roku,  Imieniny: 

Rok 2011/2012


Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2011/2012:
w kategoriach: najwyższa średnia w szkole, frekwencja, najwyższe średnie z przedmiotów.
NAJLEPSI

Osiągnięcia spotrowe w roku szkolnym 2011/2012 - SPORT

Wydarzenia

Zakończenie roku szkolnego

29 czerwca 2012 r. młodzież i nauczyciele naszego gimnazjum spotkali się na uroczysości zakończenia roku szkolnego 2011/2012. Uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 4,75 oraz wzorowe zachowanie pani dyrektor Jolanta Kuśmirek wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem, listy gratulacyjne dla rodziców oraz nagrody książkowe. Najlepszą uczennicą okazała się Natalia Młynarczyk z klasy IIB ze średnią 5,36, której wychowawczynią jest p. Anna Niemczewska.
Klasą z najwyższą średnią zostały egzekwo klasy IIIA i IIB, a najwyższą frekwencją mogła poszczycić się klasa IB.

Zakończenie klas trzecich

28 czerwca o godz. 17.00 odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich. Najlepszym absolwentem szkoły w roku szkolnym 2011/2012 został uczeń klasy III A Patryk Sroka uzyskując średnią ocen 5.29, którego wychowawcą była p. Kamila Pietrzyk.
Do osób, które ukończyły gimnazjum z wyróżnieniem należą również: Agata Grabarczyk, Aleksandra Drobnik, Marika Muras, Anna Rzepecka, Katarzyna Chałubińska, Izabela Ścibiorek, Marcin Tutaj. Absolwentom życzymy, aby dostali się do wymarzonej szkoły, sukcesów w nauce na kolejnym etapie edukacji oraz słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Kulinarne lekcje języka niemieckiego

27 czerwca na ostatnich lekcjach języka niemieckiego, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie klasy IA i IB odrobili na "szóstkę" pracę domową. Tematyka dotyczyła zagadnień z żywności, kuchni niemieckiej. Uczniowie przynieśli ugotowane wszystkie produkty i nastepnie przygotowali zapiekankę z makaronu - Auflauf oraz sałatkę ziemniaczaną - Kartoffelsalat. Przyrządzone przez siebie potrawy, pod okiem nauczyciela p. Iwony Pawłowskiej uczniowie zjedli z wielkim apetytem.

"Wiosna książkomaniaków"

czniowie Marek Fijołek z kl.IIa i Paweł Wolski z kl.IIc zostali Laureatami Konkursu na recenzję ulubionej książki zorganizowanego w ramach III edycji projektu "Wiosna książkomaniaków" przez Widzewski Dom Kultury "502".

Działalność Szkolnego Koła Artystycznego

Szkolne Koło Artystyczne prowadzone przez p. Małgorzatę Kmieciak, w tym roku szkolnym już kilkakrotnie odwiedziło najbliższe przedszkola. Bajka pt. "Kopciuszek" została wystawiona m. in. w : Przedszkolu Miejskim nr 10 przy ulicy Przędzalnianej, 41 przy ulicy Gdańskiej i w Miejskim nr 164 przy ulicy Czajkowskiego. Po rozwieszeniu dekoracji oraz zajęciu miejsc przez dzieci, rozpoczynało się przedstawienie. Maluchy z ciekawością przyglądały się aktorom. Z dokładnością obserwowały każdy ruch postaci. Niekiedy śmiały się z ich zachowań a innym razem miały szeroko otwarte buzie i oczy ze zdziwienia, strachu lub smutku ujawniając ogromne zainteresowanie.
Po zakończeniu bajki aktorzy rozdawali dzieciom słodycze i robili sobie z nimi zdjęcia w przebraniach.

"Łódzkie Czyta"

Uczniowie klas II pod opieką p. Anny Andrysiewicz - Fernandez i p. Moniki Zdanowskiej 25 czerwca dołączyli do kampanii społecznej "Łódzkie Czyta". Ideą kampanii, której organizatorem i koordynatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, jest promocja czytania jako atrakcyjnej i niezwykle wartościowej formy spędzania wolnego czasu, a także zdobywania wiedzy z wielu dziedzin. Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w akcji "KsięgoZbiór", która gromadziła uczniów z łódzkich szkół. Miłośnicy czytania przynieśli na ul. Piotrkowską swoje ulubione książki i przez pół godziny w ciszy i skupieniu czytali w miejscu publicznym.

Wycieczka do Oczyszczalni Ścieków w Łodzi

W dniu 20.06.2012 uczniowie klas II wraz z nauczycielką chemii p. Izabelą Karolczak oraz fizyki p. Wiolettą Sowińską udali się do Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi. Uczestnicy zostali oprowadzeni po 41,3 hektarowej powierzchni zakładu. Przewodnik wycieczki w ciekawy i fachowy sposób objaśnił uczniom metody oczyszczania ścieków.
Dzięki tak nowoczesnemu kombinatowi, jakim jest oczyszczalnia woda wpadająca do rzeki Ner spełnia normy czystości.

Spotkanie z wolontariuszkami z Francji i Belgii w Miejskiej Bibliotece Publicznej

20 czerwca 2012 r. wybrani uczniowie z klas 1c, 3a, 3b oraz 3e, pod opieką p. Anny Andrysiewicz-Fernandez oraz p. Marty Mielczarek, wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź - Widzew na ul. Wilczej. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z wolontariuszkami z Francji oraz Belgii, które przygotowały dla nich różne gry i zabawy edukacyjne. Była to wspaniała okazja nie tylko, by dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kulturze innych krajów, ale także sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego.

Finał konkursu: "Warto być dobrym"

W drugim semestrze roku szkolnego 2011/2012 nasze gimnazjum przystąpiło do akcji "Warto być dobrym". Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Celem całego przedsięwzięcia było promowanie pozytywnych postaw wśród młodzieży naszego gimnazjum, a także zwiększenie zainteresowania wolontariatem jako drogą do samorealizacji. Więcej o akcji


19 czerwca 2012r. odbył się w naszej szkole finał konkursu: "Warto być dobrym". Zwycięzcą głównej nagrody, roweru marki Kross została Anna Zawadzka - uczennica klasy 2a. Nagroda wylosowana została komisyjnie w obecności reprezentantów klas.
Ania przez pół roku, wraz z innymi uczestnikami akcji spełniała dobre uczynki: te mniejsze i większe, które przyczyniły się do uśmiechów i radości innych.

Wycieczka do Palmiarni

Dnia 19 czerwca 2012 r. klasa 1c wraz z nauczycielem biologii p. Mirosławą Jasiak oraz wychowawcą p. Martą Mielczarek udała się na wystawę roślin tropikalnych do Palmiarni w Łodzi, gdzie uczniowie we wspaniałych okolicznościach przyrody poznali wiele gatunków fauny i flory.

Mistrzostwa Łodzi W Piłce Nożnej Dziewcząt

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w piłce nożnej w pięknym stylu zakończyła sezon 2011-2012 zdobywając tytuł Mistrza Łodzi Szkół Gimnazjalnych. Skład naszej drużyny: Nadia Kijo, Sandra Górska, Beata Dąbek, Patrycja Pira, Angelika Zadykowicz, Natalia Kozicka, Martyna Woźniak, Joanna Ulrych, Monika Rutkowska, Justyna Adriańczyk, Daria Woźna.
Najlepszym bramkarzem turnieju została Martyna Woźniak.
Opiekun i trener: Hovhannes Yazichyan.

Eliminacje Do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży W Judo

W sobotę 16 czerwca w Warszawie uczennica naszej szkoły Monika Rutkowska w zaciętych pojedynkach na macie wywalczyła 3 miejsce (kategoria wagowa do 63 kg) i tym samym zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
6 lipca w Bochni koło Krakowa Monika będzie reprezentowała nasze województwo podczas najważniejszych zawodów dla młodzieży w kraju. Życzymy powodzenia i dobrego startu.
Trenerzy - Hovhannes Yazichyan i Maciej Adamczewski.

Wędrówka szlakiem papieskim - 25. rocznica wizyty Jana Pawła II w Łodzi

13 czerwca uczniowie klasy II B i II E uczestniczyli w obchodach rocznicy pobytu Jana Pawła II w Łodzi , przy ul. Tymienieckiego 25, gdzie Papież spotkał się przed 25 laty z włókniarkami w zakładach "Uniontex". Uczestnicy wędrówki szlakiem papieski wysłuchali między innymi wspomnieniowego przemówienia wiceprezydent Łodzi Agnieszki Nowak.

Lekcja chińsko-hiszpańska

W ramach współpracy naszej szkoły z Fundacją "Dziewczynka z zapałkami" odwiedzili nas studenci - wolontariusze z Chin i Hiszpanii. April Liu reprezentująca Chiny przedstawiła bardzo ciekawą prezentację o Hongkongu, a Jordi Mari Diaz opowiadał o kulturze, obyczajach, a nawet kuchni Katalonii. W spotkaniach, które były ciekawymi lekcjami zarazem geografii, języka angielskiego i wiedzy o kulturze wzięły udział klasy Ia i IIa.

"Arena Mocy"

Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc - Łódź, dnia 02 czerwca 2012 r.
Od dłuższego czasu żadne zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Łodzi nie odbywają się bez udziału zawodników naszej szkoły. Dzień 2 czerwca okazał się dniem wysokich wyników naszych reprezentantów podczas turnieju "ARENA MOCY" organizowanego przez Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi.

Bal Gimnazjalny

W dniu 1 czerwca 2012r. odbył się, jak co roku, Bal Gimnazjalny klas III. Nowością był polonez, którego tańczyli wspónie nauczyciele i uczniowie. Atmosfera była jak zwykle gorąca i wszyscy świetnie się bawili. Szczególne podziękowania należą się rodzicom uczniów klas trzecich, którzy zaangażowali się w organizację balu. Szampańska zabawa uczniów, rodziców i nauczycieli trwała do godziny 22.30. Wszyscy żałowali, że "tak szybko" musieli iść do domu, ale wracali w doskonałych humorach.

Puchar Polski U-15 w judo

300 uczestników z całego kraju w grupie wiekowej U15 brało udział 2 czerwca w Opolu w tegorocznym Pucharze Polski w Judo. Turniej został zorganizowany przez Polski Związek Judo. Piękne puchary, medale oraz cała oprawa dawała tym młodym judokom odczuć, że to oni byli najważniejsi. Barwy UKS "BUSHI" w tych zawodach reprezentowała
Monika Rutkowska, zajmując w kategorii wagowej do 63 kg 9 miejsce.
Trenerzy - Hovhannes Yazichyan i Maciej Adamczewski.

Jestem odpowiedzialny za bezpieczeństwo

31 maja 2012r. w XVIII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi odbył się finał konkursu "Jestem odpowiedzialny za bezpieczeństwo", w którym wzięła udział uczennica naszej szkoły Karolina Klimek z klasy 2b. Zaprezentowała swoją pracę pt. "Cyberbezpieczeństwo", w której omówiła między innymi wyniki ankiety dotyczącej korzystania z Internetu i telefonów komórkowych przez uczniów naszej szkoły. Surowe jury doceniło pracę Karoliny i zajęła II miejsce w konkursie.
Prezentację Karolina wykonała pod kierunkiem p. Anny Niemczewskiej.

Występ Teatru Szkolnego dla rodziców

W dniu 31 maja do siedziby Teatru Szkolnego Metamorfozy zostali zaproszeni Rodzice młodych artystów. Grupa teatralna pod kierunkiem opiekunek, pań Moniki Sobczak- Kaźmierskiej i Katarzyny Jałochy zaprezentowała swoje osiągnięcia. Rodzice mieli okazję obejrzeć etiudę pt. W labiryntach życia związaną tematycznie z profilaktyką uzależnień, nagrodzoną drugim miejscem na VI Przeglądzie Teatrów Gimnazjalnych. Duże wrażenie na zebranych zrobiła komedia kryminalna pt. Upór w kuchni z brawurowymi kreacjami aktorskimi. Dla trzecioklasistów był to występ pożegnalny, trzeba mieć nadzieję, że dołączą oni do grupy absolwentów, która systematycznie gości na próbach i występach Teatru Szkolnego.

