recytacja wiersza pt. Gel Gör Beni Aşk Neyledi,
- Katarzyna Mańko z klasy IIb - recytacja wiersza pt. Sessiz Gemi
- Karolina Skowrońska z klasy IIb - wykonanie piosenki pt. Samanyolu.
Do Olimpiady uczniów przygotowywał nasz nauczyciel języka tureckiego pan
Murat Fatih Ekici
. Mamy przyjemność poinformować, że Kasia Mańko zajęła III miejsce w konkursie w kategorii recytacja.

Cieszymy się także, że miejsce I w kategorii śpiew zajął uczeń reprezentujący nasze miasto Łódź, Marek Fijołek ze Szkoły Podstawowej nr 152.

Zapraszamy do obejrzenia oficjalnej strony Olimpiady Języka Tureckiego

Dzień Absolwenta

W tym roku po raz czwarty zorganizowaliśmy "Dzień Absolwenta" - imprezę, która ma charakter wewnątrzszkolnych targów edukacyjnych.
"Dzień absolwenta" odbył się 26 marca - kilka dni przed terminem podejmowania przez uczniów klas trzecich ostatecznych decyzji dotyczących wyboru szkoły.
W tym roku w "Dniu Absolwenta" udział brało 15 szkół (ZSPnr1, ZSPnr3, ZSPnr5, ZSPnr9, ZSPnr11, ZSPnr12, ZSPnr14, ZSPnr17, ZSPnr18, ZSPnr22, IILO, IXLO, XXVILO, XXXIVLO, LO UŁ).

W ramach tej imprezy nasi absolwenci przedstawili ofertę swoich obecnych szkół, przygotowali na sali stoiska, na których reklamowali swoje placówki. Udostępnili ulotki, plakaty, na stoisku ZSP3 pojawiła się nawet maszyna do zgrzewania rur PCV.
Uczniowie klas trzecich mieli okazję na terenie gimnazjum uzyskać informację na temat możliwości wyboru szkoły, uzyskać bezpośrednio od starszych kolegów wiadomości na temat liceów, techników czy szkół zawodowych. Mogli poznać subiektywną ocenę starszych znajomych na temat placówki, atmosfery w niej panującej. Byli uczniowie chętnie przychodzą do "swojego" gimnazjum, cieszą się, że z tej okazji mogą spotkać się z młodszymi kolegami, czy nauczycielami.

Wizyta Szkoły Morskiej

W naszym gimnazjum zaprezentowała się Szkoła Morska ze Świnoujścia. Uczniowie i ich opiekunowie przedstawili w ciekawiej formie edukacyjną ofertę swojej szkoły. Mówili też o walorach turystycznych swojego rodzinnego miasta.
Uczniowie klas trzecich mogli dowiedzieć się jak zostać mechanikiem okrętowym, czy nawigatorem. Wysłuchali opowieści o specyfice pracy na morzu. Pokaz zakończył sie mini koncertem pieśni żeglarskich.

Koncert w Filharmonii Łódzkiej

Z inicjatywy p. Anny Kwiatkowskiej nasi uczniowie w ubiegły piątek - 26 marca 2010 mogli przeżywać "na żywo" muzykę. Wybraliśmy się do Filharmonii na koncert z cyklu "Łódzka Wielkanoc Muzyczna". Był to wieczór rozważań przed Wielkanocą, przepełniony nastrojem żałobnym. Usłyszeliśmy "Veni Kreator" Wojciecha Kilara - utwór poświęcony pamięci nieżyjącej żony kompozytora Barbary, "Styx" Giji Kanczelego upamiętniający zmarłych przyjaciół kompozytora z byłego Związku Radzieckiego oraz "Sanctus" Joepa Franssensa. Koncert był interesujący również ze względu na to, że wśród publiczności byli dwaj kompozytorzy wymienionych wyżej utworów.

Pokaz zwierząt egoztycznych

Dnia 23 marca 2010r. opiekun Samorządu Uczniowskiego, pani Małgorzata Kmieciak, zorganizowała w naszej szkole pokaz zwierząt egzotycznych. Zaproszony przez nią hodowca i specjalista w tej dziedzinie pan Marek Roliński, zaprezentował nam różne gatunki zwierząt, mi.in. karaluchy, skorpiony, stonogi, żaby, jaszczurki i węże. Niektóre z okazów początkowo budziły w nas lęk, ale z czasem oswajaliśmy się z tymi zwierzętami i nauczyliśmy się patrzeć na nie w inny sposób. Odważniejsi uczniowie mogli pogłaskać wybrane okazy albo nawet wziąć je na ręce. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się na temat życia, odżywania i zachowania tych zwierząt. Było to bardzo ciekawe, pouczające i ekscytujące doświadczenie.

Drzwi Otwarte po raz drugi

19 marca 2010 uczniowie klas VI szkół podstawowych i ich rodzice ponownie mieli okazję zobaczyć "od środka" nasze gimnazjum i porozmawiać z nauczycielami. Mieli oni również okazję obejrzeć dwa przedstawienia, które przygotowali nasi uczniowie.

"Nasze Małe Ojczyzny"

Wczesną wiosną tego roku nasi uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 30 im. Adama Mickiewicza w Łodzi - X edycja projektu "Nasze Małe Ojczyzny". W kategorii fotografia, Agnieszka Stawiarz zajęła I miejsce. Opiekunem była p. Anna Kwiatkowska.
Agnieszka bardzo ciekawie "zatrzymała" w kadrze ulicę Tymienieckiego. Gratulujemy.

200 rocznica urodzin Fryderyka Chopina

16 marca 2010 w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Młodzież zgromadzona na sali gimnastycznej przez kilkanaście minut chłonęła muzykę naszego największego kompozytora. Prezentacja multimedialna pozwoliła bliżej poznać Fryderyka Chopina i jego rodzinę. Wszyscy z uwagą wsłuchiwali się w komentarz Marty Błaszczyk z klasy III. Całość została przygotowana przez p. Annę Kwiatkowską.

Dni Kultury Irlandzkiej

16 marca grupa uczniów wybrała się z paniami Moniką Błoch i Wiolettą Królak na obchody Dni Kultury Irlandzkiej w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Gdańskiej w Łodzi. Choć było już dość późno humory dopisywały wszystkim. Mieliśmy okazję obejrzeć występ zespołu Feirin, który prezentował niezwykle dynamiczne, skoczne i różnorodne tańce irlandzkie oraz ciekawą prezentację multimedialną "Irlandia znana i nieznana".Było to interesujące wydarzenie, które przybliżyło nam nieco kulturę Irlandii.

