roku,  Imieniny: 

Rok szkolny 2010/2011

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje

22 czerwca 2011 r. młodzież i nauczyciele naszego gimnazjum spotkali się na uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2010/2011. Uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo zachowanie pani dyrektor Jolanta Kuśmirek wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem, listy gratulacyjne dla rodziców oraz nagrody książkowe. Najlepszą uczennicą okazała się Natalia Młynarczyk z klasy I B ze średnią 5,36, której wychowawczynią jest p. Anna Niemczewska. Z najwyższą średnią ocen wypłynęła klasa I D - wychowawca p. Anna Kułak - Kułakowska, która minimalnie zdetronizowała klasę I B, ale nie pokonała w najwyższej frekwencji. Do najlepszych uczniów klas pierwszych i drugich należą: Fijołek Marek, Rafalski Wiktor, Ulrych Joanna, Ziółkowski Daniel, Bernacka Aleksandra, Wolski Paweł, Miszczak Kamil, Grabarczyk Agata, Rzepecka Anna, Sroka Patryk, Chałubińska Katarzyna, Ścibiorek Izabela.

Dyplomy uznania wraz ze słodką niespodzianką za wzorową frekwencję otrzymali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Ponadto ogromna ilość uczniów otrzymała dyplomy, podziękowania i nagrody za udziały w szkolnych, międzyszkolnych konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych. W tym roku szkolnym po raz pierwszy pani dyrektor wyróżniła dodatkowo trzech najlepszych uczniów w każdej klasie oraz tych, którzy osiągnęli największy postęp w nauce.
Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji pełnych słońca!

Zakończenie klas trzecich

21 czerwca o godz. 17.00 odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich. Najlepszą absolwentką szkoły w roku szkolnym 2010/2011 została uczennica klasy III C Patrycja Grzesiak uzyskując średnią ocen 5,31, której wychowawczynią była p. Marta Mielczarek. Do osób, które ukończyły gimnazjum z wyróżnieniem należą również: Halamus Irmina, Jagieła Konrad, Rzetelski Damian, Wójciak Mateusz, Wypych Paulina, Ziółkowska Justyna, Mańko Katarzyna, Pacho Aleksandra, Parszewski Jakub, Hejniak Zuzanna, Ścibiorek Dominika, Borkowska Monika.
Absolwentom życzymy, aby dostali się do wymarzonej szkoły, sukcesów w nauce na kolejnym etapie edukacji oraz słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Powitanie lata

21 czerwca, dzień przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie naszego gimnazjum wybrali się w poszukiwaniu Pierwszego Dnia Lata. Niektórzy wraz z wychowawcami wybrali się do kina, inni, tak jak uczniowie klasy I B i II A do Manufaktury na kręgle. Natomiast klasa II D zwiedziła znajdujące się w pobliżu naszego gimnazjum Muzeum Kinematografii. Aura przypominała raczej wiosnę niż gorący letni dzień, ale nie przeszkodziła uczniom w spędzaniu tego dnia poza murami szkoły.

IX Wędrówka Łódzkim Szlakiem Papieża Polaka

13 czerwca 1987 roku do Łodzi zawitał z wizytą nadzwyczajny gość Ojciec Święty, Jan Paweł II. Na pamiątkę tego wydarzenia od dziewięciu lat odbywa się Wędrówka Łódzkim Szlakiem Papieża - Polaka, w której udział biorą również nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum wraz z p. dyrektor Jolantą Kuśmirek.
W tym roku minęła już 24. rocznica pobytu Jana Pawła II w Łodzi. Była to jedyna wizyta Papieża w Łodzi, podczas której Jan Paweł II odprawił Mszę Święta na lotnisku Lublinek udzielając półtora tysiąca dzieciom Pierwszej Komunii Świętej oraz spotkał się m.in. z włókniarkami w zakładach "Uniontex" i z inteligencją w bazylice archikatedralnej.
Chór i Koło Teatralne naszej szkoły zaprezentowało krótki program artystyczny w miejscu dawnych zakładów "Uniontex", które znajduje się w pobliżu naszego gimnazjum. IX Wędrówka Szlakiem Papieskim była elementem dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II.

Bierzmowanie

W czerwcu 2011r. uczniowie klas trzecich przystąpili do bierzmowania.

Podsumowanie wyników sportowych w roku szkolnym 2010/2011

sport

Sezon startowy dla uczniów Gimnazjum nr 32 w Łodzi w roku szkolnym 2010/2011 był bardzo udany. Reprezentanci szkoły uczestniczyli w wielu turniejach i zawodach w różnych dyscyplinach sportowych, gdzie wywalczyli wysokie wyniki, były to:
* Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt - 13 miejsce,
* Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkoł Gimnazjalnych Chłopców - 9 miejsce,
* Mistrzostwa Łodzi Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu Dziewcząt - 5 miejsce,
* Mistrzostwa Łodzi Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu Chłopców - 4 miejsce,
* Zawody Promujące Kulturę Fizyczną:
     - Piłka Nożna Chłopców - 2 miejsce (finał),
     - Piłka Nożna Dziewcząt - 3 miejsce (faza I),
* Mistrzostwa Łodzi w Piłce Nożnej Chłopców - 3 miejsce (faza I),
* Coca Cola Cup 2011 - 9 miejsce w finałach wojewódzkich,
* Mistrzostwa łodzi w Tenisie Stołowym Dziewcząt - 8 miejsce.
Gratulujemy reprezentantom!

Rajd Dobroń-Kolumna

Ostatni rajd pieszy w tym roku szkolnym był długi, bo aż 18 km, i pełen atrakcji. Odbył się w piękny sobotni dzień 4 czerwca 2011r. Wędrówkę rozpoczęliśmy w Dobroniu i malowniczymi ścieżkami leśnymi przeszliśmy przez Mogilno i Ldzań do Kolumny, gdzie mogliśmy odpocząć nad rzeczką Grabią. Niektórzy zażywali kąpieli słonecznych, a inni popływali w rzece. Jak zwykle było bardzo wesoło i do Łodzi wróciliśmy w świetnych humorach.