Piłka nożna dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi

W dniu 29 maja 2012r., na boiskach Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego w Łodzi, został zorganizowany turniej w piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. W turnieju brało udział 16 drużyn z województwa łódzkiego. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły - "Kurczaczki" w składzie: Nadia Kijo, Sandra Górska, Beata Dąbek, Patrycja Pira, Angelika Zadykowicz, Natalia Kozicka, Martyna Woźniak, Joanna Ulrych, Monika Rutkowska, Justyna Adriańczyk, Daria Woźna, wygrywając 4 mecze doszła do finału, gdzie przegrała z drużyną z Opoczna. Trener i opiekun drużyny - Hovhannes Yazichyan.

Bieg Ulicą Piotrkowską

W sobotę 26 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w rekreacyjnej imprezie sportowej "Bieg Ulicą Piotrkowską". Była to jubileuszowa już 10 edycja. Naszą szkołę w biegu młodzieżowym na dystansie 900 metrów reprezentowali następujący uczniowie:
Beata Dąbek (najlepszy wynik wśród dziewcząt - 23 miejsce), Monika Rutkowska (24 miejsce), Milena Jatczak, Marlena Bielecka, Julitta Cholewińska, Krystian Ludwicki (najlepszy wynik wśród chłopców - 13 miejsce), Dawid Frąnczak, Wojciech Wasiak, Krystian Solarek, Daniel Ziółkowski, Sebastian Stępniak, Bartosz Tadeusiak.
W biegu głównym na 10 km w którym zgłoszonych było ponad 1000 zawodników, bardzo dobrze zaprezentowali się nasi nauczyciele pani dyrektor Jolanta Kuśmirek i pan Maciej Adamczewski. Pani dyrektor, dla której to był debiut na dystansie 10 km. zajęła 635 miejsce w klasyfikacji generalnej, a 69 miejsce wśród kobiet. Pan Maciej Adamczewski zajął 103 miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Rajd Beskid Żywiecki 2012

W dniach 22-26 maja grupa uczniów z klas: 1b, 2a, 2b, 3a, 3b, 3d wraz z nauczycielami: p. A. Niemczewską, p. M. Wilmowskim i p. M. Kiersztynem uczestniczyła w rajdzie pieszym po Besidzie Żywieckim. Klimatu wędrówki i piękna krajobrazów nie zapomnimy zbyt szybko, a zdobyte szczyty pozostaną na zawsze uwiecznione na zdjęciach, które koniecznie musicie zobaczyć.

Czekając na EURO 2012

"Czekając na EURO 2012" pod takim hasłem odbyły się Mistrzostwa Łodzi w piłkę nożną chłopców ze szkół gimnazjalnych. Doskonale spisali się nasi chłopcy odnosząc spory sukces w tych rozgrywkach. W pierwszej rundzie nasza reprezentacja stoczyła 4 pojedynki. Nasza drużyna pokonała 4:2 Gim 26, następnie również 4:2 gospodarzy Gim 21, remis 2:2 z Gim 38 i wygrana 2:1 z Gim 13.
Nasz zespół zajął pierwsze miejsce w grupie i wywalczył awans do półfinału łódzkiego, w którym spotkaliśmy się z Gim 11, 12 i 37. Pierwszy mecz wygraliśmy 3:1 z gospodarzami Gim 11, następnie wygraliśmy również 3:1 z Gim 37. Niestety w ostatnim meczu decydującym o awansie do finału łódzkiego, musieliśmy uznać wyższość zawodników z Gim 12, którzy pokonując nasz zespół, awansowali do finału.
Nasza drużyna została sklasyfikowana na miejscach 5 - 8 w Mistrzostwach Łodzi.
Duże gratulacje dla naszych zawodników i opiekuna p. Dariusza Balceraka.
Skład naszego zespołu: P. Szulc, M. Kabza, J. Kaczorowski, I. Kania, B. Świątek, K. Ludwicki, B. Galant, M. Jarmundowicz, O. Woźnicki, M. Morawski, D. Frąnczak, J. Naskręcki i K. Solarek.

Dzień Brytyjski

25 maja 2012 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Brytyjski, w ramach którego odbyły się pokazy prezentacji multimedialnych oraz wystawa plakatów o Wielkiej Brytanii przygotowanych przez uczniów, a także projekcja filmu nakręconego przez FRSE w Warszawie z udziałem naszych uczniów oraz Asystenta Comeniusa p. Roberta Judkinsa, który pracował w naszej szkole w zeszłym roku oraz Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Uczniowie brali też udział w grach i zabawach językowych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.
Wyniki Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii:
I miejsce – Iza Krajewska z 2e
II miejsce – Karolina Klimek z 2b
III miejsce – Natalia Młynarczyk z 2b
Wyróżnienia:
Agata Grabarczyk z 3a
Wiktor Rafalski z 2b

Film o którym jest mowa w tekście można obejrzeć TUTAJ

Przegląd teatrów

17 lutego 2012 roku nasz Teatr Szkolny Metamorfozy wziął udział w VI Przeglądzie Gimnazjalnych Teatrów Szkolnych Zwierciadła codzienności. Uczniowie zaprezentowali etiudę teatralną pt.: "W labiryncie życia" opowiadającą o odwiecznym problemie uzależnienia od alkoholu.

16 maja 2012 roku miało miejsce podsumowanie VI Przeglądu Gimnazjalnych Teatrów Szkolnych i rozdanie nagród. Aktorzy naszego Teatru Szkolnego METAMORFOZY wywalczyli II miejsce. Ten sukces dla większości stanie się podsumowaniem trzyletniej pracy teatralnej.

Widokówka z Wadowic

18 maja 2012 rozstrzygnięty został międzygimnazjalny konkurs plastyczny "Widokówka z Wadowic". W konkursie wzięli udział uczniowie z Gimnazjum 26, 14, 34, 18 ,10 i 38 Gratulujemy i zapraszamy za rok.

Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły - 18 maja - był okazją dla naszej społeczności do uczczenia kolejnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Obchody rozpoczął udział w uroczystej Mszy świętej w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Wodnej.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły tego dnia Teatr Szkolny Metamorfozy zaprezentował efekty swojej rocznej pracy. Pamiętając nie tylko o zamiłowaniu Karola Wojtyły do aktorstwa, ale i do Jego poczuciu humoru, grupa teatralna wystawiła komedię kryminalną pod mrożącym krew w żyłach tytułem: Upiór w kuchni.

Koncert w Filharmonii Łódzkiej

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie w Filharmonii Łódzkiej. Gospodarzami, a zarazem uczestnikami koncertu byli uczniowie SP14 oraz goście z Włoch.

Wycieczka do Zakopanego

Czterodniowa wycieczka szkolna rozpoczęła się 7 maja 2012r. 60-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wyruszyła z Łodzi z lekkim opóźnieniem ok. godziny 8.00. Po drodze do Zakopanego zwiedzaliśmy bardzo przejmujące miejsce, jakim jest Muzeum Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu.
Następnego dnia udaliśmy się nad Morskie Oko, by podziwiać walory polskich gór. Bardzo miła pani przewodnik opowiadała interesujące ciekawostki dotyczące Tatr. Wyczerpujący dzień podsumowany został grillem.
W trzeci dzień od rana poszliśmy do zakopiańskiego Aquaparku, później na Krupówki, aby kupić pamiątki i na końcu sprawnie ( lub mniej ) weszliśmy na Gubałówkę, z której można było podziwiać piękny widok. Stamtąd wyciągiem zjechaliśmy na parking.
Ostatniego dnia ze smutkiem wracaliśmy do Łodzi. Po drodze zwiedziliśmy malownicze ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Nie obyło się też bez wizyty na niezdrowym posiłku w Mc Donald's.

V amatorski turniej "Sport-drogą do Boga"

28 kwietnia 2012 roku reprezentacje piłki siatkowej naszego gimnazjum wzięły udział w turnieju siatkówki zorganizowanym przez Oratorium Salezjańskie przy ul. Wodnej w Łodzi. Po mszy świętej wszyscy skierowali się do sali gimnastycznej, gdzie zaczęła się rywalizacja sportowa. Do turnieju zgłosiło się aż 17 drużyn.
7 drużyn dziewcząt z Gimnazjów nr 1,2,8,17,32,42 i katolickiego SPSK, oraz 10 drużyn chłopców z Gimnazjów nr 2,7,8,13,17,31,32,38,42 i katolickiego SPSK. Wśród dziewcząt zwycięstwo przypadło Gimnazjum nr 8,a wśród chłopców Gimnazjum nr 13. Nasze gimnazjum uplasowało się na 5 miejscu - dziewczęta i 10 - chłopcy. Całość zmagań sportowych zakończyła się późnym popołudniem. Opiekę sprawowali p. Adam Gruszka i p. Honorata Ciupińska.

VI Bieg Olimpijczyków

W ostatnią sobotę kwietnia prawie 360 uczestników z łódzkich szkół wzięło udział w VI Biegu Olimpijczyków który odbył się w parku 3-go Maja. Rozegrano biegi dla szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych i bieg otwarty na 5000m. Puchary, medale i nagrody zwycięzcom wręczali olimpijczycy łódzcy Barbara Niemczyk, Mieczysław Nowicki, Kazimierz Maranda, a także kapelan sportu łódzkiego ksiądz Paweł Miziołek. Na zawodach obecna była również Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ p. Longina Lefik. Organizatorami Biegu byli jak co roku - Regionalna Rada Olimpijska w Łodzi i Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łodzi, którym pomagali studenci SWFiS Politechniki Łódzkiej.

Naszą szkołę reprezentowała 7 osobowa grupa młodzieży. Wszyscy pobiegli bardzo ambitnie, a biorąc pod uwagę, że był to dla nich pierwszy start w reprezentacji szkoły, występ naszych uczniów należy uznać za udany. W biegu głównym na dystansie 5000 metrów wzięło udział troje nauczycieli z naszego gimnazjum. Rewelacyjnie spisała się p. Dyrektor Jolanta Kuśmirek, która w klasyfikacji kobiet zdobyła 3 miejsce. Na podkreślenie zasługuje fakt, że p. Dyrektor debiutowała w oficjalnych zawodach biegowych. W biegu wystąpił również p. Marek Wilmowski (19 miejsce w klasyfikacji generalnej) i p. Maciej Adamczewski (10 miejsce w klasyfikacji generalnej). Pomimo ogromnego upału wszyscy ukończyli bieg w doskonałych humorach i dobrej formie.

Egzamin Gimnazjalny

W dniach 24-26 kwietnia 2012r odbył się egzamin gimnazjalny. Pierwszego dnia trzecioklasiściści sprawdzili swoją wiedzę z przedmiotów humanistycznych w zupełnie nowej formule. Egzamin z przedmiotów humanistycznych składał z dwóch części. Pierwsza część to zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, na której napisanie, uczniowie mieli 60 minut. Druga część składała się z zadań z języka polskiego i trwała 90 minut.
Podobnie wyglądał egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, który odbył się w środę. Uczniowie najpierw napisali test z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania 60 minut), a później z matematyki (czas trwania 90 minut).
Egzamin z języków obcych odbył się w czwartek i składał się z dwóch poziomów: podstawowego (czas trwania 60 minut) oraz rozszerzonego (czas trwania 60 minut). Nasi uczniowie pisali egzamin w języka angielskiego i niemieckiego.

Projekt "Rowerowa Szkoła"

W poniedziałek w dniu 23 kwietnia 2012r. odbyła się w naszej szkole prelekcja na temat roli roweru w systemie transportowym nowoczesnego miasta oraz praktycznych zasad bezpiecznej jazdy w ramach projektu edukacyjnego "Rowerowa Szkoła". Prelekcję przeprowadziła p. Anna Nawrot, a uczestniczyli w niej zainteresowani uczniowie klas
I, II i III.
Istotą projektu jest wykorzystanie roweru jako motywu edukacyjnego uświadamiającego uczniom ważne wyzwania XXI wieku, takie jak: kryzys energetyczny, degradacja środowiska czy konieczność redukcji emisji gazów cieplarnianych w związku ze zmianami klimatycznymi. Projekt przybliża podstawowe funkcje systemu transportowego miasta oraz wpływ różnych środków transportu na środowisko, mobilność i jakość naszego życia. Uczestnicy otrzymują też wiedzę na temat możliwości wpływu mieszkańców na politykę transportową swojego miasta.