Targi Edukacyjne

W dniach 11-13 marca 2010r. uczestniczyliśmy w Targach Edukacyjnych. W tym roku hasło targów brzmiało: "Innowacyjna szkoła - kreatywni uczniowie".
W ciagu trzech dni prezentowalismy ofertę edukacyjną gimnazjum przed licznie odwiedzajacymi nasze stoisko szóstoklasistami i ich rodzicami.
Miłym akcentem były odwiedziny absolwentów, którzy ciepło, z sentymentem wspominali naukę w Gimnazjum nr 32.

Szkolne Dni Brytyjskie w XXVI LO

11 marca 2010 roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w konkursie Szkolne Dni Brytyjskie w XXVI LO w Łodzi. Mieliśmy zaszczyt konkurować z najlepszymi łódzkimi gimnazjami i poznać szkołę, do której być może niektórzy z nas będą uczęszczać.
Konkurs składał się z trzech części: quizu wiedzy o Wielkiej Brytanii, krótkich scenek oraz konkursu piosenki brytyjskiej. Do konkursów przygotowywały uczniów panie:
Wioletta Królak i Monika Błoch.

W quizie reprezentowali nas:
Agata Grabarczyk z klasy Ia,
Patryk Najdecki z klasy Ia
i Kamila Fogiel z klasy Id
.
Piosenkę Robbie Williamsa "Supreme" zaśpiewała Anna Rzepecka z klasy Ia;
w scence z książki "Harry Potter" wzięli udział:
Klaudia Majchrzak z klasy IIIa (jako Zgredek),
Marcin Tarka z klasy IIIa (jako Vernon Dursley),
Rafał Oraczewski z klasy IIIc (jako Harry Potter),
Daniel Zawała z klasy IIa (jako Dudley)
oraz Krystian Najder z klasy IIIb (jako Ron Wesley).
Scenka została doceniona przez jury i zajęła III miejsce. Uczniom i pani Monice Błoch, która poświęciła wiele godzin na pracę z uczniami serdecznie gratulujemy sukcesu!

Obóz sportowo-rekreacyjny

W dniach 14.02.2010 - 22.02.2010 nasi uczniowie wraz z nauczycielami wf wzięli udział w obozie sportowo-rekreacyjnym w Murzasichlu (koło Zakopanego).

Biwak "Mocniejsi razem"

W dniach 12-14 lutego odbył się jak co roku biwak grupy "Mocniejsi razem".
Uczestnicy spędzili dwie doby w szkole śpiąc w salach lekcyjnych i na sali gimnastycznej. Samodzielnie przygotowywali posiłki z "suchego prowiantu" przyniesionego z domu. Uczestniczyli w zajęciach psychoedukacyjnych, grach i zabawach sportowych, projekcjach filmowych. Wszyscy uczestnicy już teraz czekają na następny biwak ...

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

W dniu 12 lutego 2010 r. delegacja szkoły wzięła udział w IX sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej, która odbyła się w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi. Po obradach mieliśmy okazję zwiedzić budynek Rady Miasta.

Apel: Jak organizować wolontariat w szkole?

Dnia 9 lutego 2010 r. młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w apelu na temat: Jak organizować wolontariat w szkole? Uczniowie klasy IA i ID wraz z wychowawcami -
p. Kamilą Pietrzyk i p. Iwoną Pawłowską, przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące znanych organizacji i ich przedstawicieli, które każdego roku gromadzą tysiące, a nawet miliony wolontariuszy.
Wśród nich znalazły się: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na czele z Jurkiem Owsiakiem oraz Polska Akcja Humanitarna założona i prowadzona przez Janinę Ochojską.

Ponadto uczniowie klasy I A wraz z wychowawczynią p. Kamilą Pietrzyk zaprezentowali, w jaki sposób pomagać bezdomnym zwierzętom poprzez ich adopcję wirtualną. Warto wspomnieć, że klasa I A zaadoptowała już 8 - letniego psa o imieniu DUNAJ, przekazując każdego miesiąca pieniądze na jego utrzymanie. Ponadto uczniowie klasy IA prowadzą na terenie naszej szkoły akcję "Podaruj zwierzętom szczęście", która ma na celu zbiórkę karmy, kocy, zużytych ubrań i innych akcesoriów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska przy ul. Marmurowej.

W tym dniu została również podsumowana akcja "Dziewczynka z zapałkami".
Od kilku lat uczniowie naszego gimnazjum wraz ze szkolnym pedagogiem
p. Markiem Wilmowskim są zaangażowani w tę akcję pracując jako wolontariusze w hipermarketach. Gościliśmy także przedstawicielkę tej fundacji, która złożyła na ręce
p. dyrektor Jolanty Kuśmirek podziękowania, a zaangażowanym uczniom wręczyła dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Największą liczbę godzin (16) jako wolontariusz przepracował uczeń klasy ID Patryk Domagała.
Gratulujemy!

Święto Aszure, czyli muzułmański dzień postu

Dzień 28 stycznia. Niby taki, jak każdy dzień szkolny. Czwartek, nauka, sprawdziany, kartkówki. Jednak, nie do końca. Jak wielu z was zapewne wie, nasza szkoła bierze udział w projekcie Comenius "Uczenie się przez całe życie". W związku z tym już od roku co czwartek odbywają się spotkania z naszymi nauczycielami języka tureckiego, panem Fatihem i panem Hasanem.

Dziś, zamiast normalnej lekcji, mieliśmy "praktyki" w związku ze świętem Aszure, czyli muzułmańskim dniem postu, obchodzonym 10 dnia miesiąca muharram. Nasi opiekunowie postanowili przygotować dla nas tradycją potrawę turecką, a mianowicie Pudding Noego.

Przygotowanie tego dania jest praktyką powszechną w tureckich domach. Ludzie dzielą się nim z sąsiadami, wyznając przekonanie, że należy utrzymywać dobre kontakty z mieszkańcami okolicy, bez względu na to, jaką religię wyznają.

Przepis na Pudding Noego liczy 950 lat, a historia jego powstania sięga czasów, gdy Bóg nakazał Noemu zbudować arkę i zabrać do niej parę spośród każdego stworzenia i ludzi wierzących, by uchronić ich przed potopem. Czekała ich długa i ciężka podróż. Dni mijały, a żywności było coraz mniej. Podróżnym groziła śmierć głodowa. Żadna pojedyncza żywność nie wystarczała na posiłek. W związku z tym Noe zebrał wszystko, co było do jedzenia i wymieszał. W ten sposób powstał smaczny posiłek. Wszyscy przeżyli zagrożenie głodem, a następnego dnia potop zaczął ustępować.
Pudding Noego składa się z: pszenicy, białej fasoli, ciecierzycy, fasolki ciecierzycy, rodzynek, suszonych fig, migdałów, orzeszków ziemnych, laskowych i sosnowych, suszonych moreli, jabłek, skórki pomarańczy, cukru, orzechów włoskich i cynamonu. Hm... brzmi ciekawie prawda?? Ale smakuje niebiańsko. Podczas tego dnia, nie tylko próbowaliśmy nowej potrawy tureckiej, ale także nasi goście spróbowali typowo polskich smakołyków. Największą popularnością cieszyły się pierogi z serem oraz z kapustą i grzybami. Tak więc, wszyscy się czegoś nauczyliśmy i poznaliśmy coś nowego. Miła atmosfera, dobre jedzenie i sympatyczni ludzie. Nie można było wymarzyć sobie lepszego popołudnia.