AN

Bal Gimnazjalny

3 czerwca 2011r. odbył się w naszej szkole Bal Gimnazjalny klas III. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Kuśmirek krótkim przemówieniem, następnie uczniowie zatańczyli poloneza. A potem wszyscy świetnie się bawili. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień Dziecka

Tradycyjnie już, w naszej szkole podczas Dnia Dziecka, zorganizowany został piknik na świeżym powietrzu. Przygotowanych było wiele atrakcji: można było rozegrać turniej w "Piłkarzyki", zmierzyć siłę swego ciosu ręką - na "gruszce bokserskiej", zmierzyć siłę swego kopnięcia w piłkę - na specjalnym automacie, pochwalić się celnością podczas rzutów osobistych oraz zaprezentować umiejętność żonglowania piłki nogą. Zwycięzcy konkursów oczywiście zostali nagrodzeni, nagrody ufundowała firma KERAKOLL. Oprócz konkursów związanych z rywalizacją, można było też pośpiewać podczas "karaoke" (jak zwykle było sporo chętnych) oraz posilić się kiełbaską prosto z grilla! Za kiełbaski dziękujemy p. Marcie Mielczarek. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w organizacji imprezy, wszystko się udało. Nawet burza zaczęła się po tym jak wszystko zostało sprzątnięte!

Zajęcia w Muzeum Papieru i Druku

W dniu 30 maja 2011r. uczniowie klas 3d, 3b i 3a uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Papieru i Druku, które znajduje się w skansenie przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej. Wysłuchali bardzo ciekawego wykładu o historii papieru, a następnie mieli możliwość sami czerpać papier i wysuszone arkusze zabrać do domu. Oglądali maszyny i urządzenia papiernicze, a także wystawę lalek z teatru Arlekin. Wycieczkę zorganizowały p. Barbara Malik i p. Anna Niemczewska

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Tureckiego

26 maja 2011r. dwie uczennice naszej szkoły: Ewelina Jamroziak (klasa 3c) oraz Katarzyna Mańko (klasa 3b), pod opieką p. Marty Mielczarek, uczestniczyły w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Tureckiego. Konkurs miał miejsce na Uczelni Vistula (d. Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej) w Warszawie. Ewelina zajęła II miejsce, natomiast Kasia miejsce III. Niezmiernie się cieszymy z sukcesu naszych uczennic i serdecznie im gratulujemy!

9 Bieg Ulicy Piotrkowskiej

W niedzielę 22 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w masowej imprezie sportowej "Bieg Ulicą Piotrkowską".
W biegu na 1300 m nasze gimnazjum reprezentowali:
Patrycja Wawrowska (najlepszy wynik wśród dziewcząt - 34 miejsce na 86 startujących), Paulina Zatorska, Nikolina Aleksowska Dawid Nowak (najlepszy wynik wśród chłopców - 14 miejsce na 71 startujących), Mateusz Wojna, Marcin Tutaj, Patryk Domagałą, Krystian Ostrowski, Krystian Solarek, Patryk Najdecki, Bartosz Tadeusiak, Mateusz Kwaśniewski, Kamil Adamiec, Wojtek Wasiak, Jakub Naskręcki i Kamil Miszczak.

W biegu głównym na 10 km biegły 553 osoby. Pan Maciej Adamczewski zajął w nim 154 miejsce, a pan Marek Wilmowski - 178.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

V rocznica nadania szkole imienia Karola Wojtyły

Dnia 18 maja 2011r. obchodziliśmy V rocznicę nadania naszej szkole imienia Karola Wojtyły. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 od mszy świętej w intencji społeczności gimnazjum odprawionej przez ks. proboszcza Waldemara Trendziuka w Kościele Matki Bożej Wpomożenia Wiernych przy ul. Wodnej.
Kolejnym punktem obchodów była akademia, na którą przybyli ważni goście: przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Związków Zawodowych i zaprzyjaźnionych szkół. Po części oficjalnej przedstawiono wyniki organizowanego przez naszą szkołę międzyszkolnego konkursu plastycznego związanego z sylwetką patrona. Następnie oglądając prezentację, wspominaliśmy uroczystość sprzed 5 lat, m.in. poświęcenie naszego sztandaru i pierwsze uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Następnie uczniowie Teatru szkolnego Metamorfozy przenieśli nas w świat poezji Karola Wojtyły. Wraz z nimi zanurzaliśmy się w słowa jego największych dramatów: "Przed sklepem jubilera", "Promieniowanie ojcostwa" oraz "Hiob". Aktorzy tak dobrze oddali przesłanie naszego Mistrza, że w oczach widzów pojawiły się łzy wzruszenia. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie "Barki", a następnie wszyscy udali się na poczęstunek.

Na koniec odbył się mecz towarzyski w piłce siatkowej między nauczycielami a uczniami. Po stronie nauczycieli stawili się: p. H. Yazichyan, p. D. Balcerak, p. H. Ciupińska, p. M. Błoch, p. M. Sobczak-Kaźmierska, p. A. Niemczewska, p. M. Wilmowski i p. M. Kiersztyn. W drużynie uczniów grali: Martyna Woźniak, Kasia Kielan, Paulina Laskowska, Natalia Żurawska, Szymon Loba, Filip Czechowski, Dawid Nowak, Karol Madej i Tomek Błaszczyk. Nauczyciele grali bardzo dobrze, ale nie mieliszans z najlepszymi siatkarzami i siatkarkami wśród uczniów. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla drużyny uczniowskiej.

V Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II - Nasz Wielki Rodak"

18 maja w dniu święta Patrona Szkoły Karola Wojtyły został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny związany z postacią Jana Pawła II. W tym roku szkolnym była to już piąta edycja, tym razem pod hasłem "JAN PAWEŁ II - NASZ WIELKI RODAK". Organizatorkami konkursu były p. Anna Kwiatkowska i p. Iwona Pawłowska. Laureatką konkursu została Aleksandra Bilińska - uczennica z Publicznego Gimnazjum nr 26, II miejsce przyznano dwóch osobom: Sylwii Sęk z Publicznego Gimnazjum nr 26 i Grzegorzowi Kępisty - uczniowi z Publicznego Gimnazjum nr 3, natomiast III miejsce zajął Patryk Szymankiewicz - uczeń Publicznego Gimnazjum nr 10. Wyróżnienia przyznano dwóm uczennicom z Publicznego Gimnazjum nr 26: Adzie Dębskiej i Annie Kaźmierczak oraz Kamili Wesół, reprezentującemu Publiczne Gimnazjum nr 2. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w VI edycji konkursu pod hasłem - "POCZTÓWKA Z WADOWIC".

I Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego "Słowo za słowo"

Uczeń naszego gimnazjum Michał Czarnecki - klasa 3D zajął II miejsce w pierwszej edycji Międzyszkolnego Konkursu z Języka Niemieckiego "SŁOWO ZA SŁOWO". Aż sześć osób z naszej szkoły zakwalifikowało się do drugiego etapu. Wysoką lokatę, VI miejsce zajęła również uczennica klasy 3D Monika Borkowska. Nagrody książkowe, dyplomy oraz podziękowania dla nauczycieli, zostały wręczone podczas uroczystego podsumowania konkursu, 16 maja w Publicznym Gimnazjum nr 36 w Łodzi.