Rajd Lutomiersk-Kolumna

W dniu 21 kwienia 201r. odbył się kolejny długo wyczekiwany rajd. Pogoda tym razem dopisała i uczestnicy też - było ponad 20 uczniów oraz trzech opiekunów: p. Iwona Pawłowska, p. Anna Niemczewska i p. Michał Kiersztyn Trasa była dość długa, bo liczyła aż 19 km. Przeszliśmy przez pola, łąki i lasy, wyznaczonymi szlakami turystycznymi, z Lutomierska do Kolumny. Wszyscy w doskonałych humorach wrócili do domów.

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

20 kwietnia 2012 r. trzyosobowa drużyna w składzie: Patryk Sroka 3a, Jakub Czapiński 3a i Marcin Tutaj 3e pod opieką p. Anny Niemczewskiej wzięła udział w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej (rozwiązanie testu) i praktycznej (jazda rowerem).
Test składał się z 25 pytań, w tym:
5 pytań - dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów,
5 pytań - dotyczących znaków drogowych,
10 pytań - dotyczących sytuacji w ruchu drogowym, w tym max. 5 tzw. skrzyżowań,
5 pytań - dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Następnie każdy uczestnik jechał rowerem po miasteczku ruchu drogowego trasę zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego oraz pokonywał tor przeszkód.
Drużynowo zdobyliśmy 5 miejsce w turnieju!

Debata "Jestem Fair"

W czwartek 19 kwietnia odbyła się w naszej szkole debata na temat postawy fair w sporcie i codziennym życiu. Uczestnikami debaty byli zainteresowani tą tematyką uczniowie klas pierwszych przygotowani przez studentów pedagogiki Uniwersytetu Łódzkiego.
Wprowadzeniem do dyskusji była prezentacja przedstawiona przez panów Macieja Adamczewskiego i Marka Wilmowskiego. Omówili oni problem postawy fair we współczesnym sporcie oraz wskazali cechy jakimi powinien charakteryzować się prawdziwy kibic. Następnie uczniowie klas pierwszych zastanawiali się czy warto zachowywać się fair. Omawiając konkretne przykłady z historii sportu spierali się na temat uczciwości w sporcie, postawy szacunku dla przeciwnika. Debacie przysłuchiwali się wszyscy uczniowie klas pierwszych.

Turniej w wyciskaniu sztangi leżąc "Starcie Tytanów"

W dniu 14 kwietnia 2012 roku w klubie Energym przy ul. Piłsudskiego 135 w Łodzi odbył się turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc "Starcie Tytanów". W turnieju wzięło udział 40 zawodników z całego województwa w kategoriach wiekowych: Junior, Senior, Weteran i Open.
Podczas Turnieju Gimnazjum nr 32 reprezentowali uczniowie: Sebastian Kwiatkowski i Michał Pinczewski (kategoria wiekowa Junior), absolwent szkoły Rafał Oraczewski i nauczyciel wychowania Fizycznego - Hovhannes Yazichyan (kategoria wiekowa Senior i kategoria Open).
Sebastian Kwiatkowski zajął IV miejsce w kategorii wagowej do 58 kg. Michał Pinczewski zaraz po nim V miejsce w tej samej wadze. Rafał Oraczewski zdobył brązowy medal w kategorii do 73 kg. Nauczyciel i trener startujących zawodników - Hovhannes Yazichyan wywalczył srebrny medal w kategorii do 93 kg , a w kategorii Open był na III miejscu.
W dodatkowej konkurencji wyciskania 100 kilogramowej sztangi leżąc (liczyła się maksymalna ilość powtórzeń) Hovhannes Yazichyan z wynikiem 25 razy zajął 2 miejsce w turnieju.
Trener i opiekun grupy - Hovhannes Yazichyan

Otwarty wojewódzki drużynowy turniej judo dzieci i młodzików

1 kwietnia 2012 roku w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi odbył się Otwarty Wojewódzki Drużynowy Turniej Judo Dzieci i Młodzików. UKS "BUSHI" był współorganizatorem imprezy wraz z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi.
W turnieju uczestniczyło 10 drużyn z całego województwa. W kategorii wiekowej młodzika UKS "BUSHI" wywalczył IV miejsce, w dzieciach zaszczytne srebrne medale dla całej drużyny. Dwóch uczniów naszej szkoły: Kamil Gąsiński i Adrian Marczak brali udział na tych zawodach reprezentując barwy UKS "BUSHI" Zawodników przygotowali trenerzy: Hovhannes Yazichyan i Maciej Adamczewski.

Konkurs Informatyczny-Kartka Wielkanocna w Paint

W marcu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie na najładniejszą kartę wielkanocną wykonaną w programie Paint. Jak zwykle pomysłów na przedstawienie tego jakże popularnego tematu bylo wiele. Doceniając wkład pracy, walory estetyczne i interpretację zagadnienia wyłoniliśmy zwycięzców.
I miejsce - Kasia Marynowska i Justyna Adriańczyk 1B
II miejsce - Marcin Motyl i Michał Siudy 1C
III miejsce - Agnieszka Chraczyńska 1B oraz
III miejsce - Adam Szulc 1C
Wyróżnienia: Kamila MAciejewska i Natalia Bernacka 1A, Sara Sieradzka i Paulina Łakoma 1B, Natalia Mielczarek I Sonia Żebrak 1C

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła p. Anna Niemczewska.
Serdeczne gratulacje dla tegorocznych zwycięzców!

Turniej Wiedzy Matematyczno - Przyrodniczej "Licz, myśl, kibicuj"

W dniu 27 marca w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy Matematyczno - Przyrodniczej pod hasłem "Licz, myśl, kibicuj" dla uczniów klas drugich łódzkich gimnazjów, który zorganizowali p. Kamila Pietrzyk, p. Anna Niemczewska i p. Michał Kiersztyn. W konkursie swoje umiejętności sprawdziły trzyosobowe drużyny z 12 szkół: G 3, G 6, G 12, G 15, G 17,G 19, G 26, G 31, G 36, G44, G46, G47. Uczniowie w czasie 75 minut rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności i tym samym zdobywali punkty dla swojego zespołu.
W tym roku miejsca na podium zajęły następujące szkoły:
I miejsce zajęła Gimnazjum nr 15
II miejsce zajęła Gimnazjum nr 17
III miejsce zajęła Gimnazjum nr 36.

Dodatkowo przyznane zostały nagrody dla drużyn, które wykazały się największą wiedzą w quizie o Mistrzostwach Europy w piłkę nożną 2012. I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 15, II miejsce drużyna z Gimnazjum 17 i III miejsce zespół z Gimnazjum nr 44.

Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za udział w konkursie i zapraszamy na przyszłoroczną edycję.

Święto mazurka w Zespole Szkół Spożywczych

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w Święcie Mazurka. W jego ramach uczestniczyli w:
- prezentacjach zwyczajów i tradycji wielkanocnych
- zwiedzanie wystawy mazurków przygotowanych przez uczniów "Spożywczaka"
- zwiedzanie wystawy mazurków wykonanych przez łódzkich cukierników
- warsztatach "Udekoruj swojego mazurka"
- warsztatach "Produkcja chałek do koszyczka wielkanocnego"
- spotkaniu z nauczycielami i uczniami ZSPS, zapoznanie się z zapleczem dydaktycznym i ofertą edukacyjną szkoły.
Więcej informacji na temat oferty szkoły na stronie: www.spozywcza.lodz.pl.

Drzwi Otwarte w ZSP15

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w Drzwiach Otwartych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15. Zapoznali się z ofertą edukacyjną popularnej budowlanki. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 proponuje naukę w zawodach:
1) w technikum:
* technik budownictwa
* technik ochrony środowiska
* technik technologii drewna
2) w szkole zawodowej:
* dekarz
* technolog robót wykończeniowych w budownictwie
* posadzkarz (glazurnik)
* murarz
* monter instalacji i urządzeń sanitarnych
* stolarz
Więcej informacji na stronie szkoły zsp15.ldi.pl.

Wewnątrzszkolne targi edukacyjne - "Dzień absolwenta"

W tym roku po raz szósty zorganizowaliśmy "Dzień Absolwenta" - imprezę, która ma charakter wewnątrzszkolnych targów edukacyjnych. "Dzień absolwenta" odbył się 23 marca - kilka dni przed terminem podejmowania przez uczniów klas trzecich ostatecznych decyzji dotyczących wyboru szkoły. W tym roku w "Dniu Absolwenta" udział brało 13 szkół (ZSPnr1, ZSP nr 2, ZSPnr3, ZSPnr5, Zespół Szkół Spożywczych, ZSPnr9, ZSPnr15, ZSPnr18, ZSPnr21, IILO, VILO, XXXIVLO, Zespół Szkół Mundurowych).

W ramach tej imprezy nasi absolwenci i ich koledzy przedstawili ofertę swoich obecnych szkół, przygotowali na sali stoiska, na których reklamowali swoje placówki. Udostępnili ulotki, plakaty, na stoisku ZSP 21 można było nawet zmienić fryzurę. Uczniowie klas trzecich mieli okazję na terenie gimnazjum uzyskać informację na temat możliwości wyboru szkoły, uzyskać bezpośrednio od starszych kolegów wiadomości na temat liceów, techników czy szkół zawodowych. Mogli poznać subiektywną ocenę starszych znajomych na temat placówki, atmosfery w niej panującej. Byli uczniowie chętnie przychodzą do "swojego" gimnazjum, cieszą się, że z tej okazji mogą spotkać się z młodszymi kolegami, czy nauczycielami.

Konkurs "Racjonalne żywienie - Twój najlepszy wybór"

W dniu 23 marca 2012r. uczennice naszego gimnazjum: Natalia Młynarczyk kl. 2b i Marta Stelmaszczyk 3b udały się z p. Anną Niemczewską do łódzkiego Gastronomika, aby wziąć udział w II etapie konkursu "Racjonalne żywienie - Twój najlepszy wybór", którego tegorocznym hasłem były: "Warzywa i owoce w codziennym żywieniu". Konkurs składał się z części teoretycznj (rozwiązanie testu) i praktyczej (przygotowanie sałatki). Przedstawicielki naszej szkoły zajęły 5 i 6 miejsce na 16 osób biorących udział w konkursie. Gratulujemy!

Dzien Zdrowia

W dniu 22.03.2012 roku odbył się w naszym Gimnazjum "Dzień zdrowia". Zorganizowany on został w ramach projektu "Zainwestuj w zdrowie", którego celem było uświadomienie młodzieży destrukcyjnego wpływu na organizm fast fordów i słodkich napojów gazowanych oraz prawidłowych nawyków żywieniowych. W dniu tym odbyły się warsztaty dla młodzieży przeprowadzone przez dietetyków p. Grzegorza Papieskiego i p. Agnieszkę Maciejewską. Odbyła się wystawa najlepszych prac pokonkursowych "Nie śmieciowemu jedzeniu". Klasy zaprezentowały też swój pomysł na prawidłowo skomponowane drugie śniadanie. Pomysły były najróżniejsze. Najlepiej wypadła klasa IIc, która zwyciężyła i w ramach nagrody otrzymała patery z owocami. Wszyscy odwiedzający byli częstowani przez marchewkę i jabłuszko (dziewczęta w odpowiednich strojach) tymi smakołykami. Nad całością czuwali organizatorzy p. Mirosława Jasiak, p. Marek Wilkowski i p. Małgorzata Kmieciak.

Na próbie generalnej w Filharmonii Łódzkiej

Dnia 16 marca 2012 r. klasa IIa i IIc uczestniczyły w próbie generalnej przed wieczornym koncertem w Filharmonii Łódzkiej. Z uwagą przyglądaliśmy się pracy muzyków i wysłuchaliśmy "Symfonię hiszpańską d-moll op.21" E. Lalo.