Wycieczka do zakładów DELL COMPUTERS

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do zakładów DELL przy ulicy Ofiar terroryzmu 11 września. Mieli możliwość zapoznać się z historią firmy Dell, dowiedzieć się jak funkcjonuje nowoczesna firma sektora elektronicznego. Uczniowie zwiedzali zakład, obserwowali w jaki sposób montowane są komputery i laptopy.
Na koniec uczestniczyli w poczęstunku sponsorowanym przez zakład i mogli w praktyce wypróbować najnowsze produkty firmy - komputery i laptopy najnowszej generacji.

Drzwi Otwarte

Dniem "Otwartych Drzwi" w dniu 23 stycznia 2010 r. rozpoczęliśmy akcję promocji naszej szkoły. Tego dnia było bardzo mroźno, więc tym bardziej miłym zaskoczeniem był fakt dużego zainteresowania naszą szkołą przez obecnych uczniów klas VI szkół podstawowych oraz ich rodziców.

Wystawa - Natura

Dnia 11 stycznia 2010r. w naszej szkole odbyła się wystawa "Natura 2000". Została ona przygotowana przez uczniów klasy IIIb. Na wystawie można było obejrzeć plakaty związane z ochroną obszarów siedlisk i zwierząt w naszym kraju. Ponadto uczniowie przedstawili zadania i cele programu "Natura 2000". Wystawa wzbudziła zainteresowanie wśród uczniów.

Konkurs "Mistrz Ortografii"

Konkurs "Mistrz Ortografii" jest coroczną rywalizacją najlepszych uczniów, dla których pisownia "nie" z różnymi częsćiami mowy czy tajemnicza gżegżółka i piegża niestanowią żadnego problemu.

W kolejnej edycji dla klas III zwyciężyli:
1. Dominika Czechowska kl. III c
2. Natalia Adamusik kl. III b
3. Natalia Pawłowska kl. III a

Jasełka

Dzień 22 grudnia w naszej szkole był szczególnie uroczysty, bowiem upłynął na śpiewaniu kolęd i smakowaniu potraw wigilijnych. Wszyscy uczestniczyliśmy w przedstawieniu Jasełkowym, przygotowanym przez uczniów naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Aliny Zulak. Całość uświetnił chór szkolny i zespół fletowy z klasy Ia, który wykonał kilka kolęd. Solistkami były Ania Rzepecka i Wiktoria Chodakowska. Po spotkaniu na sali gimnastycznej wszyscy udali się do swoich klas, by wspólnie z wychowawcami podzielić się opłatkiem i skosztować wigilijnych potraw.

Wyniki trzeciego etapu konkursu na najbardziej zgraną klasę

Chcąc kultywować tradycję Świąt Bożego Narodzenia (a niektórym przypomnieć o niej, bowiem ostatnio widziało się na wigilijnych szkolnych stołach chipsy i colę) trzeci etap konkursu postanowiliśmy poświęcić dekoracji klasy i stołu wigilijnego. Oto wyniki:

Etap III Grudzień

Klasa
Ilość punktów za stół wigilijny i przybraną klasę od trzech jurorów
Ilość pkt przyznanych w etapie III wliczane do całości konkursu
Miejsce w III etapie
Ilość pkt po III etapach
Miejsce po III etapach
1a67 pkt22,3 pktII46,3 pktII
1b51 pkt17 pktVII32 pktVII
1c71 pkt23,6 pktI40,6 pktIII
1d34 pkt11,3 pktXI20,3 pktX
1e57 pkt19 pktVI28 pktVIII
2a48 pkt16 pktIX32 pktVII
2b37 pkt12,3 pktX15,3 pktXI
2c51 pkt17 pktVII38 pktV
2d49 pkt16,3 pktVIII21,3 pktIX
3a64 pkt21,3 pktIV39,3 pktIV
3b66 pkt22 pktIII35 pktVI
3c29 pkt9,6 pktXII11,6 pktXII
3d63 pkt21 pktV47 pktI

W tym etapie gorąco pragniemy pogratulować klasie Ic za pomysłowość i zaangażowanie.

Sportowe Mikołajki

Dnia 11 grudnia 2009r. w naszym Gimnazjum zorganizowany został Turniej Mokołajkowy dla szkół podstawowych - "Sportowe Mikołajki". W imprezie wzięło udział 25 uczniów z czterech szkół (SP nr 4, 14, 29 i 170).

Turniej podzielony był na dwie części. W pierwszej - eliminacyjnej spotkały się wszystkie szkoły podstwowe uczestniczące w turnieju. W drugiej części - finałowej spotkały się wygrane drużyny i były to: SP 4 i SP 29. Pozostałe drużyny walczyły o trzecie i czwarte miejsce. Po zaciętej rywalizacji zyciężyła SP 29. Drugie zaszczytne miejsce przypadło SP 4, natomiast pojedynek o trzecie miejsce wygrała SP 170.

Wszyscy zawodnicy wraz z opiekunami dostali Mikołajkowe upominki.

Świąteczna lekcja języka niemieckiego

Dnia 10 grudnia 2009r. grupa uczniów klasy ID, która kontynuuje naukę języka niemieckiego miała możliwość uczestnictwa w lekcji prowadzonej przez uczennice VIII LO w Łodzi. Jedną z nich była absolwentka naszego gimnazjum - Magda Fengler, której wychowawczynią była p. Iwona Pawłowska.

Tematyka zajęć dotyczyła Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie w formie zabawy poznawali nowe słownictwo, zwyczaje i obyczaje świąteczne w Niemczech. Licealistki przygotowały samodzielnie ciekawe pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjniły lekcję oraz ułatwiły uczniom zapamiętywanie trudnych słówek w języku niemieckim.

Apel pt. "Zmieniaj świat"

Dnia 10 XII 2009r. odbył się w szkole apel pt. "Zmieniaj świat" zorganizowany w ramach realizacji projektu Comenius LLP "PEOPLE WHO CHANGED THE WORLD". Z tej okazji naszą szkołę odwiedzili też goście, nasi nauczyciele języka tureckiego i przedstawiciele organizacji "Dunaj Instytut Dialogu".