Dzień Turecki na Uniwersytecie Łódzkim

Dnia 12 maja 2011r. uczennice naszej szkoły, Kasia Mańko z klasy 3b, Ewelina Jamroziak z klasy 3c oraz Julia Mączka z klasy 2b, pod opieką p. Marty Mielczarek, brały udział w Dniu Tureckim. Impreza została zorganizowana przez Fundację Dunaj Instytut Dialogu we współpracy z Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Nasze uczennice zaprezentowały wiersze w języku tureckim. Podczas uroczystości mogliśmy m.in. podziwiać pokaz gry na instrumencie dętym "nej" oraz turecką sztukę malowania na wodzie "Ebru". Braliśmy też udział w quizie wiedzy o Turcji. Na koniec uroczystości zostaliśmy zaproszeni na degustację tradycyjnych potraw tureckich.

Akademia 3-go Maja

W dniu 10 maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademiia z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystość ta była połączona z rozstrzygnięciem międzyszkolnego i szkolnego konkursu na album i plakat o Konstytucji. W konkursie międzyszkolny wzięło udział 10 szkół podstawowych i dwa gimnazja. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe.
W konkursie szkolnym zwyciężyła w kategorii plakat - Natalia Młynarczyk z kl.IB ,a w konkursie na album wygrała Justyna Szustak kl.IIIA.

Dzień Brytyjski

W poniedziałek 9 maja 2011 roku odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Brytyjskiej zorganizowany przez panią Wiolettę Królak i pana Roberta Judkinsa. W ciągu całego dnia miały miejsce różnorodne ciekawe wydarzenia, w których brała udział młodzież z różnych klas naszej szkoły.
Pokazywane były prezentacje dotyczące symboli, geografii, kultury i świąt Wielkiej Brytanii. Uczniowie przedstawili scenki angielskie. Na piątej godzinie lekcyjnej odbył się quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii. Wzięły w nim udział dwuosobowe zespoły z wszystkich klas uczących się języka angielskiego. Następnie - konkurs piosenki angielskiej na sali gimnastycznej oraz konkurs na flagę angielską. Przez cały dzień na korytarzach szkolnych można było podziwiać plakaty dotyczące Wielkiej Brytanii, wykonane na tę okazję przez naszych uczniów. Nagrody w konkursie zostały ufundowane głównie przez pana Roberta Judkinsa. Zwycięzcy otrzymali angielskie DVD z filmami, komiksy po angielsku oraz mnóstwo słodyczy prosto z Anglii.

Szczegółowy opis Dnia Brytyjskiego - tutaj.

Rajd Beskid Żywiecki

W dniach 4-8 maja grupa uczniów wraz z nauczycielami uczestniczyła w rajdzie pieszym po Besidzie Żywieckim. Żadne opowieści nie oddadzą klimatu wędrówki i piękna krajobrazów. To trzeba było po prostu przeżyć i zobaczyć. Polecamy do obejrzenia kilka zdjęć z wycieczki.

AN

Turniej Wiedzy Matematyczno-Przyrodniczej dla klas drugich gimnazjum

W dniu 28.04.2011r. nauczyciele naszej szkoły: p. A. Niemczewska i p. M. Kiersztyn zorganizowali dla uczniów klas drugich gimnazjum Turniej Wiedzy Matematyczno - Przyrodniczej. W konkursie wzięło udział aż trzynaście szkół: Gim 5, Gim 6, Gim 12, Gim 15, Gim 23, Gum 26, Gim 29, Gim 30, Gim 31, Gim 36, Gim 37, Gim 38, Gim 40. Drugoklasiści rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności i zdobywali punkty dla swojej drużyny. Zmagania trwały ponad godzinę i kilku zespołom udało się podejść do prawie wszystkich zadań jakie były w puli.

Pierwsze miejsce zdobyło Publiczne Gimnazjum nr 36.
Drugie miejsce zdobyło Publiczne Gimnazjum nr 31.
Trzecie miejsce zdobyły egzekwo dwie szkoły Publiczne Gimnazjum nr 11 oraz Publiczne Gimnazjum nr 26.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu za rok.

AN

VI rocznica śmierci Jana Pawła II

Tuż przed świętami, 19 kwietnia, uczniowie klasy IA, IIB, IIIA i IIID pod opieką pani Iwony Pawłowskiej zaprezentowali wzruszający program słowno - muzyczny podczas akademii poświęconej szóstej rocznicy patrona szkoły Karola Wojtyły. Tego dnia wróciliśmy wspomnieniami i łzami w oczach do wydarzeń sprzed sześciu lat, które wstrząsnęły nie tylko Polską, ale całym światem i uczciliśmy pamięć o Papieżu Polaku - Janie Pawle II.

Egzamin gimnazjalny

W dniach 12, 13, 14 kwietnia uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminu gimnazjalnego, który składał się z trzech części. Pierwszego dnia rozwiązywali arkusz z części humanistycznej, której przewodnim tematem było pojęcie patriotyzmu. W drugim dniu sprawdzali swoją wiedzę z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Ostatniego dnia wykazali się umiejętnościami z języków obcych, gdzie dominował w naszej szkole język angielski. Tylko uczniowie klasy 3 D pisali egzamin z języka niemieckiego. Jednocześnie był to ostatni rocznik gimnazjalistów, u których punktacja z języka obcego nie jest wliczana do rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Na wyniki z egzaminów uczniowie muszą poczekać aż do połowy czerwca.

Rajd Dobroń-Pabianice

Wiosenny rajd koła turystycznego odbył się w niedzielę 10 kwietnia 2011r. Trasa wiodła ze znanego już wszystkim Dobronia, przez Mogilno i Chechło do Pabianic. Dzień był słoneczny i ciepły, chociaż trochę wietrzny. Najliczniejsza grupa uczniów była z klas 1b i 2a, ale nie zabrakło też stałych bywalców z 3b. Opiekunami byli: p. Iwona Pawłowska, p. Anna Niemczewska i p. Michał Kiersztyn.

AN

Szkolne Dni Brytyjskie w XXVI LO

W dniu 8 kwietnia 2011 odbyły się Szkolne Dni Brytyjskie w XXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, podczas których uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w trzech etapach konkursu w języku angielskim: quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii, krótka scenka teatralna oraz konkurs piosenki brytyjskiej. Mieliśmy zaszczyt konkurować z najlepszymi łódzkimi gimnazjami i poznać szkołę, do której być może niektórzy z nas będą uczęszczać.