III Integracyjne Łódzkie Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc

10 marca 2012 roku w auli Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi odbył się Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zawodach udział wzięło 80 zawodników z 14 łódzkich klubów, w kategoriach wiekowych: junior i senior. Ozdobą turnieju były dziewczęta z naszej szkoły: Monika Rutkowska, Dorota Krawczyk i Martyna Woźniak z kl. 2b . Publiczność z wielkim podziwem śledziła zmagania zawodniczek i kibicowała im podczas rywalizacji sportowej.
Kolejny raz uczniowie naszego gimnazjum udowodnili, że ciężka praca na lekcjach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych na siłowni doskonalą ich umiejętności, a to przekłada się na sukces sportowy i przynosi wysokie wyniki w zawodach.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:
Monika Rutkowska - 1 miejsce, wynik 45kg
Martyna Woźniak - 2 miejsce, wynik 40 kg
Dorota Krawczyk - 3 miejsce, wynik 30kg

Piotr Sukiennik - 3 miejsce, wynik 85kg
Michał Pieczewski - 3 miejsce, wynik 65kg
Wojciech Niepsuj - 3 miejsce, wynik 95kg
Konrad mstowski - 3 miejsce, wynik 70kg
Dawid Nowak - 6 miejsce, wynik 92,5kg
Marcin Tutaj - 13 miejsce, wynik 82,5kg

W zawodach wystartowali także absolwenci naszej szkoły - bracia: Rafał i Adam Oraczewscy.
W końcowej klasyfikacji drużynowej reprezentacje Gimnazjum nr 32 zajęły kolejno: Dziewczęta - I miejsce, Chłopcy drużyna nr 1 - miejsce II, Chłopcy drużyna nr 2 sklasyfikowana została na VI miejscu.
Trener i opiekun grupy - Hovhannes Yazichyan.

Wycieczka do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5

W dniu 12 marca 2012 r. uczniowie klasy 3a wspólnie z wychowawcą p. Kamilą Pietrzyk wybrali się na wycieczkę do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Króla Bolesława Chrobrego w Łodzi. Podczas tego wyjścia mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz zobaczyli jak wyglądają sale lekcyjne. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach, na których mieli możliwość wcielenia się w postać pracodawcy oraz osoby poszukującej pracy. Tworzyli też plakaty reklamujące różnego rodzaju produkty oraz tworzyli witrynę sklepową.

Wycieczka do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 21

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 21 na ul. Żubardzkiej 2. Mieli możliwość zwiedzić szkołę, poznać jej ofertę. Zainteresowane uczennice wzięły też udział w warsztatach fryzjerskich.
W strukturach ZSP nr 21 działają następujące szkoły:
* Technikum nr 21
* Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 21

Nauka w Technikum nr 21 trwa 4 lata. Kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe oraz egzaminem maturalnym. Technikum nr 21 kształci w zawodach:
* technik usług fryzjerskich
* technik ogrodnik
* technik architektury krajobrazu

Nauka w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 21 trwa 3 lata. Kończy się jedynie egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 21 kształci w zawodach:
* fryzjer
* sprzedawca
* ogrodnik

Więcej informacji na stronie szkoły: www.zsp21.szkoly.lodz.pl

Wycieczka do Muzeum Papieru i Druku

W dniu 9 marca 2012r. uczniowie klasy 3a wspólnie z wychowawczynią p. Kamilą Pietrzyk wybrali się na wycieczkę do Muzeum Papieru i Druku, które znajduje się w skansenie przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej 282. Wysłuchali oni interesującego wykładu dotyczącego historii papieru oraz własnoręcznie czerpali papier, który mogli później zabrać ze sobą do domu. Zobaczyli również historyczną pracownię introligatorską.

Deutschwagen

Dnia 2 marca odbyły się w naszym gimnazjum warsztaty z języka niemieckiego. Wiązały się one z przybyciem do szkoły Deutschwagena, na pokładzie którego zasiadał lektor języka niemieckiego, prowadzącego zajęcia w języku niemieckim. Głównym sponsorem akcji jest poznańska firma Volkswagen, która sponsoruje samochody jeżdżące na terenie całej Polski do przedszkoli i szkół.
Klasy IIa, IIc , Ic i laureaci konkursu "Najciekawsze miasta Niemiec" uczestniczyli w warsztatach, poznawali w ciekawy i nowatorski sposób słownictwo, na nowo odkrywali wiedzę z zakresu Landeskunde. "Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, rysowaliśmy, graliśmy i bawiliśmy się językiem. Język niemiecki okazał się ciekawy, łatwy i odkrywczy" - komentowali po zajęciach uczniowie. Uczestnicy warsztatów wygrywali koszulki, plecaki, smyczki, piłeczki, a język niemiecki wydał się wszystkim łatwy i przyjemny.
Nad właściwym przebiegiem zajęć czuwały panie: P. Gawrysiak i A. Grałek.

Konkurs "Najciekawsze miasta Niemiec"

Dnia 2 marca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu: "Najciekawsze miasta Niemiec". Finał konkursu łączył się z przybyciem do naszego gimnazjum Deutschwagena. Autorzy najciekawszych prac mogli wziąć udział w warsztatach języka niemieckiego i zdobyć atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsce zdobyły: Natalia Młynarczyk z klasy 2b i Małgorzata Siemińska z klasy 2c. Gratulujemy!!!

Lekcja otwarta matematyka i zajęcia techniczne

W dniu 22 lutego odbyła się w klasie 3a lekcja otwarta integrująca zajęcia techniczne i matematykę nt. "Liczymy ile zjadać i jak spalać kalorie, aby zachować dobrą formę". W czasie zajęć uczniowie wykorzystywali działań matematycznych w planowaniu prawidłowego żywienia. Na początku układali jadłospis uwzględniając wiek, płeć i aktywność fizyczną człowieka, obliczali zawartość kaloryczną posiłku oraz ile można spalić kalorii podczas wysiłku fizycznego. Trzecioklasiści mogli powtórzyć przed egzaminem gimnazjalnym zamianę jednostek masy, odczytywanie danych z tabel i diagramów i stosowanie obliczeń procentowych. Lekcję obserwowali: p. Dyrektor J.Kuśmirek, p. Wicedyrektor M.Adamczewski, p. pedagog M. Wilmowski oraz nauczycielka historii M.Kmieciak i nauczycielka chemii I.Karolczak.
Lekcję przygotowały i przeprowadziły: p. Kamila Pietrzyk i p. Anna Niemczewska

Tenis stołowy chłopców - zawody promujące kulturę fizyczną

W dniu 21.02.2012 w Publicznym Gimnazjum nr 36 odbyły się zawody promujące kulturę fizyczną w tenisie stołowym chłopców. W zawodach brali udział zawodnicy z: Gim 1, Gim 28, Gim 29, Gim 32, Gim 34, Gim 35, Gim 36. Zawody były rozgrywane w dwóch systemach, stały na bardzo wysokim poziomie.
Nasze gimnazjum reprezentowali: Hubert Kluka III D, Krystian Kaźmierczak III D, Konrad Majchrzak II A, Jakub Makowski I A.
Najwyższą lokatę zajął Hubert Kluka zajmując piąte miejsce, pozostali zawodnicy zostali sklasyfikowani na miejscach Konrad Majchrzak IX-XVI, Krystian Kaźmierczak i Jakub Makowski XVII-XXIV.

Ostatki

W tym roku ostatki wypadły 21 lutego. Z tej okazji znaczna część uczniów i uczennic naszego gimnazjum, a także niektózy nauczyciele pojawili się odmienieni i czasem nie do poznania. Na korytarzach zrobiło się kolorowo, zabawnie, a także mroczno od wymyślnych strojów. Dodatkowo wszyscy przebrani uczniowie wraz z wychowawcami zbierali punkty w ramach konkursu na najbardziej zgraną klasę.

Tenis stołowy dziewcząt - Zawody Promujące Kulturę Fizyczną

W dniu 21 lutego 2012 roku w hali sportowej Gimnazjum 36 odbył się turniej w Tenisie Stołowym dla gimnazjalistów. Uczennica naszej szkoły Pamela Dzierzgowska wygrywając swoje wszystkie pięć meczów zdobyła pierwsze miejsce. Warto podkreślić, że podczas całego turnieju Pamela straciła tylko jednego seta, a wygrywała piętnaście. Pozostałe zawodniczki zajęły: Nadia Kijo wysokie 7 miejsce, a Martyna Woźniak ukończyła zawody na 17 miejscu.
W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła drugie miejsce. Opiekun - Hovhannes Yazichyan.

Impreza ostatkowa klasy 3a

W dniu 20 lutego 2012r. uczniowie klasy 3a wspólnie z wychowawczynią p. Kamilą Pietrzyk zorganizowali ostatkową imprezę klasową w klubie.

Spotkanie z Asystentem Comeniusa

17 lutego 2012 r. odwiedził nas Pan Robert Judkins z Wielkiej Brytanii, który w zeszłym roku pracował w naszej szkole w ramach akcji Programu "Uczenie się przez całe życie" - Asystentura Comeniusa. Cieszymy się, że tak bardzo spodobało mu się nasze miasto i nasza szkoła, że postanowił tu wrócić, choć tym razem prywatnie.

Podczas wizyty Pan Robbie spotkał sie z uczniami klasy 3e, którzy napisali do niego w zeszłym semestrze listy oraz wysłali mu kartkę z okazji Bożego Narodzenia. Każdy z uczniów otrzymał odpowiedź na swój list oraz drobny upominek. Dostaliśmy też w prezencie pocztówki oraz mapę Londynu do wykorzystania na lekcjach. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o nowej pracy Pana Roberta, pogodzie w Anglii, podróży z Londynu do Łodzi oraz jego pobycie po raz drugi w Polsce.

Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie i mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się ponownie w przyszłości.

Ferie na sportowo

Obóz sportowo - rekreacyjny w Murzasichlu 04-11.02.2012 r.

Mroźny rajd

Ostatnie dni stycznia były bardzo mroźne. Nie przeszkodziło to jednak grupie uczniów i nauczycieli wybrać się na rajd. Słońce jasno świeciło i zachęcało do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, co też chętnie zrobiliśmy. Dzień 28 stycznia zapadnie wszystkim uczestnikom wędrowania w pamięć. W kilkunastostopniowym mrozie przeszliśmy 15 kilometrową trasę z Chociszewa, przez Las Grotniki do Aleksandrowa Łódzkiego. Jak zwykle było bardzo wesoło.

Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2011/2012

24 stycznia na godzinach wychowawczych odbył się apel podsumowujący wyniki nauczania i zachowania w I semestrze roku szkolnego 2011/2012. Pani Dyrektor Jolanta Kuśmirek wręczyła najlepszym uczniom pamiątkowe dyplomy. Najlepszą uczennicą w naszym Gimnazjum jest Natalia Młynarczyk ze średnią ocen 5,21, której wychowawczynią jest Pani Anna Niemczewska. Zostały również wyróżnione osoby z najwyższą frekwencją.
Najwyższą średnią w szkole uzyskała klasa II B - 3,39 - wychowawca p. Anna Niemczewska, a najwyższą frekwencję klasa IB - wychowawca p. Michał Kiersztyn.
Gratulujemy najlepszym i mamy nadzieję, że to grono uczniów znacznie powiększy się na koniec roku szkolnego : )

Dzień Otwartych Drzwi

20 stycznia 2012r. w godz. 17.00-19.30 odbyły się w naszej szkole tradycyjnie Drzwi Otwarte dla uczniów klas szóstych, którzy stoją przed pierwszą swoją decyzją w wyborze szkoły na kolejnym szczeblu edukacji. W tym dniu zaproszeni uczniowie ze szkół podstawowych wraz z rodzicami mieli możliwość obejrzenia krótkiego programu artystystycznego, przygotowanego przez Chór Szkolny, a także prezentacji o bieżących wydarzeniach w naszej szkole. Potencjalni uczniowie klas pierwszych byli oprowadzani przez młodzież naszego gimnazjum, która zachęcała ich do uczęszczania do naszej szkoły w nowym roku szkolnym.
Tego dnia również spora grupa absolwentów odwiedziła swoich nauczycieli i wychowawców, wracając z łezką w oku do czasów pobytu w gimnazjum.
Kolejne Drzwi Otwarte zaplanowane są na 24 lutego 2012 roku, również w piątek w godz. 17.00-19.30.

Edukacja Statystyczna

13 oraz 20 stycznia 2012 r.naszą szkołę odwiedziła pani Barbara Spodzieja z Urzędu Statystycznego w Łodzi, która przeprowadziła zajęcia dla wybranych klas. Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z działalnością Urzędu Statystycznego, uczyli się korzystać z danych statystycznych oraz wzbogacili swoją wiedzę na temat Łodzi, Polski oraz Unii Europejskiej. Dzięki nawiązaniu współpracy z Urzędem nasza szkoła wzbogaciła zbory biblioteczne o ciekawe pozycje książkowe i broszury z danymi statystycznymi o Łodzi i Polsce.