Podczas apelu podsumowane zostały dotychczasowe działania w ramach projektu i uczniowie oraz nauczyciele obejrzeli prezentacje multimedialne o problemach współczesnego świata.

Myślą przewodnią apelu była idea, że każdy może zmienić świat. Wielu ludzi myśli: "Co ja jeden człowiek mogę zrobić? Jakie znaczenie mają moje uczynki wobec całego świata?" Ale przecież to my, wszyscy ludzie, tworzymy ten świat i to my mamy na niego wpływ.

Gdyby nuta powiedziała: jedna nuta nie czyni muzyki ...nie było by symfonii
Gdyby słowo powiedziało: jedno słowo nie tworzy stronicy ...nie było by książki
Gdyby cegła powiedziała: jedna cegła nie czyni muru ...nie było by domu
Gdyby kropla powiedziała: jedna kropla wody nie może utworzyć rzeki ...nie było by oceanu
Gdyby ziarno zboża powiedziało: jedno ziarno nie może obsiać pola ...nie było by żniwa
Gdyby człowiek powiedział: jeden gest miłości nie ocali ludzkości ...nie byłoby nigdy na ziemi sprawiedliwości i pokoju, godności i szczęścia".

Chcemy zmienić swoje myślenie i zacząć działać. Każdy może zrobić dla innych. Czasem trzeba tak niewiele. A gdy połączymy nasze wysiłki, wszystkim nam będzie żyło się lepiej.

Na koniec apelu uczniowie, którzy brali udział w trzecim spotkaniu roboczym projektu w Izmit w Turcji w październiku, podzielili się wrażeniami z wyjazdu i zaprezentowali zdjęcia z pobytu w Turcji.

Konkurs o Mickiewiczu

Dnia 8 grudnia 2009 r. bibliotekarka szkolna wspólnie z nauczycielami j. polskiego zorganizowała konkurs dla uczniów klas drugich "Adam Mickiewicz".
Test konkurswoy dotyczył faktów i wiadomości związannych z poetą i jego twórczością omawianych na lekcjach j. polskiego i przedstawionych na wystawie "Adam Mickiewicz" - eksponowanej w bibliotece szkolnej.
Zwycięzcami konkursu zostali:
1. Edyta Wojtczak IId
2. Weronika Michalska IIc
3. Anita Kulińska IIc

Rajd Mikołajkowy

Dnia 6 grudnia 2009 roku odbył się 14 kilometrowy rajd "mikołajkowy" na trasie Chociszew-Grotniki-Lućmierz.

Apel Rola śniadania w prawidłowym rozwoju ucznia

Dnia 01.12.2009. odbył się apel na temat "Rola śniadania w prawidłowym rozwoju ucznia", przygotowany przez uczniów klasy III B pod kierunkiem nauczyciela biologii p. M. Jasiak.
Uczniowie zaprezentowali zagadnienia dotyczące składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego rozwoju młodego organizmu, uświadomili o zagrożeniach, jakie niesie za sobą niewłaściwe odżywianie. Omówili znaczenie pierwszego śniadania i posiłku w szkole jako niezbędnych posiłków, warunkujących prawidłowy rozwój, zdrowie i dobre samopoczucie ucznia. Przedstawili skutki niespożywania tych posiłków czyli: pogorszenie wyników w nauce, rozdrażnienie, zły humor, bóle głowy i brzucha.
Omówili wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów naszej szkoły, z której wynika, że młodzież naszego gimnazjum nie przywiązuje należytej wagi do tego co spożywa na drugie śniadanie a 1/5 badanych nie je pierwszego śniadania w domu.

Wyniki drugiego etapu konkursu na "Najlepszą (najbardziej zgraną) klasę roku 2009/2010" GÓRA GROSZA

Góra Grosza

Jednym z naszych zadań które postawiliśmy sobie jako Zarząd Samorządu jest pomoc innym, dlatego też wzięliśmy udział w akcji Góra Grosza. Celem tej akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
W tym roku dołączyliśmy ten czyn serca jako II listopadowy etap naszego konkursu na najlepszą, najbardziej zorganizowaną klasę roku 2009/2010. Odzew przeszedł nasze oczekiwania zebraliśmy razem 17 304 monety o łącznej wartości 373 zł i 16 gr.

Konkurs na największą kwotę zebraną w groszach. Oto wyniki.
Etap II Listopad

Klasa
Ilość zebranych monet o nominałach groszowych
Wartość po przeliczeniu na złotówki
Ilość pkt przyznanych w etapie II wliczane do całości konkursu
Miejsce w I etapie
Ilość pkt po II etapach
Miejsce po II etapach
1a5171 szt.91,16 zł12 pktII24 pktII
1b1132 szt.17,32 zł8 pktVII15 pktVII
1c2045 szt.34,74 zł9 pktVI17 pktV
1d220 szt.5,88 zł5 pktX9 pktIX
1e584 szt.8,96 zł6 pktXI9 pktIX
2a2742 szt.51,68 zł10 pktVIII16 pktVI
2b0 szt.0 zł0 pktXI3 pkt.XII
2c2491szt.60,56 zł11 pktIV21 pktIII
2d0 szt.0 zł0 pktIX5 pkt.XI
3a119 szt.10,73 zł7 pkt III18 pktIV
3b27 szt.0,38 zł4 pktV13 pktVIII
3c0 szt.0 zł0 pktXII2 pkt.XIII
3d2773 szt.91,55 zł13 pktI26 pktI

W tym etapie gorąco pragniemy podziękować wszystkim którzy wzięli czynny udział w zbieraniu oraz liczeniu zebranych monet. Bardzo dziękujemy za wasz odruch serca.
Zapraszamy również już teraz do trzeciego etapu konkursu który odbędzie się w grudniu i oczywiście z niego również zdamy wam relację.

II dyskoteka szkolna

Kolejna dyskoteka, którą zorganizował samorząd odbyła się 25 listopada 2009, była to dyskoteka andrzejkowa. Na imprezie muzykę zapuszczał nasz zaufany Dj Piotruś. Wstęp jak zwykle 2 zł. Dyskoteka ta była jeszcze lepsza od poprzedniej, choć nie obyło się bez pomniejszonej frekwencji spowodowanej zapewne ostatnimi zachorowaniami. Wszyscy jednak, którzy przybyli dobrze bawili się i przez chwilę zapomnieli o nauce. Impreza przebiegała bez żadnych zastrzeżeń. Nauczyciele jak i uczniowie byli zadowoleni. W imieniu samorządu szkolnego dziękujemy chłopcom z obsługi technicznej.