W quizie z wiedzy o Wielkiej Brytanii reprezentowały nas uczennice klasy IIIc: Dominika Ścibiorek, Aleksandra Wiaderna oraz Zuzanna Hejniak.
W konkursie piosenki brytyjskiej udział wzięła Kinga Krzeszewska z klasy IIIc z piosenką "Against All Odds" - Phill Collins.
W konkursie scenek teatralnych w przedstawieniu pt.: "The New James Bond Film" udział wzięli:
Roksana Adamus z klasy IIc (jako Reżyser),
Marek Fijołek z klasy Ia (jako James Bond),
Karolina Tayeh z klasy IIIc ( jako Linda),
Malwina Zięba z klasy IIc (jako Malarz).
Scenka została doceniona przez jury i zajęła I miejsce.
Do wszystkich części konkursu uczniów przygotowywała pani Monika Błoch. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Ogólnopolska Olimpiada Języka Tureckiego

29 marca 2011r. uczniowie naszej szkoły: Julia Mączka (klasa 2b), Ewelina Jamroziak (klasa 3c), Katarzyna Mańko (klasa 3b) oraz Daniel Zawała (klasa 3a), pod opieką p. Marty Mielczarek, uczestniczyli w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Tureckiego. Eliminacje odbywały się w Międzynarodowej Szkole Meridian w Warszawie. Miło nam poinformować, że Kasia oraz Ewelina przeszły do finału tego konkursu, który odbędzie się 19 maja 2011r. w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie. Trzymamy kciuki za nasze uczennice.

Powitanie wiosny

21 marca 2011 roku uroczyście powitaliśmy wiosnę. Została zorganizowana impreza, podczas której odbyły się trzy konkursy: „Mam talent”, „Wybór Mistera Wiosny” oraz „Najlepsza fryzura wiosenna”. We wszystkich konkursach brało udział wielu uczniów, rywalizacja była zacięta. Uczestnicy wykazali się profesjonalnym przygotowaniem oraz dużym poczuciem humoru. Występy oceniało równie profesjonalne, szanowne jury, złożone z nauczycieli: p. Moniki Błoch, p. Moniki Sobczak-Kaźmierskiej i p. Marzeny Serówki. Bardzo im dziękujemy, miały ciężką i dłuuuugą pracę. Kolejną atrakcją był pokaz „marzann”- wszystkie były niesamowite. Na sam koniec zaplanowana została aukcja przedmiotów podarowanych przez nauczycieli. Niektóre przedmioty były wręcz rozchwytywane!!! Całość imprezy przeplatana była występami profesjonalnych grup tanecznych i gimnastycznych, które w ten dzień zostały zaproszone do naszego gimnazjum. Po zakończeniu imprezy odbył się poczęstunek dla wszystkich występujących i pomocników. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy. - Hovhannes Yazichyan, Honorata Ciupińska

Rajd Park Wzniesień Łódzkich

W dniu 13 marca ruszyliśmy na kolejny pieszy rajd. Pogoda dopisała, było bardzo ciepło i słonecznie. Tym razem wędrowaliśmy szlakami po Parku Wzniesień Łódzkich. Trzynastokilometrowa trasa wiodła przez Lipiny, Byszewy do Nowosolnej. Humory dopisywały i uczniom, i nauczycielom. W rajdzie wzięli udział stali bywalcy z klas: IIIb, IIa, Ib i Ie, a także nowi uczestnicy z klasy IIe, Ia i Ib. W grupie opiekunów nie było zmian, jak zwykle dzielnie maszerowali: p. I. Pawłowska, p. A.Niemczewska i p. M. Kiersztyn.

AN

Trzy kultury w Trójce

Dnia 4 marca 2011r. nasi uczniowie wraz z opiekunami, p. Iwoną Pawłowską oraz p. Martą Mielczarek, uczestniczyli w imprezie zorganizowanej przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi pt. „Trzy kultury w Trójce.” Celem imprezy było przybliżenie młodzieży kultury Anglii, Niemiec i Rosji. Uczniowie zwiedzali stoiska przygotowane przez ZSP nr 3, na których prezentowano wybrane elementy kultury tych państw, a następnie brali udział w quizie wiedzy o wymienionych krajach. Uczennica naszej szkoły, Katarzyna Mańko z klasy 3b, otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.

Mumia atakuje Łódź

Klasy Ia i Ic wybrały się dnia 01.03.2011r. na wycieczkę do Manufaktury celem zwiedzenia eksperymentatorium. Uczniowie podziwiali skarby starożytnego Egiptu, zgłębiali tajniki legendy o klątwie faraona. Wystawa "Skarby starożytnego Egiptu" umożliwiła nam zobaczenie kopii najsłynniejszych eksponatów z czasów starożytnych, takich jak złota maska Tutanchamona, króla egipskiego, który przywrócił tradycyjny kult za swego panowania, a którego słynny grobowiec odkryto na początku XX wieku w Dolinie Królów w Egipcie czy arcydzieło sztuki światowej - popiersie Neferetiti oraz pektorał księżniczki Sathathorjunet, przepiękna ozdoba wykonana z kamieni szlachetnych i złota, której ukryta symbolika zaskakuje bogactwem swoich znaczeń. Całość wystawy tworzyło ponad 200 eksponatów, wśród których znajdują się posagi bogów i faraonów, sarkofagi, malowidła z egipskich grobowców, rydwan, broń i naczynia codziennego użytku oraz bogata, urzekająca kolekcja biżuterii.
Uczestniczyliśmy również w "Mumia - show" która okazała się atrakcją grozy i zaskoczenia. Była to nadzwyczaj realistyczna inscenizacja rytuału mumifikacji, odgrywana przez animatorów w Świątyni Anubisa oraz wędrówka po "przeklętym" grobowcu.
Następnie udaliśmy się na interaktywną wystawę "Tajemnice fizyki", umożliwiającą zdobycie wiedzy z zakresu fizyki, chemii i biologii. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia, sprawdzali jak działają prawidła fizyki, formułowali wnioski, a przy tym bardzo dobrze się bawili!!!

Koncert fortepianowy

W sobotę 26 lutego pani od muzyki – Anna Kwiatkowska wybrała się z kilkuosobową grupą młodzieży na koncert fortepianowy do kościoła ewangelicko - augsburskiego św Mateusza w Łodzi. Koncert odbył się w ramach II Rubinstein Piano Festiwal. Był to koncert młodych pianistów z różnych krajów m.in. Ukrainy, USA, Chin, Korei Płd., Polski. Rangę koncertu podniósł fakt, iż były obecne córki Artura Rubinsteina – panie Ewa i Alina Rubinstein.