Muzeum Kinematografii

W dniu 10.01.2012 uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawcą p. Moniką Błoch udali się do Muzeum Kinematografii. Uczniowie wysłuchali opowieści o życiu Karola Scheiblera - "króla bawełny", a także zwiedzili zamieszkiwany kiedyś przez niego pałacyk. Widzieli eksponaty związane z historią kina, techniką filmową a także z animacją. Największą atrakcją były oryginalne dekoracje i postacie z bajek, które kiedyś sami oglądali.

Wigilia Szkolna

22 grudnia 2011r. uczniowie i nauczyciele spotkali się ostatni raz w starym roku, by wspólnie świętować zbliżające się Boże Narodzenie. Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Jolanta Kuśmirek życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców. Następnie mogliśmy słuchać znanych wszystkim kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnej grupy wokalnej pod kierunkiem p. Anny Kwiatkowskiej. Po uroczystości na sali gimnastycznej wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie razem z wychowawcami uczestniczyli w klasowych Wigiliach, składali sobie życzenia, łamali się opłatkiem i oczywiście obdarowywali prezentami.
Wesołych Świąt i do zobaczenia w nowym roku!

Czy Fizyka, chemia, biologia i historia muszą być zmorą?

Zdecydowanie nie! Przekonali się o tym uczniowie klasy IIa i IIc którzy ze swoimi wychowawczyniami p. Agnieszką Grałek i Małgorzatą Kmieciak powędrowali do łódzkiego Eksperymentarium. Tam poznawali, że świat zjawisk wokół nas pełen jest fenomenów. Przekonywali się organoleptycznie jak działają urządzenia, testowali zagadnienia z dziedziny fizyki, chemii, astronomii, biologii. Mieli problemy z grawitacją. Płynął przez nich prąd. Patrzyli oczami owadów i innych zwierząt. Przenieśli się też w świat starożytnego Egiptu, poczuli oddech mumii, gubiąc się w korytarzach piramidy oraz w świat dinozaurów. Kto mi powie, że nauka jest nudna!!!!!!!

Konkurs Wiedzy o Sporcie

W dniu 19 grudnia MSZS w Łodzi zorganizował w auli ZSP nr 19 multimedialny konkurs wiedzy o sporcie dla uczniów wszystkich szkół łódzkich. W konkursie udział wzięło 173 uczniów. W klasyfikacji generalnej gimnazjów nasz zespół zajął wysokie 4 miejsce. W klasyfikacji indywidualnej 5 miejsce wśród uczniów gimnazjów zdobył Sebastian Stępniak z klasy 1C. Impreza cieszyła się duża popularnością wśród łódzkich uczniów. Imprezę uświetniła obecność zaproszonych gości miedzy innymi: łódzkich olimpijczyków, dyrektora Wydziału Sportu oraz kierownika Muzeum Sportu.
Nasza szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Martyna Jankiewicz 1C, Monika Rutkowska 2B, Martyna Woźniak 2B, Wiktor Rafalski 2B i Sebastian Stępniak 1C.
Opiekunem zespołu był pan Maciej Adamczewski.

Łódź i region łódzki a wykorzystanie środków Unii Europejskiej

W listopadzie i grudniu 2011r. Agata Grabarczyk oraz Patryk Sroka z klasy 3a, pod opieką p. Marty Mielczarek, brali udział w konkursie pt. „Łódź i region łódzki a wykorzystanie środków Unii Europejskiej” zorganizowanym przez Biuro Eurodeputowanego dr Jacka Saryusza-Wolskiego we współpracy z Publicznym Gimnazjum nr 3 w Łodzi. Patronat nad konkursem objął Witold Stępień – Marszałek Województwa Łodzkiego.

Konkurs był wieloetapowy, najpierw uczniowie uczestniczyli w wykładach na temat instytucji Unii Europejskiej oraz budżetu UE, prowadzonych przez dr Artura Rosiaka z Uniwersytetu Łódzkiego. Następnie musieli zaliczyć test z wiedzy o Unii Europejskiej. Potem zapoznawali się z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. W kolejnym, zdecydowanie najtrudniejszym, etapie Agata i Patryk musieli wymyślić swój własny projekt i wypełnić wniosek – co było bardzo czasochłonne i stanowiło dla nich nie lada wyzwanie. Często nawet dorośli nie potrafią tego zrobić prawidłowo, a co dopiero gimnazjaliści. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasi uczniowie w ostatniej fazie konkursu, po przedstawieniu prezentacji multimedialnej na temat swojego projektu i odpowiadaniu na trudne pytania jury, zajęli w tym konkursie
IV miejsce. Ich projekt to wybudowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego, Abramowskiego i Fabrycznej w Łodzi.
Serdecznie gratulujemy!

Próbny egzamin gimnazjalny

Trzydniowy próbny egzamin gimnazjalny rozpoczął się w naszej szkole w środę 14 grudnia. Tego dnia gimnazjaliści sprawdzili swoją wiedzę z przedmiotów humanistycznych w zupełnie nowej formule. Egzamin z przedmiotów humanistycznych składał z dwóch części. Pierwsza część to zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, na której napisanie, uczniowie mieli 60 minut. Druga część składała się z zadań z języka polskiego i trwała 90 minut.

Podobnie wyglądał egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, który odbył się w czwartek 15 grudnia. Uczniowie najpierw napisali test z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania 60 minut), a później z matematyki (czas trwania 90 minut).

Egzamin z języków obcych odbył się w piątek 16 grudnia i składał się z dwóch poziomów: podstawowego (czas trwania 60 minut) oraz rozszerzonego (czas trwania 60 minut). Nasi uczniowie pisali egzamin w języka angielskiego i niemieckiego.

Po kulisach Teatru Wielkiego

Dnia 15 grudnia klasa II c wraz z p. A. Kwiatkowską brała udział w wycieczce edukacyjnej po Teatrze Wielkim. Ścieżki trasy zaprowadziły nas do pracowni: modelatorskiej, malarskiej oraz krawieckiej. Program uwzględniał także zwiedzanie garderoby, strefy za kulisami i sceny, a także mieliśmy możliwość zapoznania się ze specyfiką takich zawodów teatralnych, jak: perukarz, charakteryzator, choreograf, scenograf, czy inspicjent. Oglądaliśmy kostiumy oraz elementy scenografii.

Konkurs Informatyczny-Kartka Bożonarodzeniowa w Paint

W dniu 14 grudnia 2011r. rozstrzygnięty został konkurs informatyczny dla klas pierwszych na kartę bożonarodzeniową wykonaną w programie Paint. Konkurs zorganizowała nauczycielka informatyki p. Anna Niemczewska. Oto wyniki:
I miejsce: Karolina Buczyńska i Weronika Włodarczyk, 1c
II miejsce: Adam Szulc, 1a
III miejsce: Marcin Motyl i Michał Siudy, 1c
Wyróżnienia: Robert Chruziński 1a oraz Natalia Bernacka i Kamila Maciejewska, 1a.

Zwycięzcom gratulujemy, a ich prace możemy podziwiać na wystawie, na pierwszym piętrze.

Turniej w wyciskaniu sztangi leżąc

W dniu 10 grudnia 2011 roku w hali Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi odbył się turniej w wyciskaniu sztangi leżąc.
Chłopcy z naszej szkolnej siłowni mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i porównać siłę z zawodowymi siłaczami. W swoich kategoriach wiekowych i wagowych zajęli następujące miejsca: Piotr Sukiennik - 1 miejsce, Marcin Tutaj - 2 miejsce, Sebastian Kwiatkowski - 3 miejsce, Krystian Ludwicki - 5 miejsce, Michał Pinczewski - 3 miejsce i Konrad Mstowski - 3 miejsce, a Bartosz Romulewicz pełnił rolę pomocnika trenera.
W końcowej klasyfikacji nasza szkoła zajęła 3 miejsce.
Trener i opiekun grupy - Hovhannes Yazichyan

Tydzień Wolontariatu

W dniach 05.-09.XII.2011 został zorganizowany w naszej szkole "Tydzień Wolontariatu" pod hasłem "Otwórz swoje serce". Jest to organizowane już po raz trzeci w ramach programu społecznego "Szkoła bez przemocy" ogólnopolskie wydarzenie propagujące ideę wolontariatu w szkole. W jego ramach odbyła się zbiórka darów dla Domu Samotnej Matki, PCK i schroniska dla zwierząt w Łodzi. Pozostałe nasze działania w ramach Tygodnia Wolontariatu to: konkurs plastyczny na plakat promujący wolontariat, spotkanie z rodzicami, serduszkowa akcja "Otwórz swoje serce", apel podsumowujący tydzień wolontariatu.

Konkurs na plakat "30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce"

8 grudnia 2011 roku miało miejsce podsumowanie Ogólnołódzkiego Konkursu Plastycznego na plakat "30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce" organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych 21 im. Jana Kilińskiego, a objętego patronatem Komisji Międzyzakładowych Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach dla szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Pragniemy wszystkich powiadomić, że główną zwyciężczynią wśród gimnazjalistów została uczennica klasy IIIe Izabela Ścibiorek. Tym większe gratulacje, że temat nie był prosty, a wydarzenia tamtych dni do dzisiaj budzą emocje. Na uroczystość wręczenia nagród przybyli przedstawiciele Urzędu Miasta, Kuratorum, Kościoła, ŁCDN, oraz oczywiście uczestnicy tamtych wydarzeń członkowie NSZZ "Solidarność".

Prelekcja w Miejskiej Bibliotece Publicznej na Widzewie

7 grudnia 2011 r. wybrani uczniowie z klasy 3a oraz klasy 3b, pod opieką p. Anny Andrysiewicz-Fernandez oraz p. Marty Mielczarek, wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź - Widzew na ul. Wilczej. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z wolontariuszką z Francji Angeline, która przedstawiła prezentację multimedialną o swoim kraju i opowiedziała w języku angielskim wiele ciekawych rzeczy o jego historii, geografii, kulturze i zabytkach. Uczniowie mogli skonfrontować rożne stereotypy odnoszące się do Francuzów, a Angeline nauczyła wszystkich kilku podstawowych zwrotów w języku francuskim. Na koniec spotkania wolontariuszka przygotowała dla wszystkich uczestników grę planszową podsumowującą wiedzę zdobytą podczas prelekcji.

Sportowe Mikołajki

Kolejny rok z rzędu nasze Gimnazjum było organizatorem Sportowych Mikołajek. Jest to impreza integracyjna dla okolicznych szkół podstawowych. Nasze mikołajki mają charakter wyścigów i konkursów sportowych. W tym roku w organizację tego dnia bardzo mocno włączyła się zaprzyjaźniona Rada Osiedla "Stary Widzew". Jej czterech przedstawicieli gościło w naszej szkole podczas trwania imprezy. Wspólnie udało się nam zaprosić sześć szkół podstawowych - 4,10,14,29,37,170 i Publiczne Gimnazjum nr 28. Reprezentacje szkół podstawowych rywalizowały (w trzech turach), podczas wyścigów sztafet oraz konkursie wiedzy teoretycznej z zakresu sportu. Reprezentacja Gimnazjum nr 28 natomiast, zmierzyła się z reprezentacją naszej szkoły w meczu siatkówki.

I tak po zmaganiach sportowych, obliczeniu wyników przedstawiało się podium:
I. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 29
II. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 170
III. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 14
IV. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 37
V. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4
VI. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10

Mecz siatkówki wygrało Gimnazjum nr 32 (2:0) - brawo!!!

Kiedy sportowe emocje już opadły i wszyscy zawodnicy zebrali się ponownie w sali, pan Józef Walak (Przewodniczący Zarządu Osiedla Stary Widzew) wraz z panią dyrektor Jolantą Kuśmirek wręczyli nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Osiedla Stary Widzew i klub kibica drużyny Widzewa-Łódź. Dziękujemy sponsorom, a uczestników zapraszamy w przyszłym roku!

Międzywojewódzki Turniej Gwiazdkowy w Judo

W dniu 4 grudnia 2011r. w Łodzi odbył się Międzywojewódzki Turniej Gwiazdkowy w Judo organizowany przez Łódzki Okręgowy Związek Judo. Uczeń naszej szkoły, reprezentant UKS BUSHI Łukasz Filipiak zdobył złoty medal w kategorii wagowej +73kg.
Trenerzy - Hovhannes Yazichyan i Maciej Adamczewski.