Wystawa antytytoniowa "Cała prawda o papierosie"

23 listopada 2009 r. uczniowie klasy ID wraz z wychowawczynią p. Iwoną Pawłowską mieli możliwość obejrzenia wystawy "Cała prawda o papierosie", która miała miejsce w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi przy ulicy Wodnej 40. Wystawa adresowana była przede wszystkim do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu miasta Łodzi. Młodzież z naszego gimnazjum podczas zwiedzania mogła zapoznać się z historią, skutkami zdrowotnymi (czynnego i biernego) palenia tytoniu oraz przepisami prawnymi (ustawa, uchwały Rady Miasta Łodzi). Uczniowie obejrzeli również film edukacyjny "Nikotyna - legalny narkotyk" i zapoznali się z pracą jedynego w Polsce Laboratorium ds. Krajowej Kontroli Substancji Szkodliwych w Wyrobach Tytoniowych.

Nauczyciele na szkoleniu

W terminie 19-21 listopada 2009 roku nauczyciele zajmujący się prowadzeniem w naszym gimnazjum koła turystycznego (p. Kamila Pietrzyk i p. Michał Kiersztyn) uczestniczyli w szkoleniu "Bezpieczne Góry" zorganizowanym przez Fundację Roberta Schumana w Rabce Zdrój w Gorcach.

Dzień Życzliwości

20 listopada w naszym gimnazjum już po raz trzeci obchodziliśmy Dzień Życzliwości, który przypada 21 listopada. Z tej okazji uczennice klasy 3d - Iza Fijałkowska i Paulina Jędrzejczak rozdawały tradycyjnie nauczycielom i pracownikom szkoły symboliczne plakietki. W tym roku Krasnal Życzliwek wraz z ogromnym słonecznikiem był głównym logo Dnia Życzliwości 2009. Na szkolnym korytarzu pojawiła się również gazetka ścienna o Dniu Życzliwości, który bardzo uroczyście jest obchodzony od 4 lat we Wrocławiu. Inicjatorem Dnia Życzliwości w naszej szkole jest p. Iwona Pawłowska.

Pamiętajmy, że "Prawdziwa grzeczność, polega na wyrażaniu życzliwości." - Jan Jakub Rousseau

Apel - 11 listopada

We wtorek 10 listopada odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Rajd listopadowy

Nie daliśmy się szalejącej wkoło grypie! W niedzielę 8 listopada grupką kilkunastoosobową wyruszyliśmy na kolejny rajd pieszy. Tym razem Pojechaliśmy bardzo wcześnie rano do Natolina, skąd przez 16 km wędrowaliśmy bardzo pięknymi i malowniczymi ścieżkami Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Wędrówkę zakończyliśmy za Nowosolną. Całą trasę wymyśliły i opracowały dziewczyny z klasy 3a!

II Bieg Niepodległości

Reprezentacja naszej szkoły brała udział 6 listopada w biegu dla upamiętnienia 91 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zawody odbyły się na ulicy Piotrkowskiej. Bieg miał formę sztafety 6x600m. Naszą szkołę reprezentowali:
1. Hubert Mikołajczyk 2d
2. Mateusz Kwiatosiński 3d
3. Przemysław Bartczak 2d
4. Mateusz Morawski 1b
5. Michał Król 3d
6. Grzegorz Kacprzak 1d
7. Damian Gruchała 3c (rezerwowy)
8. Jakub Gajewski 2d (rezerwowy)
9. Michał Olender 1d (rezerwowy)

Chłopcy zdobyli w silnej konkurencji IX miejsce.

IV Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły

Karol Wojtyła

Dnia 4 listopada 2009 roku, w Dniu Imienin Patrona Szkoły,
w Publicznym Gimnazjum nr 32 im. Karola Wojtyły w Łodzi odbył się IV Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowało
26 uczniów z 14 łódzkich gimnazjów. Organizatorami konkursu były: p. Iwona Pawłowska, p. Katarzyna Jałocha
i Monika Sobczak - Kaźmierska
.
Wśród zgłoszonych szkół znalazły się następujące gimnazja:
1. Publiczne Gimnazjum nr 1
2. Publiczne Gimnazjum nr 3
3. Publiczne Gimnazjum nr 7
4. Publiczne Gimnazjum nr 10
5. Publiczne Gimnazjum nr 11
6. Publiczne Gimnazjum nr 14
7. Publiczne Gimnazjum nr 19
8. Publiczne Gimnazjum nr 28
9. Publiczne Gimnazjum nr 29
10. Publiczne Gimnazjum nr 30
11. Publiczne Gimnazjum nr 32
12. Publiczne Gimnazjum nr 34
13. Publiczne Gimnazjum nr 37
14. Katolickie Gimnazjum SPSK im. Świętej Faustyny

Jury w składzie:
1. Marta Górecka - aktorka Teatru Powszechnego w Łodzi - przewodnicząca
2. Elżbieta Podsiadły - inspektor w Oddziale Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Łodzi
3. Anna Nuc - członek zarządu TPŁ, prezes Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza
4. Maria Kwiatkowska - przedstawiciel Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź - Górna im. Stanisława Władysława Reymonta przyznało nagrody następującym uczniom:
I nagrodę - uczennicy Publicznego Gimnazjum nr 7
II nagrodę - uczennicy Katolickiego Gimnazjum SPSK im. Św. Faustyny
III nagrodę - uczennicy Publicznego Gimnazjum nr 1

Wyróżnienia otrzymali:
1. uczeń Publicznego Gimnazjum nr 29
2. uczennica Publicznego Gimnazjum nr 34
3. uczennica Publicznego Gimnazjum nr 30
Zwycięzcy, nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy już do V edycji konkursu, która będzie miała miejsce 4 listopada 2010 roku.

Wybór rzecznika praw ucznia na rok szkolny 2009/2010

Dnia 3 listopada 2009r. odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego. Na zebraniu obecni byli: opiekun Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Kmieciak, Zarząd Samorządu Uczniowskiego, przedstawiciele samorządów klasowych, oraz kandydatki na stanowisko Rzecznika Praw Ucznia. W tym roku kandydowało 6 osób:
1. Kamila Fogiel
2. Ewelina Śliwińska
3. Zuzanna Hejniak
4. Karolina Tayeh
5. Kinga Margielska
6. Aleksandra Frąnczak
Po zeprezentowaniu się kandydatek na stanowisko rzecznika, uczniowie udzielili im poparcia. W głosowaniu tajnym brało udział 31 uczniów (troje członków Zarządu SU oraz przedstawiciele samorządów klasowych w liczbie 28 uczniów). Największą liczbę głosów 18 otrzymała Aleksandra Frąnczak i tym samym została ona mianowana Rzecznikiem Praw Ucznia na rok szkolny 2009/2010. Gratulujemy!