Drzwi Otwarte Szkoły

19 lutego 2011r. w sobotę w godz. 10.00-13.00 odbyły się w naszej szkole tradycyjnie Drzwi Otwarte dla uczniów klas szóstych, którzy stoją przed pierwszą swoją decyzją w wyborze szkoły na kolejnym szczeblu edukacji. Tego dnia również spora grupa absolwentów odwiedziła swoich nauczycieli i wychowawców, wracając z łezką w oku do czasów pobytu w gimnazjum.
W tym dniu zaproszeni uczniowie z pobliskich szkół podstawowych wraz z rodzicami mieli możliwość obejrzenia krótkiego programu artystystycznego, przygotowanego przez Koło Teatralne oraz Chór Szkolny. Potencjalni uczniowie klas pierwszych byli oprowadzani przez młodzież naszego gimnazjum, która zachęcała ich od września do uczęszczania do naszej szkoły. Kolejne Drzwi otwarte są zaplanowane na18 marca 2011 roku, tym razem jest piątek.

Rajd do Kolumny

Pierwszy rajd w drugim semestrze odbył się w niedzielę 13 lutego 2011r. Pojechaliśmy do Kolumny pociągiem, a potem pieszo przez Barycz nad rzeczkę Grabię, gdzie postanowiliśmy rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. I prawie się udało .... :)
Dzień był niezwykle słoneczny, a humory dopisywały, co widać na poniższych zdjęciach.

AN

Wieczór kolęd

11 stycznia 2011 roku zarówno nauczyciele, uczniowie jak i ich rodzice mieli możliwość posłuchania i zaśpiewania najpopularniejszych kolęd w wykonaniu chóru naszego gimnazjum pod kierunkiem p. Anny Kwiatkowskiej. Natomiast najbardziej znaną kolędę na świecie Cichą noc, świętą noc usłyszeliśmy na dźwiękach gitar, w wykonaniu uczniów: Oskara Ciesielskiego z kl. IIIc i Mateusza Jaśkiewicza z kl. IIIa.

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2010/2011

11 stycznia 2011 roku na godzinie wychowawczej odbył się apel podsumowujący wyniki nauczania i zachowania w I semestrze. Pani dyrektor Jolanta Kuśmirek wręczyła dyplomy uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, ze średnią co najmniej 4,75. Takich uczniów jest teraz trzynastu.
Najwyższą średnią w szkole - 5,15 uzyskała uczennica klasy III C - Patrycja Grzesiak.
Wśród najlepszych znaleźli się następujący uczniowie:
- Młynarczyk Natalia kl. IB i Aleksandra Pacho kl. IIIB ze średnią 5,07
- Rafalski Wiktor kl. IB i Damian Rzetelski kl. IIIA Monika Borkowska kl. IIID - 5,0
- Ziółkowski Daniel kl. IB, Bernacka Aleksandra kl. IC, Wolski Paweł kl. IC - 4,93
- Patryk Sroka kl. IIA - 4, 86
- Ulrych Joanna kl. IB, Grabarczyk Agata kl. IIA, Ziółkowska Justyna kl. IIIA - 4,79

Najwyższą średnią ocen - 3,46 oraz najwyższą frekwencję - 90,71% uzyskała klasa IB, której wychowawczynią jest p. Anna Niemczewska

Lekcja języka niemieckiego z udziałem uczniów VIII LO

Dnia 4 stycznia 2011r. uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Łodzi - Piotr Gałecki (nasz absolwent z ubiegłego roku szkolnego) i Przemysław Iwan mieli możliwość przeprowadzenia lekcji w klasie IIID na temat form spędzania czasu wolnego przez młodzież. Uczniowie pracowali w grupach, które powstały w wyniku losowaniu przed rozpoczęciem zajęć. Temat lekcji był również zapisany w niekonwencjonalny sposób - w formie rebusu, który był odgadywany przez młodzież.
Nad prawidłowym przebiegiem lekcji czuwała p. Iwona Pawłowska, która już od kilku lat umożliwia swoim absolwentom przeprowadzenie takiego rodzaju lekcji w naszej szkole.

Jasełka i Wigilia

22 grudnia 2010r. mogliśmy oglądać przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas Ia, IIa, IIb, IIIa i IIIb. Historia biblijna została potraktowana w sposób bardzo nowoczesny. Lucyfer zbierał informacje za pomocą sms-ów, a diabełek liczył na "darmowe minuty". Mimo tych komplikacji Jezus przyszedł na świat bez przeszkód, a aktorzy otrzymali gromkie brawa.
Po przedstawieniu wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami zebrali się w klasach na spotkaniach wigilijnych. W większości klas momentem, na który wszyscy czekali było wręczenie prezentów. Po spotkaniech klasowych, wszyscy nauczyciele wraz z Dyrekcją Szkoły, pedagogiem i wszystkimi pracownikami, zasiedli do wspólnej Wigilii. Dzielili się opłatkiem, słuchali kolęd. Wszyscy życzyli sobie dużo zdrowia i kolejnego wspaniałego roku.

Maskotka dla malucha

Cały grudzień zbieraliśmy maskotki na akcję charytatywną "Maskotka dla malucha".
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy kupili lub oddali swoje ulubione pluszaki.

Stop dopalaczom

W grudniu uczniowie klas pierwszych brali udział w konkursie "Stop dopalaczom". Mogli napisać fraszkę na ten temat lub wykonać dowolną techniką plakat.
Paweł Wolski kl. 1c zajął I miejsce w kategorii fraszka.
Aleksandra Bernacka kl 1c. zajęła I miejsce w kategorii plakat. GRATULUJEMY!

Konkurs ortograficzny

W grudniu odbył się II etap konkursu ortograficznego "Mistrz Ortografii klas I".
I miejsce i tytuł Mistrza zdabył uczeń klasy 1c Paweł Wolski.

Tenis stołowy dziewcząt i chłopców

sport

29 i 30 listopada 2010 r. w Gimnazjum nr 36 przy ul. Dąbrówki 1 odbyły się mistrzostwa Łodzi w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. Zespół dziewcząt po zaciętej walce wywalczył
8 miejsce w konkurencji 17 zespołów.
Zespół chłopców niestety odpadł w eliminacjach.
Zawodnikami opiekowali się: p. Hovhannes Yazichyan i p. Dariusz Balcerak.

Rajd Chociszew-Lućmierz

W listopadzie na rajd poszliśmy wyjątkowo w niedzielę (21.11.2010). Tym razem przyświecał nam ambitny plan wyznaczenia trasy poza utartymi szlakami i drogami, przez lasy, łąki, rzeczki i inne nie do końca suche tereny. Pomysł ten spodobał się nie tylko uczniom (przybyło ich na rajd prawie 20), ale także innym nauczycielom, gdyż oprócz stałych opiekunów, p. Michała Kiersztyna i p. Anny Niemczewskiej w wycieczce wzięła również udział nauczycielka języka niemieckiego, p. Iwona Pawłowska, dzięki której możemy podziwiać poniższe fotografie.
Trasa liczyła około 12 km i wiodła z Chociszewa przez Duraj do Lućmierza.