Góra Grosza - I Etap konkursu na najbardziej zorganizowaną klasę roku 2011/2012

Jednym z naszych zadań które postawiliśmy sobie jako Zarząd Samorządu jest pomoc innym, dlatego też wzięliśmy udział w akcji Góra Grosza. Celem tej akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W tym roku dołączyliśmy ten czyn serca jako I listopadowy etap naszego konkursu na najlepszą, najbardziej zorganizowaną klasę roku 2011/2012. Zebraliśmy 6496 monet o łącznej wartości 165 zł i 19 groszy (1 gr - 3149 szt., 2 gr - 1805 szt., 5 gr - 1368 szt., 10 gr - 101 szt., 20 gr - 58 szt., 50 gr - 15 szt.)

Wyniki pierwszego etapu konkursu na najlepszą (najbardziej zgraną) klasę roku 2011/2012:
2e - 29,85 zł - 13 pkt - I miejsce
2a - 27,88 zł - 12 pkt - II miejsca
2c - 21,07 zł - 11 pkt - III miejsce
3a - 18,99 zł - 10 pkt - IV miejsce
3d - 18,59 zł - 9 pkt - V miejsce
3e - 15,63 zł - 8 pkt - VI miejsce
1c - 13,76 zł - 7 pkt - VII miejsce
1a - 13,49 zł - 6 pkt - VIII miejsce
2b - 5,93 zł - 5 pkt - IX miejsce

Pragniemy podziękować wszystkim którzy wzięli czynny udział w zbieraniu oraz liczeniu zebranych monet. Pamiętajcie wszyscy jesteście zwycięzcami bo pomogliście dzieciom z rodzinnych domów dziecka. Bardzo dziękujemy za wasz odruch serca.

Mistrzostwa Łodzi szkół gimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt

29 listopada w Gimnazjum nr 36 odbyły się Mistrzostwa Łodzi w Tenisie Stołowym dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Martyna Woźniak, Dzierzgowska Pamela, Dorota Krawczyk i Monika Rutkowska - zajmując 9 miejsce w ogólnej klasyfikacji.
Opiekun zespołu - p. Hovhannes Yazichyan.

Międzywojewódzki Mikołajkowy Turniej Judo

Działający w naszej szkole UKS BUSHI (klub judo) był współorganizatorem Międzywojewódzkiego Mikołajkowego Turnieju Judo który odbył się 27 listopada w Pałacu Młodzieży im J. Tuwima w Łodzi pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. W turnieju uczestniczyło 200 zawodników i zawodniczek z Warszawy, Skierniewic, Łowicza, Justynowa, Rawy Mazowieckiej i Łodzi. Czterech uczniów naszej szkoły reprezentując UKS BUSHI startowali na tym turnieju. Mateusz Filipiak zdobył złoty medal i puchar ufundowany przez Urząd Marszałkowski. Łukasz Filipiak, Monika Rutkowska i Adrian Różański zajęli drugie miejsce zdobywając srebrne medale. Kierownikiem zawodów był nauczyciel naszej szkoły Hovhannes Yazichyan.
Naszych zawodników przygotowali trenerzy Hovhannes Yazichyan i Maciej Adamczewski.

"Artur Rubinstein-Książę Pianistów"

29 listopada grupa dziewcząt naszego gimnazjum wraz z panią od muzyki i panią dyrektor wybrała się do Filharmonii Łódzkiej. Było to wyjątkowe spotkanie z muzyką poświęcone wielkiemu pianiście związanemu z Łodzią – Arturem Rubinsteinem. Organizatorami projektu była młodzież VII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Dziękujemy naszym starszym kolegom za interesujący sposób przekazania nam muzyki klasycznej. Czekamy na kolejne muzyczne projekty!

Rajd listopadowy

Rajd listadowy odbył się 26 dnia tego miesiąca w sobotę. Mimo chłodu i pochmurnego nieba pojawiło się kilkoro uczniów naszej szkoły oraz rekordowa liczba absolwentów, co nas bardzo ucieszyło. Trasa wiodła przez podłódzkie wsie, łąki i lasy i liczyła około 12 km. Dużo emocji dostarczyło nam spotkanie z kozą, która bardzo upodobała sobie nasze towarzystwo i chiała z nami wędrować. Dopisali również opiekunowie, byli:
p. I. Pawłowska, p. M. Błoch, p. A. Grałek, p. A. Niemczewska i p. M. Kiersztyn. Kolejny raz pokazaliśmy, że amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu, w naszym gimnazjum, nie brakuje.

AN

Zawody promujące kulturę fizyczną

21 i 22 listopada w Gimnazjum nr 36, przy ulicy Dąbrówki 1 odbyły się zawody promujące kulturę fizyczną. Był to turniej eliminacyjny piłki siatkowej dziewcząt. Reprezentacja naszego gimnazjum brała oczywiście w nim udział. Oprócz naszej szkoły do rywalizacji przystąpiły Gimnazja: 1,31,35,36. W poniedziałek po wygranej z Gimnazjum nr 36, dziewczęta przegrały z Gimnazjum nr 35. We wtorek nasza drużyna uległa Gimnazjom nr 31 i 1. Poziom drużyn startujących w zawodach był bardzo wyrównany, czego potwierdzeniem była ilość meczów zakończonych tie-breakiem (trzecim rozstrzygającym setem). Nasze zawodniczki bardzo się starały, niestety zabrakło trochę szczęścia. Emocje były ogromne, a to które dwie drużyny wyjdą z grupy rozstrzygnęło się dopiero po ostatnim meczu. Opiekunem drużyny była p. Honorata Ciupińska.
Dziękujemy Gimnazjum nr 36 za wsparcie w postaci przyjaznej atmosfery i gromkiego dopingu!!!

Oto skład naszej reprezentacji:
1. Martyna Woźniak IIb (kapitan)
2. Angelika Zadykowicz IIb
3. Joanna Ulrych IIb
4. Aleksandra Piaseczna IIb
5. Paulina Zatorska IIb
6. Katarzyna Marynowska Ib
7. Nadia Kijo IIe
8. Patrycja Maciaszczyk IIIb

Dzień Życzliwości

sport

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Z tej okazji nauczyciele otrzymali od uczniów tradycyjne plakietki z napisem "Znajdź się wśród życzliwych". Warto tego dnia było się życzliwie też uśmiechać i pozdrawiać innych, nawiązując w ten sposób do Światowego Dnia Pozdrowień. Na szkolnym korytarzu pojawiły się gazetki z tegorocznym logo Dnia Życzliwości oraz z aforyzmami o życzliwości słynnych osób. Warto pamiętać, aby być życzliwym na co dzień, gdyż "Być uprzejmym i życzliwym, to znaczy posiadać umiejętność przyjaznego współżycia z innymi ludźmi. Dziecko nauczone tych wartości w swym najbliższym środowisku rodzinnym będzie równie uprzejme i życzliwe w społeczeństwie." [Brigitte Beil]

Back to school

21 listopada 2011r. naszą szkołę odwiedziła pani Agnieszka Wieczór, która jest urzędnikiem zatrudnionym w Komisji Europejskiej. Wizyta ta była realizowana w ramach programu „Back to school” współorganizowanego przez Przedstawicielstwo KE w Polsce, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Podczas wizyty pani Agnieszka Wieczór spotkała się z uczniami naszej szkoły i opowiedziała wiele ciekawych rzeczy na temat funkcjonowania Unii Europejskiej, instytucji UE, państw członkowskich, oficjalnych języków UE, swojej pracy oraz życia w Brukseli. Poruszone zostały też tak ważne kwestie jak ochrona środowiska, znaczenie edukacji i znajomości języków obcych oraz matematyki, a także podejmowanie działań na rzecz drugiego człowieka w formie wolontariatu.

Podczas wizyty uczniowie klasy 3e, Marta Pawłowska, Kamila Rutkowska, Beata Korzeniewska, Dawid Jagiełło, Dawid Abramczyk i Mateusz Lewiński, przedstawili prezentację multimedialną, którą przygotowali w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt. "12 złotych gwiazdek, czyli co powinieneś wiedzieć o Unii Europejskiej" (opiekunem projektu jest p. Marta Mielczarek).

Pod koniec wizyty wszyscy uczniowie, którzy brali udział w poprzedzających spotkanie konkursach („Quiz wiedzy o Unii Europejskiej” oraz „Konkurs na plakat o prezydencji Polski w Radzie UE”) otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy konkursów dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Organizatorami spotkania były p. Marta Mielczarek, p. Elżbieta Rakowska oraz p. Małgorzata Kmieciak.

Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce za wspaniałe spotkanie.

Konkurs Wiedzy o Sporcie

W dniu 18 listopada odbył się w Gimnazjum nr 32 konkurs wiedzy o sporcie. Konkurs cieszył się dużą popularnością, wzięło w nim udział 15 zespołów dwuosobowych. Organizatorem turnieju był pan Maciej Adamczewski i pan Marek Wilmowski. Przygotowane pytania dotyczyły historii Igrzysk Olimpijskich, polskich sportowców złotych medalistów Igrzysk Olimpijskich, przepisów najpopularniejszych dyscyplin oraz wiadomości dotyczących bieżących informacji sportowych.
Po wyrównanej rywalizacji 1 miejsce zdobyli uczniowie klasy 2B: Wiktor Rafalski i Igor Kania, 2 miejsce przypadło uczniom klasy 1C: Sebastianowi Stępniakowi i Piotrowi Sośnie, 3 miejsce zdobyli uczniowie klasy 2D: Maurycy Olszewski i Piotr Jędrzejczyk.
Najlepsi uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę w rywalizacji międzyszkolnej w miesiącu grudniu.

Puchar Polski U-15 w judo - Bytom 19-20.11.2011r.

350 uczestników z całego kraju w grupie wiekowej U15 brali udział w Bytomiu na tegorocznym Pucharze Polski w Judo. Turniej został organizowany przez Polski Związek Judo i Klub Judo "Czarny Bytom". Piękne puchary, medale oraz cała oprawa dawała tym młodym judokom odczuć, że to oni byli najważniejsi. Organizacja była na bardzo wysokim poziomie, hotel z basenem i saunami dla uczestników oraz piękna hala sportowa na długo pozostaną w pamięci uczestników. Barwy UKS "BUSHI" w tych zawodach reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Monika Rutkowska, Łukasz Filipiak i Mateusz Filipiak. W kategorii wagowej do 81 kg Łukasz zajął 9 miejsce. Monika po ciężkiej i wyrównanej walce z doświadczoną zawodniczką z drugim KYU przegrała i odpadła z turnieju.

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 15 listopada 2011r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Spotkaliśmy się, aby wspólnie przeżyć 93 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas apelu wysłuchane zostały wiersze i pieśni patriotyczne, w których jak w lustrze odbiły się losy polskiego narodu. Przedstawiona została również animowana historia Polski. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIIA i IIB pod kierunkiem p. Iwony Pawłowskiej i p. Kamili Pietrzyk. Chór szkolny przygotowała p. Anna Kwiatkowska.

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

14 listopada 2011r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o UE. Uczestnicy musieli rozwiązać quiz, wykazując się wiedzą na temat genezy powstania i historii Unii Europejskiej, jej instytucji, symboli, obszarów działania oraz prezydencji Polski w Radzie UE.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Izabela Krajewska z klasy 2e II miejsce - Natalia Młynarczyk oraz Joanna Ulrych z klasy 2b III miejsce - Marek Fijołek z klasy 2a oraz Jakub Płonczyński z klasy 3b

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Sztafety pływackie chłopców i dziewcząt

W dniu 07 listopada 2011 w Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi przy ulicy Styrskiej, MSZS w Łodzi zorganizował Mistrzostwa Łodzi szkół gimnazjalnych w sztafetach pływackich w konkurencji 10 x 25 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. Nasze gimnazjum reprezentowała zarówno reprezentacja chłopców jaki i dziewcząt.

W wyścigu dziewcząt nasze zawodniczki po ambitnej postawie uplasowały się na 6 lokacie, tracąc bardzo niewiele do kolejnych zespołów. Rewelacyjnie spisali się chłopcy, nasz zespół zdobył brązowy medal 3 miejsce w Łodzi. Wyścig w którym płynęli nasi zawodnicy był bardzo wyrównany i dramatyczny, do samego finiszu trwała zażarta walka o czołowe lokaty.
Skład dziewcząt: K. Misterka, K. Łaczkowska, R. Jagielska, A. Padyk, D. Bartniak,
N. Kuligowska, P. Malinowska, B. Dąbek, A. Rzepecka, J. Mączka,
M. Zbierkowska, K. Duraj, M. Knop.