Wyniki pierwszego etapu konkursu na "Najlepszą (najbardziej zgraną) klasę roku 2009/2010" HALLOWEEN

W dniu 30 października rozpoczęliśmy pierwszy etap naszego całorocznego konkursu na "Najlepszą, najbardziej zgraną klasę 2009/2010" organizowanego przez Samorząd Szkolny. Ten etap cechowała szybka reakcja na informację - "Jutro przychodzimy przebrani z okazji Halloween. Która klasa będzie miała najwięcej osób przebranych ta wygrywa." Dodatkowe punkty można było uzyskać namawiając swojego wychowawcę do wzięcia udziału w zabawie.

Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. Celtowie wierzyli, iż w dzień Samhain zacierała się granica między zaświatami a światem ludzi żyjących, zaś duchom, zarówno złym jak i dobrym, łatwiej było się przedostać do świata żywych. Duchy przodków czczono i zapraszano do domów, złe duchy zaś odstraszano. Sądzi się, iż właśnie z potrzeby odstraszania złych duchów wywodzi się zwyczaj przebierania się w ów dzień w dziwaczne stroje i zakładania masek. Ważnym elementem obchodów Samhain było również palenie ognisk. Irlandzcy imigranci sprowadzili tradycję do Ameryki Północnej w XIX wieku. Halloween - może to i nie nasze święto, ale zabawy nigdy za wiele, szczególnie tej która pobudza wyobraźnię (w końcu trzeba mieć pomysł na przebranie).

Sprawiedliwość nakazywała przeliczenie procentowe wyników. Oto wyniki.
Etap I Październik
Konkurs na najlepiej przebraną klasę w dniu Halloween
Samorząd miał możliwość przyznania od 0 do 2 pkt dla każdej osoby z klasy oraz gratisowo 5 pkt dla klasy której wychowawca przyłączył się do zabawy. Przeliczone pkt zostały podzielone przez ilość max którą każda klasa mogła otrzymać. W ten sposób otrzymaliśmy procentowy przelicznik dla każdej klasy.

Klasa
Ilość zdobytych pkt. (uczniowie+nauczyciel)
Ilość max. pkt. (Ilość os. obecnych x2 + 5 pkt. n-l)
% wyliczenie
Miejsce w I etapie
Ilość pkt przyznanych w etapie I wliczane do całości konkursu
1a31 pkt.26os.x2+5=57 pkt.54,38%II12 pkt.
1b11 pkt.20os.x2=40 pkt.
(wych.-zwol.)
27,50%VI7 pkt.
1c16 pkt.18os.x2+5=41 pkt.39,02%VII8 pkt.
1d9 pkt.22os.x2+5=49 pkt.18,37%X4 pkt.
1e5 pkt.19os.x2+5=43 pkt.11,63%XI3 pkt.
2a15 pkt.25os.x2+5=55 pkt.27,27%VIII6 pkt.
2b5 pkt.19os.x2+5=43 pkt.11,63%XI3 pkt.
2c26 pkt.20os.x2+5=45 pkt.44,06%IV10 pkt.
2d10 pkt.19os.x2+5=43 pkt.23,25%IX5 pkt.
3a23 pkt.20os.x2+5=45 pkt.51,11%III11 pkt.
3b22 pkt.23os.x2+5=51 pkt.43,13%V9 pkt.
3c4 pkt.22os.x2+5=49 pkt.8,16%XII2 pkt.
3d23 pkt.14os.x2+5=33 pkt.69,69%I13 pkt.

Gratulujemy wygranym i zapraszamy do drugiego etapu już w listopadzie.

II Miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym

Dnia 29 października odbył się finał konkursu plastyczno - ekologicznego organizowanego przez 40 Gimnazjum w Łodzi. W konkursie brały udział zespoły z licznie przybyłych łódzkich gimnazjów, podstawówek i przedszkoli. Naszą szkołę reprezentowały Sara Walendowska i Karolina Kałamajska z klasy IIIb. Dziewczęta wykonały bardzo oryginalną pracę plastyczną pod hasłem przewodnim "Żyjmy zdrowiej i czyściej" i wykazały się dużą wiedzą z zakresu ekologii podczas testu. Plastycznie wspierane były przez p. Annę Kwiatkowską, a ekologicznie przez p. Mirosławę Jasiak.

Konkurs był przeprowadzony sprawnie i ciekawie. W przerwie zaprezentowały się zwierzątka przywiezione z łódzkiego ZOO. Sara i Karolina zdobyły II miejsce- w nagrodę otrzymały słuchawki z mikrofonem oraz pamiątkowy dyplom. Gratulujemy i zachęcamy innych do udziału w konkursach!

Nowoczesny mezalians w spektaklu "Roszada"

15 października 2009r. wraz z panią Anną Kułak-Kułakowską i uczestnikami konkursu polonistycznego wybrałam się do Teatru Powszechnego w Łodzi.
Spektakl, który oglądaliśmy nosił tytuł "Roszada" wyreżyserowany przez Macieja Wojtyszko i Pawła Aiguera. Sztuka opowiadała o mezaliansie dwóch rodzin nowoczesnej i bogatej oraz tradycyjnej-inteligenckiej. Trafnie przerysowane życie codzienne zwykłych ludzi i ich problemów przez wyraziste postaci. Moim zdaniem sztuka doskonale oddała klimat współczesnych rodzin i związków. Tak naprawdę cały mezalians ma jakieś drugie dno, w tym przypadku pieniądze i interesy, a na dalszy plan schodzi prawdziwe uczucie.

[Na podstawie tekstu Kingi Margielskiej z IIIa]

Nasza szkoła ma 10 lat!

W dniu 14 października świętowaliśmy dziesięciolecie powstania naszego Gimnazjum.
Pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w naszej szkole 1 września 1999r. (a więc jeszcze w XX wieku :)). Wielu naszych absolwentów ukończyło już studia wyższe, niektórzy pozakładali rodziny. O tym że dobrze wspominają szkołę świadczy to, że często odwiedzają swoich wychowawców i innych nauczycieli, są bardzo aktywni na stronach "nasza klasa".
Warto wymienić osoby, które pracują w szkole od jej początków:
Jolanta Kuśmirek
Maciej Adamczewski
Barbara Ciupek
Joanna Górczak
Marzena Grobel
Mirosława Jasiak
Katarzyna Jałocha
Marzena Serówka
Monika Sobczak - Kaźmierska
Danuta Ogrodowczyk
Iwona Pawłowska
Marek Wilmowski

      Z okazji okrągłego jubileuszu wszyscy pracownicy szkoły uczestniczyli w uroczystym spotkaniu. Przy "urodzinowych" tortach i innych słodyczach wspominali miłe chwile z życia gimnazjum.