AN

Mistrzostwa Łodzi w sztafetach pływackich

sport

W dniu 18 listopada na terenie pływalni ZSO nr 1 w Łodzi przy ul. Czajkowskiego 14 odbyły się Mistrzostwa Łodzi w sztafetach pływackich szkół gimnazjalnych w konkurencji 10 x 25 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. Znakomicie w tych zawodach spisali się nasi uczniowie.
Zespół dziewcząt zdobył 5 miejsce, a zespół chłopców 4 miejsce.
Należy podkreślić, że w naszych zespołach głównie występowali uczniowie klas pierwszych.
Serdeczne podziękowania należą się trenerom z klubu MKS Trójka Łódź, którzy pomogli w przygotowaniu naszych reprezentacji.
Zawodnikami opiekowali się: p. Hovhannes Yazichyan i p. Ewa Grądzka.
Brawa dla zawodników i nauczycieli!

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 9 listopada 2010r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego na pamiątkę ozyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Akademię przygotowali uczniowie z klas: Ia, Id, IIa i IIc pod opieką p. Anny Kaczmarek i p. Agnieszki Widomek. Podczas uroczystości przedstawiono historię Polski od czasów Piastów poprzez Rzeczpospolitą Obojga Narodów po rozbiory. Chór szkolny pod kierunkiem p. Anny Kwiatkowskiej zaśpiewał pieśni: "Przybyli ułani" oraz "Żeby Polska była Polską".

Odczyt w Muzeum Archeologicznym

W dniu 8 listopada 2010 roku uczniowie z koła historycznego wraz z opiekunemą p. Elżbietą Rakowską wzięli udział w odczycie w Muzeum Archeologicznym pod tytułem "Obrzędy pogrzebowevw czasach przedchrześcijańskich."

Finał w piłce nożnej

sport

4 listopada nasza szkoła brała udział w zawodach finałowych w piłkę nożną 6 - osobową w ramach zawodów promujących kulturę fizyczną w rejonie 2 Łódź-Wschód. Po udanych eliminacjach nasz zespół rozegrał następujące mecze w finałach:
Mecz półfinałowy:
Gimnazjum nr 32 - Gimnazjum nr 36      3:1
Mecz finałowy:
Gimnazjum nr 32 - Gimnazjum nr 34      1:2

Ostatecznie nasz drużyna została sklasyfikowana na 2 miejscu.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano naszego zawodnika Pawła Ankiewicza 3A.
Opiekun: Hovhannes Yazichyan.
Brawa dla zawodników i opiekuna!

V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły

Dnia 4 listopada w naszej szkole odbyła się już V edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Karola Wojtyły. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowało 39 uczniów z 20 łódzkich gimnazjów. Niezależne jury przyznało w tym roku aż 6 wyróżnień i trzy nagrody główne.

Ogromną niespodzianką okazał się werdykt jury, które przyznało:
I miejsce uczennicy reprezentującej nasze gimnazjum - Adriannie Krawczyk,
II miejsce zajął Marcel Koguc - uczeń Salezjańskiego Gimnazjum im. Ks. Bosko,
III miejsce zajęła Magdalena Janczewska - uczennica z Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Natomiast wyróżnienia otrzymali:
Barbara Świderek       - Publiczne Gimnazjum nr 15
Iga Krautsztrung        - Publiczne Gimnazjum nr 41
Ilona Grzewińska        - Publiczne Gimnazjum nr 30
Kalina Kieszniewska     - Prywatne Gimnazjum Krzysztofa Augustyniaka
Nikoletta Krzysztofik    - Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II
Maja Garmulewicz       - Publiczne Gimnazjum nr 1

Wycieczka do Muzeum Archelogiczno-Etnograficznego

W dniu 2 listopada 2010 roku klasa 1e wraz z wychowawcą p. Elżbietą Rakowską była na wycieczce w Muzeum Archeologiczno - Etnograficznym. Uczniowie zwiedzili wystawę poświęconą numizmatyce oraz prehistorii. Widzieli stare monety i banknoty. Największe zainteresowanie wzbudziły stare banknoty o dużych nominałach.

Zawody w piłce nożnej

sport

27 i 28 października nasza szkoła brała udział w zawodach w piłkę nożną 6 - osobową w ramach zawodów promujących kulturę fizyczną. Reprezentacja chłopców zajęła 2 miejsce w grupie i awansowała do turnieju finałowego.

Wyniki naszego zespołu:
Gimnazjum nr 32 - Gimnazjum nr 31       1:1
Gimnazjum nr 32 - Gimnazjum nr 28       8:1
Gimnazjum nr 32 - Gimnazjum nr 34       2:2
Gimnazjum nr 32 - Gimnazjum nr 29       5:3

Opiekunowie: Hovhannes Yazichyan, Dariusz Balcerak
Brawa dla zawodników i nauczycieli!

Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla szkół podstawowych

W dniu 26.10.2010r. nauczyciele naszej szkoły: p. M. Kiersztyn i p. A. Niemczewska zorganizowali dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy. W konkursie wzięło udział aż dziewięć szkół: SP4, SP5, SP10, SP14, SP29, SP34, SP46, SP111, SP170. Szóstoklasiści rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności i zdobywali punkty dla swojej drużyny. Zmagania trwały ponad godzinę i kilku zespołom udało się podejść do wszystkich zadań jakie były w puli.

Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Postawowa nr 111.
Drugie miejsce zdobyła Szkoła Postawowa nr 10.
Trzecie miejsce zdobyła Szkoła Postawowa nr 170.

Tuż za podium znalazły się SP 34 i SP 5.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

AN

Rajd Bedoń-Wiskitno

W dniu 16.10.2010r., w chłodny październikowy poranek grupa uczniów naszego gimnazjum wyruszyła wczesnym rankiem na rajd. Tym razem najpierw pojechaliśmy z Dworca Fabrycznego do Bedonia. W pierwszym etapie wędrówki widok oszronionych traw, podwórek i pól nie dodawał nam otuchy, ale świecące jasno słońce dawało nadzieję na wyższą temperaturę. I rzeczywiście po pewnym czasie było nam znacznie cieplej. Szliśmy nie tylko leśnymi drogami, ale także przedzieraliśmy się przez zarośla. Pieszą część podróży zakończyliśmy po 16 km na Łódzkim osiedlu Wiskitno, skąd autobusami wróciliśmy pod szkołę. W rajdzie udzial wzięła liczna grupa uczniów z klasy 1b, a także z 2a i 3b.
Opiekunami byli: p. M. Kiersztyn i p. A. Niemczewska

AN

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie - Andrzej Frycz Modrzewski, Cytat z księgi V pt. "O szkole". Ten oto cytat dziś dedykuję wszystkim z oświatą związanym i nie tylko, bowiem najdobitniej określa on rolę nauczyciela i szkoły w życiu każdego młodego człowieka i narodu. Jest to rola niełatwa, ale przynosząca pedagogom wiele radości i satysfakcji w pracy z młodzieżą.