Skład chłopców: A. Staniszewski, G. Umiński, F. Błaszczyk, M. Olszewski,
F. Wesołowski, J. Bauer, M. Galus, M. Cichoń, J. Czapiński, J. Lenica,
D. Sokołowski, B. Stachecki.

Opiekunami zespołu byli: Hovhannes Yazichyan i Maciej Adamczewski.

Serdeczne podziękowania należą się trenerom z klubu MKS Trójka Łódź, którzy pomogli
w przygotowaniu naszych reprezentacji.
Wielkie brawa dla naszych zawodników i opiekunów!

VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego
Poezji Karola Wojtyły

Karol Wojtyła

Tradycyjnie 4 listopada, w Dniu Imienin Patrona szkoły w naszym gimnazjum odbyła się już VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Karola Wojtyły, którego organizatorkami są: p. Iwona Pawłowska, p. Monika Sobczak - Kaźmierska i p. Katarzyna Jałocha. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowało 36 uczniów z 19 łódzkich gimnazjów, deklamując dość trudną poezję Karola Wojtyły. Niezależnie jury, w skład którego weszli: p. Arkadiusz Wójcik - aktor Teatru Powszechnego - przewodniczący jury, p. Małgorzata Świecka - Kierownik Wydziału Edukacji, p. Anna Nuc - członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Łodzi, p. Maria Kwiatkowska przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Reymonta, p. Izabella Sulima, ks. Marcin Wojtasik - przedstawiciel Kurii Łódzkiej przyznało nagrodę główną Natalii Komala, uczennicy z Publicznego Gimnazjum nr 21 im. Marii Curie - Skłodowskiej w Łodzi. W tym roku przyznano aż dwa drugie i dwa trzecie miejsce oraz pięć wyróżnień. II miejsce zajęły Paulina Gromczyk, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 21 i Kalina Kieszniewska, uczennica Prywatnego Gimnazjum Krzysztofa Augustyniaka, a III miejsce zajęli Jakub Ruciński, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 17 i Roksana Adamus, uczennica z naszego gimnazjum.

Natomiast wyróżnienia otrzymali:
Dominika Korczyńska - Publiczne Gimnazjum nr 28
Joanna Mielcarz - Publiczne Gimnazjum nr 26
Natalia Młynarczyk - Publiczne Gimnazjum nr 32
Małgorzata Samolej - Salezjańskie Gimnazjum im. ks. Bosko
Aleksandra Tomaszewska - Publiczne Gimnazjum nr 17

Gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję!

Konkurs o prezydencji Polski w Unii Europejskiej

W październiku odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny na plakat o prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Organizatorami konkursu były p. Marta Mielczarek, p. Elżbieta Rakowska oraz p. Małgorzata Kmieciak. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Natalia Młynarczyk z klasy 2b, drugą nagrodę otzrymała Aleksandra Drobnik z klasy 3a, natomiast miejce trzecie zajęła Anna Rabenda z klasy 3d.
Gratulujemy!

"Coca Cola Cup 2012" chłopców

sport

W dniu 27 października 2011r., 34 Gimnazjum w Łodzi było gospodarzem 2 rundy eliminacyjnej rozgrywek w Piłce Nożnej Chłopców "Coca Cola Cup 2012" szkół gimnazjalnych. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Bartłomiej Świątek, Igor Kania, Mateusz Morawski, Patryk Szulc, Mateusz Kabza, Mateusz Wardziński, Krystian Solarek, Dawid Frączak, Oliwer Woźnicki, Jakub Kaczorowski, Jakub Naskręcki zajęli 3 miejsce w grupie i odpadli z dalszych rozgrywek turnieju Coca Cola Cup 2012.
Opiekun grupy - Hovhannes Yazichyan.

Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla szkół podstawowych

W dniu 27 października w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy dla uczniów szóstych klas szkół podstawowych, który zorganizowali p. Kamila Pietrzyk, p. Anna Niemczewska i p. Michał Kiersztyn. W konkursie swoje umiejętności sprawdziły trzyosobowe drużyny z 13 szkół: SP 1, SP 4, SP5, SP 10, SP 14, SP 29, SP34, SP 46, SP 160, SP 170, SP 192, SP 193 i SP 205. Uczniowie w czasie 60 minut rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności i tym samym zdobywali punkty dla swojego zespołu.

W tym roku miejsca na podium zajęły następujące szkoły:
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 34
II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4
III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1.

Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za udział w konkursie i zapraszamy na przyszłoroczną edycję.

Piłka nożna dziewcząt szkół gimnazjalnych

sport

W dniu 25 października 2011r., na boisku 35 Gimnazjum (ZSO nr 8) w Łodzi, zostały zorganizowane finałowe rozgrywki "Zawodów promujących kulturę fizyczną" w piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych "6", Rejonu 2 Łódź - Wschód. W rozgrywkach wzięły udział następujące szkoły: 35 Gimnazjum, 36 Gimnazjum, 32 Gimnazjum i 31 Gimnazjum. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły - "Kurczaczki" w składzie: Nadia Kijo, Sandra Górska, Beata Dąbek, Patrycja Pira, Angelika Zadykowicz, Natalia Kozicka, Martyna Woźniak, Joanna Ulrych, Monika Rutkowska, Dorota Krawczyk, Daria Woźna zajęły I miejsce w turnieju.
Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została Nadia Kijo, a najlepszym strzelcem Natalia Kozicka. Trener grupy - Hovhannes Yazichyan.

Kolejność miejsc w rozgrywkach finałowych piłki nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych Rejonu 2 - Łódź Wschód:
Gimnazjum 32 - I miejsce
Gimnazjum 31 - II miejsce
Gimnazjum 35 - III miejsce
Gimnazjum 36 - IV miejsce.

Rajd Swędów - Emilia

W dniu 23 października 2011r. w zimny jesienny poranek rozpoczęli wędrówkę uczestnicy kolejnego rajdu. Mimo bardzo wczesnej pory humory dopisywały. Pojechaliśmy pociągiem do Swędowa, skąd przeszliśmy 15-kilometrową trasą przez Białą do Emilii. Jak zwykle chętni uczniowie mieli za zadanie prowadzenie grupy według mapy i pilnowanie szlaku. Spisali się znakomicie. Na rajdzie pojawiło się również kilkoro naszych absolwentów. Opiekunami byli p. Iwona Pawłowska, p. Kamila Pietrzyk, p. Anna Niemczewska i p. Michał Kiersztyn. Zapraszamy wszystkich na rajd listopadowy.

AN

Wycieczka zawodoznawcza do ZSP6

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce do Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi im. Powstańców Wielkopolskich. Mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły - zarówno technikum, jak i zasadniczej szkoły zawodowej. Brali udział w warsztatach, na których samodzielnie upiekli chałkę, a także wykonali dekoracje z czekolady, marcepanu i karmelu. Zwiedzili budynek szkoły, jej pracownie, oglądali wystawę wypieków uczniów klasy cukierniczej.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły na stronie: www.spozywcza.lodz.pl

Marsz zawodów

Uczniowie naszej szkoły w ramach III Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery wzięli udział w Marszu Zawodów. Przedstawiciele łódzkich szkół uczestniczyli w pochodzie od Placu Wolności do Urzędu Miasta Łodzi. Uczestnicy marszu byli przebrani w stroje charakterystyczne dla różnych zawodów. Wśród uczniów naszej szkoły pojawili się: ratownik medyczny, policjant, dziennikarz, koszykarz, ratownik WOPR, a nawet biznesmen.
Po zakończeniu marszu jego uczestnicy brali udział w ciekawym spotkaniu w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi. O możliwości zrobienia kariery w Łodzi mówili pani Prezydent Hanna Zdanowska, posłanka Małgorzata Niemczyk i piosenkarka Monika Kuszyńska.

Dyskoteka

21 października 2011 roku odbyła się w szkole dyskoteka. którą zorganizował samorząd. Wstęp na imprezę był płatny 2 zł. Impreza zaczęła się o godzinie 17:00.Przyszło ponad 80 osób z całej szkoły. Na dyskotece był profesjonalny sprzęt grający oraz oświetlenie dyskotekowe. Dj Damian zachęcał wszystkich do zabawy i puszczał ulubione kawałki. Nauczyciele pilnowali porządku na terenie szkoły. Podczas całej imprezy wszyscy bawili się wspaniale. Po raz pierwszy również uczestnicy sami zadbali o elementy świetlne, były świecące i migające pierścionki i pałeczki. Można też było skorzystać ze sklepiku który serwował napoje i słodycze. Niestety dyskoteka musiała się skończyć o godzinie 20:00. Wszyscy podsumowali tą dyskotekę jako bardzo fajną. Nieobecni uczniowie bardzo żałowali. Już wkrótce nasza samorząd zorganizuję następną jeszcze lepszą dyskotekę.

Turniej piłki nożnej "6" dziewcząt

sport

W dniu 19 października 2011 roku na boisku Gimnazjum nr 36 odbył się w ramach promocji kultury fizycznej Turniej Eliminacyjny w Piłce Nożnej "6" dziewcząt. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły - "Kurczaczki" w składzie: N. Kijo, S. Górska, B. Dąbek, P. Pira, A. Zadykowicz, N. Kozicka, M. Woźniak, J. Ulrych, M. Rutkowska, D. Krawczyk, D. Woźna zajęły pierwsze miejsce i zakwalifikowały się do finału rejonu 2.
Trener - Hovhannes Yazichyan, opiekun - Honorata Ciupińska.

WYNIKI SPOTKAŃ:
36 Gimnazjum - 32 Gimnazjum 0:4
1 Gimnazjum - 34 Gimnazjum 1:1
32 Gimnazjum - 34 Gimnazjum 0:0
36 Gimnazjum - 1 Gimnazjum 1:0
1 Gimnazjum - 32 Gimnazjum 1:3
34 Gimnazjum - 36 Gimnazjum 0:0

Dzień Papieski

Dzień 16 października to polskie święto państwowe ustanowione w hołdzie papieżowi - Polakowi. Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski. Z tej okazji wzięliśmy udział w niedzielnej Eucharystii o godzinie 10.00. Uczniowie naszej szkoły czytali teksty Pisma Świętego, prowadzili modlitwę wiernych i pięknie recytowali utwory poetyckie Karola Wojtyły. Po mszy świętej udaliśmy się do sali gimnastycznej i pamiętając o tym, że nasz patron kochał sport, rozegraliśmy mecz towarzyski w piłkę nożną z młodzieżą z Gimnazjum Salezjańskiego.

Święto Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 14.10.2011 r. uczciliśmy Święto Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Podczas akademii panował podniosły nastrój. Uczennice klas pierwszych deklamowały wiersze. Szczególnie wzruszająca była ich interpretacja poezji Karola Wojtyły. Akademię uświetnił swoim występem chór szkolny z rewelacyjną Dorotą Krawczyk z kl. IIb.

14 października to także święto wszystkich pracowników szkoły. Nie zapomnieli o tym uczniowie i wszystkim złożyli serdeczne życzenia. Nauczyciele otrzymali upominki od Samorządu Szkolnego. Najlepsi zostali uhonorowani przez Panią Dyrektor. Uczniowie klasy II d przygotowali humorystyczną scenkę obrazującą trud pracy pedagogicznej i ofiarowali nauczycielom pyszny tort!

Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców

sport

W dniu 13 października 2011 w Parku 3-go Maja, MSZS w Łodzi zorganizował Mistrzostwa Łodzi szkół gimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. W rywalizacji udział wzięło 50 zespołów szkół gimnazjalnych.
W klasyfikacji dziewcząt nasze zawodniczki uplasowały się na 10 lokacie po dość pechowym występie. W biegu dziewcząt wystartowały 23 zespoły. Znakomicie spisali się nasi chłopcy, nasz zespół zajął bardzo wysokie 4 miejsce w rywalizacji 27 drużyn.

Skład dziewcząt: K. Misterka, E. Błaszczyk, K. Łaczkowska, R. Jagielska, A. Padyk, A. Zadykowicz, W. Chodakowska, M. Bielecka, A. Sypka, M. Jatczak, M. Rutkowska
Skład chłopców: M. Kabza, K. Ludwicki, A. Staniszewski, G. Umiński, P. Sukiennik, M. Morawski, K. Miszczak, W. Wasiak, K. Solarek, D. Frąnczak, M. Galus, M. Cichoń i I. Skwarciak
Opiekunami zespołu byli: H. Ciupińska, A. Andrysiewicz-Fernandez i Maciej Adamczewski.