 

Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi

14 października 2009r. 129 przedstawicieli oświaty: nauczycieli, dyrektorów placówek edukacyjnych oraz pracowników dydaktycznych wyróżniono Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi. Wśród tych osób znalazła się p. Iwona Pawłowska - nauczyciel języka niemieckiego naszego gimnazjum. W roku szkolnym 2008/2009 Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi dostała p. Katarzyna Jałocha - nauczyciel języka polskiego, a w roku szkolnym 2007/2008 p. Monika Sobczak - Kaźmierska, również nauczyciel języka polskiego.Jest to forma podziękowania za wieloletni trud i serce włożone w codzienną pracę pedagogiczną.

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych

Dnia 14 października 2009 roku w naszym gimnazjum odbył się uroczysty apel z okazji
Dnia Edukacji Narodowej. Tradycyjnie już akademię tą połączono ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści złożyli oficjalne ślubowanie, tym samym zostali oni przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.
Podczas uroczystości pani Dyrektor Jolanta Kuśmirek wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły za wyróżniającą pracę dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczą. W tym roku nagrodę otrzymali:
p. Maciej Adamczewski, p. Monika Sobczak-Kaźmierska, p. Małgorzata Kmieciak,
p. Anna Kułak-Kułakowska, p. Marta Mielczarek oraz p. Marek Wilmowski.
Uczniowie dla wszystkich pracowników szkoły z wdzięczności za poświęcenie, trud wkładany w edukację i wychowanie oraz za serce i pasję wkładaną w codzienną pracę pedagogiczną przygotowali program artystyczny. Najpierw odbyło się czytanie wierszy, poprzedzone piosenką chóru. Potem pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne. Na sam koniec pokazali zabawną scenkę z życia szkoły i oczywiście wręczyli wszystkim pracownikom przygotowane przez siebie kartki z życzeniami.

 

Dzień Papieski

W niedzielę, 11 października 2009 roku obchodziliśmy IX Dzień Papieski, pod hasłem Jan Paweł II-Papież Wolności. W związku z tym wydarzeniem uczniowie naszego gimnazjum przygotowali pod okiem p. Aliny Zulak program słowno-muzyczny, który został zaprezentowany podczas mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Natomiast korytarz szkolny ozdobiony został wystawą zdjęć z Wadowic, miasta narodzin Karola Wojtyły oraz ilustracjami spotkań Jana Pawła II z pielgrzymami. Pomysłodawczynią i autorką wystawy była p. Iwona Pawłowska.

Również 14 października, druga część uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej poświęcona była naszemu patronowi - Karolowi Wojtyle, Papieżowi Polakowi, niezwykłemu człowiekowi, który zmienił świat podczas swojego Pontyfikatu. Piosenką, w wykonaniu naszej absolwentki Moniki Łacwik i fragmentem filmu został przypomniany dzień 16 października 1978 roku, w którym spełniły się słowa polskiego wieszcza Juliusza Słowackiego:
"Pośród niesnasek Pan Bóg uderza
w ogromny dzwon,
dla słowiańskiego oto papieża
otworzył tron."

         

Rajd Dobroń-Lutomiersk

W sobotę 10 października odbył się kolejny rajd pieszy w ramach szkolnego koła turystycznego. Tym razem wędrowaliśmy z Dobronia przez lasy do Lutomierska - 18 km. W rajdzie wzięła udział rekordowa liczba uczestników - aż 50! W rajdzie chętnie udział wzięli też nauczyciele: p. Katarzyna Jałocha, p. Monika Sobczak-Kaźmierska, p. Iwona Pawłowska, p. Ania Niemczewska, p. Kamila Pietrzyk i p. Michał Kiersztyn.

 

Wycieczka zawodoznawcza do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6

W dniu 9 października grupa uczniów klas trzecich naszej szkoły brała udział w wycieczce do ZSP 6 "Spożywczaka". Zapoznali się tam z ofertą edukacyjną tej szkoły, poznali kierunki kształcenia w szkole zawodowej i technikum. W ramach warsztatów uczniowie mieli okazję własnoręcznie wykonać i upiec chałkę i pizzę, udekorować ciastko.
Wszyscy uczestnicy wycieczki dobrze się bawili podczas tych piekarniczo-cukierniczych prac. Na koniec mogli skonsumować swoje wyroby. Kilkoro uczniów poważnie myśli o kontynuowaniu nauki w ZSP nr 6 po ukończeniu gimnazjum.

 

Dyskoteka

Jak co roku w październiku Zarząd Samorządu Szkolnego zorganizował dyskotekę zapoznawczą. Odbyła się ona 7 października i trwała od 17:00 do 20:00. Tym razem naszego stałego D-j Rosia zastąpił Piotr Biegała i grupa. Wielu bało się tej zmiany, ale chłopcy spisali się na medal. Muzyka była różnorodna dlatego nawet wybredni znaleźli coś dla siebie. Tańcom towarzyszyło dużo śmiechu i zabawy. Niespotykanym elementem który wkradł się było odśpiewanie chóralnego sto lat dla jednej z nauczycielek która miała w tym dniu urodziny. Wszyscy dobrze się bawili, dlatego z utęsknieniem czekamy już na następną dyskotekę - a ta już w listopadzie..

Lekcja wiedzy o społeczeństwie na żywo

5 października 2009 uczniowie klas drugich i trzecich wybrali się na wycieczkę do Warszawy pod opieką pań: Elżbiety Rakowskiej, Małgorzaty Kmieciak i Wioletty Królak. Była to lekcja wiedzy o społeczeństwie na żywo, gdyż zwiedziliśmy Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej i mieliśmy okazję poczuć atmosferę miejsc, w których tworzone jest polskie prawo. Zanim jednak to nastąpiło, zostaliśmy poddani wnikliwej kontroli wykrywaczem metali oraz poinstruowani o odpowiednim zachowaniu przez naszego przewodnika po Sejmie. Mieliśmy również okazję pospacerować po Starym Mieście, oglądając z bliska Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta i jeden z najstarszych kościołów w Warszawie, gdzie odbywały się koronacje królów polskich. Nasz przewodnik zasypywał nas informacjami i przy okazji sprawdzał naszą wiedzę z historii. Sprzyjała nam również piękna, jesienna aura. To wszystko sprawiło, że wycieczka była na pewno interesującym przeżyciem. Z niecierpliwością czekamy na następną.