Jak co roku i w tym, 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę utworzenia w 1773 roku z inicjatywy ówczesnego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej. Jest to Komisja, której pierwotna nazwa brzmiała: "Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca" i była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. Zorganizowała trzystopniowe szkolnictwo oparte na hierarchicznej zależności niższych szczebli od wyższych. Powstały dwie Szkoły Główne - w Krakowie i w Wilnie, którym podlegały szkoły średnie a im elementarne. Współcześnie na mocy artykułu 74 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku, zwanej Kartą Nauczyciela, rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej uznano za oficjalne święto wszystkich pracowników oświaty.

Święto w naszej szkole składało się z dwóch części i miało bardzo podniosły charakter. Pierwsza była związana z przyjęciem w poczet uczniów gimnazjum pierwszoklasistów. Złożyli oni uroczysta przysięgę, że będą strzec ideałów którymi kieruje się szkoła. Będą pilnie wypełniać obowiązki i przynosić chlubę imieniu naszego patrona Korolowi Wojtyle. Druga część uroczystości związana była z nauczycielami. Chcąc uhonorować choć trochę ich ciężki trud uczniowie pod kierownictwem p. Kmieciak i p. Rakowskiej oraz p. Kwiatkowskiej przygotowali program artystyczny na który złożył się występ szkolnego chóru, prezentacja multimedialna "Szkoła dawniej i dziś, występ koła artystycznego, który w sposób zabawny sparodiował zachowania samych nauczycieli. Pedagodzy otrzymali też od Samorządu małe upominki. W tym roku nasza uroczystość filmowana była przez stację TVN 24.

Sztafetowe biegi przełajowe

sport

13 października 2010 r. reprezentacje dziewcząt i chłopców brały udział w Mistrzostwach Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Zespół dziewcząt zajął 13 miejsce (udział 22 szkół).
Zespół chłopców zajął 9 miejsce (udział 24 szkół).
Opiekunowie: Maciej Adamczewski, Hovhannes Yazichyan.
Brawa dla zawodników i nauczycieli!

Obchody X Dnia Papieskiego

W niedzielę 10 października 2010 roku, w X Dniu Papieskim uczestniczyliśmy wraz z uczniami naszej szkoły w uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się
w Kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych
przy ulicy Wodnej.
Młodzież pokazała krótki program artystyczny. Przedstawiła w nim przykłady ludzi realizujących hasło tegorocznego Dnia Papieskiego: "Odwaga świętości: Jana Pawła II, Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego i księdza Jerzego Popiełuszki."

nauczycielka religii - Alina Zulak

Akcja "ŁOMOT-czyli bardzo głośny głos młodzieży łódzkiej"

W dniach 4 i 8 października 2010 roku braliśmy udział w spotkaniach z przedstawicielami Rady Miejskiej m.in. z p. Elżbietą Królikowską-Kińską, oraz członkami Młodzieżowej Rady Miejskiej w ramach akcji "ŁOMOT - czyli bardzo głośny głos młodzieży łódzkiej" w siedzibie Urzędu Miasta.

4.10.2010 wraz z kolegami z innych łódzkich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych debatowaliśmy o potrzebach miasta, swoich najbliższych okolic i łódzkiej młodzieży. Wskazaliśmy kwestie, którymi powinna zająć się młodzieżowa rada kolejnej kadencji.

8.10.2010 nasze postulaty przedstawiliśmy radnym.
A oto nasze wnioski:
Młodzież chciałaby aby miasto było czyste, aby było więcej ścieżek rowerowych, skateparków, miejsc, w których mogły by powstawać graffiti i sklepów z pamiątkami, aby przy budynkach urzędów i instytucji pojawiły się wjazdy dla osób niepełnosprawnych. Uczniowie postulowali również renowację łódzkich kamienic, zwiększenie środków finansowych na boiska i sprzęt doświadczalny w szkołach, przedłużenie tras linii komunikacji miejskiej i wprowadzenie zakazu sprzedaży dopalaczy.

W tym dniu odbyło się również podsumowanie kadencji MRM przez przewodniczącego Jakuba Wirskiego. Zostały też odczytane listy z podziękowaniami za pracę przesłane przez wiceprezydenta Wiesława Zewalda i przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Kacprzaka.

Dyskoteka szkolna

W dniu 6 października 2010 roku odbyła się pierwsza za kadencji nowego samorządu dyskoteka szkolna. Tym razem do prowadzącego już niejedną nasza dyskotekę Patryka dołączyli dwaj przedstawiciele klas pierwszych Emil i Dominik. Uważamy, że debiut był bardzo udany. Dyskoteka trwała od 17.00 do 20.00. Na dyskotekę przybyło ponad 70 osób.
Było bardzo miło i głośno. Wszyscy gimnazjaliści świetnie się bawili w rytmie nowoczesnej muzyki młodzieżowej o raz nieco starszych utworów. A w przerwach można było się ochłodzić napojami ze szkolnego sklepiku. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na następną dyskotekę….

Indywidualne biegi przełajowe

sport

Reprezentacja dziewcząt i chłopców naszego gimnazjum brała udział w ramach zawodów promujących kulturę fizyczna w indywidualnych biegach przełajowych w dniu 5.10.2010r. Najlepiej wśród dziewcząt spisała się Irmina Halamus 3A zajmując 27 miejsce (biegło 171 dziewcząt). Wśród chłopców najszybciej pobiegł Damian Marciniak 2A zajmując 17 miejsce (biegło 162 chłopców).
Opiekunowie: Marek Wilmowski, Ewa Grądzka.
Brawa dla zawodników i nauczycieli!

Rajd Grotniki-Aleksandrów Łódzki

W dniu 25 września, w pierwszą sobotę jesieni odbył się pierwszy w tym roku szkolnym pieszy rajd naszego koła turystycznego. W wędrówce wzięli udział uczniowie klas: 1a, 1c, 2a i 3b oraz absolwenci z byłej klasy 3a. Grupę prowadził jak zwykle niezastąpiony nauczyciel geografii p. Michał Kiersztyn oraz p. Anna Niemczewska. Trasa liczyła 16 km i prowadziła z Grotnik do Aleksandowa Łódzkiego. Pogoda dopisała, humory też.