"Coca Cola Cup 2012" chłopców

sport

W dniu 11 października 2011r., 35 Gimnazjum (ZSO nr 8) w Łodzi było gospodarzem 1 rundy eliminacyjnej rozgrywek w Piłce Nożnej Chłopców "Coca Cola Cup 2012" szkół gimnazjalnych. W rozgrywkach wzięły udział następujące szkoły: 38 Gimnazjum , 35 Gimnazjum, 69 Gimnazjum i 32 Gimnazjum.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Bartłomiej Świątek, Igor Kania, Mateusz Morawski, Patryk Szulc, Mateusz Kabza, Mateusz Wardziński, Krystian Solarek, Dawid Frączak, Oliwer Woźnicki, Jakub Kaczorowski, Jakub Naskręcki zajęli pierwsze miejsce i awansowali do 2 rundy eliminacyjnej turnieju Coca Cola Cup 2012. Opiekun grupy - Hovhannes Yazichyan.

"Coca Cola Cup 2012" dziewcząt

sport

W dniu 5 października 2011r., Gimnazjum nr 36 w Łodzi było gospodarzem pierwszej rundy eliminacyjnej rozgrywek w Piłce Nożnej Dziewcząt "Coca Cola Cup 2012" szkół gimnazjalnych. W rozgrywkach wzięły udział następujące szkoły: 28 Gimnazjum , 36 Gimnazjum, 19 Gimnazjum i 32 Gimnazjum.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Nadia Kijo, Sandra Górska, Beata Dąbek, Patrycja Pira, Angelika Zadykowicz, Natalia Kozicka, Martyna Woźniak, Joanna Ulrych, Monika Rutkowska, Dorota Krawczyk, Daria Woźna zajęły 3 miejsce i niestety odpadły z dalszych rozgrywek Coca Cola Cup 2012.

Międzynarodowy Turniej Judo o Puchar Banku Spółdzielczego w Skierniewicach

sport

W dniu 4 października 2011 roku w hali sportowej w Skierniewicach odbył się Międzynarodowy Turniej Judo z udziałem klubów z Ukrainy, Niemiec i Polski. W kategorii wagowej do 81 kg drugie miejsce zajął reprezentujący UKS BUSHI, uczeń naszej szkoły, Mateusz Filipiak.
Trenerzy: Hovhannes Yazichyan i Maciej Adamczewski.

Zawody międzyszkolne - biegi przełajowe

sport

W dniu 29 września w Parku 3-go Maja odbyły się w ramach promocji kultury fizycznej Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców szkół łódzkich. W zawodach wystartowało 578 uczniów szkół podstawowych, 428 uczniów gimnazjów i 332 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie na trasach biegów przy Hali Parkowej rywalizowało 1338 uczniów. Znakomicie spisała się nasza reprezentacja. Wśród dziewcząt wysokie 9 miejsce zajęła Angelika Zadykowicz 2B, warto podkreślić że w biegu dziewcząt ze szkół gimnazjalnych wystartowało ponad 220 zawodniczek. W biegu chłopców aż 7 uczniów naszej szkoły zajęło miejsca w pierwszej 50, co dało naszej szkole
1 miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców w Łodzi. Opiekunami zespołu byli Honorata Ciupińska i p Maciej Adamczewski. Gratulacje!

Integracja - Wiśniowa Góra

W dniach 29-30.09 klasy pierwsze brały udział w wyjeździe integracyjnym do Wiśniowej Góry. W imprezie tej uczestniczyło blisko 90 uczniów!
Do Ośrodka "Relaks" w Wiśniowej Górze dotarliśmy w czwartek rano. Po zakwaterowaniu w drewnianych domkach wyruszyliśmy w sześciu drużynach na grę terenową przygotowaną przez klasy trzecie. Gra ta przysporzyła nam wielu wrażeń - niektóre grupy miały spore problemy z nawigacją, wszystkie przemaszerowały ponad 10 km. Po zakończeniu był czas na regenerację - niektórzy jedli pizzę inni kiełbaskę z ogniska. Pierwszy dzień był bardzo emocjonujący, chyba dlatego większość uczestników integracji miała duże problemy z zaśnięciem. ;)

Drugiego dnia rozegraliśmy turniej siatkówki w którym niepokonana była klasa Ib. Uczestniczyliśmy też w zabawach integracyjnych, zastanawialiśmy się nad mocnymi stronami naszych klas. Niestety wyjazd szybko dobiegł końca. Pomimo tego, że trwał tylko dwa dni na pewno pozwolił nam się lepiej poznać, a niektórym nawet zaprzyjaźnić.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 27 września na 5, 6 i 7 godzinie lekcyjnej odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.
Do zarządu SU zgłosiło się 4 kandydatów, którzy wcześniej uzyskali akceptację swoich klas oraz wychowawców i przeprowadzili na terenie szkoły swoją kampanię wyborczą.
Byłi to (w kolejności alfabetycznej):
1. Aleksandra Bernacka kl. IIc
2. Wiktoria Chodakowska kl. IIIa
3. Krzysztof Krzymiński kl. Ib
4. Izabela Ścibiorek kl. IIIe

Nad przebiegiem wyborów czuwał opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Małgorzata Kmieciak oraz komisja wyborcza złożona z przedstawicieli wszystkich poziomów uczących się w gimnazjum.
Wybory odbyły się w przygotowanym specjalnie w tym celu lokalu wyborczym. Wybory miały charakter równy, tajny i powszechny i brali w nim udział wszyscy uczniowie szkoły obecni w danym dniu (306 os.). Uczniowie wybierali swoich kandydatów poprzez głosownie, stawiając krzyżyk przy wybranym nazwisku na karcie głosowania. 26 głosów było nieważnych.

WYNIKI WYBORÓW:
1. Przewodniczący SU Gimnazjum nr 32 - Wiktoria Chodakowska - 133 głosów.
2. Zastępca Przewodniczącego - Krzysztof Krzymiński - 90 głosów.
3. Drugi zastępca - Sekretarz - Izabela Ścibiorek - 38 głosów.

Serdecznie gratulujemy wybranym i do pracy młodzi samorządowcy.

Europejski Dzień Języków - 26 września

Dziś w naszej szkole obchodzony był Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku w celu promocji nauki języków obcych oraz bogactwa kulturowego Europy. Z okazji 10. rocznicy tego święta w naszej szkole pojawiły się kolorowe gazetki ścienne oraz plakaty w językach obcych na szkolnych korytarzach. Na drzwiach pracowni powieszone zostały podstawowe zwroty (dzień dobry, do widzenia, dziękuję, proszę itp.) w wybranych językach europejskich, a na lekcjach języków obcych uczyliśmy się tych słów i wyrażeń oraz dyskutowaliśmy nad rolą i znaczeniem znajomości języków w dzisiejszym świecie. Po tym dniu potrafimy też powiedzieć "kocham cię" w wielu językach!

Rajd Skoszewy-Łagiewniki

Pierwszy rajd w nowym roku szkolnym odbył się 17 września i był wyjątkowy pod wieloma względami. Wzięło w nim udział prawie 30 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Nie zabrakło również nauczycieli. Oprócz znanych już wszystkim rajdowiczom opiekunów: p. Iwony Pawłowskiej, p. Anny Niemczewskiej i p. Michała Kiersztyna, pojawiły się po raz pierwszy p. Agnieszka Grałek i p. Monika Błoch. Trasa liczyła 15 km i wiodła przez malownicze tereny od Skoszew do Łagiewnik. Pogoda była przepiękna, a humory rewelacyne. Już nie możemy doczekać się kolejnego rajdu za miesiąc.

AN

Międzywojewódzki Turniej Judo Młodzików i Młodziczek

sport

W dniu 17 września 2011 roku w Warszawie odbył się Międzywojewódzki Turniej Judo z udziałem wszystkich klubów województwa Mazowieckiego i Łódzkiego. Uczennica naszej szkoły, reprezentująca barwy UKS BUSHI Monika Rutkowska w kategorii wagowej do 57 kg wywalczyła brązowy medal. W kategorii wagowej do 81 kg Łukasz Filipiak zajął 4 miejsce, a jego o rok starszy brat Mateusz w kategorii wagowej +81kg zajął 5 miejsce.
Trenerzy: Hovhannes Yazichyan i Maciej Adamczewski.

Sprzątanie Świata

W dniu 16 września 2011 roku, po raz kolejny, uczniowie naszego gimnazjum włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata". Tego dnia uczniowie zebrali się na boisku szkolnym, gdzie nastąpiło rozdanie rękawic oraz worków na śmieci, po czym nastąpił wymarsz uczniów wraz z nauczycielami według ustalonego planu sprzątania. Akcja poprzedzona została omówieniem zasad segregacji odpadów i sposobem ich wykorzystywania. Z pewnością przyczyniliśmy się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o otoczenie, estetykę i piękno, ale przede wszystkim uwolniliśmy nasze otoczenie od śmieci.

Biegi o puchar Dyrektora Szkoły

15 września 2011 r. w czwartkowe przedpołudnie odbyła się XIII edycja Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły. W imprezie wzięło udział blisko 300 osób. Jak zwykle trasa biegła przez malowniczy Park Źródliska. Wśród nauczycieli w kategorii mężczyzn niepokonanym od kilku lat jest szkolny pedagog p. Marek Wilmowski, natomiast najlepszą biegaczką spośród żeńskiej drużyny okazała się p. dyrektor Jolanta Kuśmirek. Najszybciej na metę wśród dziewcząt podobnie jak w zeszłym roku dotarła uczennica klasy IID, Kamila Misterka, najlepszym w biegach uczniem okazał się Damian Marciniak z klasy IIIA. Najlepszym biegaczem w grupie rodziców okazał się p. Wiktor Kawka. Wręczono również dyplomy najlepszym uczniom z klas pierwszych, którym okazali się Beata Dąbek uczennica z klasy IC i Michał Wiszniewski uczeń z klasy IA. Impreza stała na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy wyjątkowo duża ilość biegaczy i czasy osiągnięte przez zwycięzców.
Puchar Dyrektora Szkoły trafił w ręce klasy IID, której wychowawcą jest p. M. Sobczak - Kaźmierska. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy już na kolejna edycję.

Szczegółowe wyniki:
KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT
1. Kamila Misterka 2D
2. Dorota Bartniak 2D
3. Angelika Zadykowicz 2B
4. Agata Padyk 2D
5. Monika Rutkowska 2B

KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW
1. Damian Marciniak 3A
2. Dawid Nowak 3E
3. Krystian Ludwicki 3E
4. Dawid Frąnczak 3B
5. Wojciech Wasiak 3D

KLASYFIKACJA GENERALNA
1. KLASA 2D
2. KLASA 3A
3. KLASA 3E
4. KLASA 2B
5. KLASA 1C

KLASYFIKACJA NAUCZYCIELI I RODZICÓW
KOBIETY:
1. Jolanta Kuśmirek
2. Anna Niemczewska
3. Monika Błoch
4. Kamila Pietrzyk
4. Monika Sobczak - Kaźmierska
4. Honorata Ciupińska

MĘŹCZYŹNI:
1. Marek Wilmowski
2. Wiktor Kawka
3. Maciej Adamczewski
4. Hovhannes Yazichyan
5. Michał Kiersztyn

WITAJ SZKOŁO!

1 września wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się po ponad dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej. Długo oczekiwane wakacje szybko minęły, czas zasiąść w szkolnych ławkach. Tego dnia Pani Dyrektor Jolanta Kuśmirek szczególnie powitała nowych uczniów naszego gimnazjum oraz nowych nauczycieli. Uroczystą akademię z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i upamiętnienia 72. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, przygotowali uczniowie klasy IIB, pod okiem swojej wychowawczyni p. Anny Niemczewskiej oraz p. Michała Kiersztyna.
Nauczycielom w nowym roku szkolnym życzymy wytrwałości i sukcesów w pracy zawodowej, a uczniom jak najlepszych ocen.

Obóz sportowo-rekreacyjny

WAKACJE 2011
OBÓZ SPORTOWO - REKRACYJNY
DŁUGOPOLE ZDRÓJ

Tak się bawi i odpoczywa Gimnazjum 32.