 

39 stopni w Teatrze Powrzechnym

Uczniowie Teatru Szkolnego Metamorfozy wraz z opiekunami spędzili niedzielny wieczór 4 października 2009r. w Teatrze Powszechnym przy ul. Legionów.
Oglądaliśmy spektakl przedpremierowy zwariowanej szpiegowsko - miłosnej komedii pt. 39 stopni. Bawiliśmy się świetnie dzięki zawrotnemu tempu, zaskakującym zwrotom akcji i przede wszystkim wspaniałej grze aktorskiej. Szczególnie uważnie liczyliśmy, w ile postaci w tym przedstawieniu wcielił się znany nam z warsztatów teatralnych nasz ulubiony aktor pan Andrzej Jakubas.
Długo będziemy pamiętać tę oryginalną formę teatralną połączoną z angielskim humorem i tajemnicą rodem z filmów Hitchcocka.

Wybory do Samorządu Szkolnego

Dnia 22 września 2009 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2009/2010. W tym roku wystartowały do fotela przewodniczącego same Panie - było ich cztery.
Natalia Jakman kl. IIIB
Aleksandra Loba kl. IIIB
Arleta Tromińska kl. IIA
Klaudia Majchrzak kl. IIIA
Głosowanie poprzedzone było kampanią wyborczą która zakończyła się zgodnie z zasadami ordynacji wyborczej okresem ciszy wyborczej. W wyznaczonym dniu, specjalnie wcześniej wybrana komisja składająca się z uczniów klas I - III w strojach galowych o godz. 10 00 przystąpiła do pracy otwierając podwoje lokalu wyborczego. Głosowanie trwało dwie godziny. Każda klasa zostawała zapraszana do głosowania. Uczniowie otrzymywali specjalne kartki wyborcze, gdzie zaznaczali, w głosowaniu tajnym, swoje propozycje kandydatów. Po zamknięciu lokalu wyborczego odbyło się liczenie głosów pod czujnym okiem opiekuna Samorządu p. Małgorzaty Kmieciak.
A oto wyniki:
Arleta Tromińska 100 głosów
Klaudia Majchrzak 76 głosów
Natalia Jakman 57 głosów
Aleksandra Loba 55 głosów

Głosy nieważne 20.
Gratulujemy Arlecie i całemu Zarządowi i życzymy miłego panowania, a dla nas organizacji wielu atrakcji

 

XI edycja biegów przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły

W dniu 18 września po raz jedenasty odbyły się Biegi Przełajowe o Puchar Dyrektora Szkoły. Tegorocznej edycji towarzyszyła piękna pogoda, w Parku Źródliska panowała słoneczna złota jesień. Wyjątkowo duża była liczba uczestników (w biegach udział wzięło ponad 200 osób).

Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa IIIC, drugie miejsce zajęła klasa ID, a trzecie IID.

Najlepsi indywidualnie byli:

Klasyfikacja chłopców:
1. Hubert Mikołajczyk IID
2. Dawid Nowak IIIC
3. Damian Ciupiński IIIA
4. Szymon Loba IIC
5. Artur Żbikowski IIA


Klasyfikacja dziewcząt:
1. Irmina Halamus IIA
2. Patrycja Szewczyk IIB
3. Julia Tomczak IIIA
4. Milena Gutowska IIIC
5. Beata Korzeniewska IIA


Klasyfikacja nauczycieli i rodziców:
1. Marek Wilmowski
2. Maciej Adamczewski
3. Grzegorz Nowicki

GALERIA ZDJĘĆ Z BIEGÓW

Warsztaty integracyjne dla klas pierwszych

W dniach 17 i 18 września odbyły się zajęcia integracyjne w klasach pierwszych. Uczniowie tych klas nie mieli codziennych zajęć edukacyjnych, spędzali czas w swoich salach z wychowawcami i nauczycielami wspierającymi. Uczestniczyli w ćwiczeniach i zabawach mających na celu bliższe wzajemne poznanie się , stworzenie z grupy indywidualności zgranego zespołu. Wszyscy uczestnicy zajęć integracyjnych dobrze się bawili, wspólna realizacja zadań bardzo ich zbliżyła.

GALERIA ZDJĘĆ Z WARSZTATÓW

Akcja "Sprzątanie Świata"

W dniu 18 września 2009 roku, po raz kolejny, uczniowie naszego gimnazjum włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata". O godzinie 9.00 uczniowie zebrali się na boisku szkolnym, gdzie nastąpiło rozdanie rękawic oraz worków na śmieci, po czym nastąpił wymarsz uczniów wraz z nauczycielami według ustalonego planu sprzątania. Akcja poprzedzona została apelem zorganizowanym przez uczniów klasy IIIb "Nasz aktywny udział w akcji Sprzątanie świata". W dniu 15 września podczas apelu, uczniowie zostali zapoznani z celami oraz hasłem tegorocznej Akcji "Sprzątania Świata" Pomagajmy Ziemi - codziennie. Przedstawione zostały zasady segregacji odpadów i sposoby ich wykorzystywania. Odbył się pokaz mody ekologicznej , wszystkie kreacje wykonane były z odpadów. Z pewnością przyczyniliśmy się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o otoczenie, estetykę i piękno, ale przede wszystkim uwolniliśmy nasze otoczenie od śmieci. Akcję koordynowały pani Mirosława Jasiak i pani Anna Kwiatkowska.

Nasz pierwszy rajd w nowym roku szkolnym

W sobotę 12 września wyruszyliśmy na pierwszy tegoroczny rajd w ramach szkolnego koła turystyki pieszej. Wędrowaliśmy z Kolumny do Chechła, brnąc przez zarośnięte pokrzywami zakola rzeki Grabi, sosnowe lasy okolic Dobronia, skacząc z piaszczystej skarpy w Ldzaniu i ogólnie fajnie się bawiąc. W sumie przeszliśmy 18 km. Opiekowali się nami jak zawsze
pani Kamila Pietrzyk i pan Michał Kiersztyn.

A TUTAJ JAK ZWYKLE KILKA ZDJĘĆ Z RAJDU

Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

1 września 2009 roku odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2009/2010.

Wspomnieliśmy 1 września 1939 roku - było poważnie i cicho.

A potem wesołym skeczem o niefortunnych życzeniach pewnej nauczycielki weszliśmy w rok szkolny 2009/2010

Przemawiała pani Dyrektor witając wszystkich nauczycieli i uczniów, zwłaszcza klas pierwszych

FOTOREPORTAŻ

Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

18 czerwca 2009 roku odbyło się uroczyste pożegnanie trzecioklasistów.

Były przemówienia, kwiaty, nagrody, łzy, życzenia spełnienia młodzieńczych marzeń.

Lata intensywnej nauki, nowych przyjaźni, szalonych pomysłów pozostaną na kartach szkolnej kroniki oraz w sercach dorastających ludzi.

19 czerwca 2009 roku rozstaliśmy się jedynie na dwa miesiące z uczniami klas drugich
i pierwszych. Podczas oficjalnej uroczystości wręczono wiele dyplomów i nagród.