AN

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Zgodnie z przyjętymi zasadami w naszym gimnazjum, w ostatnim tygodniu września odbywają się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Dnia 23 września wszyscy uczniowie wzięli udział w tajnym głosowaniu. Po podliczeniu głosów okazało się, że przewodniczącą została ponownie wybrana Arleta Tromińska - uczennica z klasy III A (141 głosów), jej zastępcą Wiktoria Chodakowska - uczennica z klasy II A (78 głosów), a rolę sekretarza będzie pełnić w tym roku szkolnym Adrianna Krawczyk - uczennica z klasy III B.
Nowemu zarządowi gratulujemy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym!

XII edycja Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły

18 września 2010 r. w sobotnie przedpołudnie tradycyjnie już nauczyciele, uczniowie oraz rodzice wzięli udział już w XII edycji Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły. Trasa biegła przez Park Źródliska. Wśród nauczycieli w kategorii mężczyzn niepokonanym od kilku lat jest szkolny pedagog p. Marek Wilmowski, natomiast najlepszą biegaczką z pośród żeńskiej drużyny okazała się p. Anna Niemczewska - nauczycielka informatyki. Najszybciej na metę wśród dziewcząt dotarła uczennica klasy ID, Kamila Misterka, najlepszym w biegach uczniem okazał się Dawid Nowak z klasy IIIC. Najlepszym biegaczem w grupie rodziców okazał się p. Sławomir Cyruliński - tata Anity Cyrulińskiej z klasy ID. Wręczono również dyplom najlepszemu w biegach uczniowi z klas pierwszych, którym okazał się Jakub Naskręcki uczeń z klasy IA. Pierwszy raz podczas biegów taką samą ilość punktów uzyskały jednocześnie dwie klasy, zajmując II miejsce na podium - klasa II A - wychowawca p. Michał Kiersztyn i klasa III D - wychowawca p. Katarzyna Jachoła.

Puchar Dyrektora Szkoły trafił w ręce klasy ID, której wychowawcą jest p. Anna Kułak - Kułakowska. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy już na trzynastą edycję. Ciekawe, dla kogo będzie szczęśliwa ?

Warsztaty integracyjne "Razem" dla klas pierwszych

W dniach 17 i 18 września uczniowie klas pierwszych spotkali się ze swoimi wychowawcami na warsztatach integracyjnych Razem. Początki w nowej szkole bywają czasem dla niektórych uczniów stresujące, dlatego warto spędzić więcej czasu w gronie zespołu klasowego, nie tylko podczas tradycyjnych lekcji. Największą popularnością cieszyły się tzw. koperty z uczuciami.

Asystent Comeniusa

13 września rozpoczyna pracę w naszej szkole nowy nauczyciel z Wielkiej Brytanii. Będzie odbywał tu roczny staż w ramach projektu "Asystent Comeniusa" finansowanego przez Unię Europejską.

Tutaj znajdziecie więcej informacji o nim.

Wspomnienia sportowych wakacji

Podczas tegorocznych wakacji Kotlina Kłodzka miała zaszczyt gościć cudowną grupę sportową z Łodzi. Godnym naszych wymagań okazał się hotel "Silesia", z odpowiednio dostosowanymi pokojami, bogatą bazą sportową oraz smacznym jedzonkiem bez ograniczeń.
Każdego ranka zaraz po przebudzeniu wszyscy uczniowie i zawodnicy z ogromną radością
i chęcią, bez cienia presji schodzili na rozruch. "Najzdolniejsi" wyróżniali się później pokonując nowe rekordy w jumpie. Codziennie odbywały się ciężkie treningi judo na macie, podczas których zawodnicy uczyli się nowych technik i doskonalili umiejętności. Ponadto wielkim powodzeniem cieszyły się rozgrywki w piłkę nożną, w szczególności gdy na murawie gościła kadra trenerska i paparazzi. Konkurs na najlepszego bramkarza turnieju, który z poświęceniem i pełnym zaangażowaniem wyciągał każdą piłkę nie tylko z bramki,
ale i z pokrzyw - został Szymon z klasy 2e. Królem strzelców - Piotrek z klasy 2e,
a najlepszym obrońcą - Kamil. Autorem najpiękniejszej bramki był po raz kolejny trener Hovhannes Yazichyan.
Przerywnikiem wśród zajęć sportowych były wycieczki krajoznawcze. Odwiedzaliśmy różne miejsca, np.: Jaskinię Niedźwiedzią - tam przywitały nas stalaktytowe ludki, latające nietoperze oraz lochy Twierdzy Kłodzkiej. Wszyscy byli zachwyceni miejscowymi rzekami, polanami i wodospadami.
W ramach relaksu korzystaliśmy z sauny i jacuzzi, natomiast w słoneczne dni można nas było spotkać na basenie, gdzie wysportowane ciała ściągały wszystkie promienie słoneczne z okolicy!
Mieszkańcy miasteczka byli zdziwieni szybkością i wytrzymałością trenerów: Adamczewskiego i Wilmowskiego oraz zawodników, którzy podczas pobytu przebiegli ponad 120km. Nie próżnował także trener Hovhannes, który razem z naszymi absolwentami Rafałem i Adamem bił w wolnych chwilach nowe rekordy na siłowni.
Przy tak licznej grupie uczestników nie mogliśmy zapomnieć o chrzcie, gdzie wszyscy nowicjusze przepięknie recytowali wierszyk i wzorowo wykonywali wyznaczone zadania,
by na koniec móc zasiąść ze starszyzną przy ognisku.
Nie zabrakło również emocji na macie. Podczas ostatnich treningów odbyły się egzaminy na wyższe stopnie szkoleniowe KYU, które zakończyły się pozytywnie dla wszystkich zdających zawodników. Po imprezie pożegnalnej i podsumowaniu obozu najstarsi zbudowali tradycyjną piramidę, a po skończonych wygłupach spali na tatami.

WITAJ SZKOŁO!

Wakacje szybko minęły i po dwóch miesiącach opaleni, radośni i wypoczęci wróciliśmy do szkolnych ławek. Tradycyjnie, 1 września, p. dyrektor Jolanta Kuśmirek szczególnie powitała w gronie społeczności gimnazjalnej uczniów klas pierwszych.
Również tego dnia wspominamy kolejną rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W tym roku od tego wydarzenia minęło już 71 lat. Uroczysty apel z tej okazji oraz część artystyczną na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2010/2011 przygotowały uczennice z klasy IIB i IIC pod okiem swoich wychowawczyń p. Wioletty Sowińskiej i p. Moniki Błoch. Za rok też będą wakacje :)